Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Saedis [Nordia]

Bogowie to dość ważny element świata Fallathanu, opisy ich dotyczące trafić muszą tutaj.

Moderator: Skrybowie

przez Sokół » Pt, 17 paź 2014, 16:54:49

Nazwa: Saedis

Obrazek

Wygląd: Wysoka, szczupła, blondwłosa, piękna kobieta o łagodnych oczach i uśmiechu. Zwykle przedstawiana jest jako ubogo odziana wędrująca czarodziejka, albo dostojna, obleczona w bogaty strój żona jarla. Dualizm wyglądu Saedis obrazuje jej opiekuńczość względem wszystkich, tak biednych, jak i bogatych. Często w dłoni trzyma igłę z nicią, symbolizującą los ludzki lub małe dziecko, będące symbolem ludu Nordii.

Symbolika: Dziecko – Saedis jest matką wszystkich Nordów. Igła z nitką – za ich pomocą, wraz ze swymi trzema służkami kontroluje los ludzkości. Drzewo jabłoni – odrodzenie, szczęście, wieczna młodość.

Pod jaką Potęgę podlega: Dagda/Twaszar

Opowieść o bogu: Saedis jest żoną Ordina. To ona za pomocą magii sprawiła, że ciało boga, znajdujące na granicy życia i śmierci odzyskało siły witalne po walce z lodowym smokiem. Była też tą, która doradzała, gdy budował Yis, aby miasto było nie tylko najpiękniejsze, ale by stało się także funkcjonalnym domem. Ubłagała go jednak, by dla niej wzniósł odosobnioną, wysoką wieże, w której mogłaby spędzać czas z dala od innych. Prośbę swoją umotywowała tym , iż denerwują ją wciąż przybywający do Yis Nordowie, co nie pozwala jej tkać Wyrd w spokoju. Na szczycie wieży bogini zasadziła jabłoń, która co roku rodzi owoce czerwone niczym krew. Dają one, według legendy, mądrość i wizje śmiałkom, którzy zdołają pokonać liczne przeszkody, jakie stoją na drodze do jej siedziby. Jest wierną, oddaną i czułą żoną oraz matką, która wszystkich obdarza jednakowym uczuciem, nie czyniąc dla nikogo wyjątku. Jako czarodziejka, posiadająca dar przewidywania przyszłości, zrodziła pierwszą ze Spae, kobiet obdarzonych magią. To jej potomkom przekazuje swe wizje. Za pomocą magicznego zestawu brązowych igieł, wraz z trzema służkami, Urd, Vardande oraz Skuld tkają Gobelin Żywota. Przędą one magiczną, złotą nić życia człowieczego, wplataną w Gobelin i przecinają ją również magicznymi, żelaznymi nożycami, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment. Decydują one wraz ze swą panią o życiu i śmierci, towarzyszą przy narodzinach dziecka oraz określają jego losy w przyszłości, przekazując te informacje wieszczkom. Skręcanie nici życia z wielu włókien ma symbolizować wielość doświadczeń składających się na ludzki żywot. Każdy człowiek bowiem skądś pochodzi i coś ze sobą przynosi w momencie narodzin, a jego los jest wypadkową wielu elementów takich jak historia jego przodków, rodzina czy jego cel. Wszystko to tworzy tkaninę Wyrd, Gobelin Żywota, w którą wpleciony jest przeznaczenie danej osoby. Warto też zauważyć, że każdy człowiek może wpłynąć na swe losy, i Saedis tego nie kontroluje w żaden sposób. Ona, wraz ze swymi służkami jedynie prowadzi wątek i osnowę, lecz to, co na Gobelinie się pojawia, zależy w znacznym stopniu od danej osoby, do jakiej nić żywota jest przypisana.
Kiedy jej mąż leżał nieprzytomny na granicy życia i śmierci po walce ze smokiem, aby go wskrzesić użyła całej swej magii - zadanie jednak okazało się być zbyt wielkim wysiłkiem dla kobiety i bogini długo dochodziła do siebie po tym wydarzeniu. Jednak to uzmysłowiło jej, że używanie tak potężnej zaburzającą wszelkie prawa świata. Spogląda również bardzo nieprzychylnie na nekromancję, uważając ją za działania krzywdzące naturalną równowagę.
Bogini ta często krąży po świecie Nordii, pomagając i doradzając swym służkom, Seisdr. Powiada się, że położone na południowym zachodzie od miasta Saedisousden ruiny, noszące teraz miano “Łez Saedis” były przez pewien okres czasu domostwem bogini. Saedis bowiem, zaciekawiona działaniami swych dzieci, które przybywały do samotnej wieży i znosiły do niej skarby, zstąpiła z Yis, by zobaczyć, co czynią. Przez kilka dni pomieszkiwała w Wieży, nazwanej na jej cześć, uciekła z niej jednak w pośpiechu, gdy zazdrosny o nią małżonek oskarżył boginię o cudzołóstwo. Przerażona jego gniewem, wróciła do Yis, chcąc udowodnić swą niewinność. W pośpiechu upuściła jednak złote, magiczne wrzeciono, które pomagało jej tkać Wyrd. Nikt nie umiał go jednak podnieść z ziemi, uznano więc, że wrosło niejako w kamień, którego dotknęło. Pierwotnie czarodziejki pielgrzymowały do tego miejsca, chcąc dotknąć przedmiotu i tym samym otrzymać błogosławieństwo ich opiekunki, co było bogini miłe – świadczyło bowiem o chęci dostąpienia łaski i rozwijaniu swych zdolności. Jedna z nich, zazdrosna o potężną moc, postanowiła owo wrzeciono skraść. Saedis, zagniewana jednak tak śmiałym pomysłem, zniszczyła całą budowlę, nie bacząc, że w środku mogą znajdować się ludzie – był to jedyny przypadek tak potężnego gniewu bogini, za który zapłaciła, tracąc zupełnie kontrolę nad tym, co pojawia się w tkaninie, jaką tka.

Dogmaty Wiary: Obrazy przekazywane przez Saedis są święte, bez potrzeby nie wolno ich ujawniać. Dogmaty mają związek również z Dziewięcioma Szlachetnymi Cechami [Honor, Prawda, Odwaga, Lojalność, Dyscyplina, Gościnność, Przedsiębiorczość, Wytrwałość, Tradycja.]

Obrzędy i święta:
Lithasblot - 31 Axumel - 1 Sakhal - to święto magii oraz czarodziejk. Wiele z nich odprawia wtedy swoje najpotężniejsze rytualy. Czarodziejki oraz ich uczennice dokonują w te dni zbioru ziół ze swoich prywatnych ogrodów oraz wznoszą modły do swych bóstw.

Miejsce Kultu / Opis Świątyń: `Hala Opiekunów` w Gawarren. Nieliczne drewniane kapliczki rozrzucone na terenie całego państwa.

Relikwie: brak / nordyjskie czarodziejki pielgrzymują do „Wieży Saedis”, wierząc, że odnajdą magiczne, złote wrzeciono, dające moc ich opiekunki. Nikt jednak nie wie, czy pomiędzy ruinami faktycznie coś takiego się znajduje, czy to tylko legenda ku przestrodze.

Autor: Tishtry [9776]
Ostatnio edytowano Pn, 19 sty 2015, 16:56:58 przez Sokół, łącznie edytowano 6 razy
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Astenna » Pn, 20 paź 2014, 01:51:05

Zwykle przedstawiana albo jako uboga odziana wędrująca czarodziejka, albo dostojna, bogato odziana żona jarla.
powtórzenie "odziana" (uboga - określa stan majątkowy, że dana osoba jest biedna, uboga; ubogo odziana - oznacza, że biednie, skromnie)
Zwykle przedstawiana jest jako ubogo odziana wędrująca czarodziejka, albo dostojna, obleczona w bogaty strój żona jarla.
Dualizm wyglądu Vallili obrazuje jej opiekuńczość względem wszystkich i biednych i bogatych.
wszystkich, zarówno biednych, jak i bogatych.
Często w dłoni trzyma igłę, symbolizującą los ludzki, lub małe dziecko, będące symbolem ludu Nordii..
A nie powinna trzymać wrzeciona lub nić? To prędzej symbolizuje los, żywot ludzki. Prze "lub" przecinek zbędny. Druga kropka na końcu zdania do usunięcia.

W mitologii Nordów przedstawiana jest pod postacią trzech sióstr, służących bogini Vailli. Ich imiona brzmią: Urd, Werdandi i Skuld. Przędą one magiczną, złotą nić życia człowieczego i przecinają ją również magicznymi, żelaznymi nożycami, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment. Decydują one wraz ze swa panią o życiu i śmierci, towarzyszą przy narodzinach dziecka oraz określają jego losy w przyszłości, przekazując te informacje wieszczkom. Skręcanie nici życia z wielu włókien może symbolizować wielość doświadczeń składających się na ludzki żywot. Każdy człowiek bowiem skądś pochodzi i coś ze sobą przynosi w momencie narodzin, a jego los jest wypadkową wielu elementów takich jak historia jego przodków, rodzina czy jego cel.
Tak, nić zdecydowanie będzie lepszym symbolem niż igła.

To ona wskrzesiła go po tym, gdy umarł po walce z lodowym smokiem, i to ona doradzała mu, gdy budował Yis, by miasto to przypominało jak najbardziej piękny, lecz funkcjonalny dom.
To ona wskrzesiła go po tym, gdy umarł po walce z lodowym smokiem. Była też tą, która doradzała, gdy budował Yis, aby miasto było nie tylko najpiękniejsze, ale by stało się także funkcjonalnym domem.
Ubłagała go jednak, by wybudował dla niej odosobnioną, wysoką wieżę, w której może mieszkać z dala od innych, gdyż, jak uważała, obserwowanie przybywających tu stale nordów ją denerwuje.
powtórzenie "budował-wybudował", można dać zamiennik wzniósł wieżę
Ubłagała go jednak, by wzniósł dla niej odosobnioną, wysoką wieżę, w której mogłaby zamieszkać z dala od innych, gdyż, jak uważała, obserwowanie przybywających tu stale Nordów ją denerwuje.
Jako czarodziejka mająca dar przewidywania przyszłości, zrodziła pierwszą ze Spae, obdarzonych magią kobiet, i przekazuje jej potomkom swe wizje.
"zrodziła" - czas przeszły i potem masz czas teraźniejszy, że "przekazuje"; powinno być "przekazała"; przed "i" przecinek zbędny
Za pomocą magicznego zestawu brązowych igieł, wraz z trzema służkami, Urd, Vardande oraz Skuld. Przędą one magiczną, złotą nić życia człowieczego i przecinają ją również magicznymi, żelaznymi nożycami, kiedy przyjdzie na to odpowiedni moment.
nie pisze co robią za pomocą tych igieł, tu niepotrzebnie rozdzieliłaś zdania kropką
Decydują one wraz ze swa panią o życiu i śmierci
swą
Przez kilka dni pomieszkiwała w Wieży, nazwanej na jej cześć, uciekła z niej jednak w pośpiechu, gdy zazdrosny o nią małżonek oskarżył boginie o cudzołóstwo.
boginię
Pierwotnie czarodziejki pielgrzymowały do tego miejsca, chcąc dotknąć przedmiotu, i tym samym otrzymać błogosławieństwo ich opiekunki, co było bogini miłe – świadczyło bowiem o chęci dostąpienia łaski i rozwijaniu swych zdolności.
przed "i" przecinek zbędny
Jedna z czarodziejek jednak postanowiła wrzeciono skraść, zazdrosna o potężną moc.
Jedna z nich, zazdrosna o potężną moc, postanowiła owo wrzeciono skraść.
Relikwie: brak / nordysjkie czarodziejki pielgrzymują
nordyjskie
AUTOR:
Autor: (tak jak wszędzie pisałaś bez drukowanych)

Oczywiście w Fallathanie nie ma czegoś takiego jak wskrzeszanie, biorąc pod uwagę, że to bogowie i więcej legend w tym niż prawdy, to taki motyw może być.
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Avatar użytkownika
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz
 
Posty: 1697
Dołączył(a): Cz, 23 cze 2011, 19:01:35
Lokalizacja: Abertillery
ID: 1103

przez Sokół » Pn, 20 paź 2014, 08:14:26

Poprawki naniosłam. Z tym "autorem" to u wszystkich bogów mam - efekt schematu, jaki sobie przygotowałam i kopiowania dla całej 15.... (uwaga, jeszcze 3 bogów czeka w kolejce na lin... znaczy sprawdzenie, ale nie są tu wrzuceni:D). Ale to najmniejszy problem do poprawienia.
Zostawiłam tej bogini igłę - dodałam tylko nić. Wiąże się to z jej umiejętnością do tkania Gobelinu Żywota, czyli Wyrd. Wiem, że gobelinów zwykle się nie tka igłą, tylko ręcznie przeplata, ale w umysłach prostych mieszkańców, gdzie tkactwo jest w co drugim domu, takie wyobrażenie chyba może mieć miejsce? :D
I to wskrzeszenie... widzisz. Poprawkę tam naniosłam w tej materii, wyjaśniając, czemu w w Fall nie ma czegoś takiego.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Astenna » Pn, 20 paź 2014, 11:12:22

Ok. Ja nie mam już uwag.
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Avatar użytkownika
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz
 
Posty: 1697
Dołączył(a): Cz, 23 cze 2011, 19:01:35
Lokalizacja: Abertillery
ID: 1103

przez Mistic » Pn, 20 paź 2014, 23:52:49

Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 09:04:53

Propozycja nowej nazwy: Saedis.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Mistic » Wt, 21 paź 2014, 19:21:33

Luzik, choć to imię ( o ile się nie mylę) mało wikngowo brzmi xD Ale to już kwestia gustu, więc luzik ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 20:21:09

Poprawki naniesione. I imię wikińskie, choć babskie i mało popularne. ;) Po naszemu można by tłumaczyć jako "Sonia".
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » Wt, 21 paź 2014, 21:54:51

Do poprawki:

Dualizm wyglądu Saedis obrazuje jej opiekuńczość wszystkich, zarówno biednych, jak i bogatych.


Dualizm wyglądu Saedis obrazuje jej opiekuńczość względem wszystkich, tak biednych, jak i bogatych.

Ubłagała go jednak, by wzniósł dla niej odosobnioną, wysoką wieżę, w której mogłaby zamieszkać z dala od innych, gdyż, jak uważała, obserwowanie przybywających tu stale Nordów ją denerwuje. Na jej szczycie zasadziła jabłoń, której czerwone niczym krew owoce mają dawać mądrość i wizję śmiałkom, którzy zdołają pokonać liczne przeszkody, jakie stoją na drodze do jej siedziby.


Ubłagała go jednak, by dla niej wzniósł odosobnioną, wysoką wieże, w której mogłaby spędzać czas z dala od innych. Prośbę swoją umotywowała tym , iż denerwują ją wciąz przybywający do Yis Nordowie. Na szczycie wieży bogini zasadziła jabłoń, która co roku rodzi owoce czerwone niczym krew. Dają one, według legendy, mądrość i wizje śmiałkom, którzy zdołają pokonać liczne przeszkody, jakie stoją na drodze do jej siedziby.

//Mam drobny dysonans poznawczy. Piszesz, że boginii kocha wszystkich bez wyjątku, a jednocześnie, Ci którzy przybywają do Yis ją denerwują. Tak jakoś to ze soba zgrzyta na zasadzie " ja was kocham, ale wynocha" ;)//

Jako czarodziejka mająca dar przewidywania przyszłości, zrodziła pierwszą ze Spae, obdarzonych magią kobiet i przekazała jej potomkom swe wizje.


Jako czarodziejka, posiadająca dar przewidywania przyszłości, zrodziła pierwszą ze Spae, kobiet obdarzonych magią. To jej potomkom przekazuje swe wizje.

 
Jako jedyna wykorzystała całą swą magię i wskrzesiła swego męża po bitwie z Gawarrenem – zadanie to było jednak ponad jej siły i długo bogini dochodziła do siebie. W końcu jednak zabroniła komukolwiek używać tak potężnej magii, uznając ją za nienaturalną i zaburzającą wszelkie prawa świata. Spogląda również bardzo nieprzychylnie na nekromancję, uważając ją za działania krzywdzące naturalną równowagę.


Kiedy jej mąż umarł po walce ze smokiem, aby go wskrzesić użyła całej swej magii - zadanie jednak okazało się być zbyt wielkim wysiłkiem dla kobiety i bogini długo dochodziła do siebie po tym wydarzeniu. Jednak to uzmysłowiło jej, że używanie tak potężnej magii jest nienaturalne, zaburzające istniejące prawa świata. W końcowym efekcie zabroniła komukolwiek używania tak potężnej mocy. Spogląda również bardzo nieprzychylnie na nekromancję, uważając ją za dzialania prowadzące do zachwiania naturalnej równowagi.

Bogini ta często krąży po świecie Nordii, pomagając i doradzając swym służkom, Saedis.


Saedis to w końcu imię bogini, czy nazwa służek bogini?

Saedis, zagniewana jednak tak śmiałym pomysłem, zniszczyła całą budowlę, nie bacząc, że w środku mogą znajdować się ludzie – był to jedyny przypadek tak potężnego gniewu bogini, za który zapłaciła, tracąc kontrolę nad tym, co pojawia się w tkaninie, jaką tka.


//Taki trochę dysonans poznawczy - jest tkaczką losu, czuwa nad nim, a jednocześnie nie ma kontroli nad tym co tka. Dla mnie deczko nielogiczne, bo albo tka i wie co tka, wie co chce nanieść na płótno, albo nie ma nad tym kontroli i nie moze tkać. No chyba, że to będzie Pablo Piccaso w spódnicy i nordyckim wydaniu ^^ Miałaś gdzies napisane ( nie pamietam czy w projekcie państwa, czy w pierwszym projekcie bóstw), że Nordowie mimo nici losu/życia jaką im przypisują, mają szansę wpływać jednak na ten los. Dodaj to jakoś umiejętnie i wtedy taka drobna utrata kontroli nad tym co pojawia się na plutnie ma rację bytu:)//


Lithasblot - 31 Axumel - 1 Sakhal - to święto magii oraz czarodziejek, a wiele z nich odprawia wtedy swoje najpotężniejsze rytuały.
 
[...] - to święto magii oraz czarodziejk. Wiele z nich odprawia wtedy swoje najpotężniejsze rytualy.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Mistic » Śr, 22 paź 2014, 06:59:05

Małe ale, u nas nieda sie wskrzeszac, ogarnieta maginii powinna wiedziec, ze i tak sie nie uda jej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Sokół » Śr, 22 paź 2014, 07:35:25

Dobra, zmienię to `ómrzycie` Ordina na bycie nieprzytomnym.
Cai, poprawki naniosę dziś, obiecuję! :D
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » Śr, 22 paź 2014, 15:04:05

Nie róg nieprzytomnego, bo do obudzenia wystarczyłoby wiadro wody * ewentualnie smoczy pęcherz z zawartościæ :D* - niech będzie ma granicy, taki prawie " umrznięty, ale jeszcze dycha" żeby żona musiała go uzdrowić.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » Śr, 22 paź 2014, 19:05:39

No właśnie to planuję zrobić ^^ Poprawki... dziś w nocy dam. Najpierw Beri mnie ma przemaglować. :D
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Sokół » Cz, 23 paź 2014, 08:47:41

Poprawki naniosłam. Mam nadzieję, że się trzyma wszystko kupy? :D
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » So, 25 paź 2014, 09:46:14

Nadal jest o wskrzeszeniu Ordina - w drugim zdaniu opowieści o bogu.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

Następna strona

Powrót do Bóstwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości