Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Obrządki ślubne/Ceremonie ślubne

Moderator: Caindel

przez Jakub2718 » Wt, 19 maja 2015, 17:51:23

Witam, ;)

Temat został założony, gdyż nie otrzymałem odpowiedzi od dwóch MG, zresztą oni sami podsunęli pomysł, by spytać o to na forum, skoro mam chęć do pracy. :D
Z tego co mi wiadomo z konwersacji Astenną (ID 1103) i Nydardem (ID 5101) to obrządki ślubów nie mają konkretnego opisu. Nieoficjalnie jest wymagany kapłan i nic poza tym. Jedynie Anioły, Suli i Elfy mają to opisane. :geek:
Jednak zastanawia mnie jak to wygląda wśród Orków - w końcu rasa plemienna, mniej cywilizowana niż Ludzie i Elfy :D Nie wspominając o Drowach, których stryktura społeczeństwa wygląda zupełnie inaczej niż wśród jakiejkolwiek rasy xD Do tego dochodzą Leonidy rasa rozwinięta, acz z racji skąd czerpał autor natchnienie (czyt. lwy) raczej na pewno występuje u nich poligamia 8-) A i zapomniałbym o Gadach, które drastycznie różnią się między sobą :)

Chcę wziąć się za każdą z ras podstawowych - chyba, że jakaś premierowana, chce mi się powierzyć :3 - których obrządek ślubu jest nieopisany, oraz za konkretne państwa, gdyż wątpię by Ludzie z różnych krajów mieli identycznie wyglądające śluby.
Jednak zdam najpierw pytanie… Czy jednak gdzieś to występuje?
Nie chcę duplikować, ani strzępić klawiatury :P
Jakub2718
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 11656

przez Thoran Rion » Wt, 19 maja 2015, 18:06:32

Nie wiem jak chcesz coś opisać nie zapoznając się wpierw z projektami ras, które długie nie są ^^
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Astenna » Wt, 19 maja 2015, 18:09:20

Popieram tę inicjatywę rękami i nogami. Jeśli gracz chce się tym zająć, ja bym to umożliwiła. Oczywiście nie zapominamy, że nie byłyby to "sztywne", odgórne, narzucane zwyczaje brania ślubów. Jeśli ktoś miałby własną koncepcję w fabule to też nie byłoby żadnego problemu.
Jednak dużo graczy się mnie pytało "gdzie tu się w grze bierze śluby"? Nie mamy typowo mechanicznej lokacji świątynia, gdzie się by zgłaszało i brało ślub - chyba, że takie coś by powstało :)
Oczywiście ugrywałoby się samą ceremonią ślubu pod okiem kapłana (MG, bo ślub to też np. wydarzenie dla danego rodu, potem można to wpisać do osi czasu rodu).
Weseliska to już indywidualnie w codziennikach.

EDIT: opisy obrządków można przecież ustalić we współpracy z twórcami ras
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Lithien » Wt, 19 maja 2015, 18:16:17

Ja tam zamiast macać każdy projekt i dodawać kolejne pół strony w projektach, optowałabym za tym, by gracz napisał nowy projekt, który to po kontroli i akcepcie poleci jako dodatek na wiki, w którym to właśnie będą napisane takie rzeczy. Wtedy też opiekunowie ras premiowanych, jak i podstawowych będą mogli nieco rozwinąć ten temat. W projektach ras czy państw niestety na takie zabawy miejsca nie ma, już i tak każdy kto się w to bawi skraca wszystko jak może, by najważniejsze info się zmieściły.
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 55

przez Jakub2718 » Wt, 19 maja 2015, 18:35:04

Nigdzie nie napisałem, że nie zapoznałem się z projektami ras ;) To już nadinterpretacja :D Jednak jeszcze przeczytam kilka razy dogłębnie i zapoznam się z autorami , by była spójność ^^

Dziękuje Astenno za poparcie :3 Oczywiście, ze to nie byłby sztywne ramy, ale bardzo przyjemne ciekawostki dla Ludzi z danych rejonów świata i innych ras, a dodatkowo dałoby to możliwość czerpania z innych kultur - przecież tak często bywało szczególnie wśród szlachty, która chce być modna. Nie mówiąc już o tym, że gdy rody są z różnych państw, to można przeplatać elementy ceremonii ;)

Wesele cóż to już nie moja sprawa, choć napomnieć coś można :D

A co do współpracy miałem zamiar dać ogłoszenie, gdzie prosiłbym twórców państw i ras, oraz samych dzierżących daną rasę o jakieś sugestie ;)
//Tak jestem w trakcie ogarniania projektów państw :ugeek:

Lithien
Nie wiem jak to się ima do miejsca jakie posiada serwer, nie znam się na tym. Jednak wątpię, by każdemu opiekunowi rasy/twórcy chciało się tworzyć obrządki, a nawet jeśli to nie wszystkim i będzie nieco chaotycznie. ;)
Jakub2718
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Thoran Rion » Wt, 19 maja 2015, 18:39:55

Y ale po co? ^^ Po pierwsze nie wszędzie istnieją jakieś obrządki ślubne po drugie jeśli już istnieją to pewnie są powiązane albo z religią albo z państwem/regionem a nie z rasą.
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Mistic » Wt, 19 maja 2015, 18:47:59

Dowcip polega na tym, że co gracz to wizja i tak naprawdę poza satysfakcją z tego, że to napisałeś, to pożytku nie będzie,bo ludzie będą z tego tak samo korzystać jak teraz z opisów ras. W końcu temat dziwnych postaci niepasujących do jedynego słusznego wizerunku wg projektu był już nie raz, nie dwa ruszany tu :P
Tylko, popieram tu Lith, nie po to skracamy i tniemy projekty by teraz dodawać coś do nich. Może więc faktycznie lepiej w osobnej stronie opisać obrzędy typu ślub, narodziny, pogrzeb.
Premiówek nie tykaj, tam już opiekunowie mają swoje wizje ^^

Co do pytania ludzi o to gdzie brać ślub, wywodzi się to z tego, że dawno dawno temu na walcherynkach ślub można było brać, z partnerem się byzkać i dostawać z tego energię ^^ tak jak i modlić w świątyni i mieć profity z tego :)

Miejsca na serwerze raczej nie zabraknie na trochę tekstu, więc się nie martw :)
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

ID: 107

przez Astenna » Wt, 19 maja 2015, 18:54:44

Co do pytania ludzi o to gdzie brać ślub, wywodzi się to z tego, że dawno dawno temu na walcherynkach ślub można było brać, z partnerem się byzkać i dostawać z tego energię ^^ tak jak i modlić w świątyni i mieć profity z tego :)
Wiem. Ale jest to motyw ciągle na topie, utrwalony u graczy. I jak widać, wciąż by go gracze widzieli w grach.
Połowa premiówek ma to już opisane, nie musi reszty tykać. Wystarczy, że Opiekunowie Ras by to w paru zdaniach nakreślili w punkcie Święta/obrzędy itp.
Nie rozumiem dlaczego gasicie z miejsca ten pomysł. Czyżby tylko dlatego, że ja go popieram i że gracz się na mnie powołał, że mu w tym kibicuję? Mowa głównie o rasach podstawowych.
Poza tym i tak opisy na wiki i tak będą jeszcze macane, bo są takie kwiatki w opisach, że głowa boli np. w rasie Ork pisze, że to najsilniejsza z ras (największa tężyzna), a taki Jaszczur Letaa jest od niego wyższy, cięższy i silniejszy.

EDIT: Inaczej śluby wyglądają w egzotycznej Reptilii, a inaczej w Cesarstwie. Gracz chciał to uporządkować, przybliżyć w fabule, że tak się hajta w Irimgardzie, tak u magów w Amarth, a tak u Elfów itp. W niektórych opisach jest już to uwzględnione, a w niektórych nie, stąd gracz chciał uzupełnić lukę.
Ostatnio edytowano Wt, 19 maja 2015, 18:58:59 przez Astenna, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Jakub2718 » Wt, 19 maja 2015, 18:58:22

Thoran Rion napisał(a):Y ale po co? ^^ Po pierwsze nie wszędzie istnieją jakieś obrządki ślubne po drugie jeśli już istnieją to pewnie są powiązane albo z religią albo z państwem/regionem a nie z rasą.

Nie powiedziane, że obrządki ślubne są połączone tylko i wyłącznie z państwem lub religią, choc owszem zwykle religia ma tutaj dużo do gadania. :)
Jednak najprostszy przykład to Romowie, mają państwo? Można by rzec, że tak jednak był to tak koczowniczy naród, iż trudno znaleźć im konkretne państwo. A mają obrządki swoje, jaki swoje tradycje i podejście do małżeństwa. ;)

Tak samo tyczy się... hm... w Fallathanie to byliby Leonidzi (nie bym ich obrażał) też nie mają swojego państwa. Orkowie, cóż Twierdza Urrthorror? Jednak nie ma kraju, by występowały tylko pojedyncze rasy, lub w miażdżącej ilości ;)
A Reptilia? Proszę... Mamy trzy rodzaje Gadów i każda z nich różni się od siebie diametralnie... i jak opisać tylko i wyłącznie Reptilie? 8-)

Mistic
Co do graczy, którzy nie trzymają się zasad opisanych na wiki, cóż... nikt im nie broni, jednak są też pewnie i tacy, którzy chcieli by wiedzieć jak co wygląda, bo tak jest "klimatycznej", dlatego nie można kłaniać się tylko w kierunku tych pierwszych, albo nie robić czegoś przez ich wzgląd.

Ależ proszę bardzo możecie to później umieścić w osobnym miejscu, nawet tak sądziłem, że to będzie wyglądać ;)

Żartowałem z tymi premiówkami, nie miałbym zamiaru im się wtryniać :oops: - jednak skoro premiówki będą to miały pewnie pozostałe rasy również tego będą chciały xD

Fajno, cieszy mnie to bardzo :D
Jakub2718
Mieszczanin
Mieszczanin

przez Nessha » Wt, 19 maja 2015, 19:09:36

Cieszy mnie, że wreszcie ktoś ów kwestię poruszył. Jak narazie sprawa ta jest bardzo niejasna a pewnie pewni gracze, chcieliby wiedzieć jakby to wyglądało :)
Osobiście ja nie widzę sensu, by dodawać do opisów ras informacji o tej sprawie *nadmiar tekstu odstrasza czytelników.znam ludzi jacy po prostu boją sie ilości tekstu w opisach*
Tak jak jednak zostały tu poruszone konkretne przykłady jak np Reptillia *tak tak moja postać jest w związku z gadem i notabene to się mocno różni od typowych "ludzkich czy elfich związków* so..... istniałaby szansa tak jak Asta piszę, ażeby poświęcić na to "oddzielny filar na wiki" ? To by było wielu na rękę *w tym i mnie*, by był jakikolwiek zarys, jak to wygląda właśnie u orków, leośków czy jaszczurek ^^
Obrazek

Armia chomików ma większy potencjał niż smoki - Rozczulony przeciwnik nie będzie atakował a chomiki wgryzą im sie w gardła
Nessha
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 4186

przez Thoran Rion » Wt, 19 maja 2015, 19:17:10

Jakub2718 napisał(a):
Thoran Rion napisał(a):Y ale po co? ^^ Po pierwsze nie wszędzie istnieją jakieś obrządki ślubne po drugie jeśli już istnieją to pewnie są powiązane albo z religią albo z państwem/regionem a nie z rasą.

Nie powiedziane, że obrządki ślubne są połączone tylko i wyłącznie z państwem lub religią, choc owszem zwykle religia ma tutaj dużo do gadania. :)
Jednak najprostszy przykład to Romowie, mają państwo? Można by rzec, że tak jednak był to tak koczowniczy naród, iż trudno znaleźć im konkretne państwo. A mają obrządki swoje, jaki swoje tradycje i podejście do małżeństwa. ;)

Tak samo tyczy się... hm... w Fallathanie to byliby Leonidzi (nie bym ich obrażał) też nie mają swojego państwa. Orkowie, cóż Twierdza Urrthorror? Jednak nie ma kraju, by występowały tylko pojedyncze rasy, lub w miażdżącej ilości ;)
A Reptilia? Proszę... Mamy trzy rodzaje Gadów i każda z nich różni się od siebie diametralnie... i jak opisać tylko i wyłącznie Reptilie? 8-)

Mistic
Co do graczy, którzy nie trzymają się zasad opisanych na wiki, cóż... nikt im nie broni, jednak są też pewnie i tacy, którzy chcieli by wiedzieć jak co wygląda, bo tak jest "klimatycznej", dlatego nie można kłaniać się tylko w kierunku tych pierwszych, albo nie robić czegoś przez ich wzgląd.

Ależ proszę bardzo możecie to później umieścić w osobnym miejscu, nawet tak sądziłem, że to będzie wyglądać ;)

Żartowałem z tymi premiówkami, nie miałbym zamiaru im się wtryniać :oops: - jednak skoro premiówki będą to miały pewnie pozostałe rasy również tego będą chciały xD

Fajno, cieszy mnie to bardzo :D

Co z tego jak my nie mamy Romów w grze, nie istnieją kultury koczownicze a jeśli istnieją to kulturę mają stricte z państwa z którego pochodzą.
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Lithien » Wt, 19 maja 2015, 19:20:02

Jesli Thoran to zalajkuje I bedzie rzeczywiscie osobny temat, w ktorym bedzie rozpisany ten aspekt, to ja wtedy bez problemu rozpisze jak to wyglada u wszystkich gadow. I tak gadzie rasy poprawiam.
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 55

przez Mistic » Wt, 19 maja 2015, 19:20:51

Nie rozumiem dlaczego gasicie z miejsca ten pomysł. Czyżby tylko dlatego, że ja go popieram i że gracz się na mnie powołał, że mu w tym kibicuję?

Tak, aboslutnie tak!
Ps to był sarkazm, nie jesteś pępkiem świata ^^

Poza tym i tak opisy na wiki i tak będą jeszcze macane, bo są takie kwiatki w opisach, że głowa boli np. w rasie Ork pisze, że to najsilniejsza z ras (największa tężyzna), a taki Jaszczur Letaa jest od niego wyższy, cięższy i silniejszy.

Jasne ale o ile nie wyleciało Ci z pamięcie, to celem jest nie tylko zrobienie poprawek, ale też poskracanie tak by takie elementy były możliwe do przeczytania, stąd na przykład opisy skrócone i rozszerzone w premiówkach

EDIT: Inaczej śluby wyglądają w egzotycznej Reptilii, a inaczej w Cesarstwie. Gracz chciał to uporządkować, przybliżyć w fabule, że tak się hajta w Irimgardzie, tak u magów w Amarth, a tak u Elfów itp. W niektórych opisach jest już to uwzględnione, a w niektórych nie, stąd gracz chciał uzupełnić lukę.

Wiemy co gracz chciał, umiemy czytać ^&^ i gdyby zerknąć do mojego postu to nigdzie nie napisałem, że jestem na nie :o a jedynie by to robić oddzielnie od projektów ras i dodać odrazu pogrzeby i inne obrzędy różne ^^
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

ID: 107

przez Nessha » Wt, 19 maja 2015, 19:22:42

Co do gadzich ja chętnie pomogę nawet chętniej niż chętnie, szczególnie w relacjach gady-ludzie :) *taki mały spam*
Obrazek

Armia chomików ma większy potencjał niż smoki - Rozczulony przeciwnik nie będzie atakował a chomiki wgryzą im sie w gardła
Nessha
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 4186

przez Zyvryk » Wt, 19 maja 2015, 19:28:03

Mi się pomysł podoba, jestem za.
Lithiel napisał(a):Ja tam zamiast macać każdy projekt i dodawać kolejne pół strony w projektach, optowałabym za tym, by gracz napisał nowy projekt, który to po kontroli i akcepcie poleci jako dodatek na wiki, w którym to właśnie będą napisane takie rzeczy. Wtedy też opiekunowie ras premiowanych, jak i podstawowych będą mogli nieco rozwinąć ten temat. W projektach ras czy państw niestety na takie zabawy miejsca nie ma, już i tak każdy kto się w to bawi skraca wszystko jak może, by najważniejsze info się zmieściły.

Dokładnie w ten sposób.
Zyvryk
Giermek
Giermek

ID: 11912

Następna strona

Powrót do Odrzucone