Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Turnieje

Moderator: Caindel

przez Gronel » Wt, 22 paź 2013, 07:57:40

Chyba kiedyś o tym pisałem, ale nie daje za to głowy.

Pomysł/propozycja polega na tytułowych turniejach, które będą organizowane automatycznie co tydzień. Jest to pomysł zaczerpnięty z gry mybrute.com z wykonaniem dopasowanym do naszych możliwości i naszego świata KF.

Kilka słów na początek:
-do turnieju może przystąpić każda osoba (choć nie ukrywam, że jest to przeznaczone przede wszystkim dla osób walczących/czarujących)
-udział w turnieju jest darmowy, albo za symboliczną opłatę którą jest w stanie przetrawić nawet osoba na 10 poziomie (chodzi o to by wzięła w nich udział duża ilość graczy, a nie tylko kilku z góry rankingu)
-by zapisać się do turnieju klika się odpowiedni przycisk (będzie gdzieś w zakładce Arena Walk)
-walka przebiega automatycznie nawet jak gracz jest w grze. Skrypt auto walki jest bardziej rozwinięty niż to co mamy obecnie.
-nie można pić mikstur leczenia podczas walki

Przebieg turnieju/zestawienie graczy:
-w wersji idealnej mamy walki ludzi 1vs1 i wygrany awansuje, a przegrany odpada
- w wypadku gdy jest w rundzie nieparzysta liczba graczy to albo 1 osoba dostaje dziką kartę do rundy wyżej, albo dwie osoby rozgrywają dodatkowe starcie i wygrany bierze udział w walce w rundzie (wtedy już jest ilość graczy odpowiednia)
-wybór przeciwników jest losowy! Nie ma absolutnie żadnego rozstawiania graczy i może być taka sytuacja że silny walczy z silnym a słaby ze słabym. Jeśli będzie coś takeigo że z automatu bedzie walczył silny ze słabym (analogicznie do turnieju 4 skoczni) to gracze poniżej 30 lvl nie będa brali udziału, bo i tak będą wiedzieć że odpadną. A z założenia mają chcieć wszyscy

Nagrody/odznaczenia/powiadomienia:
-W profilu (statystyki postaci) pojawi się wpis "Najwyższe miejsce w turnieju"
-Mi przychodzą do myśli dwa sposoby oceniania pozycji gracza:
1) 1 i 2 miejsce, miejsca 3-4, 5-8, 9-16, 17-32 itd (będzie to zależało od tego do której rundy dotarł gracz)
2) Każdy gracz otrzyma określone miejsce. Wygrywający ma 1, przegrany w finale ma 2. Osoba która przegrała z 1 w półfinale ma 3, a przegrany z 2 ma 4. Przegrany w ćwierćfinale ze zwycięzcą turnieju ma 5, przegrany z nr 2 ma 6 itd (jeśli będzie sytuacja, że jakaś osoba walczyła dodatkową walkę o dojście do rundy to dostanie pozycję -1 od najgorszego w rundzie do której nie awansował)
-Mogą pojawić się jakieś dodatkowe bonusy np punkty sławy/punkty w rankingu za najlepsze ze zdobytych miejsc (np jeśli gracz wygrał 3 turnieje to dostanie tyle samo co osoba która wygrała 1 turniej)
-Może powstać ranking turniejowy
-i wiele innych... kwestia wyobraźni osób decydujących o kształcie gry

Na koniec najważniejsze - WALKA
I) Każdy z graczy bedzie mógł wybrać jeden z możliwych profili walki, lub stworzyć własny. Będzie to polegało na tym, że gracz będzie miał do określenia się w kilka opcjach:
-Odpoczynek/obrona xx % (czyli jaka jest szansa że nasza postać będzie odpoczywać)
-Atak Fizyczny (czyli atut z drogi walki i/lub walka bronią fizyczną)
-Atak Magiczny (czyli atut z drogi magii i/lub walka czarem)
-//Tutaj będzie narysowana sylwetka postaci// trzeba będzie określić w skali 1-10 priorytet uderzenia w daną część ciała. Następnie skrypt wyliczy ze wszystkiego szansę procentową ataku w daną część ciała.
Mają już takie dane - skrypt będzie prowadził naszą postać tak jak zadeklarowaliśmy
II) Będzie do wyboru jedna z kilku profili walki z wybieranego menu. Zasada to co powyżej, ale są z góry określone typy zachowań (np Mag, Kapłan, Wojownik, Barbarzyńca itd)
III) Każda profesja będzie miała własny profil walki (to mi się wydaje najgorszy pomysł, ale piszę bo może ktoś to rozwinie)
IV) Analogicznie do punktu pierwszego, ale każda profesja posiada bonus i wadę - ostatecznie wyjdę niemalże na zero. Chodzi o to by profesja też miala jakiekolwiek znaczenie.
V) Można pomyśleć o profilach/opcjach dla rzemieślników. Np Własnoręcznie stworzona broń zamienia 1/2 biegłości kowalstwa na biegłość w walce danym typem broni i analogicznie z pancerzem. Albo że jak ma się eq zrobiony tylko przez siebie (cały!) to biegłość rzemieślnicza (suma kowalstwa, płatnerstwa itd) zamienia się na połowę biegłości walki

Na razie to tyle - pisać co nie pasuje, co zmienić itd.
Avatar użytkownika
Gronel
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 959
Dołączył(a): Pt, 26 mar 2010, 14:15:22
ID: 12674

przez Ksyw'dzill » Wt, 22 paź 2013, 12:02:08

Cóż, pomysł, aby odbywały się cotygodniowo automatyczne konkursy mechaniczne jest dość ciekawy. Mam jednakże kilka zastrzeżeń:
  • Losowanie przeciwników: czysta "siła" postaci jest czymś liniowym obecnie - poziom postaci reprezentuje poziom cech, dostępny ekwipunek, biegłości/atuty... Dużo tego. Nie mamy niestety sytuacji, gdzie zdolny gracz na niskim poziomie może pokonać pakera na wysokim, a przynajmniej nie jest to kwestia "umiejętności", a co najwyżej szczęścia. Z drugiej strony, podobne losowanie przeciwników jest czymś uczciwszym, niż jakiekolwiek dobieranie. Proponowałbym do tego dodać jakieś handicapy, które sprawiałyby, że gra z silnym przeciwnikiem nie byłaby taka trudna. "Wieczne krwawienie", pojawiający się co kilka tur NPC do pomocy słabszej postaci, wymiana ekwipunku pakera na śmieci na czas walki i może nawet udział kilku postaci po jednej stronie w celu wyrównania szans. W ten sposób postać "słaba" miałaby sensowne szanse walczyć z kimś silnym. Gdyby postać pakerna przegrała z kilkoma słabszymi (dwoma lub trzema), to dalej by poszło systemem turniejowym: zwycięzcy walczą z sobą 1v1, jeśli były 3 postacie walczące, to jedna losowo wybrana walczy ze zwycięzcą owego pojedynku 1v1.
  • Zakaz picia mikstur: to, jeśli już, zostawiłbym do handicapów ewentualnych. Można by jeszcze zrobić jakiś losowy bonus i karę dla każdego turnieju, tak, aby nie było, że tydzień w tydzień ta sama postać wygrywa. Na przykład można by dać zwiększone obrażenia od jakiegoś typu broni/żywiołu/efektów(krytyka, krwawienia i im podobnych), wyłączyć leczenie, wzmocnić przyzwańce itp. Losowane byłoby co tydzień i ludki mogłyby sobie dobrać taktykę do tego jakąś.
  • Automatyczna walka: tu jestem na nie - jak sam napisałeś, to walka jest tutaj najważniejsza. Powinna być wyznaczona godzina, o której toczyć się będą walki i jeśli gracz się nie pojawi, to przegra walkowerem. Walki powinny toczyć się normalnie i równolegle, kolejna tura turnieju zaczynałaby się np. 5 minut po zakończeniu poprzedniej. Ludki grają, wyłaniani są kolejni zwycięzcy (może w jakimś ładnym zestawieniu by się pojawiały statystyki starć) i gdy wszystkie walki się odbędą, to jest chwila wytchnienia. Coś takiego napisać jest prościej niż skrypt automatycznej walki, a myślę, że taki tryb by był znacznie bardziej interesujący ^^
  • Opłaty i nagrody: opłata za wejście mogłaby być zależna od poziomu postaci, tak aby postać na 100 poziomie płaciła dużo, a postać na 10 mało. Po zwycięstwie natomiast otrzymywałoby się kwotę zależną od swojego poziomu i liczby graczy, którzy brali udział w turnieju. Do tego punkty sławy można by jakoś dodać, ale nie jestem jeszcze pewien, jaki system do tego byłby ładny.

Patrząc na to, jakie zainteresowanie wzbudziła zabawa z upiorami, taki turniej miałby rację bytu. Trzeba by go tylko względnie sensownie i nie za skomplikowanie opisać. Takie cotygodniowe turnieje mogłyby być właśnie jedynym "rankingowym" PvP, pozostawiając wszelkie pozostałe starcia jako "treningowe". Albo może na razie jedynym, bo nie można wykluczać, że inne ciekawe opcje również by się pojawiły z czasem ^^
Avatar użytkownika
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 878
Dołączył(a): So, 27 paź 2012, 15:20:21
ID: 811

przez Gronel » Wt, 22 paź 2013, 12:17:33

-bonusy i upośledzenia - wszystko to już kwestia organizatora. Oczywiście że każdy turniej może byc inny przez to zwiększy się szansa na zmianę na piedestale. Np Młoty zadają obrażenia x2 itd itp.
-siła zależy od poziomu, ale jak będą profile do wyboru to wtedy juz nie koniecznie. Np jeśli ktoś nie będzie chciał odpoczywać bo pokonuje wszystkich 3 ciosami i trafia na kogoś kto atutami go "męczy" to gra wygląda już zupełnie inaczej
-brak picia mikstur rzeczywiście można zostawić do handicapów
-jeśli walka nie bedzie automatyczna to może powstać to co na poprzednich turniejach - walka będzie trwała nawet kilka godzin i skończy się jak komuś się zepsuje broń ^^ Pomijam fakt że zebranie dyspozycyjnych graczy na kilka murowanych godzin gry (kilka pojedynków bedzie) jest tylko teoretyczna. Jakby była walka automatyczna to by gracz nawet jak nie wchodzi w dany dzień do gry to może uczestniczyć w walce. Nie będzie też takich sytuacji że któryś z graczy powie w środku walki że mu się nie chce walczyć i wyłączy kompa
-dodatkowe w turniejach możnaby robić rankingi Organizacji (a czemu by nie :P)
-walki drużynowe 2vs2 też nie byłyby głupie i trudne do rozegrania jeśli by była walka automatyczna.
-pomijam już nawet info, że sam sposób walki można by przenieść do walki grupowej z NPC/Moobami/Bossami itd

prawda jest taka, że ludzie lubą konkurować ze sobą, a jak gracz przy okazji zdobywania poziomów osiąga wyższe miejsca w turniejach to (przynajmniej u mnie jest tak) ma wielką frajdę :D
Avatar użytkownika
Gronel
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 959
Dołączył(a): Pt, 26 mar 2010, 14:15:22
ID: 12674

przez Ethan » Wt, 22 paź 2013, 17:57:12

heh, było już wałkowane i elegancko rozpisane ^^

viewtopic.php?f=113&t=3816&p=58129&hilit=turniej#p58129
Obrazek
Avatar użytkownika
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend
 
Posty: 4713
Dołączył(a): Śr, 24 cze 2009, 14:43:24
ID: 3

przez Mistic » Wt, 22 paź 2013, 21:56:11

Może ktoś z was chciał by póki co organizować i prowadzić takie turnieje w codziennikach i walkach grupowych, raczej w najbliższym czasie mechanicznych wynalazków nie uświadczymy ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Gronel » Śr, 23 paź 2013, 07:21:45

Mistic napisał(a):Może ktoś z was chciał by póki co organizować i prowadzić takie turnieje w codziennikach i walkach grupowych, raczej w najbliższym czasie mechanicznych wynalazków nie uświadczymy ^^


w codziennikach się nie da bo jak ostatnio patrzyłem w panel MG to nie było opcji odpowiednich rzutów i obrażeń.
W najbliższym czasie tzn? Nie chce narzekać, ale od ponad pół roku nie zauważyłem by w grze cokolwiek się zmieniło (poza kuflami w karczmie) i po prostu tutaj wieje nudą. Tak, wiem że powstanie kiedyś up 8 wprowadzający multum zmian, ale od 7 minęło już 9 albo 10 miesięcy... a i 7 była dziurawa i wymaga/ła poprawek.
Wprowadźcie cokolwiek... może być nawet walka z dwoma potworami co była dostępna na devie rok temu i z jakiegoś powodu nie weszła w życie.

@Ethan - no właśnie coś mi się wydawało że było coś o turnieju :P
Avatar użytkownika
Gronel
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 959
Dołączył(a): Pt, 26 mar 2010, 14:15:22
ID: 12674

przez Sobenna » Śr, 23 paź 2013, 09:50:17

Gronel... póki Marcina nie ma, to nie będzie raczej żadnych zmian w mechanice. Stąd padło pytanie o turnieje w codziennikach. Może i w panelu nie ma odpowiednich rzutów na dokładne ilości obrażeń, ale można coś ustalić, co będzie obowiązywało przy obliczaniu obrażeń/obrony, do czego MG będą się stosować konsekwentnie.
ObrazekObrazek
Słownik języka polskiego oraz Słownik ortograficzny najlepszymi przyjaciółmi gracza TGF.
Avatar użytkownika
Sobenna
Giermek
Giermek
 
Posty: 355
Dołączył(a): Pt, 21 sie 2009, 09:52:09
ID: 9494

przez Ksyw'dzill » Śr, 23 paź 2013, 18:09:08

PvP w najbliższym upie jakieś głębsze wchodzić chyba nie miało, więc propozycjami można luźno rzucać... Chyba ^^

Zgadzam się też z ideą Sobci - w zwykłym, gadanym RPG nie mamy komputera, który liczy za nas obrażenia i kalkuluje obronę, a daje się radę z walkami. Tu też da radę, to może być ciekawa eskapada do "korzeni" gatunku :)
Avatar użytkownika
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 878
Dołączył(a): So, 27 paź 2012, 15:20:21
ID: 811

przez Ebbervar » So, 19 kwi 2014, 01:26:42

Zapodano pomysł turniejów mechanicznych odbywanych raz na jakiś czas. Pomysł fajny, ale Marcin się nie wypowiedziałeś. Temat otwarty. Przenoszę do mechaniki. Warto w przyszłości wdrożyć.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505


Powrót do Do wykonania

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości