Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Podanie o chowańca magicznego niebojowego]Shahra

Moderator: Skrybowie

przez Epilog » Pt, 22 lut 2013, 19:46:20

Imię: Shahra
Płeć: brak
Wiek: 2 lata
Rasa: twór magiczny
Wielkość: porównywalna w dużym kotem, długość z ogonem ponad metr
Masa ciała: byt półmaterialny, waga dochodząca do 10 kg
Charakter: Neutralny zły

Obrazek

Byt magiczny tylko wielkością przypomina dużego kota. Ma nieco wydłużony tułów, trochę krótsze, mocniejsze, wyposażone w upiorne pazurzyska łapy oraz długi, kitowaty ogon. Całe ciało pokrywają cieniste smugi, stanowiące dość dziwaczną, lodowatą w dotyku sierść. Najciekawszy jest jednak łeb. Nieduże uszy zakończone są długimi pędzelkami, nadając dość smukłemu pyskowi stwora groteskowego kształtu. Bestyjka spogląda na świat jarzącymi się, żółtymi oczyma, jednak możliwe, że nie postrzega otoczenia jak zwykła, żyjąca istota. Smoliste ‘wąsy’ odtaczają paszczę pełną ogromnych, niepokojących zębisk zdających szczerzyć się w wiecznym, obłędnym uśmiechu.
Niezależnie od stopnia materialności, Shahra wygląda tak samo, poza sytuacjami, gdy całkowicie ‘znika’. Wtedy jednak można ją wyczuć magicznie.

Historia:


Nocny doskonale wiedział, jak stworzyć typowego sługę z czystej magii, w której to sferze jego rasa miała potężne doświadczenie, i miał w tym pewne doświadczenie. Od mileniów w swym rodzimym sferrum aenaru powoływali do życia takie stwory. Także tutaj, mimo drobnych utrudnień, także bez zbędnej trudności można było je kreować. Tym razem, Nocny zdecydował się jednak poeksperymentować. W pewnym stopniu zmodyfikował krąg, stanowiący miejsce powstania magicznego bytu, nieco przerobił zaklęcie oraz zmienił natężenie mocy wymaganej do opisywanych w księgach zaklęć.
Magia z wolna skupiała się w środku kręgu, tworząc jarzącą się blado chmurę. Wtem coś zawrzeszczało w krzakach i wypadło z nich, pędząc na oślep, dokładnie przez sam środek skumulowanej energii. W ciągu chwili stworzenie zniknęło z pola widzenia maga. Kot. Skąd tu kot? Choć z drugiej strony w ogrodzie przy siedzibie Gildii Magii, z pewnością aż roiło się od drobnych zwierząt. Nie był to jednak czas na zajmowanie się jakimiś błahostkami. Coś innego było znacznie ciekawsze.
Zwierzę naruszając skupioną magię, zostawiło w niej ślad, jakby piętno, w pewnym stopniu determinujące postać tworzonego magicznego bytu. Mag działał dalej według ustalonego, sprawdzonego przez dziesiątki tysięcy lat schematu. Należało wszak ustabilizować i ukształtować moc. Już na tym etapie wyraźne były odmienności od normy. Byt postać miał zwierzęcą, zaś jego półmaterialne ciało pokryły cieniste, lekko falujące kudły. Niewidzące jeszcze, jarzące się, żółte ślepia wpatrywały się w przestrzeń, zaś pysk otwierał się minimalnie i zamykał jak w jakimś tiku nerwowym.
Maga czekało jeszcze najtrudniejsze zadanie. Stworzenie czegoś na kształt umysłu, bardziej odpowiednim określeniem byłaby świadomość, pokrewna zwierzęciu, lecz nieco bardziej rozwinięta. Już mag miał wpłynąć na ucieleśnioną magię, że ma być samodzielnym bytem, gdy uświadomił sobie, iż coś tam już jest. Pustka przypominająca umysł nowonarodzonego zwierzęcia, jednak pozbawiona instynktu. To zdecydowanie zaskakiwało. Było na czym budować, więc aenaru mógł rozpocząć normalną w tych przypadkach ingerencję.
Na początek należało wszak nauczyć istotę postrzegać samą siebie i otaczający ją świat. Żmudne działanie, lecz warte poświęconej energii. Z pewnością warto będzie poprowadzić ten eksperyment przez parę lat.

Stworek stał na sztywnych łapach, jakby bojąc się drgnąć. Wszystko było dla niego nowe, nawet poczucie własnego ciała.
- Chodź. - rzekł aenaru, przesyłając mu w myślach koncept tego, co ma zrobić.
- Choć… - wydał z siebie niewyraźny dźwięk stwór. Jego głos zdawał się był połączeniem przynajmniej kilku ludzkich głosów, co dość ciekawie brzmiało. Istota zrobiła nieudolny krok, po czym łapy jej się rozjechały i wylądowała na ziemi.
Zapowiadało się długie popołudnie.

Cechy:
Zalety:
Iluzoryczny ból – stworek może ugryźć, może wbić pazury w ciało istoty, której włazi na ramię. Nie jest w stanie jednak zadać żadnych prawdziwych obrażeń. Ból w tym przypadku jest złudą, zrodzoną z przekonania, że jeśli coś posiadające takie zębiska mnie ugryzło, to musi boleć. Uświadomienie sobie braku ran niweluje iluzję bólu.
Przyspieszenie – Shahra w formie półmaterialnej potrafi się przemieszczać w sposób błyskawiczny, ledwie dostrzegalny gołym okiem, w formie eterycznej może dostać się praktycznie wszędzie (ograniczają to tylko magiczne bariery)
Czysta magia – istota jest tworem z czystej magii, przez co nawet w półmaterialnej formie nie da jej się uczynić fizycznej krzywdy
Zniewolony – istota wypełnia wolę swego pana najszybciej i najlepiej jak tylko potrafi, choć, oczywiście, nie są to wymagające zadania
Wady:
Magiczna zależność – istota jest całkowicie uzależniona magicznie od swego twórcy, ponadto musi przebywać w pobliżu źródeł magii; rzadko opuszcza siedzibę Gildii
Szyderca – stwór uwielbia droczyć się z innymi stworzeniami, kpić z nich, psocić, straszyć, bawić się w zagadki
Tchórz – cóż tu długo mówić, jeśli nie musi, nie wchodzi w drogę tym, których się obawia
Eteryczna wściekłość – gdy stworek zostanie wyprowadzony z równowagi, może chcieć zaatakować. Problem w tym, że złość powoduje przybranie niematerialnej, acz widocznej formy. Fakt, że stworzenie przenika przez swego przeciwnika, nie powstrzymuje go od zaprzestania tego działania.
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Thoran Rion » Pt, 22 lut 2013, 19:52:57

Co to jest twór magiczny?
Jeśli jest wytworem magii to jakiej?
Nie może mówić, nie może posiadać inteligencji. Wywołanie magicznego stwora pociąga za sobą ciągłą potrzebę podtrzymywania czaru czyli utratę Koncentracji.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Epilog » Pt, 22 lut 2013, 20:00:57

Oparłam się na fragmencie projektu rasy: "Aenaru zorganizowani są w kilka szczepów wewnątrz każdej z osad. Pierwszym z nich są twórcy (Malrion). Skupiają się oni na tworzeniu coraz to nowych sług z czystej magii by ci z kolei zaopatrywali mieszkańców w żywność, pochodzącą czy to z uprawy czy zwierząt łownych, bądź też na tworzeniu nowych czarów, wynalazków czy przedmiotów użytku codziennego." [Społeczeństwo]

I tu chodzi o stworzenie czegoś takiego, nie przywołanie.

Ofkors, magia tworzenia (czy jak wg systemu, magia zaklinania).

No i także zasugerowałam się tym: http://www.kf2.pl/artykul/87
"Niebojowe chowańce (jeśli ktoś chciałby okiełznać jakaś bestię to nie może mieć ona poziomu wyższego niż ma gracz). Tutaj głównie chodzi o psy, koty (także drapieżne), gryzonie, konie, pająki i tym podobne zwierzaki. Można tutaj też zaliczyć wszelkie chowańce magiczne (np. dżiny, żywiołaki, gadające koty)"
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Thoran Rion » Pt, 22 lut 2013, 20:15:23

Uhum ale magia działa tak samo niezależnie od rasy. Jeśli rzucam czar natychmiastowy to tracę Koncentrację, a jeśli rzucam czar, który ma działać w czasie to trzeba go podtrzymywać. Nie można wyczarować czegoś z niczego i to miałoby istnieć do końca świata i o jeden dzień dłużej (dlatego przywołanie istot z innych wymiarów jest takie trudne bo trzeba dużo wysiłku włożyć by taką istotę utrzymać w tym wymiarze).
W projekcie rasy jest napisane, że tworzą sługi ale nic nie jest napisane o utrzymywaniu tego zaklęcia, trzeba założyć, że stale je podtrzymują gdy sługa jest przywołany.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Epilog » Pt, 22 lut 2013, 20:18:30

A jeśli zrobiłoby coś w stylu 'kajdan', czyli magicznego przedmiotu, który podtrzymywałby istnienie stworka i co najwyżej, by się go doładowywało? ;>
No i co oczywiste, byt taki nie byłby w stanie oddalić się od owego przedmiotu?
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Thoran Rion » Pt, 22 lut 2013, 20:23:41

Epilog napisał(a):A jeśli zrobiłoby coś w stylu 'kajdan', czyli magicznego przedmiotu, który podtrzymywałby istnienie stworka i co najwyżej, by się go doładowywało? ;>
No i co oczywiste, byt taki nie byłby w stanie oddalić się od owego przedmiotu?Na wiki jest opis magicznego stwora
http://wiki.kf2.pl/index.php/Piaskowy_Golem
Ale te opisy były robione bardzo dawno i właściwie bez związku z systemem KF.
Myślę, że takiego golema można by powiązać z jakimś przedmiotem mocy lub miejscem mocy aby mógł czerpać stamtąd energię. To już zależy od twojej inwencji jak to wykombinujesz bo wcześniej ten problem nie był podnoszony. Oczywiście przywiązanie do konkretnego miejsca jest konieczne, no i działanie jak program czyli wykonywanie tylko woli stwórcy.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Epilog » Pt, 22 lut 2013, 20:29:54

Ych, piaskowy golem. Gargulce też są przykute do miejsca mocy.

Czyli będę musiała zrobić coś odpowiedniego do bestiariusza. ^^

Tylko że właśnie chodziło mi o takie coś w stylu... narodzin sztucznej inteligencji, dość pierwotnej, kopiującej wzorce, acz też właśnie 'zaprogramowanej'. (pisałam o czymś takim magisterkę i kusiło, by sprawdzić w praktyce rpgowej ;))
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Ebbervar » Pn, 20 maja 2013, 11:05:40

Epilog - dokończysz opis?
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Epilog » Pn, 20 maja 2013, 11:34:49

Się zrobi. ;)
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Ehrel » Śr, 10 wrz 2014, 20:49:02

Zrobi się czy też się nie zrobi, oto jest pytanie :>
Avatar użytkownika
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz
 
Posty: 1721
Dołączył(a): Pn, 28 sty 2013, 15:00:42
ID: 39


Powrót do Inne

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość