Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Zależnoś pomiędzy profesją mechaniczną a fabularną.

Problemy, wszyscy je mamy. Jeśli Twój dotyczy gry możesz go opisać tutaj.

Moderator: Caindel

przez datharai » So, 2 sty 2016, 09:29:55

Witam.
Na wstępie, jako młody gracz dopiero rozpoczynający przygodę z KF2, chcę przeprosić za wszelką niewiedzę i błędne interpretacje zapisów (znajdujących się zarówno na wiki, jak i na forum oraz w samej grze) tyczących poruszanego tematu, gdyż takowe na pewno się trafią. :)
Zastanawia mnie, czy pomiędzy profesją mechaniczną (wybieraną w zakładce Postać -> Wybór profesji), a fabularną prowadzonej przez gracza postaci istnieją jakieś zależności? Pytanie to zrodziło się w moim pogmatwanym umyśle po zapoznaniu się z opisami profesji Tancerza Ostrzy zawartymi odpowiednio: dla mechanicznej - w ww. zakładce, zaś dla fabularnej - pod adresem http://www.gildwars.net/viewtopic.php?f=313&t=6123. Zgodnie z założeniami fabularnymi zawartymi w "wiki", przedstawiciel takowej specjalizacji jest elitarnym żołnierzem armii Romen-Doru. Takowy stan rzeczy zdaje się potwierdzać opis profesji na forum. Rozbieżność pojawia się natomiast w zetknięciu z mechaniczną stroną zawodu, gdzie "Elitarna jednostka bojowa armii Romen-Doru posługująca się w walce techniką "tańca ostrz". Osobiści strażnicy najznamienitszych person Romen-doru.", otrzymuje bonus w postaci 60 punktów dla czterech wymienionych tam cech, który w porównaniu z plusami doborowych jednostek Irmigardu czy Cesarstwa (Husar, Jaszelita +80, Gwardzista Cesarski +90) wygląda dość blado i bliżej mu do plusów Hoplity, czyli "...trzonu najbardziej bitnej armii świata"(+50). Do tego dochodzi jeszcze lekka rozbieżność w wymaganiach odnośnie umiejek dla obu wersji wspomnianej profesji. Problem po części rozwiązuje się, jeżeli mechaniczna i fabularna część poruszonego tematu są od siebie całkowicie odseparowane.
Przy okazji chciałbym również poruszyć temat opisów mechanicznych profesji, a konkretniej strzelców. Chyba wszyscy zgodzą się, że elfy posiadają największe predyspozycje do bycia znakomitymi łucznikami, co potwierdza się w opisie Mistycznego łucznika - "Rasa elfów słynie z tego, że są najlepszymi łucznikami na świecie. Najlepszych z nich określa się mianem mistycznych łuczników.". Wspomniany Łucznik dostaje plusy do statystyk o łącznej sumie 320, podczas gdy Strzelec Irmigardzki +325. Tu jednak różnica jest nieznaczna (chociaż moim zdaniem jeśli już miałaby występować, to proporcje powinny być odwrotne). Gorzej wygląda sytuacja ze Strzelcem Wyborowym, którego opis brzmi: "Najlepsi strzelcy znani w Fallathanie. Ich celność i umiejętności są powszechnie znane. Niewielu może poszczycić się takim mianem." dostaje łączny bonus w wysokości...werble + 200 :lol: . Pojawia się też kwestia Cienia, który posiada chyba największe wymagania, ale to już zupełnie inna bajka.
Kończąc mój szalony wywód, uprzejmie proszę "odpowiednie służby" ;) o rozwianie moich wątpliwości i ustosunkowanie się do przedstawionych nieścisłości.
Avatar użytkownika
datharai
Nieznajomy
Nieznajomy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 1 sty 2016, 20:45:49
ID: 1572

przez Caindel » So, 2 sty 2016, 12:29:51

Kf to połaczenie mechaniki i fabuły. To po pierwsze. Po drugie - profesje widoczne w grze zostaną zastapione profesjami jakie spotkales na forum. Sa to nowe profeski, pod nowy system, który zostanie wprowadzony w najblizszym czasie. Takze nie przejmowalabym się za bardzo bonusami +60/ +50 do cech. No i jeszcze jedno - rozwijając mechanicznie postać, rozwijasz kilka konkretnych cech, tak by stworzyć postać optymalnie rozwiniętą pod nasze wymagania.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez datharai » So, 2 sty 2016, 15:51:53

Dziękuję za odzew.
Ok, rozumiem że za jakiś czas zostaną wprowadzone nowe profesje. Czy w związku z tym lepiej teraz nie rozwijać umiejętności i czekać na pojawienie się aktualizacji wymagań dla poszczególnych specjalizacji? Czy może, kompletnie się tym nie przejmować, ponieważ po zmianie mechaniki gracze dostaną na przykład darmowy reset bez straty poziomu, coby mogli sobie na nowo rozdysponować cechy i umiejętności zgodnie z poprawionymi wymaganiami?
Avatar użytkownika
datharai
Nieznajomy
Nieznajomy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 1 sty 2016, 20:45:49
ID: 1572

przez Deus » So, 2 sty 2016, 17:04:09

Będzie darmowy reset bez straty poziomu.
Avatar użytkownika
Deus
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 137
Dołączył(a): So, 22 cze 2013, 16:46:30
ID: 7511

przez datharai » So, 2 sty 2016, 17:39:35

Teraz chyba już wszystko jasne. Dzięki :)
Avatar użytkownika
datharai
Nieznajomy
Nieznajomy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 1 sty 2016, 20:45:49
ID: 1572


Powrót do Pytania & Problemy

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość