Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Lokacje.

Jeśli nie znalazłeś wystarczającej odpowiedzi na swoje pytanie na WikiKF (wiki.kf2.pl) możesz zadać je tutaj i uzyskać satysfakcjonujące Ciebie informacje.

Moderator: Skrybowie

Regulamin działu
Forum przeznaczone do archiwizacji. Proszę nie zamieszczać nowych tematów.

przez Caderad » So, 10 paź 2015, 21:40:09

Hej, Wam.
Mam pytanko odnośnie nowych lokacji.
Dałoby radę nanieść na mapę nową lokacje?
Jeśli tak, to jaki jest schemat do tego, a jak jest to gdzie go znajdę?
BO rozumiem, że projekt musi być zatwierdzony przez organy do tego uprawnione, prawda?
Caderad
Nieznajomy
Nieznajomy

ID: 1910

przez Thoran Rion » So, 10 paź 2015, 22:11:17

Co masz na myśli przez nanieść?
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Caderad » N, 11 paź 2015, 10:10:28

A to, że jak opisze jakiś fragment Świata i zostanie on zatwierdzony, to czy będzie on widoczny na mapie?
Caderad
Nieznajomy
Nieznajomy

przez Astenna » N, 11 paź 2015, 11:16:45

Hej, Wam.
Mam pytanko odnośnie nowych lokacji.
Dałoby radę nanieść na mapę nową lokacje?
Jeśli tak, to jaki jest schemat do tego, a jak jest to gdzie go znajdę?
BO rozumiem, że projekt musi być zatwierdzony przez organy do tego uprawnione, prawda?
Caderad, zaskoczyłeś admina tym pytaniem, bo to oczywiste jest, że lokacje rozpisane zgodnie ze schematem i zatwierdzone oraz wrzucone na wiki znajdują się potem na mapie KF. Są nanoszone. Przykłady:
- Mekasato (ktoś rozpisał miasto z projektu Cesarstwa i jest na mapie)
- Wieża Vergixa (ktoś rozpisał tę lokację i jest na mapie)
- Krwawe Pola (ktoś rozpisał ten obszar geograficzny i jest na mapie) itd. itd.
Wszystkie lokacje, które nie są mikro lokacjami w mieście (np. sklepy, kuźnie, karczmy itp.) są nanoszone na mapę.

Ja też rozpisałam lokację np. księstwo Villeria i po prostu czekam na aktualizację mapy.

Schemat do rozpiski lokacji:

Tytuł tematu: [Lokacja] Nazwa Lokacji

1. Położenie lokacji (Państwo, Księstwo, koordynaty na mapie jeśli leży poza miastem, można je zdobyć na mapie świata gry klikając na określony punkt)
2. Opis lokacji (wszelkich budynków/ruin, jakie mogą się na niej znajdować)
3. Historia lokacji (zawierać też powinna historię księstwa, hrabstwa, rodu, organizacji jeśli to lokacja danego typu)
4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są; zależne od możliwej populacji wynikającej z cennika)
5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)
6. Proponowany koszt lokacji wg cennika: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... mvRi8/edit (ostateczna cena będzie wyliczana na dzień zaakceptowania lokacji)
Całość minimum strona A4 (font 12, Arial), ewentualne grafiki mile widziane.
Więcej informacji masz tutaj --> viewtopic.php?f=260&t=3793
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Caderad » Wt, 13 paź 2015, 07:48:23

Dziękuje Wam, za doprecyzowanie moich braków w wiedzy. Niebawem postaram się wrzucić opis ziem, na którym będzie stacjonowało moje plemię. Zalążek już mam w karcie postaci, w zakładce pod tytułem "dzikie ziemie". Zapraszam więc do przeczytania i ewentualnego pokierowania mnie dalej na PW. Postaram się trzymać schematu. Pozdrawiam.
Caderad
Nieznajomy
Nieznajomy

Powrót do Pytania o Świat