Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Wiedźmia Chata (Cesarstwo)

Opisy do usunięcia.

Moderator: Skrybowie

przez Lyall » Wt, 25 mar 2014, 18:16:49

1. Położenie lokacji
Cesarstwo, obok miasta Azeloth, w lesie.

Obrazek

2. Opis lokacji

Domem Elfki jest chata, trzymająca się bardziej na słowo honoru, niż na porządnej konstrukcji. Nieduża, kryta strzechą, wiecznie wymagająca od niej interwencji. Z paleniskiem, którego komin ogrzewa poddasze. Wnęką kuchenną i dużym pokojem, w którym mieści się stół, wytarty do białości, dwa kulawe krzesła i duża skóra po wilku - leżąca przed ogniem. Bujany fotel, nie pierwszej nowości, a przy nim sterta książek. Wzdłuż ścian ciągną się niskie półki i szafki, nie sięgające wyżej niż parapet, w których chowa wszelkie przydatne sobie rzeczy.
To tu wiedźma warzy, tnie, ścina, gotuje, zaklina i mieszka z Rosą i Eomundem, na których wpaść można odwiedzając to miejsce.
Obrazek
To tu wszędobylski zapach ziół, jak letniej łąki, przyjemnie łechce nozdrza. Nie tak rzadko mieszając się z zapachem strawy. Na półce, ciągnącej się poniżej parapetów, stoją słoiki, kilka garnków i noże w schludnej kupce na drewnianej desce.

Zimą czuć cynamon, mocny kardamon i słodki zapach miodu, który dostaje od bartnika w dużych słojach. W koszach więdnie ostro odcinająca się pomarańczem jarzębina, szyszki, żołędzie, mandragora. Długimi sznurami nad piecem zaś suszą się łańcuchy grzybów.
Obrazek
Pomieszczenie na dole obejmuje całość budynku, z góry wyglądając jak litera "u". Jedną odnogę zajmuje kuchnia, z której na otwartą przestrzeń wyprowadza solidny stół. Druga, zasłonięta dużą płachtą zielonego materiału, kryje w sobie dwa duże, drewniane wiadra i balię, w którą wejść mogą dwie osoby. Teraz to miejsce, oddzielone ścianką działową z sosnowych desek, skrywa królestwo Rosarii. Łóżko, z jasną, białą pościelą. Duży kufer na rzeczy, nocny stolik z jasnego, wiśniowego drewna. W długim słoju świeca, oświetlająca pokój, na ścianie półeczka. Balia przeniesiona została do malutkiego, dobudowanego pomieszczenia, do którego drzwi znajdują się w części kuchennej.
Tam też wisi na ścianie szafka na ręczniki, z całą gamą olejków do kąpieli.
Obrazek
Środek ściany domostwa zajmuje bardzo duże palenisko. Wzdłuż ścian od kuchni ciągnie się niska, długa półka, wypełniona słojami różnej maści, z jasnego drewna sosny. Z drugiej strony takoż same, wypełnione księgami. Na ścianie rogi jelenia, pełniące funkcję wieszaka, pod nimi stary, duży kufer, w którym trzymane są całe naręcza wełnianych skarpetek - we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach.
Na górę prowadzą jasne, sosnowe schody, skrzypiące przy każdym nieomal kroku.
Obrazek
Na poddaszu łóżko niskie, przykryte patchworkową narzutą. Zapach lawendy, wrzosu, jaśminu unoszący się lekko pod dachem, bo te i inne zioła tu własnie suszą się przy kominie. Jego zadaniem jest też ogrzewać poddasze, choć nie zawsze mu to wychodzi. Olbrzymia skrzynia, na której często przesiaduje rudy kocur bez łapy. W niej schludnie poukładane ubrania.
Całość oświetlają świece, w dużej ilosci znajdujące się w domu. Luzem i w szklanych latarniach bądź słojach, stojące zazwyczaj na ładnie ściętych pniakach różnych drzew, pełniących rolę stoliczków.
Pod sufitem wiszą zioła w pęczkach, napełniając powietrze wonią kojarzącą się z latem. Przy palenisku, na bujanym fotelu, leży duża skóra barania, spłowiała nieco. Głębiej szafki - znów książkami do sufitu wypełnione. Schody zaś prowadzą na poddasze, gdzie mieści się spore łóżko, kufer z rzeczami wiedźmy, stolik, na którym znaleźć można jej osobiste drobiazgi oraz olejną lampę. W cieniu kąta - szafka wisząca, z maściami, szczotką i innymi kobiecymi drobiazgami. Również i to pomieszczenie zawiera w sobie pnie drzew, opowiednio przycięte, by stanowić mogły stolik pod świece. Tym razem z sosny.

Do posiadłości należy też otwarta stajnia oraz podwórze ze studnią i miejscem na ogródek. Lichy, ze względu na kiepską ziemię.

3. Historia lokacji

Wiedźmia chata została zaadaptowana przez babkę kobiety, gdy jej własny dom spłonął. Uzdrowicielka zaskarbiła sobie sympatię ludzi i nieludzi, co rzadko się zdarza. Z pomocą męża odbudowała, co się dało. Tam też powiła matkę Lyall, a później mieszkała z nią i dwojgiem jej rodziców. Ojciec z rodu Ranruin porzucił dla matki czarodziejki siedzibę Mewiego Gniazda i osiadł pod Azeloth.
Gdy cała trójka zginęła, chata przypadła Elfce w udziale. I tak trwa do dziś dzień.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są)
Lyall - 2242
Rosaria - 1054
Eomund - 8867

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)

Dwa koty - Herbata i Zioło, dwa konie - Kjore i Destrukcja.

// Autor : Lyall [2242]
Nie jestem pewna, czy taka lokacja może znaleźć się wśród tych, które są rozpisywane, ale nie zawadzi spróbować.
Sesja otwarta w WC: http://www.kf2.pl/sesje-fabularne/sesja/4065/1
Ostatnio edytowano Cz, 10 kwi 2014, 18:52:31 przez Lyall, łącznie edytowano 3 razy
Krąży we mnie zła siła, zasypiam, gdzie dorwie mnie sen.
Lyall
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 224

przez Hakar » Cz, 27 mar 2014, 10:56:34

Domem elfki jest chata, trzymającą się bardziej na słowo honoru, niźli porządnej konstrukcji

Albo "niźli porządną konstrukcję" (trochę niepoprawnie), albo "niźli dzięki porządnej konstrukcji"

Zimą czuć cynamon, mocny kardamon i słodki zapach miodu, który dostaje od łowczego w dużych, mocnych słojach.

Powtórzenie "mocny". Może solidne słoje?

Długimi sznurami nad piecem zaś- łańcuchy grzybów.

Tu szyk zdania trochę zaburzony, ale szczerze mówiąc mam wątpliwości, czy to błąd, czy nie.

Druga, zasłonięta dużą płachtą zielonego materiału kryła w sobie sporą balię, w którą wejść mogą dwie osoby i dwa duże, drewniane wiadra.

Przecinek po "materiału" i generalnie ja bym zamienił kolejność. Najpierw napisałbym o wiadrach, o potem o balii z wtrąceniem, bo w obecnej formie można to przeczytać jak "do balii mogą wejść dwie osoby i zmieszczą się jeszcze dwa wiadra".

Teraz to miejsce, oddzielone ścianką działową z sosnowych desek skrywa królestwo Rosarii.

Przecinek po "desek".

Luzem, i w szklanych latarniach, stojące zazwyczaj na ładnie ściętych pniakacz różnych drzew, pełniących rolę stoliczków.

Bez przecinka przed "i"

Przy palenisku leży duża skóra barania, spłowiala nieco, i bujany, skrzpiący fotel

Jak wyżej

Przyległa do posiadłości jest nieduża, otwarta stajnia oraz podwórze ze studnią i miejscem na ogródek.

Tu też szyk zdania trochę. "Do posiadłości przyległa jest nieduża..." chyba będzie ładniej.

Też nie jestem pewien, czy lokacja jako prywatna się tu może znaleźć, ale opis poprawiłem, choć niewiele było do ruszenia. Martwią mnie tylko grafiki, bo chyba miało ich nie być, o ile nie są własne.
Hakar
Giermek
Giermek

ID: 8768

przez Lyall » Pt, 28 mar 2014, 08:22:50

Poprawiłam.
Wrzucam, bo jeszcze do niedawna, chata widniała w piątce sesji i cały czas działa, różni ludzie się pojawiają. I ciekawa byłam, jak jest z taką lokacją : )
Lyall
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Ebbervar » So, 5 kwi 2014, 01:12:24

Można rozpisywać prywatne lokacje i ich używać w fabule, ale oficjalny akcept będzie po aktualizacji gry. Poza tym to chata, a nie pałac ze złota i marmurów. Obrazki, jeśli nie są autorskie, zrobione na rzecz KF nie będą na nowej wiki, ale do profilu nie zawadzi je zapodać.

Domem elfki jest chata, trzymającą się bardziej na słowo honoru, niż porządną konstrukcję.
Domem Elfki jest chata, trzymającą się bardziej na słowo honoru, niż na porządnej konstrukcji.
Z paleniskiem, ktorego komin ogrzewa poddasze.
którego
Na pólce ciągnącej sie poniżej parapetów stoją słoiki
półce, się
Zimą czuć cynamon, mocny kardamon i słodki zapach miodu, który dostaje od łowczego w dużych słojach.
Od łowczego dostaje miód, a nie od pszczelarza, co ma pasiekę?
Środek ściany chaty
By nie używać za często słowa chata, można pisać domostwo, dom

Ogólnie okej, choć jest bardzo dużo półek w tym domu. Poszukaj Lyall zamienników tego wyrazu.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Lyall » Cz, 10 kwi 2014, 12:02:03

Poprawiłam.
Lyall
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Gotrek » Cz, 10 kwi 2014, 15:40:59

Domem Elfki jest chata, trzymającą

trzymająca - tak będzie już całkiem poprawnie ;p
Na półce ciągnącej sie poniżej parapetów stoją słoiki, kilka garnków, noże w schludnej kupce na drewnianej desce.

Na półce, ciągnącej się poniżej parapetów, stoją słoiki, kilka garnków i noże w schludnej kupce na drewnianej desce
Pomieszczenie na dole obejmuje całosć budynku,

całość
Druga, zasłonięta dużą płachtą zielonego materiału, kryła w sobie dwa duże,

kryje - trzymajmy się już obranej strategii ;)
Balia przeniesiona zostałą do malutkiego,

została
[...]są całe naręcza wełnianych skarpetek- we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach.

brak spacji przed -
Zapach lawendy, wrzosu, jaśminu unoszacy się lekko pod dachem,

unoszący
Pod sufitem wiszą zioła w pęczkach, napełniajac[...]

napełniając
[...]leży duża skóra barania, spłowiala nieco.

spłowiała
W głębi szafki znów, książkami do sufitu wypełnione

Głębiej szafki - znów książkami do sufitu wypełnione. - bo chyba o to chodziło?
Tam też powiła matkę Lyall, a później mieszkała z nią i dwojgiem jej rodziców. Ojciec z rodu Ranruin porzucił dla matki Lyall siedzibę Mewiego Gniazda i osiadł pod Azeloth. Gdy cała trójka zginęła, chata przypadła Elfce w udziale. I tak trwa do dziś dzień.

Coś mi tu nie pasuje... w trzecim zdaniu (od końca) wspominasz ojca, matkę i Lyall, a w następnym piszesz, że cała trójka zginęła, po czym nagle informujesz, że Lyall jednak żyje ^^ Chyba, że ja już na siłę tworzę teorie spiskowe xD

Po poprawie:
Obrazek
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
icePolska Cię potrzebuje ;)
„Żona ma być trzeźwa, ochędożna i cnotliwa” - ludowe przysłowie
Gotrek
Giermek
Giermek

ID: 12

przez Hakar » Cz, 10 kwi 2014, 16:16:53

Ja przez "trójkę" rozumiem babkę i rodziców Lyall.

Ja też akceptuję po poprawkach - wybaczcie, ale nie mam tu gdzie siedzę pieczątki :)
Hakar
Giermek
Giermek

ID: 8768

przez Eomund (Mawgan) » Cz, 10 kwi 2014, 17:51:35

To samo, akceptacja : ) pieczątki również nie mam w tym momencie.
Eomund (Mawgan)
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 8867

przez Lyall » Cz, 10 kwi 2014, 18:52:00

Poprawiłam i tak, jak napisał Hakar, miałam na myśli także babkę.
Lyall
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Gotrek » Cz, 10 kwi 2014, 20:34:09

Oj, wiem że chodziło o Lyall, ale tak dziwnie brzmi, że wyszedł mi taki spiskowy numer ^^ Ale już odpuszczam.
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
icePolska Cię potrzebuje ;)
„Żona ma być trzeźwa, ochędożna i cnotliwa” - ludowe przysłowie
Gotrek
Giermek
Giermek

ID: 12

przez Ebbervar » Pt, 18 kwi 2014, 20:01:32

Wstępny akcept.
W fabule używać - a ogólnie czekać do up8.
Dopisano do listy lokacji --> http://www.gildwars.net/viewtopic.php?f=165&t=5604
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Caindel » Pt, 30 paź 2015, 14:05:26

Ze względu na zmiany jakie zaszly w schemacie opisu lokacji oraz konieczności dokonania wyceny, opis zostaje przywrócony do poprawy.

Proszę dostosowac opis do wymagan zwiazanych z lokacją.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Lyall » So, 31 paź 2015, 16:21:21

Lokacja nie jest już od roku w użyciu, można ją zlikwidować : )
Lyall
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Caindel » So, 31 paź 2015, 16:22:18

Zamek i kosz. Dziękuję:)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

Powrót do Kosz