Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Jezioro Khatra-Khor (Twierdza)

Moderator: Skrybowie

przez Ebbervar » Pn, 21 paź 2013, 22:27:40

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Dragonias » N, 3 lis 2013, 18:20:53

Jezioro Khatra-Khor

Obrazek

Położenie lokacji
Twierdza Urtthorror

Opis lokacji
Jezioro Khatra-Khor położone jest w centralnej części Wyspy Mew. To olbrzymi zbiornik słodkowodny, dający zaczątek rzece Amaghor. Przypuszcza się, że głębokość jeziora może osiągać nawet 500 metrów. Woda jest przeźroczysta a jej temperatura dość stabilna. Zimy są tutaj bardzo łagodne i rzadko dochodzi do zamarzania tafli powierzchniowej. Wieją dość silne, suche i porywiste wiatry, nazywane przez tubylców khatrami. Mogą wywołać kilkumetrowe fale, które podtapiają dość regularnie północne brzegi, sąsiadujące z prapuszczą - Dziczą Plugawych. Khatra-Khor przecinają wodne szlaki kupiecki, łączące Równinę Winnic z portowym miastem Amaghat, położonym w delcie wypływającej z jeziora rzeki Amaghor. Brzegi zbiornika są najczęściej łagodne i porośnięte bujną roślinnością. Spotkać można tu wiele gatunków ptactwa, zwierząt i dzikich bestii, zarówno na terenach przybrzeżnych, jak i w głębinach. Przypuszcza się, że żyje tu kilka gatunków groźnych drapieżników, których nikt jeszcze nie opisał i nie sklasyfikował.

Historia lokacji
Od wieków Khatra-Khor postrzegane było jako źródło dobrobytu i bogactwa. Dość szybko rozwinęło się tutaj rybołówstwo i żegluga lądowa. Olbrzymie jezioro na dobre zagościło w mitach i legendach tutejszych mieszkańców, najbardziej znaną przypowieścią jest ta o zielonoskórym i srebrnym węgorzu, który ponoć gadał po orczemu. Miał on spełnić trzy życzenia barbarzyńcy.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są)
Rybacy
Piraci

Stworzenia jakie można spotkać
Krwiopijca
Pławnur
Skoczopiórek
Szczurodyl
Ścierwojad
Tucznik
Wodny Kot
Żagielnica
Utopiec

Rośliny jakie można spotkać
Gąbczak Rzeczny
Smolna Lilia
Brzoza Wonna
Lawendzik
Miodzik Trujaczek
Lepniak
Bulwiak Wodnisty
Motylnik Błękitny
Lilia Topielca
Ostatnio edytowano Pn, 4 lis 2013, 12:42:00 przez Dragonias, łącznie edytowano 1 raz
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Ebbervar » Pn, 4 lis 2013, 12:38:02

Khatra-Khor przecinają wodne szlakiem kupieckim, łączące Równinę Winnic z portowym miastem Amaghat, położonym w delcie wypływającej z jeziora rzeki Amaghor.
Początek zdania jest nie po polsku. Chyba wodne szlaki kupieckie?
Olbrzymie jeziora na dobre zagościło w mitach i legendach
Olbrzymie jezioro (bo jest jedno)
zielono-skórym
ja to piszę zawsze razem, zielonoskórym

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » Pn, 4 lis 2013, 12:42:19

Poprawki naniesione, w pozostałych też, co by nie spamować.
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Ebbervar » Pn, 4 lis 2013, 12:46:47

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Ehrel » Pn, 4 lis 2013, 14:27:09

Obrazek
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 39