Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Dzicz Plugawych (Twierdza)

Moderator: Skrybowie

przez Ebbervar » Pn, 21 paź 2013, 22:21:18

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Dragonias » N, 15 gru 2013, 07:52:27

Dzicz Plugawych

Położenie lokacji
Twierdza Urrthorror

Obrazek

Opis lokacji.
Dzicz Plugawych rozciąga się pomiędzy północnymi brzegami Jeziora Khatra-Khor a górną odnogą rzeki Amkhar, wypływającej z pasma górskiego Dagurol. Naturalne granice od wieków chroniły krainę przed ekspansją ras inteligentnych. Obszary będące w sąsiedztwie jeziora i rzeki, to trzęsawiska, pokryte bujną roślinnością. Znajdują się tutaj liczne wyspy zielonych łąk, porośniętych bagiennym piołunem. To przysmak Gorgon, opancerzonych byków, których pogłowie jest tu bardzo liczne. Sąsiedztwo prapuszczy, która pokrywa centralne tereny Dziczy Plugawych sprawiło, że osiedliły się tu Bagienne i Leśne Trolle. Las jest wiekowy, a wszystkiemu towarzyszy widok przemijania czasu. Ciemnozielony mech jest niemal wszędzie, a jego gruby kożuch odlicza kolejne stulecia.

Historia lokacji
Dzicz Plugawych od dawien dawna była miejscem niedostępnym i owianym legendami. Jej naturalne, trudno dostępne położenie, nie onieśmielało szaleńców, którzy pragnęli zbadać to odludzie. W epoce Cesarstwa Vanthijskiego, wyruszały kolejne ekspedycje odkrywczo-naukowe. W głębi prapuszczy odnaleziono ruiny kamiennego miasta. Przypuszcza się, że należały do jakiegoś ludzkiego szczepu, który jako jeden z pierwszych skolonizował Wyspę Mew. Wchłonięte przez las miasto, kryje wiele tajemnic. Od czasów dominacji Daakarów, raz na dziesięć lat, odbywają się tu Gorgonie Łowy, których tradycja przetrwała po dzień dzisiejszy. Zjeżdżają się najznamienitsi pogromcy i łowcy potworów, aby stanąć w szranki z licznymi stadami tych opancerzonych byków. Dodatkowym utrudnieniem dla nich są watahy Szablastych Wilków i spore pogłowie Bagiennych i Leśnych Trolli. Należy schwytać żywe Gorgony, które popędzą niebawem po ulicach Twierdzy Urrthorror podczas Bulgridy, szaleńczej ucieczki tłumu przed rozjuszonymi bestiami.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Łowcy Potworów (tylko podczas łowów)

Stworzenia jakie można spotkać
Gorgona
Leśny Troll
Bagienny Troll
Panteros
Wilk Szablasty

Rośliny jakie można spotkać
Wargowe Ziele
Tojad Bagienny
Łeb Trolla (grzyb)

Autor: Dragonias ID 8290
Ostatnio edytowano Pn, 3 lut 2014, 22:20:08 przez Dragonias, łącznie edytowano 7 razy
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Gotrek » Wt, 17 gru 2013, 15:01:02

których pogłowie jest bardzo liczne.

Brakuje "tu"

Za czasów dominacji Daakarów, raz na dziesięć lat, odbywają się tu Gorgonie Łowy, których tradycja przetrwała po dzień dzisiejszy.

Od czasów

Ode mnie:
Obrazek
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
icePolska Cię potrzebuje ;)
„Żona ma być trzeźwa, ochędożna i cnotliwa” - ludowe przysłowie
Gotrek
Giermek
Giermek

ID: 12

przez Dragonias » Wt, 17 gru 2013, 15:47:41

Poprawione :D
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » Śr, 18 gru 2013, 02:29:15

Zastanawiam się jakim cudem Twierdza posiada dosłownie prawie wszystkie elementy środowiska, ukształtowania terenu itp.
Ma: plaże, góry, lasy, trzęsawiska, tunele, jeziora, rzeki, bujne łąki, pastwiska, równiny, wzgórza. Full wypas. Mam wrażenie, że cały czas zapominamy, że to jest wyspa, która nie powinna mieć wszystkiego. Kraina mlekiem i miodem płynąca. Takie moje zdanie. Niech ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii.

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » Śr, 18 gru 2013, 19:45:31

Thaian napisał(a):Zastanawiam się jakim cudem Twierdza posiada dosłownie prawie wszystkie elementy środowiska, ukształtowania terenu itp.
Ma: plaże, góry, lasy, trzęsawiska, tunele, jeziora, rzeki, bujne łąki, pastwiska, równiny, wzgórza. Full wypas. Mam wrażenie, że cały czas zapominamy, że to jest wyspa, która nie powinna mieć wszystkiego. Kraina mlekiem i miodem płynąca. Takie moje zdanie. Niech ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii.

Bez przesady, nie ma wszystkiego, w opisach skupiłem się na istniejącej mapie i starych lokacjach. Zauważ że to świat fantasy a nawet w naszych realiach geograficznych, wyspa wielkości Wielkiej Brytanii, ma spore zróżnicowanie pod względem terenu (góry, lasy, plaże, równiny, wzgórza, klify, rzeki, bagna etc). Podobnie postąpiłem z Wyspą Mew, troszkę dodając jej urody, w końcu to świat fantasy. Patrząc na inne lokacje usytuowane w państwach, też mamy spory rozrzut ale chyba o to chodzi. Wydaję mi się że jakiś umiar mam a jak coś przesadzę (np: te wiatraki) to i tak nie umknie to waszemu czujnemu oku.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » Pt, 10 sty 2014, 05:40:46

Dodatkowym utrudnieniem są watahy szablastych wilków czy spore pogłowie bagiennych i leśnych trolli.
Bagiennych i Leśnych Trolli

Obrazek

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Ehrel » Pt, 31 sty 2014, 17:01:57

Nie rozumiem, skoro zawody w których zabija się gorgony odbywają się co 10 lat i przybywają wszyscy tylko wtedy to co tam na co dzień robią łowcy potworów?
Gdyby mieszkali tam cały czas to prawdopodobnie gorgony były by już zagrożonym gatunkiem
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 39

przez Dragonias » Pt, 31 sty 2014, 17:13:41

Słuszna uwaga :D
Albo ich wywalę, albo wersja edytowana?
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ehrel » Pt, 31 sty 2014, 17:14:55

No mnie się wydaje, że w miejscu tak przerażającym jak miejsce życia gorgon raczej nikt nie chciało by mieszkań z własnej woli :P
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

przez Dragonias » Pt, 31 sty 2014, 17:21:09

Czyli opcja
Łowcy Potworów (tylko podczas łowów)

może zostać?
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ehrel » Pt, 31 sty 2014, 18:02:00

No jak się tak upierasz to może zostać chociaż wydaje mi się, że to samo przez się rozumie na podstawie opisu. No ale spoko może być :)

Obrazek
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

przez Gotrek » N, 2 lut 2014, 15:40:00

spore pogłowie Bagiennych i Leśnych Trolli. Należy schwytać żywe osobniki

Między zdaniem o Gorgonach masz zdanie o Wilkach i Trollach, tak więc w kolejnym zdaniu wychodzi na to, że to Trolle są ganiane po Twierdzy ^^ Taka mała uwaga, choć mogę nie mieć racji.
"Kiedy jestem słabszy od ciebie, proszę cię o wolność, ponieważ jest to zgodne z twoimi zasadami. Kiedy jestem silniejszy, odbieram ci wolność, ponieważ jest to zgodne z moimi zasadami."
Gotrek
Giermek
Giermek

przez Dragonias » N, 2 lut 2014, 19:22:44

Poprawiłem na:

Zjeżdżają się najznamienitsi pogromcy i łowcy potworów, aby stanąć w szranki z licznymi stadami tych opancerzonych byków. Dodatkowym utrudnieniem dla nic są watahy Szablastych Wilków i spore pogłowie Bagiennych i Leśnych Trolli. Należy schwytać żywe Gorgony, które popędzą niebawem po ulicach Twierdzy Urrthorror podczas Bulgridy, szaleńczej ucieczki tłumu przed rozjuszonymi bestiami.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Gotrek » Pn, 3 lut 2014, 16:04:24

Dodatkowym utrudnieniem dla nic są watahy Szablastych Wilków

Jeszcze to nic na nich zamień i:
Obrazek
Gotrek
Giermek
Giermek

Następna strona

Powrót do Twierdza Urrthorror