Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Aurea (Amarth)

Moderator: Skrybowie

przez Rhan » Cz, 15 maja 2014, 08:02:23

[Lokacja] Aurea (Amarth)

1. Położenie lokacji
Amarth -> Radicia

Obrazek
Aurea - położenie lokacji


2. Opis lokacji (wszelkich budynków/ruin, jakie mogą się na niej znajdować)
Aurea - bliźniacze do Luminei miasto położone nad rzeką Błękitny Kieł między Równiną Płomieni a Górami Południowymi.
Miasto nowe (powstało w latach 4316-4321), wybudowane na planie kwadratu o symetrycznie rozłożonych budowlach wewnątrz murów miejskich otwartych na rzekę, gdzie znajduje się przystań. Celem jego istnienia jest uniezależnienie Amarth od niewielkich enklaw zieleni i importu znacznej części żywności. Znane również z produkcji lodowego wina “Dobrodziejstwa Aurei” - wyjątkowego trunku, którego cena za granicami kraju potrafi sięgać niebotycznych sum.
Największymi i najbardziej kunsztownymi budynkami na terenie miasta są szklarnie, nazywane przez miejscowych Małymi i Dużymi Ogrodami. Prócz kamieni, drewna i metalu do budowy ścian oraz sufitów został wykorzystany kryształ wydobywany w Górach Południowych. Dzięki niemu oraz magom podtrzymującym wewnątrz odpowiednie zaklęcia możliwe jest utrzymanie w nich optymalnego mikroklimatu pozwalającego na uprawę roślin, które nie dałyby rady rozkwitnąć w tak mroźnym środowisku, jak amarthyjskie. To w Aurei zostały wprowadzone wszelkie nowe techniczne i magiczne rozwiązania doskonalone w Luminei, przez co jest ona bardziej wydajna przy produkcji żywności od swojej bliźniaczki.
Bærinn - centralna część Aurei, gdzie znajduje się dwukondygnacyjny Ratusz będący siedzibą władz miasta. Na jego parterze znajduje się również Archiwum oraz gabinety urzędników odpowiedzialnych za harmonogram prac robotników, magów, strażników, jak i spis towarów wwożonych i wywożonych z miast. Usytuowany jest on na Placu, który otaczają zajazdy, sklepy, karczmy oraz inne budynki użytku publicznego. Tutaj również znajduje się szpital oraz świątynia Isinnir.
Na prawo i lewo od Bærinn znajdują się Małe Ogrody. Jak sama nazwa wskazuje są one zdecydowanie mniejsze od tych Wielkich, jednak tak jak i w Luminei wybudowano je z większym rozmachem i dbałością o szczegóły. Zgrupowane po sześć i połączone zadaszonymi przejściami, z których wejściami zewnętrznymi można dostać się do ich środka, a wewnętrznymi do samych szklarni. Dzięki nim możliwa jest uprawa najbardziej wymagających ziół, jarzyn i owoców, nad którymi dzień i noc czuwają zarówno magowie, jak i robotnicy.
Od dołu i góry Małe Ogrody okolone są Domami. To tutaj mieszkają robotnicy, pracownicy administracji, strażnicy oraz magowie odpowiedzialni za doglądanie zaklęć pozwalających na hodowlę roślin. W każdej z nich znajduje się wielka amarthyjska łaźnia oraz stołówka. Mieszkania są proste lecz wygodne.
Tuż przy murach miejskich znajdują się Duże Ogrody. Są one zdecydowanie mniej spektakularne, niż te Małe, jednak bardziej rozległe. To tutaj uprawiane są te nieco mniej wymagające rośliny. Tutaj również znajdują się winnice.
W okolicach bram wjazdowych do miast oraz portu znajdują się baraki i spichlerze, gdzie przechowywane są zebrane plony. Nad rzeką stoją również budynki, w których produkowane i przechowywany jest amarthyjski specjał - wino lodowe “Dobrodziejstwa Aurei”.

