[Lokacja] Cmentarzysko Przodków (Twierdza)

Ebbervar
Administrator
Administrator
ID: 2505

[Lokacja] Cmentarzysko Przodków (Twierdza)

Unread post by Ebbervar » Mon, 21 Oct 2013, 22:22:05

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."
"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki
"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei
Image
Ebbervar [2505]

Dragonias
Minstrel
Minstrel
ID: 1372

Re: [Lokacja] Cmentarzysko Przodków (Twierdza)

Unread post by Dragonias » Sun, 27 Oct 2013, 07:46:09

Nazwa lokacji
Cmentarzysko Przodków

Położenie lokacji
Twierdza Urrthorror

Image

Opis lokacji.
Cmentarzysko Przodków położone jest w centralnej części Wyspy Mew, pomiędzy wschodnim brzegiem Jeziora Khatra-Khor a zachodnimi zboczami górskiego pasma Dagurol. Większość tej krainy pokrywa skalista równina, poprzecinana tryskającymi gorącą wodą gejzerami. Ich wyloty w kształcie wulkanicznych stożków, tworzą iście magiczny klimat. Gdzie indziej strumień gorącego źródła wbija się wysoko w niebo, buchając obłokami pary niczym smok. Inny bulgocze w źródlanym bajorze, gotów w każdej chwili eksplodować. Ostre kamienie pokrywające podłoże, są męczarnią dla wędrowców przemierzających krainę. W epicentrum tajemniczego zakątka, ukrywa się pradawne cmentarzysko. To tutaj spędzają swe kolejne dni po śmierci zasłużeni mieszkańcy Twierdzy Urrthorror. Jest zaszczytem i sprawą honoru, zostać tutaj pochowanym. Porozrzucane w nieładzie kamienne grobowce i kurhany w kształcie kopców, to miejsca pochówku urrthorroryjskich bohaterów. Surowcem budowlanym jest złocisty granit, wydobywany w górach Dagurol, choć nie brak elementów z drewna i stali. Pod kamienistą warstwą gruntu, ukrywają się podziemne tolosy. Jedyną żywą istotą, która tu mieszka, jest stary orkowy grabarz, którego imię nie jest nikomu znane.

Historia lokacji
Cmentarzysko Przodków od wieków było miejscem ważnym i cenionym przez mieszkańców Wyspy Mew. Zapiski na jego temat pochodzą jeszcze z czasów przed vanthijskich a wyryte na kamiennych grobowcach daty, zdają się to potwierdzać. To tutaj spoczywają hersztowie, szamani, wielcy wojownicy, bogaci kupcy, uznani bardowie i wszyscy, którzy podczas swego żywota zasłużyli sobie na podziw i uznanie innych.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Hieny Cmentarne
Grabarz

Stworzenia jakie można spotkać
Ghul
Krysztalon
Strzyga
Trupojad
Szkieletor
Mumia
Zombie
Ziemnica
Przerażacz
Harpia
Felliks
Dymiec
Chudlarz
Ogar z Urr
Ognik
Piaskowy Golem
Kamienny Golem
Servitadar
Stukoszczet

Rośliny jakie można spotkać
Lotos Przodków
Demonie Jagody
Czachowiec Rdzawy
Kasmenis
Last edited by Dragonias on Mon, 4 Nov 2013, 12:40:21, edited 4 times in total.
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus

Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz
ID: 39

Unread post by Ehrel » Sun, 27 Oct 2013, 11:54:10

Ostre kamienie podłoża jest męczarnią dla wędrowców przemierzających krainę.

Coś w tym zdaniu nie pasuje.
Polują na wszystko co nadaje się do zjedzenia, łącznie z istotami inteligentnymi. Nie stronią nawet od padliny, choć wolą świeże, krwiste mięso.

Ścianołaz- sugerując się zdaniem powyżej wydaje mi się, że on tutaj nie pasuje.

Gargulca oraz Zmory również bym się pozbył.

Dragonias
Minstrel
Minstrel
ID: 1372

Unread post by Dragonias » Sun, 27 Oct 2013, 13:49:47

Poprawki skończone.
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus

Ebbervar
Administrator
Administrator
ID: 2505

Unread post by Ebbervar » Mon, 4 Nov 2013, 12:31:13

Przymykam oko na ten złocisty granit. Niedługo Twierdza to będzie państwo miodem i mlekiem płynące, ale okej.
jest stary Orkowy grabarz,
w tym przypadku piszemy z małej litery orkowy, tak samo jak krasnoludzkie piwo, elficki tropiciel itp.

Image
Image
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."
"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki
"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei
Image
Ebbervar [2505]

Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz
ID: 39

Unread post by Ehrel » Mon, 4 Nov 2013, 14:43:51

Image

Locked

Return to “Twierdza Urrthorror”