[Lokacja] Las Zjaw (Twierdza)

Ebbervar
Administrator
Administrator
ID: 2505

[Lokacja] Las Zjaw (Twierdza)

Unread post by Ebbervar » Mon, 21 Oct 2013, 22:26:51

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."
"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki
"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei
Image
Ebbervar [2505]

Dragonias
Minstrel
Minstrel
ID: 1372

Re: [Lokacja] Las Zjaw (Twierdza)

Unread post by Dragonias » Sun, 10 Nov 2013, 07:57:24

Las Zjaw

Położenie lokacji
Twierdza Urrthorror

Image

Opis lokacji.
Las Zjaw rozciąga się na zachód od Równiny Winnic i na południe od Ostępów Mroku. Naturalną granicą pomiędzy krainami jest olbrzymiej długości pęknięcie ziemi, tworzące głęboką wyrwę, nazywane przez mieszkańców Czeluścią Przodków. Jej głębokość nie została zbadana a szerokość mierzona jest od kilku, do nawet kilkuset metrów. Skalne, pionowe zbocza, wyrzeźbione w granicie, mienią się czerwonym odcieniem i niemal zupełnie pozbawione są roślinności. Na dnie kanionu wije się podziemna rzeka lawy. Unoszące się chmury zdradliwej siarki, zasłaniają niemal zupełnie przeciwległy brzeg kanionu. Tylko w jednym miejscu, nazywanym Mostem Trolli, można przejść do Lasu Zjaw. Skalny pomost łączy brzegi dwóch odmiennych światów. Las Zjaw to królestwo grzybów, mchów, myconidów i lesiji. Gigantyczne kapeluszniki osiągają rozmiary drzew, tworząc gęstą kopułę koron, nieprzepuszczającą światła. To odizolowane środowisko tętni swoim grzybowym życiem, zachwycając wyjątkowością roślin i zwierząt. Niewiele gatunków opisano, gdyż wyprawy do Lasu Zjaw są bardzo niebezpieczne. Panuje tutaj wieczny półmrok, wilgoć i stała temperatura. Można napotkać niewielkie kratery i stawy wypełnione mętną, brudnozieloną wodą, która nie nadaje się do picia a jej spożycie grozi biegunką i zatruciem pokarmowym. Padający deszcz ocieka fontannami z grzybowych kapeluszy, dość szybko wsiąkając w grunt. Las Zjaw tworzy odizolowany półwysep a o jego pionowe i wysokie brzegi, rozbijają się fale Morza Światów. Dotarcie od strony oceanu, wydaje się niemożliwe.

Historia lokacji
Kraina odkryta została jeszcze przed okresem Cesarstwa Vanthijskiego przez pierwszych osadników. Po dzień dzisiejszy nie została zbadana i nie sporządzono map. Od czasu do czasu zapuszczają się tu zbieracze i zielarze, szukający składników do tworzenia mikstur. Podobnie czynią łowcy potworów i poszukiwacze przygód. Wedle krążących legend w Lesie Zjaw wybudowane jest miasto myconidów, nikt nie zdołał jednak tam dotrzeć i potwierdzić tego mitu. Dla kontroli i bezpieczeństwa, nieopodal naturalnego mostu, za czasów Dragoniasa wybudowano niewielki fort. Stacjonuje tu oddział najemnych wojów, dowodzonych przez człowieka - Kapitana Castora.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Lesij
Najemnicy
Kapitan Castor

Stworzenia jakie można spotkać
Myconidy
Mantikora (kanion)
Ognista Salamandra (kanion)
Feniks (kanion)

Rośliny jakie można spotkać
Cylindron Rzęsisty
Parasolnik

Autor: Dragonias (ID 8290)
Last edited by Dragonias on Mon, 6 Jan 2014, 22:21:19, edited 8 times in total.
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus

Mistic
Administrator
Administrator
ID: 107

Unread post by Mistic » Sun, 17 Nov 2013, 18:32:20

Wszelkie odmiany grzybów i mchów.

Nie
Image

Dragonias
Minstrel
Minstrel

Unread post by Dragonias » Sun, 17 Nov 2013, 19:39:54

Mistic wrote:
Wszelkie odmiany grzybów i mchów.

Nie

A tak?
Niezbadane i nieopisane gatunki grzybów i mchów.

Mistic
Administrator
Administrator
ID: 107

Unread post by Mistic » Sun, 17 Nov 2013, 19:54:01

A nie lepiej, dać 2-3 zwykłe i napisać jakiś jeden nowy który istnieje tylko tu i jest przydatny w na przykład alchemii. Peuza o to by było konkretnie i nie pojawił się sytuacja w której10 różnych postaci twierdzi, że tam są 4 różne zupełnie gatunki
Image

Dragonias
Minstrel
Minstrel

Unread post by Dragonias » Mon, 18 Nov 2013, 14:27:22

Akurat żaden grzybek z naszego zielnika nie pasuje do wizji tego lasu. Spoko, dam same nazwy dwóch grzybów, które w najbliższym czasie opiszę.
(Cylindron Rzęsisty i Parasolnik).

Dragonias
Minstrel
Minstrel

Unread post by Dragonias » Sat, 14 Dec 2013, 18:30:18

27 dni :D

Gotrek
Giermek
Giermek
ID: 12

Unread post by Gotrek » Mon, 16 Dec 2013, 19:24:49

Opis lokacji.
Las Zjaw rozciąga się na zachód(tam jest wschód) od Równiny Winnic i na południe od Ostępów Mroku. Naturalną granicą między krainami jest olbrzymiej długości pęknięcie ziemi, tworzące głęboką wyrwę, nazywane przez mieszkańców Czeluścią Przodków. Jej głębokość jest bliżej niezbadana(nie została zbadana lub nie jest zbadana), szerokość(brakuje rzeczownika) od kilku metrów po niemal kilometr. Skal[color=#BFF0000]ne[/color], pionowe zbocza są w kolorze czerwieni(dla czego?), niemal zupełnie pozbawione roślinności, poprzecinane wejściami do jaskiń. Na dnie kanionu wije się podziemna rzeka lawy, unosząc chmury zdradliw[color=#BFF0000]ych oparów[/color] siarki, przysłaniające niemal zupełnie drugi brzeg. Tylko w jednym miejscu, nazywanym Mostem Trolli, można przejść do Lasu Zjaw. Skalny pomost łączący brzegi odmiennych światów. Las Zjaw to królestwo grzybów, mchów, myconidów i lesiji. Gigantyczne kapeluszniki osiągają rozmiary drzew, tworząc gęstą kopułę koron, nieprzepuszczającą światła. Wszędobylska wilgoć i smród pleśni towarzyszy wszędzie(jest już "wszędobylska" a poza tym zdanie nieco bezsensu w tej formie). To odizolowane środowisko tętni swoim grzybowym życiem, zachwycając wyjątkowością roślin i zwierząt . Niewiele gatunków opisano, gdyż wyprawy tutaj są bardzo niebezpieczne. Panuje tu wieczny półmrok a temperatura jest stała. Można napotkać niewielkie kratery i stawy wypełnione mętną, brudnozieloną wodą. Zupełnie nie nadaje się do picia a jej spożycie grozi biegunką i zatruciem pokarmowym. Deszcz pada tutaj inaczej(źle to brzmi, najlepiej przeredagować całe zdanie), ociekając fontannami wody z grzybowej kopuły. Dość szybko wsiąka w chłonny grunt.
Las Zjaw tworzy odizolowany półwysep a o jego pionowe i wysokie brzegi,(przecinek przed a, po brzegi niepotrzebny) rozbijają się fale Morza Światów. Dotarcie od tej strony wydaje się niemożliwe.

Historia lokacji.
.Kraina odkryta została jeszcze przed okresem Cesarstwa Vanthijskiego przez pierwszych osadników. Po dzień dzisiejszy nie została zbadana i nie sporządzono map. Od czasu do czasu zapuszczają się tu zbieracze i zielarze, szukający składników do tworzenia mikstur. Podobnie czynią łowcy potworów i poszukiwacze przygód. Wedle krążących legend w Lesie Zjaw wybudowane jest miasto myconidów, nikt nie zdołał jednak tam dotrzeć i potwierdzić tego mitu. Dla kontroli i bezpieczeństwa, nieopodal naturalnego mostu, za czasów Dragoniasa wybudowano niewielki fort. Stacjonuje tu oddział najemnych wojów, dowodzonych przez człowieka - Kapitana Castora.

Czerwonym zaznaczyłem błędy, które zmieniłem na odpowiednią formę, zielonym moje uwagi. Prócz tego w opisie lokalizacji, w słowie Gigantyczne jest błąd, który tu poprawiłem ale nie zaznaczyłem. A tak to chyba dobrze, jak poprawisz to jeszcze raz spojrzę i zadecyduję.
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
icePolska Cię potrzebuje ;)
„Żona ma być trzeźwa, ochędożna i cnotliwa” - ludowe przysłowie

Dragonias
Minstrel
Minstrel

Unread post by Dragonias » Mon, 16 Dec 2013, 21:33:04

Powinno grać.

Ebbervar
Administrator
Administrator

Unread post by Ebbervar » Mon, 16 Dec 2013, 21:47:01

Sprawdzę jak poprawisz babole.
"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki
"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei
Image
Ebbervar [2505]

Dragonias
Minstrel
Minstrel

Unread post by Dragonias » Mon, 6 Jan 2014, 10:34:23

Babole wydłubane :D

Gotrek
Giermek
Giermek
ID: 12

Unread post by Gotrek » Mon, 6 Jan 2014, 22:04:51

do nawet kilkuset metrów Skalne, pionowe zbocza mienią się czerwonym odcieniem

Przed Skalne brakuje kropki i nadal upieram się przy wytłumaczeniu dla czego kamienie mienią się czerwienią? jakiś grzyb, porost, składnik specjalny, odblask lawy....

A tak to nie znalazłem nic więcej ^^
Image
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
icePolska Cię potrzebuje ;)
„Żona ma być trzeźwa, ochędożna i cnotliwa” - ludowe przysłowie

Dragonias
Minstrel
Minstrel

Unread post by Dragonias » Mon, 6 Jan 2014, 22:23:01

Kropka dodana i ten czerwony kolor, zupełnie zapomniałem. Dopisałem w zdaniu coś takiego.

Skalne, pionowe zbocza, wyrzeźbione w granicie, mienią się czerwonym odcieniem i niemal zupełnie pozbawione są roślinności.

Ebbervar
Administrator
Administrator

Unread post by Ebbervar » Fri, 10 Jan 2014, 05:04:19

Image
Image
Image
Ebbervar [2505]

Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz
ID: 39

Unread post by Ehrel » Fri, 10 Jan 2014, 19:10:57

Image

Locked

Return to “Twierdza Urrthorror”