Obrazek
Winogrona, z których produkowane jest lodowe wino "Dobrodziejstwa Aurei"


3. Historia lokacji
Sukces, jakim okazało się powstanie Luminei skłania Radę Magów do wydania decyzji o wzniesieniu kolejnego eksperymentalnego miasta nad Błękitnym Kłem. Tak więc w 4315 roku rozpoczynają się przygotowania do budowy Aurei, a w 4316 zaczynają się już właściwe prace nad projektem, którego zakończenie datowane jest na 4321 rok.
Tak jak i w Luminei, mają być tutaj hodowane owoce, warzywa i zioła, które choć częściowo uniezależniłyby Amarth od przymusu importu żywności. Po 4322 roku w Ogrodach pojawia się również amarthyjska winorośl.
Wraz z końcem budowy do Aurei zaczynają ściągać robotnicy z przeludnionej Luminei oraz ludzie i nieludzie, którym do tej pory nie udało się zatrudnić do pracy przy zbiorach.
W 4321 na mocy dekretu Rady Magów co rok każda z uczelni musi wysłać do Lumieni i Aurei na okres trzech miesięcy co najmniej dwustu studentów, aby ci mogli odbyć tutaj praktyki - w szpitalu, miejskiej straży, administracji lub przy uprawach.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są)
Mieszkańcy miasta:
- obecna władza: burmistrz Melissa Brertt
- robotnicy
- pracownicy administracji
- strażnicy
- magowie podtrzymujący zaklęcia
- inni
Okresowo:
- praktykujący studenci
- kupcy
- przewoźnicy
- tragarze

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)
Fauna:
- Hravna
- Łowiskoczek
Flora:
- Krwiośnieg Skalny
- Neiare
- Kasmenis
- winorośl, z której produkowane jest lodowe wino
- umagicznione uprawy

Autor: Rhahn ar`Kha [3770]
Ostatnio edytowano N, 25 maja 2014, 15:47:17 przez Rhan, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 14 lip 2012, 18:08:41
Lokalizacja: Łódź
ID: 3770

przez Rhan » Cz, 15 maja 2014, 09:37:13

Pytanie mam... czy powinnam jeszcze w roślinach opisać amarthyjską wynorośl, a w miksturach wino lodowe?
Obrazek
Avatar użytkownika
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 14 lip 2012, 18:08:41
Lokalizacja: Łódź
ID: 3770

przez Ebbervar » Cz, 15 maja 2014, 15:16:07

Jeśli się czymś oryginalnym wyróżnia, niż zwykła winorośl to tak. Winko poszerzy nam listę alkoholi, jesteśmy za :D
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Saszetta » Cz, 15 maja 2014, 18:21:14

"W 4321 na mocy dekretu Rady Magów co rok każda z uczelni musi wysłać do Lumieni i Aurei na okres trzech miesięcy co najmniej dwustu studentów, aby ci mogli odbyć tutaj praktyki - w szpitalu, miejskiej straży, administracji lub przy uprawach. "

Tu mamy wzmiankę o szpitalu, który według mnie jest dość istotną budowlą w mieście, a przy opisywaniu części składowych miasta, nie ma o nim wzmianki. Ja uzupełniłabym opis budynków o trochę szerzej opisany szpital.
"Zdarzyć się mogło.
Zdarzyć się musiało.
Zdarzyło się wcześniej. Później. Bliżej. Dalej.
Zdarzyło się nie tobie."
Avatar użytkownika
Saszetta
Giermek
Giermek
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 16 paź 2013, 00:05:14
ID: 8138

przez Rhan » Pt, 16 maja 2014, 06:13:11

Winorośl chyba nie jest jakoś wybitnie inna. Ot, odporniejsza na niskie temperatury i mniej wymagająca. No i owoce ma takie o, dziwaczne, żeby było ciekawiej xD
A winko gdzie opisywać, w miksturach?

Szpital wspomniany jest o tu:
Bærinn - centralna część Aurei, gdzie znajduje się dwukondygnacyjny Ratusz będący siedzibą władz miasta. Na jego parterze znajduje się również Archiwum, poczta oraz gabinety urzędników odpowiedzialnych za harmonogram prac robotników, magów, strażników, jak i spis towarów wwożonych i wywożonych z miast. Usytuowany jest on na Placu, który otaczają zajazdy, sklepy, kawiarnie oraz inne budynki użytku publicznego. Tutaj również znajduje się szpital oraz świątynia Isinnir.

I myślę, że nie ma sensu mocniej go opisywać, bo równie dobrze mogłabym opisać dokładniej Ratusz, świątynię Isinnir czy Ogrody. I ze zwięzłego projektu wyszłaby kobyła. Ale... jeśli dalej będziesz nalegać. Chociaż myślę, że te lokacje można opisać będzie osobno, jeśli się komuś zechce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 14 lip 2012, 18:08:41
Lokalizacja: Łódź
ID: 3770

przez Saszetta » Pt, 16 maja 2014, 09:25:09

Nie chodzi mi o jakiś kobylasty opis :) Ale sam Ratusz ma dla siebie kilka zdań. W sumie, owszem, można to zrobić jako nową, niezależną do tego opisu lokację, tak też będzie ok.
"Zdarzyć się mogło.
Zdarzyć się musiało.
Zdarzyło się wcześniej. Później. Bliżej. Dalej.
Zdarzyło się nie tobie."
Avatar użytkownika
Saszetta
Giermek
Giermek
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 16 paź 2013, 00:05:14
ID: 8138

przez Shaed » Pt, 16 maja 2014, 10:42:28

Winko jak co to mogę opisać. Poza tym jednak opis ładny :)

Tak nie mniej jestem za tym, by takie lokacje, jak szpital czy wspomniane ogrody rozpisywać już osobno. Są to lokacje, które faktycznie mogłyby się przydać w fabule. Tak nie mniej to raczej tylko w wypadku, gdy byłyby potrzebne (np: jeśli wybuchnie wojna Irim-Amarth i w Aurei będą opatrywani ranni, to wtedy możnaby rozpisać szpital). Obecnie jednak Aurea nie jest żadnym wielkim miastem, ani tak sławnym, jak choćby Asylium, by trzeba było rozpisywać każdy jego budynek osobno.
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Ebbervar » Pt, 16 maja 2014, 11:47:40

Tak nie mniej jestem za tym, by takie lokacje, jak szpital czy wspomniane ogrody rozpisywać już osobno. Są to lokacje, które faktycznie mogłyby się przydać w fabule.
Ja też jestem za tym, by osobno rozpisywać pomniejsze lokacje, ale nie na tę chwilę. Po upie będzie czas na takie zabawy. Teraz państwa, rasy, lokacje - numer one.
Na razie niech szpital i ratusz i inne funkcjonują tylko ogólnie w opisie miasta.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Rhan » Pt, 16 maja 2014, 13:51:43

Czyli szpital może zostać, jak jest?
A Ratusz dostał troszkę więcej opisu, bo musiałam tam umiejscowić potrzebne mi instytucje, które też zostały jedynie nadmienione.

Ja kcem rozpisać winko ^^ Powiedzmy, że mam już jako taki pomysł ;P

Weźcie popatrzcie teraz uważnie, czy nie ma jakiś głupich literówek, brakujących przecinków, itd.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 14 lip 2012, 18:08:41
Lokalizacja: Łódź
ID: 3770

przez Ebbervar » Pt, 16 maja 2014, 13:56:53

Tak, szpital ogólnie może być. Do rozpisania później.
Shed, nie masz co robić, że kradniesz graczom robótkę? Winko niech rozpisze samodzielnie :) póki chęci i zapał jest.
Literówki za chwilę sprawdzę.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Shaed » Pt, 16 maja 2014, 22:34:43

Wina mi bronią! No, ale za taki ładny opis lokacji, to możesz sobie dobierać co tylko zechcesz :D

Po prostu w razie czego służę uprzejmie pomocą. Niestety nie w zakresie przecinków i błędów.

Ależ oczywiście szefie, że mam co robić! Już się biorę, biorę za to... :P

Aaa i nim zapomnę, jeśli nie będzie wielu błędów ort i int to:
Obrazek
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Acalia » So, 17 maja 2014, 01:42:32

Uwaga, przecinkowy nazista nadchodzi :mrgreen:

bliźniacze do Luminei miasto położone nad rzeką Błękitny Kieł między Równiną Płomieni a Górami Południowymi

"bliźniacze do Luminei miasto położone nad rzeką Błękitny Kieł między Równiną Płomieni, a Górami Południowymi"
Dzięki kryształowi wydobywanemu w Górach Południowych, z którego zostały częściowo wykonane ściany oraz w całości sufity i magom podtrzymującym wewnątrz odpowiednie zaklęcia możliwe jest utrzymanie w nich optymalnego mikroklimatu pozwalającego na uprawę roślin, które nie dałyby rady wzrosnąć w tak mroźnym środowisku, jak amarthyjskie.

Iiiiiiile słów w jednym zdaniu! Ale niestety nie da się go ładnie skrócić :)
"Dzięki kryształowi wydobywanemu w Górach Południowych, z którego zostały częściowo wykonane ściany oraz w całości sufity i magom podtrzymującym wewnątrz odpowiednie zaklęcia, możliwe jest utrzymanie w nich optymalnego mikroklimatu pozwalającego na uprawę roślin, które nie dałyby rady rozkwitnąć w tak mroźnym środowisku, jak amarthyjskie."
To w Aurei zostały wprowadzone wszelkie nowinki techniczne

Hmmm.... Raczej by było ładniej "nowe techniczne rozwiązania". Nowinek się raczej nie wprowadza.
Dzień i noc czuwają nad nimi zarówno magowie, jak i robotnicy.
Od dołu i góry Małe Ogrody okolone są Domami. To tutaj mieszkają robotnicy, pracownicy administracji, strażnicy oraz magowie

Powtórzenia. Zamień na czarodzieje chociażby. Wiem, że magowie brzmi dostojniej, ale... :D
w 4316 zaczynają się już właściwe prace nad projektem, którego zakończenie datowane jest na 4321 rok.

WOW! 5 lat na wybudowanie miasta? Nie za mało? Dałabym chociaż te marne 10 :mrgreen:
Tak, jak i w Luminei, mają być tutaj hodowane owoce, warzywa i zioł

"Tak jak i w Luminei, mają być tutaj hodowane owoce, warzywa i zioł"
Wraz z końcem budowy, do Aurei zaczynają ściągać robotnicy z przeludnionej Luminei

"Wraz z końcem budowy do Aurei zaczynają ściągać robotnicy z przeludnionej Luminei"

Mało tych przecinków do poprawiania :(

Tak czy inaczej - po poprawkach bardzo mi się podoba i ogólnie dostaniesz pieczątkę :mrgreen:
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Avatar użytkownika
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 728
Dołączył(a): Pn, 9 kwi 2012, 10:21:33
Lokalizacja: Warszawa
ID: 1298

przez Rhan » Cz, 22 maja 2014, 13:37:16

bliźniacze do Luminei miasto położone nad rzeką Błękitny Kieł między Równiną Płomieni a Górami Południowymi

"bliźniacze do Luminei miasto położone nad rzeką Błękitny Kieł między Równiną Płomieni, a Górami Południowymi"

Z tego, co się orientuję jeśli piszemy, że coś znajduje się między czymś a czymś, to przecinka się nie daje. Ale mogę się mylić. Na razie tego nie poprawiałam.

Dzień i noc czuwają nad nimi zarówno magowie, jak i robotnicy.
Od dołu i góry Małe Ogrody okolone są Domami. To tutaj mieszkają robotnicy, pracownicy administracji, strażnicy oraz magowie

Powtórzenia. Zamień na czarodzieje chociażby. Wiem, że magowie brzmi dostojniej, ale...

Niby nowy akapit jest i powtórzenia mogą się nie liczyć... Jakoś czarodzieje brzmi mi tutaj fatalnie xD

w 4316 zaczynają się już właściwe prace nad projektem, którego zakończenie datowane jest na 4321 rok.

WOW! 5 lat na wybudowanie miasta? Nie za mało? Dałabym chociaż te marne 10

No dobra... może 5 lat, to rzeczywiście za mało, ale tam właściwie nic nadzwyczajnego nie jest budowane. Trochę domów-kamienico-baraków dla wszelkich mieszkańców i pod sklepy... szklarnie, których plany budowlane były już przetestowane w Luminei... Ratusz, szpital i świątynia - kolejne powielone budowle i chyba jedynie one, prócz Ogrodów mogłyby sprawić więcej kłopotów. A mając do dyspozycji kupę magów, robotników i zapewne poproszone o pomoc krasnoludy... Prosiłabym, żeby ktoś jeszcze nad tym pomyślał ^^

Reszta zastrzeżeń poprawiona.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 61
Dołączył(a): So, 14 lip 2012, 18:08:41
Lokalizacja: Łódź
ID: 3770

przez Shaed » Cz, 22 maja 2014, 14:03:19

Amarth ma zdaje się punkt w budownictwie, ma wyszkolonych inżynierów, architektów, magów i mogło prosić o pomoc krasie. 5 lat to dość czasu (zwłaszcza, że w Amarth prace nie ustają na zimę xD).

Jeśli nie to możesz zmienić, że w 4321 zakończone zostały główne prace, zaś sklepiki, zajazdy i inne pierdółki powstawały już w kolejnych latach ;)
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Ebbervar » So, 24 maja 2014, 23:52:27

Znane również z produkcji lodowego wina “Dobrodziejstwa Aurei”, które w znacznej ilości eksportowane jest poza granice państwa.
Tu bym dyskutował. Według projektu państwa Amarth nie macie nawet ani 1 pkt przy żywności, rolnictwo jest w słabych. Wiem, że macie używki w produkcji, ale moim zdaniem to trzeba inaczej sformułować:
Znane również z produkcji lodowego wina “Dobrodziejstwa Aurei”, które w znacznej ilości eksportowane jest poza granice państwa.

- na pewno odpada wyraz "znaczne", raczej śladowe ilości tego wina, nie masowa produkcja
- stąd powinny być niebotyczne jego ceny; towar z gatunku ekskluzywnych
Dzięki kryształowi wydobywanemu w Górach Południowych, z którego zostały częściowo wykonane ściany oraz w całości sufity i magom podtrzymującym wewnątrz odpowiednie zaklęcia możliwe jest utrzymanie w nich optymalnego mikroklimatu pozwalającego na uprawę roślin, które nie dałyby rady rozkwitnąć w tak mroźnym środowisku, jak amarthyjskie.
strasznie długie zdanie, rozbij je na kilka prostych
Na jego parterze znajduje się również Archiwum, poczta oraz gabinety urzędników odpowiedzialnych za harmonogram prac robotników, magów, strażników, jak i spis towarów wwożonych i wywożonych z miast.
ta poczta mnie wybiła z rytmu - pomijając fakt, że poczty jako instytucji nie mamy, od tego byli posłańcy, kruki, gołębie, magiczne sposoby komunikowania się, to nie zapominajmy, że większość istot nie potrafi czytać i pisać; może to zamienić na bardziej klimatyczny odpowiednik - punkt przyjmowania gońców? [Tak, wiem, że macie pkt do Nauki, uniwersytety, ale nie oznacza to, że wszyscy są piśmienni. Patrzymy na ogół państwa i zamieszkującą ludność.]
Usytuowany jest on na Placu, który otaczają zajazdy, sklepy, kawiarnie oraz inne budynki użytku publicznego.
Rozumiem, że mamy Khavi w grze, ale kawiarni to jeszcze u nas nie ma. Co najwyżej gospody.
Wykonane z kamienia, drewna, metalu oraz przeźroczystego, górskiego kryształu pozwalają na uprawę najbardziej wymagających ziół, jarzyn i owoców.
Może jednak zainwestujecie pkt w rolnictwo skoro macie zaplecze produkcji żywności.
Co za tym idzie lodowe wino "Dobrodziejstwa Aurei" staje się głównym towarem eksportowym miasta.
Chyba że handel winem podpinacie pod Większy rynek wewnętrzny, a nie poza granice kraju.
Jestem w dalszym ciągu za tym, by jednak 1 pkt dać do rolnictwa.
Obecna władza: burmistrz Melissa Brertt
Przenieść do 4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są)
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

Następna strona

Powrót do Amarth

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość