Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Ryba nishiki-goi [koi-hi]

Moderator: Skrybowie

przez Sokół » Pn, 29 wrz 2014, 19:22:53

Z Wielkiej Biblioteki Cesarskiej
Dział XXX Potwory i Bestie.
Stronica -
4
Gatunek: Nishiki-goi [koi-hi]
Grupa: I

Nazwa: Nishiki-goi/ryba koi-hi

Opis wyglądu:
Nishiki-goi to potężna ryba z gatunku karpiowatych, przypominająca jednak nieco suma, o bardzo długich wąsikach umieszczonych nad pyskiem. Ciało ma długie, mocno umięśnione, w przekroju elipsowate. Płetwa grzbietowa ciągnie się od nasady łba aż po ogon. Charakterystyczne dla tego gatunku ryb jest brak łusek - skóra w dotyku przypomina aksamit, a także wybarwienie: ten gatunek ryb posiada podstawową barwę białą, zaś liczne plamy na całym ciele wybarwiają się na pomarańcz, zieleń, błękit i czerwień, nie ma jednak żadnego głównego schematu ubarwienia: każda ryba może mieć inne ułożenie barwnych plam. Zawsze jednak podstawę tworzy białe ciało.
Cechuje je niemal zerowy wzrok, za to mają świetnie wyczulony zmysł ruchu - długie wąsy są tego powodem.
Karpie koi-hi osiągają długość od 70 do nawet 150 cm, a waga osiąga nawet 40 kg. Nie jest znana średnia długość życia tych ryb.
Mięso tych karpi jest barwy zgniłozielonej oraz niejadalne: wyraźny posmak mułu jest nie do zatuszowania, a fakt, że ożywiają się pędami Lotosu Wutańskiego dodatkowo sprawia, że ich mięso jest trujące dla organizmu humanoida.

Występowanie i zwyczaje:
Karpie koi-hi występują w jeziorze Tysiąca Smoczych Łusek, najczęściej tam, gdzie znajdują się duże skupiska lotosu szkarłatnego - którego świeże kłącza i korzenie są trujące, przez co mięso tych ryb również nabiera cech trucizny. W jakiś sposób karpie są jednak na nią całkowicie odporne - który stanowi trzon ich pożywienia. Fakt, iż roślina ta występuje w pobliżu Świątyni Szkarłatnego Lotosu sprawił, że ryby te przystosowały się do całkowicie ludzkiego pożywienia, jakim obdarzają je zarówno kapłani, jak i pielgrzymi. Są absolutnie wszystkożerne, nie gardzą też zwłokami, jakie trafiają często do wody. Brak wzroku rekompensują im wąsy, za pomocą wyczuwają ruch. Posilają się zarówno skubiąc większe kąski, ryjąc w mule niczym dziki, a także połykając mniejsze, wcześniej już oderwane lub rzucone fragmenty pożywienia.
To ryby stadne, tworzące duże, różnobarwne ławice, zamieszkujące określone tereny. Konkretnej ławicy przewodzi najstarszy - i zarazem największy z osobników.
Charakterystyczną cechą dla tej ryby jest dwupłciowość - w przypadku braku partnera płci przeciwnej, w przeciągu kilku dni u ryby wykształcają się odpowiednie narządy. Gody odbywają się w okresie wiosennym - po dwóch miesiącach samica wydaje na świat żywe potomstwo, które ukrywa się w zaroślach lub w gęstwinie korzeni lotosów. Po kolejnych trzech miesiącach narybek jest wystarczająco duży, by zacząć samodzielnie pływać i żerować, często dołączając do już istniejących ławic.
To ryba bardzo łagodna i towarzyska - często podpływa do kąpiących się lub zanurzających nogę lub rękę mnichów, nie ucieka, pozwala się nawet “głaskać” po bokach. Obserwacja jej pozwala przewidywać pogodę: przed porą deszczową karpie znikają w głębinach, zaś na piękną pogodę pływają przy powierzchni.


AUTOR: Tishtry [9776]
Ostatnio edytowano N, 5 paź 2014, 11:42:11 przez Sokół, łącznie edytowano 6 razy
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

Powrót do Inne

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości