Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Podanie: Wiverna - Bestariusz

Tutaj trafiają wszelkie załatwione podania.

Moderator: Skrybowie

przez Darkon » Cz, 1 lip 2010, 02:40:36

Wiverna

Obrazek

Opis:
Pierwszym o czym należy wspomnieć jest fakt, że Wiwerny nie są Smokami. Wedle naukowców jacy zdołali zbadać pobieżnie te istoty nie są one nawet z tymi legendarnymi gadami spokrewnione. Więc czym są owe stworzenia? Otóż Wiverny to uskrzydlone gady, ogromne jaszczury które zapełniają ekologiczną podniebną niszę niczym ptaki na kontynencie.
Istnieje wiele odmian tych stworzeń. Najmniejsze, żyjące zazwyczaj wśród tropikalnego lasu, osiągają wielkość wróbla i są niezwykle barwne, podczas gdy największa odmiana ma rozpiętość skrzydeł dochodzącą do 14m. Wszystkie je łączy jednak podobna budowa, różniąca się tylko zazwyczaj drobnymi detalami takimi jak posiadanie narośli, upierzenia itp.
Posiadają dwie tylne łapy wyposażone w trzy szponiaste palce, z czego jeden jest przeciwstawny (co pomaga mniejszym gatunkom siadać na gałęziach drzew ,większym zaś chwytać zdobycz) oraz parę błoniastych skrzydeł które tworzą ramię oraz połączone błoną wydłużone palce (podobne do tych, które mają nietoperze). Ich typowo gadzie głowy, z długimi pyskami zakończonymi dziobem lub uzbrojonymi w rzędy ostrych prostych zębów, obserwują świat dużymi oczyma z wysokości długich oraz bardzo giętkich szyj. Większość gatunków ma też bardzo dobrze rozwinięte ogony. Wiadomo, że niektóre prócz skrzeczenia potrafią też śpiewać niczym ptaki. Zasięg lotu największych gatunków wynosi nawet kilkaset kilometrów. Bez problemu osiągają swój górny pułap na wysokości 3 tysięcy metrów. Najsilniejsze osobniki dysponują przy tym takim udźwigiem, że wioząc na grzbiecie jeźdźca potrafiły porwać z ziemi konia wraz z rycerzem ubranym w pełną płytową zbroję.

Obrazek
Występowanie i zachowanie:
Wiverny to tak liczna grupa zwierząt, że trudno omówić ich zachowanie. Wiadomo, że ich zwyczaje zmieniają się w zależności od miejsca występowania. Małe, kolorowe Wiverny z lasów Reptilii to zazwyczaj niegroźni zjadacze owadów i mniejszych stworzeń którzy zachwycają oko nie tylko szatą swych łusek (a niekiedy piór) ale też cieszą ucho wspaniałym śpiewem podczas okresu godowego. Większe gatunki zamieszkujące zachodnią cześć wyspy są zazwyczaj żyjącymi w dużych koloniach agresywnymi mięsożercami. Największe z nich, zwane przez jaszczury „Władcami Burzy” zasiedlają północno-zachodnią część wybrzeża ,zwaną „Grzmiącymi Klifami”. Te ogromne gady zakładają tam ogromne kolonie których członkowie żywią się rybami łowiąc je niczym pelikany, przelatując nisko nad wodą i chwytając wprost do pyska. . Wiverny są też padlinożerne dlatego też gatunki znad Wielkich Równin środkowej Reptilii kołujące nad truchłem jakiegoś zwierzęcia są wręcz widokiem reklamującym te rejony. W pary łączą się zazwyczaj na całe życie, tuż po zakończeniu pory deszczowej. Jaj w miocie może być od 2 do nawet 4. Oboje rodziców wychowują potomstwo do momentu aż pisklęta same nie nauczą się latać, wtedy też wypędzają je z gniazda. Samce Wivern są bardzo agresywne, a największe gatunki często toczą zatrważające podniebne boje pełne pikowania, gonitw i zapasów w powietrzu. Co ciekawe wiele z tych olbrzymów potrafi wykorzystywać do poruszania się ciepłe prądy powietrzne powstające nad wyspą. Z tego też powodu uważa się ich za mistrzów szybowania, a ich lot staje się przez to niezwykle cichy...

Specjalne zdolności:


Lot- Wiverny są istotami latającymi. Potrafią przebywać ogromne odległości w powietrzu przy pomocy swych ogromnych, błoniastych skrzydeł i wznosić się na wysokość nawet 2tysiecy metrów.
Zwinność- Wiverny są niezwykle zwinnymi lotnikami. Potrafią wykonywać bardzo niebezpieczne powietrzne akrobacje, a nawet zawisnąć przez chwilę nad swym celem. To pozwala im unikać w locie min. pocisków ciskanych w nie z ziemi.
Pikująca Śmierć- Każda Wiverna potrafi pochwycić w swe szpony przedmiot mający wagę do 1/3 posiadanej przez gada i unieść go w powietrze (by ewentualnie potem zrzucić z dużej wysokości)
Cichy Gniew Niebios-Ze względu na zdolność szybowania, lot Wivern jest bardzo cichy i dwukrotnie trudniej dosłyszeć się tych gadów w powietrzu.
Niezwykle Wrażliwy-Skrzydła Wivern to jedynie błona rozpostarta między wydłużonymi palcami.Z tego powodu oraz dlatego iż ich kości mają wiele pustych komór obrażenia zadane Wivernie mnoży się o 1.5
Ostatnio edytowano Cz, 1 lip 2010, 13:59:50 przez Darkon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Darkon
 

Powrót do Archiwum podań

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości