Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Mroczne Klify (Twierdza)

Moderator: Skrybowie

przez Ebbervar » Pn, 21 paź 2013, 22:24:03

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Dragonias » N, 10 lis 2013, 12:46:30

Mroczne Klify

Położenie lokacji

Obrazek

Opis lokacji.
Mroczne Klify położone są na najbardziej wysuniętym, wschodnim półwyspie Wyspy Mew. Od strony Cieśniny Piratów i Morza Światów tworzą kilku a nawet kilkudziesięciometrowe, niemal pionowe brzegi, będące efektem podmywania lądu przez morskie fale. Są miejsca gdzie powstały w ten sposób przybrzeżne, płaskie obszary, najczęściej o kamienistym lub piaszczystym podłożu. To widok charakterystyczny od strony przesmyku, pomiędzy kontynentem a wyspą. Północna linia brzegowa usłana jest licznymi fiordami, wrzynającymi się w ląd głębokimi zatokami. Na półwyspie dominują niewysokie góry, usłane dolinami i rozległymi kotlinami. Najczęściej wierzchołki wzniesień są płaskie, choć napotkać można skalne kominy czy łańcuchy nieośnieżonych stoków, tworzących malownicze grzędy i grzebienie. Napotkać tu można górskie ''oczka'', będące najczęściej zalewiskami po skalnych rozpadlinach i wyżłobieniach. Najsłynniejsze z nich to Oko Cyklopa, olbrzymi lej krasowy położone w centrum krainy, pośród starych, wapienno-dolomitowych gór nazywanych przez wyspiarzy Żłobem Kalcytu. Skała poddawana jest ciągłym torturom, jakby żywioł wody i powietrza budował tutaj fortecę. Liczne groty i jaskinie ciągną się kilometrami, olśniewając bogactwem i różnorodnością. Głębokie studnie, strumienie znikające pod ziemię, nazywane tutaj łykawcami, krasowe żłoby, uwały czy wywierzyska, to wszystko tworzy iście magiczny widok. Sporą część porastają iglaste lasy, rozległe połacie traw wszelakich i mieniące się jesiennymi kolorami wrzosowiska. Zwierzyny łownej tu w bród a co za tym idzie i drapieżników. Bliżej terenów nadmorskich napotkać można Wiverny Klifowe, których populacja uważana jest za jedną z większych w całym znanym Fallathanie.
Pierwsi osadnicy szybko odkryli bogactwa, jakimi dysponowała kraina. Pośród gór porozrzucane są kopalnie, część z nich to relikty po pierwszych górnikach. Korytarze ciągną się głęboko pod ziemię, często pozasypywane i nietknięte stopą poszukiwaczy przygód od wieków. W dolinach powstały niewielkie osady a ich mieszkańcy, nazywani potocznie góralami, zajmują się górnictwem, pasterstwem, uprawą roli, zbieractwem, metalurgią czy płatnerstwem i kowalstwem.
Pogoda tutaj nie rozpieszcza. Pada dość często, wieje silny wiatr, zwłaszcza nocą. Tubylcy nazywają go Mrocznym Klifem i to jemu kraina zawdzięcza swą nazwę. Zimą spada nawet do dwóch metrów śniegu a mróz bywa siarczysty. Na zboczach nasłonecznionych panuje przyjemny skwar.

Historia lokacji
Mroczne Klify dość szybko zostały zasiedlone przez przybyłych na Wyspę Mew osadników. Orkowie jako pierwsi rozwinęli tutaj górnictwo i metalurgię. Wydobywano miedź, żelazo, sól kamienną, kamienie szlachetne a zwłaszcza kalcyt. Daakarowie wykorzystywali wapień jako spoiwo budowlane, wypalając go w wapiennikach. Stosowany w szklarstwie i ceramice. Powstały kamieniołomy, skąd wydobywa się granity, występujące w kilku kolorach. Po objęciu Wyspy Mew przez Dragoniasa, wznowiono geologiczne poszukiwania. Odkryto niewielkie pokłady srebra, wydobywane po dzień dzisiejszy.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Górale
Górnicy
Metalurdzy
Kowale
Płatnerze
Łowcy
Chłopi

Stworzenia jakie można spotkać
Brzytwodziób (nadbrzeża)
Dragonne
Kopacz
Kretoszczur
Niedźwiedź Fallathański
Odynn (lasy)
Skoczopiórek (jeziora sąsiadujące z terenami skalistymi)
Wiverna Klifowa

Rośliny jakie można spotkać
Żelazodrzewo
Mlecznik Kleisty
Mrozosiew
Smolna Lilia

Autor: Dragonias (ID 8290)
Ostatnio edytowano Pn, 16 gru 2013, 22:57:53 przez Dragonias, łącznie edytowano 7 razy
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Mistic » N, 17 lis 2013, 18:34:15

Ponownie zbyt bogata fauna i flora.
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

ID: 107

przez Dragonias » N, 17 lis 2013, 19:44:02

Zmniejszone, weż jednak pod uwagę fakt, ze ta kraina graniczy z morzem i ma rozbudowany świat podziemi. Spora ilość potworów pochodzi własnie z tamtąt.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Mistic » N, 17 lis 2013, 19:51:41

Chodzi o to, by nie było miejsc gdzie będzie wszystko bo to powoduje, że gracze, zamiast latać po całej wyspie w poszukiwaniu ziół czy innych składników do miksturki, pójdą w jedną lokacje i mają wsio co trzeba na sesji, nie tędy droga ^^
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

przez Dragonias » N, 17 lis 2013, 20:30:57

Bo ja wiem czy nie tędy. Przecież to MG decyduje jaka roślina rośnie. Kolejna sprawa, że roślinki mają jakiś tam terminarz kwitnienia czy owocowania. Nie ma ich aż tyle aby widział tu przesadę. Kraina nie jest też jak łąka.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Dragonias » So, 14 gru 2013, 18:30:55

27 dni :D
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Gotrek » Pn, 16 gru 2013, 20:07:59

rozległe połacie trwa

traw

Zimą spada niemal dwa metry śniegu

nawet do dwóch metrów śniegu

A tak nic więcej nie znalazłem, dla tego lepiej niech ktoś to jeszcze sprawdzi :D
Ode mnie akcept
Obrazek
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
icePolska Cię potrzebuje ;)
„Żona ma być trzeźwa, ochędożna i cnotliwa” - ludowe przysłowie
Gotrek
Giermek
Giermek

ID: 12

przez Ebbervar » Pn, 16 gru 2013, 21:41:27

Popraw proszę byki wyłapane przez poprzedników.

Odkryto spore pokłady srebra, wydobywanego po dzień dzisiejszy.
Rozumiem, że do tego nikt nie ma zastrzeżeń?

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Mistic » Pn, 16 gru 2013, 22:14:32

Obrazek

1. Kwestia srebra, co prawda jest ono powszechne i ogólnodostępne w naszym świecie, ale tu jest link do tematu z projektem twierdzy viewtopic.php?f=164&t=5130 w nim nic o srebrze nie ma, więc albo jedno albo drugie musi być poprawione.

2. Zwierzaki, znowu ile się da i na siłę udowadniasz, że mogą być, ja ci już ostatnio mówiłem, że to, że MOGĄ być, nie znaczy, że są i ja się będę doczepiał każdej jednej lokacji w której będzie całe stado zwierzaków, o czym już mówiłem. Tak samo jak i dlaczego się czepiam, więc proszę cię bardzo grzecznie zapamiętaj to na przyszłość, że nie robimy gry z 3 lokacjami w których zamknie się cały zielnik i cały bestiariusz. Maksymalnie 5-6 stworków i chwastów.

3. Mam nadzieje, że po następnych poprawkach znowu przypadkiem czegoś nowego nie dodasz cichaczem Oo
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

przez Dragonias » Pn, 16 gru 2013, 22:50:39

Nic nie dokładałem do listy zwierząt i roślin, zmniejszyłem ich liczę, ale i tak sądzę, że w tej lokacji, gdzie mamy ekosystem morski, podziemny i naziemny, mogłoby ich być wiecej.
Sreberko jest wydobywane na potrzeby Twierdzy a nie na eksport i nie jest to dominujące wydobycie na wyspie. Nie ma to nic wspólnego z projektem państwa, gdyż tam wyszczególnione są dominujące gałęzie gospodarki, co nie oznacza ze nie wydobywa się srebra. Jest go po prostu niewiele.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » Pn, 16 gru 2013, 22:55:34

Skoro jest go niewiele to proszę poprawić zdanie, "że jest go sporo". Bo to różnica.
Do zwierzaków ja mam odmienne zdanie niż Mistic, ale w tym przypadku po prostu nie dyskutuj tylko skróć listę.

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » Pn, 16 gru 2013, 22:58:30

Poprawione.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Mistic » Pn, 16 gru 2013, 23:00:47

Zakładam, że tu jest pewne nieporozumienie między nami w kwestii pokemonów. Rozumiesz, że te które podałeś, to nie są jedyne które tam istnieją. To są tylko te których u nas w lesie czy nad morzem nie spotkasz, poza tymi są wszelkie lisy, króliki i inne dorsze czy mewy których w bestiariuszu nie ma, bo są tożsame z tymi co mamy w realu (tak samo jak w zielniku nie ma jabłek i truskawek zwyczajnych). Także 6 zwierzaków jest wystarczającą liczbą , bo to jest 6 niezwykłych zwierzaków na które warto zwrócić uwagę, plus to co normalnie na takich terenach występuje o czym nie piszemy ( przecież nie je st tak, że w Twierdzy nie ma nigdzie much ^^ )
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

przez Dragonias » Wt, 17 gru 2013, 06:19:47

Spoko, teraz to już jasne.
Dragonias
Minstrel
Minstrel