Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Perfumeria Woń magii

Opisy do usunięcia.

Moderator: Skrybowie

przez Nathiss » N, 24 sty 2016, 15:08:01

Lokacja (perfumeria) dla mojej drugiej postaci, Nathiss.

1. Cesarstwo, Azeloth
Obrazek

2.Opis lokacji (wszelkich budynków/ruin, jakie mogą się na niej znajdować)

Pracownia perfumeryjna mieści się w niewielkim, piętrowym budynku. Do drzwi frontowych prowadzi żwirowa ścieżynka, zaś już przy samych drzwiach, od wewnętrznej strony, zainstalowany jest niewielki dzwoneczek, który oznajmiał, że ktoś wszedł do środka. Nad drzwiami wejściowymi znajduje się szyld, by potencjalny klient nie błądził i od razu wiedział, gdzie znajduje się perfumeria "Woń magii". Drzwi umieszczone są na samym środku, po bokach zaś widnieją dość duże, szklane okna. Wewnątrz, przy każdym z okien, stoi podłużny, wąski stół - na prawym wyeksponowane są ozdobne fiolki z perfumami, a na lewym wonne chusteczki, otwarte drewniane pudełko z pięcioma małymi fiolkami różnych perfum oraz wazon z kwiatami.

Obrazek

Po wejściu do środka można poczuć unoszącą się kakofonię zapachów: kwiaty przemieszane z alkoholem i innymi, trudno rozpoznawalnymi wonnościami. Na samym środku wyłożonego dywanami pomieszczenia znajduje się jeszcze jeden stół. To właśnie na nim właścicielka wystawia najnowsze i najlepsze perfumy. Dba także o to, by stół wyglądał nienagannie pod względem estetycznym. Zazwyczaj stara się stawiać na stole kwiaty, które były składnikami perfum. Na stole leżały też chusteczki, na których można było sprawdzić, jak perfumy pachną na materiale. Podobne chusteczki rozłożone są także na ladzie i stoliku. Lada znajduje się po lewej stronie całego pomieszczenia. Stoją na niej wybrane perfumy w niższych cenach oraz wspomniane chusteczki. Znajduje się tam także księga rachunkowa, do której czarodziejka wpisuje każdą transakcję. Za ladą są także regały z flakonikami, ozdobnymi woreczkami czy perfumowanymi chustkami. Tam też znajdują się perfumy robione na zamówienie oraz cenniejsze - na przykład takie, które sprawiają, że osoba nosząca je wydaje się atrakcyjniejsza. Poza drzwiami wejściowymi można dostrzec jeszcze jedne drzwi - właśnie za kontuarem. Regały rozciągają się na lewej ścianie bocznej oraz na tej samej ścianie, gdzie znajdują się drzwi na zaplecze. Poza perfumami można znaleźć tam także zabawki zrobione na szydełku, ozdobne kwiatki szydełkowane i inne rękodzielne produkty, pachnące na różne sposoby. Przy prawej ścianie stoi zdobiony fotel ze stolikiem, przyozdobionym bukietem świeżych kwiatów. Gdzieniegdzie rozstawione są świece, by w krótsze i mroźniejsze dni rozświetlić pomieszczenie.

Zaplecze jest jednocześnie sercem pracowni. To właśnie tam Nathiss ma wielki stół, na którym trzyma osprzęt do ważenia perfum i księgę czarów. Nie brakuje tam także regałów z różnymi rzeczami, potrzebnymi do tworzenia perfum: puste fiolki, pipety, łój, fartuchy, wagę czy chociażby księgami z zakresu perfumoznawstwa. Na regałach znajdują się także pojemniki ze kwiatami i roślinami, z których czarodziejka na bieżąco wytrąca olejki i esencje do swoich wyrobów. Perfumiarka kupuje i pozyskuje ingredienty na perfumy w porach, kiedy te akurat można zdobyć. Najwięcej pracy zatem ma podczas wiosny i lata. Te z kolei przechowuje w szklanych fiolkach, także na tym samym regale. Tam także przetrzymuje skóry, które wykorzystuje do wywabiania zapachów z różnych produktów. Przy ścianie stoi niewielki sekretarzyk, na którym leży góra kartek, a obok niego kałamarz z piórem, by czarodziejka mogła zapisywać swoje formuły. Leży tam także księga czarów, które nakładane są na wyroby. Wyjść z tego pomieszczenia można albo przez sklep, albo tylnymi drzwiami.

Na cały budynek nałożone są dwa zaklęcia przeciwko włamaniom: drzwi zablokowane tak, że bez odpowiedniego klucza się ich nie da otworzyć (żaden łom nie da rady) oraz magiczna ochrona na okna, by nie dało się ich stłuc (trzy średnie zaklęcia: dwa na okna i jedno na drzwi).

Czarodziejka pozyskuje pomady i zapachy na różne sposoby. Najbardziej skutecznym, chociaż czasochłonnym procesem, by uzyskać wonną pomadę czy mazidło jest enfleurage, podobne zresztą do macerowania, czyli zanurzanie kwiatów (najlepiej delikatnych, które niszczeją od wysokich temperatur) w tłustym oleju i pozostawia na wiele dni, by tłuszcz przesiąkł zapachem i zastygł, tworząc pomadę. Ekstrakcja z kolei jest metodą, która pozwala na wydobycie olejków ze skórek owoców, także bez udziału wysokich temperatur. Wreszcie najpowszechniejszą metodą, którą stosuje także Nathiss, jest destylacja - pod wpływem wrzącej wody składniki wypuszczają olejki, które parują razem z wodą. Gdy olejek oraz woda skondensują się, można z łatwością zebrać esencję.

3. Historia lokacji:

Budynek ten powstał dość dawno, ale jego najwcześniejsze losy nie są znane. Wiadomo, że w tym miejscu znajdowała się niegdyś kuźnia kowalska, jednakże gdy kowal przeniósł się do innej części miasta, budynek został dostosowany do potrzeb kolejnego nabywcy. Był to baron, który zbierał rynsztunek wojowniczy. Właśnie w tym budynku miał swoją małą galerię, w której można było oglądać kolekcję broni i innego osprzętu. Kolejnym nabywcą był alchemik, od którego Nathiss odkupiła pracownię. Graf, bo tak miał na imię, postanowił wyjechać do Reptilii, by tam zgłębiać tajniki tamtejszej roślinności.
Czarodziejka nabyła budynek 1 Festyara 4368 roku. Ze starego wyposażenia zostawiła ladę oraz regały. Dokupiła z kolei stoły, zamówiła dywan oraz fotel ze stolikiem. Postarała się także, by wazony, w których stoją kwiaty, były nowe i jedyne w swoim rodzaju - miały bowiem grawer z nazwą perfumerii. Wymieniła szyld i drzwi, kolejno nakładając na nie wspomniane zaklęcia. Na zapleczu zrobiła miejsca na skóry - wyrzuciła połamany kredens i ustawiła pod ścianą skrzynki. Sprawiła sobie także sekretarzyk, którego nie było wcześniej. Musiała zakupić także osprzęt do destylacji oraz masę fiolek, pipet, moździerzy, miseczek, pojemników i butelek. Wszystkiego, co było potrzebne, by perfumeria mogła działać.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Marina
Rasa: człowiek
Profesja: pomocnik, uczeń
Charakter: neutralny dobry
Specjalność: brak
Zajmowane stanowisko: pomocnik/uczeń
Opis postaci:

Marina to młode dziewczę, które terminuje u Nathiss. Uczy się zawodu - pomaga w tworzeniu perfum, a także obsługuje klientów. Ma ciemnobrązowe włosy i tego samego koloru oczy. Ubiera się schludnie - zazwyczaj w stonowane sukienki do pół łydki i trzewiki. Dziewczyna nosi opaskę z kamieniem szlachetnym - to prezent od matki i ojca. Jest bardzo miła, o ile ktoś jej nie zdenerwuje. Potrafi bowiem odpyskować i czasami jej temperament skutkuje tym, że nie umie poskromić swoich nerwów. Czasami, właśnie przez pośpiech i wrodzoną nieuwagę, strąci flakonik z perfumami lub nasączy za bardzo chustki. Nathiss stara się nauczyć ją cierpliwości i powściągliwości.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne):

Nic nie rośnie w lokacji. Jeśli chodzi o rośliny, są to raczej już zerwane liście, płatki i korzenie, przechowywane jako półprodukty do perfum. Czarodziejka stara się przywozić jak najwięcej roślin, pochodzących z różnych krańców Fallathanu.

6. Koszt lokacji:

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":2},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":1},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":3},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":2},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":1},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":8},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":2},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.1603461%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":17611004}]}

1x Pracownia rzemieślnicza = 0,003501893831% * CLZ( 10 983 117 265) = 3 846 171
1x Kapliczka = 0,0002722929475% * CLZ( 10 983 117 265) = 299 063
1x Sklep = 0,01226042645% * CLZ( 10 983 117 265) = 13 465 770
Łączna cena = 0,01603461323%CLZ = 17 611 004

7. Typ lokacji:

Prywatna
Właściciel - Nathiss Kedesmo [8975].

8. Autor:
Nathiss Kedesmo
Ostatnio edytowano So, 5 mar 2016, 13:17:07 przez Nathiss, łącznie edytowano 8 razy
Multi: 3671
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 8975

przez Lithien » N, 24 sty 2016, 22:09:40

Na cały budynek nałożone jest zaklęcie przeciwko włamaniom.

A jakie to zaklęcie? Tutaj trzeba sprecyzować. Zaklęcie, że nie można otworzyć drzwi bez odpowiedniego klucza, nietuczące się okna... Opcji wiele, ale jakieś trzeba rozpisać w tym miejscu ^^

W historii fajnie by było, byś podała datę zakupu nieruchomości, jak i napisała coś o dostosowaniu budynku do nowych, sklepowych potrzeb (kupno nowych sprzętów, remont itp drobiazgi.

Co do wyceny, to w schemacie jak napisać projekt lokacji masz link z odpowiednimi, mechanicznymi budynkami, z których możesz wybrać coś dla siebie. Skoro to jest wyłącznie sklep i pracownia czarodziejki, bez góry mieszkalnej dla przykładu, to starczy "Pracownia rzemieślnicza" i "Stragan". Jeśli zaś masz zamiar też tam ze swoim NPC mieszkać, to jeszcze do tej wyceny jakiś budynek mieszkalny i dopisanie w opisie lokacji piętra.

No i grafiki do wywalenia, jeśli nie są autorskie, albo nie masz pozwolenia na ich umieszczanie przez autora :)
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 55

przez Nathiss » Pn, 25 sty 2016, 18:40:15

Ok, pewnie jutro poprawię :)
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Nathiss » Śr, 27 sty 2016, 18:19:53

Lithien, a powiedz Ty mi - przy wycenie nie trzeba jeszcze kapliczki? Te perfumy będą zaklinane, także doszłam do wniosku, że też musi być jakaś księga czarów no i przy wycenie musi być także kapliczka, tak jak przy domu, który rozpisywałam jakiś czas temu.
Prawda?

Dodałam wycenę z kapliczką (tylko nie wiem dlaczego policzyło mi ją dwukrotnie, kiedy wpisałam dokładnie 1...)

Dodałam do opisu także tę księgę (wyboldowałam).
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Caindel » Śr, 27 sty 2016, 23:27:22

Trzeba. I przydaloby sie zaplacic za zaklęcia, więc podaj proszé jakie zaklęcia bylyby w księdze. Przypuszczam ,że male i średnie. :)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Nathiss » Cz, 28 sty 2016, 07:14:59

Tak. To taka księga, w której będą małe czary. W pracy dopisze, tylko powiedz mi, jak w wycenie to ująć? I co zrobić z ta podwójna kapliczka?
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Lithien » Pt, 29 sty 2016, 14:39:22

1. 2,5 mln za każde małe zaklęcie (magiczne brosze etc.)
2. 5 mln za średnie ( oświetlenie, drzwi etc.)
3. 10 mln za duże ( magiczne mury, umagicznienie mithrilu, kamlot, konstrukty, platformy etc.)
No, tak to wygląda z wytłumaczeniem i określeniem jakie zaklęcią do jakiego rodzaju pasują i ile kosztują.

Co do wyceny to, ogólnie ogarnęłam nieco spóźniona, że po prostu sklep można kupić, już bez straganu, bo masz go w pakiecie. Nie wiem czemu ten kalkulator nie działa, też próbowałam tam coś zdziałać, ale się wiesza. Będzie trzeba poczekać na pomoc administracji w tej kwestii. Na razie więc ogarnij te zaklęcia i później zobaczymy, czy już można wycenę poprawną zrobić.

Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Lithien » Pt, 29 sty 2016, 16:24:51

Tutaj masz już dobrą wycenę, bez dublowania i dodatków ^^

1x Pracownia rzemieślnicza = 0,003501893831% * CLZ( 10  983 117  265) = 3 846  171
1x Kapliczka = 0,0002722929475% * CLZ( 10  983 117  265) = 299  063
1x Sklep = 0,01226042645% * CLZ( 10  983 117  265) = 13 465  770
Łączna cena = 0,01603461323%CLZ = 17 611 004

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":2},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":0},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":0},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":1},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":3},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":2},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":1},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":3},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":0},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":8},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":2},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":0.1603461%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":17611004}]}

Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Nathiss » N, 31 sty 2016, 15:09:28

Dzięki.

Stwierdziłam, że zaklęcia na bezpieczeństwo pracowni będą średnie i będą trzy - dwa na okna i jedno na drzwi. Przynajmniej wydaje mi się, że tak będzie ok.

Nie wiem, czy jest sens rozpisywać każde zaklęcie w księdze, bo to są zaklęcia typu miejsce, w którym popryskasz się perfumami, będzie się mieniło. Poza tym nie jestem w stanie teraz wypisać wszystkich, bo to raczej będzie zmienne i zależne od mojej kreatywności i życzeń klientów.
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Caindel » So, 6 lut 2016, 17:38:51

Kondensator? a potrzebny jest do?

Jeśli to ma byc prefumeria, to gdzie ingrediencje do ich tworzenia?

Kasa sklepowa? Nie te czasy.

Popraw.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Nathiss » So, 6 lut 2016, 21:17:21

Kondensator do tego, żeby móc jakoś zaklinać te perfumy. Czy nie jest jednak potrzebny?
Pisałam, że postać lekko podrasowuje magicznie wyroby więc stwierdziłam, że chyba kondensator będzie potrzebny.

Poprawione.
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Caindel » N, 7 lut 2016, 09:01:52

Nie, nie jest potrzebny.

A co do ingrediencji to są to przetworzone już kwiaty, owoce etc. - w perfumiarstwie używane są olejki, esencje etc. Żaden perfumiarz nie przechowuje źródła olejków czy esencji. Są one przetwarzane na świeżo, im świeżej tym wiecej "zapachowej duszy" sie uzyskuje. To nie warzywniak, ani kwiaciarnia.

Do poprawy.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Nathiss » N, 7 lut 2016, 10:00:39

Nie wiem czy pamiętasz, ale w "Pachnidle" perfumiarz sam wytrąca olejki i esencje, na trzy sposoby. Więc przez jakiś czas ma także w swojej pracowni kosz świeżych kwiatów albo innych roślin. Wzorowałam się na tej książce.
Mogę to poprawić, dopisując, że są to świeże rzeczy, które są przerabiane na olejki i składniki perfum.

Poprawione.
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Caindel » N, 7 lut 2016, 10:35:31

No właśnie, przez jakis czas, a nie non stop. Każdy składnik pozyskiwało sie o odpowiedniej porze, w odpowiedni sposób. Przecież jesienią nie kwitną żonkile. A jesli wzorowałaś się na "Pachidle" to zarówno w książce, jak i w filmie jest to dokładnie podane co i jak. W książce nawet dokładniej, gdyż podano kiedy jakie rośliny są dla przykładu macerowane. A także podano, iż perfumiarz zajmował się nie tylko tworzeniem perfum, ale i kosmetyków, jak: pomady, proszki do czyszczenia zębów etc., zajmował się perfumowaniem skór, rękawiczek, wstążek. A składniki zajmowały nawet u tych prowincjonalnych perfumiarzy - 2/3 kamienicy. ;)

Sprawdzę :)

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Nathiss » N, 7 lut 2016, 15:22:31

Jak przeczytałam w swoim opisie to właśnie o składnikach, to rzeczywiście - źle ujęłam. Znaczy wiesz, czasem w myślach coś brzmi dobrze, a później okazuje się, że nie.
Zmieniłam ten kawałek, chyba teraz jest jaśniej napisane :)

Dzięki :)
Nathiss
Mieszczanin
Mieszczanin

Następna strona

Powrót do Kosz