Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Vashen [Nordia]

Bogowie to dość ważny element świata Fallathanu, opisy ich dotyczące trafić muszą tutaj.

Moderator: Skrybowie

przez Sokół » Pt, 17 paź 2014, 16:59:21

Nazwa: Vashen

Obrazek

Wygląd: Jest to bliźniacza siostra Vasha, którą przedstawia się jako piękną, złotowłosą kobietę, o drobnej posturze, przywodzącej na myśl elfie kobiety - niektórzy wręcz twierdzą, że była Elfką. Jednak wszystkie obrazy i rzeźby ukazują ją jako ludzką kobietę w napierśniku i luźnej spódnicy, bez wierzchniego fartucha, zawsze bosą. Jasnooka i uśmiechnięta, emanuje dumą godną największych wojowników, w poczet, których się zalicza. Na jej lewym ramieniu siedzi kruk, a prawa dłoń spoczywa na łbie wilczycy, siedzącej przy jej prawym boku.

Symbolika: Kruk, jako symbol posłańca lub wilczyca o złotym pasie biegnącym przez grzbiet - zręczność, moc i szybkość, a także posłaniec.

Pod jaką Potęgę podlega: Bifrost/Mitra

Opowieść o bogu: Za ziemskiego życia Vashen była kobietą niezwykłej urody, o duszy wojowniczki, która słynęła z cnotliwości. Uległo to zmianie, gdy na swojej drodze spotkała Rókkavi. Boski bard podstępem uwiódł kobietę, pokazując jej największe cielesne rozkosze. Po wszystkim przekonał ją, iż zachowała się niegodnie Wrakkarki, co dla kobiety wiązało się z plamą na honorze i koniecznością zmazania jej w bitwie. By tego dokonać, Vashen ruszyła samotnie do walki przeciw Wilczym Kapłanom, wdzierając się do Gawarren, odziana jedynie w napierśnik, spódnicę i boso. Dzielna, piękna i nieulękła, używając pieśni, przekonała do siebie wilki, które obróciły się przeciwko swoim dotychczasowym panom, stając po jej stronie w walce. Ceną za to, iż wrogowie stracili władzę nad wilkami, była śmierć, jaką poniosła wraz ze swym bratem. W zemście za tą potwarz, Wilczy Kapłani zakradli się nocą do obozowiska, w którym przebywała wraz z bratem i poderżnęli gardła obojgu, nie potrafiąc rozróżnić ich. Ordin, wiedząc o wielkiej odwadze i wojowniczości kobiety, zabrał ją do Yis, wprowadzając do panteonu bogów. Powierzył jej zadanie sprowadzania duchów poległych wojowników do obsydianowego miasta. Będąc Panią Wilków zadanie swe wykonuje należycie, rozsyłając na wilczych grzbietach swe dzieci - duchy służące Ordinowi, zwane Vashengan - by te sprowadzały dusze do boskiej siedziby. Powiada się, że tych najodważniejszych Vashen sprowadza osobiście, by zasiadając przy stole Ordina zajęli również miejsce w jej łożnicy.

Dogmaty Wiary: By zostać wybranym na kochanka Vashen, należy wykazać się męstwem równym, a nawet większym, niż to, jakie ona okazała przeciw Wilczym Kapłanom. Dogmaty mają związek również z Dziewięcioma Szlachetnymi Cechami [Honor, Prawda, Odwaga, Lojalność, Dyscyplina, Gościnność, Przedsiębiorczość, Wytrwałość, Tradycja.]

Obrzędy i święta:
Yule - 20 a 31 Cresaim - święto, które w kalendarzu Nordów oznaczone jest jako początek nowego roku. Festiwal trwa 12 nocy i jest jednym z najważniejszych świąt w Nordii. W noc 20 Cresaim opiekun Vash wraz ze swą siostrą Vashen przelatuje po niebie na grzbiecie swojego potężnego wilka, sprowadzając światło. Yule zwiastuje początek wszystkiego. Mrok najdłuższej w roku nocy rozwiewa się, dając nadzieję na szybki powrót światła. Podczas festiwalu urządza się dzikie polowania, uczty ze sporą ilością alkoholu, tańce oraz zawiera się liczne związki małżeńskie. Dodatkowo w tym czasie Ordin, jako opiekun wszystkich Nordów, odwiedza domy jeden po drugim zamieniając łakocie zostawione przez dzieci na niewielkie prezenty. Bardzo ciepłe i przyjemne święto. Podczas tego święta powraca do życia także Edna opiekunka urodzaju i rodzinnego ciepła. Przygotowuje się tym samym do nadchodzących prac przy polach uprawnych oraz hodowlach zwierząt, a sam Vash dmie w swój Złoty Róg, zwiastując nadejście długich, ciepłych dni.

Vashadan - 30 Asvarba - pomniejsze święto kasty Wra-Krall, oddającej honor wojownikom poległym na polu chwały, a którzy teraz są w złotych halach Yis wraz z Jeekim i innymi bogami. Podczas święta odbywają się liczne pokazowe pojedynki, zawody sportowe oraz długa uczta zwana „Olgen”, gdzie Wra-Krallowie oddają cześć swym poległym towarzyszom. Świętu patronuje bogini Vashen, bóg Jeek oraz pomniejszy bożek Tarion.

Miejsce Kultu / Opis Świątyń: `Hala Opiekunów` w Gawarren. Nieliczne drewniane kapliczki rozrzucone na terenie całego państwa.

Relikwie: brak

Autor: Tishtry [9776]
Ostatnio edytowano Pn, 19 sty 2015, 16:53:12 przez Sokół, łącznie edytowano 4 razy
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » Pt, 24 paź 2014, 23:20:16

Do poprawki:

Wygląd: Vashen to piękna i dumna, złotowłosa kobieta, bliźniacza siostra Vasha. Jasnooka i uśmiechnięta, szczupła – niektórzy twierdzą, że jest elfką, jednak wszystkie obrazy i rzeźby przedstawiają ją jako ludzką kobietę w napierśniku i luźnej spódnicy bez wierzchniego fartucha oraz zawsze boso. Na ramieniu siedzi jej kruk.


Jest to bliźniacza siostra Vasha, którą przedstawia się jako piękną, złotowłosą kobietę, o drobnej posturze, przywodzącej na myśł elfie kobiety - niektórzy wręcz twierdzą, że była elfką. Jednak wszystkie obrazy i rzeźby ukazują ją jako ludzką kobietę w napierśniku i luźnej spódnicy, bez wierzchniego fartucha, zawsze bosą. Jasnooka i uśmiechnięta, emanuje dumą godną największych wojowników, w poczet, których się zalicza. Na jej lewym ramieniu siedzi kruk, a prawa dłoń spoczywa na łbie wilczycy, siedzącej przy jej prawym boku.

//Dodałam Ci wilczycę, bo w symbolach jest, a tu jej zabrakło.:)//

Mówi się, że Vashen za życia była kobietą piękną, niezwykle wojowniczą, ale jednocześnie niezwykle rozwiązłą. Wszystko to jednak się zmieniło, gdy poznała Rókkavi, boskiego barda. Podstępem uwiódł, a następnie przekonał ją, że takie rozwiązłe życie jest niegodne Wrakkarki. Co więcej, sprawił, że Vashen ruszyła samotnie do walki przeciw Wilczym Kapłanom wdzierającym się do Gawarren, odziana jedynie w napierśnik, boso i w samej koszuli. Dzielna, piękna i nieulękła zmusiła wrogo nastawione wilki do odwrócenia się przeciw swym dotychczasowym panom za pomocą niezwykłych pieśni, odwagą i umiejętnościami. Ceną za to była jednak śmierć wraz ze swym bliźniakiem – Wilczy Kapłani zakradli się nocą do obozowisk, w którym nocowała, następnie obojgu, nie umiejąc odróżnić, które jest które, poderżnięto gardła. Ordin, widząc jej zasługi, zabrał ją do Yis, uznając za panią wilków, na grzbietach których rozsyła swe dzieci – służące Ordinowi duchy, zwane Vashengan – by dusze pole sprowadza do boskiej siedziby. Powiada się też, że Vashen sama często schodzi na pola bitew, by spomiędzy poległych wybrać najodważniejszych, którzy zostaną w Yis jej kochankami.


Za ziemskiego życia Vashen była kobietą niezwykłej urody, o duszy wojowniczki, która słynęła z cnotliwości. Uległo to zmianie, gdy na swojej drodze spotkała Rókkavi. Boski bard podstępem uwiódł kobietę, pokazując jej największe cielesne rozkosze. Po wszystkim przekonał ją, iż zachowała się niegodnie Wrakkarki, co dla kobiety wiązało się z plamą na honorze i koniecznością zmazania jej w bitwie. By tego dokonać, Vashen ruszyła samotnie do walki przeciw Wilczym Kapłanom, wdzierając się do Gawarren, odziana jedynie w napierśnik, spódnicę i boso. Dzielna, piękna i nieulękła, używając pieśni, przekonała do siebie wilki, które obróciły się przeciwko swoim dotychczasowym panom, stając po jej stronie w walce. Ceną za to, iż wrogowie stracili władzę nad wilkami, była śmierć, jaką poniosła wraz ze swym bratem. W zemście za tą potwarz, Wilczy Kapłani zakradli sie nocą do obozowiska, w którym przebywała wraz z bratem i poderżnęli gardła obojgu, nie potrafiąc rozróżnić ich. Ordin, wiedząc o wielkiej odwadze i wojowniczości kobiety, zabrała ją do Yis, wprowadzając do panteonu bogów. Powierzył jej zadanie sprowadzania duchów poległych wojowników do obsydianowego miasta. Będąc Panią Wilków zadanie swe wykonuje należycie, rozsyłając na wilczych grzbietach swe dzieci - duchy służące Ordinowi, zwane Vashengan - by te sprowadzały dusze do boskiej siedziby. Powiada się, że tych najodważniejszych Vashen sprowadza osobiście, by zasiadając przy stole Ordina zajęli również miejsce w jej łożnicy.


Vashadan - 30 Asvarba - pomniejsze święto kasty Wra-Krall oddającej honor wojownikom upadłym na polu bitwy, a którzy teraz są w złotych halach wraz z Jeekiem i innymi bogami.


[...] - pomniejsze święto kasty Wra-Krall, oddającej honor wojownikom poległym na polu chwały, a którzy teraz są w złotych halach Yis wraz z Jeekim i innymi bogami.

//W opisie święta Yule ( w każdym opisie boga, gdzie ono występuje zamień "cukrowe słodycze" na "słodycze" - cukier już przerobiłyśmy ^^//
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » N, 26 paź 2014, 10:00:31

Po trudach i bojach, ale poprawione. To Yule też poprawiłam :)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » N, 26 paź 2014, 16:10:48

Sprawdzone. Ode mnie AKCEPT.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Astenna » Cz, 20 lis 2014, 19:11:47

Wygląd: Jest to bliźniacza siostra Vasha, którą przedstawia się jako piękną, złotowłosą kobietę, o drobnej posturze, przywodzącej na myśł elfie kobiety - niektórzy wręcz twierdzą, że była elfką.
myśl; Elfką
Symbolika: Kruk, jako symbol posłańca lub wilczyca o złotym pasie biegnącym przez grzbiet - siła, moc, i szybkość, a także posłaniec.
przed "i" usunąć przecinek; nie przypisywałabym wilkowi siły a prędzej zręczność; siła to do niedźwiedzia bardziej pasuje
Ordin, wiedząc o wielkiej odwadze i wojowniczości kobiety, zabrała ją do Yis, wprowadzając do panteonu bogów.
zabrał

Po poprawkach ode mnie akcept.
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Avatar użytkownika
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz
 
Posty: 1697
Dołączył(a): Cz, 23 cze 2011, 19:01:35
Lokalizacja: Abertillery
ID: 1103

przez Sokół » Cz, 20 lis 2014, 19:24:14

Done :)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776


Powrót do Bóstwa

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości