Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Rókkavi [Nordia]

Bogowie to dość ważny element świata Fallathanu, opisy ich dotyczące trafić muszą tutaj.

Moderator: Skrybowie

przez Sokół » Pt, 17 paź 2014, 17:13:22

Nazwa: Rókkavi

Obrazek

Wygląd: Zależnie od regionu przedstawiany jest, jako ogniście rudy lub czarnowłosy, młody mężczyzna, na którego przystojnej twarzy zawsze gości uśmiech. Długą, zadbaną brodę przyozdabia magiczny pierścień. Odziany jest w zieloną tunikę i szarawary, przyozdobione w gwiazdy. Zawsze stoi na tęczy, trzymając w dłoniach swój nieodzowny atrybut, którym jest lira.

Symbolika: Tęczowy most - połączenie między rozumem, a sferą ducha. Lira - to symbol bardów. Gwiazdy - traktuje się je jako symbol łaski i wsparcia boga.

Pod jaką Potęgę podlega: Radogost/Uszas

Opowieść o bogu: Rókkavi był pierwszym bardem Nordii. Mówi się, że posiadał w sobie spryt lisa, mądrość wilka i talent kruka. Jego szczerość i wieczny uśmiech szybko zjednywał mu przyjaciół, a talent do tworzenia pieśni niejednokrotnie umilał wieczory. To właśnie on przekonał Ordina, by stanął do walki z Gawarrenem, a następnie podpowiedział przyjacielowi, w jaki sposób pokonać smoka. Po wszystkim napisał wspaniałą pieśń o walce boga z gadziną. Rókkavi z racji swej mądrości stał się doradcą Ordina, służąc mu radą i sugestią przy wyborze przyszłych kompanów.
Jednocześnie wśród bogów i ludzi znany jest z umiłowania do robienia psikusów i psot, które zawsze jednak uchodziły mu na sucho. Powodem tego był edukacyjny wręcz charakter żartów, które miały nauczać i zmuszać innych do wyciągania odpowiednich wniosków, iż każdy czyn ma swoje konsekwencje, więc należy postępować rozważnie. Gwiazdy na jego spodniach mają wskazywać Nordom ścieżki mądrości, którymi powinni oni podążać - są to gwiazdy - przewodniczki. Magiczny pierścień, który zdobi brodę boga zapewnia mu kwiecistość wymowy. Rókkavi, grając na swej lirze przywołuje tęczowy most, którym kroczy, by zstąpić do Akademii Skladów w Gawarren.
Boski bard ma jednak wadę - jest nią zamiłowanie do pięknych kobiet. Wykorzystywał zawsze każdą okazję, byle tylko taką uwieść i zostawić, nie licząc się z późniejszymi, ewentualnymi konsekwencjami. Jednak od czasu, gdy został małżonkiem Edny, jego zachowanie uległo kompletnej zmianie i bóg obserwuje co ładniejsze kobiety, a następnie pisze poematy, które ofiarowuje swej małżonce. Nie chce w żadne sposób zawieść jej zaufania, ani tym bardziej wzbudzić zazdrości, narażając się tym samym na jej gniew. Pamięta, że skutkowałoby to koniecznością dotrzymania obietnicy złożonej żonie w czasie ślubu. Mianowicie, Rókkavi przysiągł Ednie, że jeśli chociaż raz ją zdradzi, albo wywoła w niej zazdrość, będzie musiał spędzić upojną noc z gęsią, którą poślubił przed swoją żoną - spanie ze zwierzętami uważane jest za gorszące i niepojęte.

Dogmaty Wiary: Rókkavi nakazuje swym wyznawcom nieść pieśni wszędzie tam, gdzie są one niezbędne do pocieszania i nauczania, ale korzystać z nich rozsądnie, wiecznie się szkolić i nigdy nie spoczywać na laurach. Dogmaty mają związek również z Dziewięcioma Szlachetnymi Cechami [Honor, Prawda, Odwaga, Lojalność, Dyscyplina, Gościnność, Przedsiębiorczość, Wytrwałość, Tradycja.]

Obrzędy i święta:
Warsbolt - 1 Festyar - jednodniowy festiwal, który ma za zadanie uczcić pamięć ducha opiekuńczego zwanego Warem, który jest prawą ręką Rókkavi i wspomaga go w opiewaniu Nordii. Mówi się, że dzięki swym magicznym pieśniom uformował mgłę i skały otaczające wyspę. Festiwal ten ma miejsce w środku sezonu burzowego. Potęga Warema ma za zadanie odegnać zimę tak, aby lato mogło powrócić do Nordii.

Winternite - 29 Kahal - 2 Webala - to początek sezonu zimowego dla Nordii. Jest to okres, kiedy podczas licznych, radosnych uczt Nordowie z radością wspominają zmarłych. Cieszą się, iż część z nich już trafiła do rajskiego miasta Yis. Piją za ich honor, pamięć oraz chwalebne czyny, jednocześnie wznosząc modlitwy za wszystkie udręczone istoty, które zaczął niedługo władać światem poprzez zimowe zawieje i zamiecie. Jest to czas typowo rozrywkowy w społeczności Nordii - statki i handlarze wracają z dalekich wypraw, rozpoczyna się sezon polowań na dzikiego zwierza oraz zimowych połowów. Jako, że festiwal jest blisko związany z magią i legendami, szamani oraz skaldzi całe noce tkają zaklęcia i tworzą pieśni, aby tym zapewnić sobie pomyślność na kolejny rok. Ciekawą tradycją jest malowanie twarzy przez dzieci oraz młodzież i udawanie przez nich zmarłych wojowników. Odgrywają oni inscenizacje najsłynniejszych bitew, za co dorośli Nordowie nagradzają je potem słodyczami.

Valisblot - 16 Naqaurion - to święto Valiego, pomniejszego bożka radości ciepła domowego ogniska i miłości, a zarazem syna Rókkavi. Podczas festiwal Valiego także skaldowie obchodzą swój dzień. Dzień ten celebruje się poprzez złożenie ofiary z dorodnej krowy, wyprawienie uczt. Zakochani obdarowują się wtedy wypiekami piernikowymi przedstawiającymi Valiego. Nordowie toczą wtedy także pokazowe pojedynki, organizują turnieje żeglarskie i konkursy poetyckie. Historia bożka Valiego mówi, że to właśnie on skierował magię w wersety poezji - zafascynowany talentem swego ojca.

Miejsce Kultu / Opis Świątyń: `Hala Opiekunów` w Gawarren. Nieliczne drewniane kapliczki rozrzucone na terenie całego państwa.

Relikwie: brak - niektórzy skaldowie wierzą, że gdzieś w Nordii spoczywają struny liry Rókavviego, zgubione podczas jednej z jego wypraw.

Autor: Tishtry [9776]
Ostatnio edytowano Pn, 19 sty 2015, 16:51:25 przez Sokół, łącznie edytowano 9 razy
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Mistic » Pn, 20 paź 2014, 23:55:00

Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 09:09:54

Propozycja nowej nazwy: Rókkavi.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Mistic » Wt, 21 paź 2014, 19:20:46

Luzik
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Caindel » Wt, 21 paź 2014, 20:19:04

Do poporawki:

Wygląd: Młody, przystojny, ogniście rudy lub czarnowłosy - zależnie od regonu - mężczyzna, zawsze uśmiechnięty. Zadbana broda ściśnięta jest magicznym pierścieniem. Odziany jest w zieloną tunikę, a szarawary ma ozdobione gwiazdami. W dłoni zawsze trzyma lirę, a przedstawia się go stojącego na tęczy.


Zależnie od regionu przedstawiany jest, jakoo ogniście rudy lub czarnowłosy, młody mężczyzna, na którego przystojnej twarzy zawsze gości uśmiech. Długą, zadbaną brodę przyozdabia magiczny pierścień. Odziany jest w zieloną tunikę i szarawary, przyozdobione w gwiazdy. Zawsze stoi na tęczy, gtrzymając w dłoniach swój nieodzowny atrybut, którym jest lira.

Ponoś posiadał w sobie spryt lisów, mądrość wilków i talent kruków. Jego szczerość i wieczny uśmiech szybko zjednywały mu przyjaciół, a talent do pieśni umilał niejednokrotnie wieczory. To on właśnie przekonał Ordina do walki z Gawarrenem, podpowiedział mu, w jaki sposób pokonać smoka, a później napisał o tym wspaniałą pieśń. I to właśnie Hoenir stał za wyborami pierwszych bogów, kierując się licznymi testami i sugestiami, by wybierać tych najroztropniejszych. To on podpowiadał Ordinowi, jak testować swych przyszłych kompanów. Znany jest jednak z licznych psikusów, które jednak zawsze uchodzą mu na sucho, zaś jego mądrość niejednokrotnie łagodziła wszelkie spory. Zwykle jego psoty bowiem mają bardzo edukacyjny charakter, i niosą za sobą ważne przesłanie. Nie ważne, czy chodzi o walkę z wrogiem, czy o wylanie kubka mleka – Hoenir swymi pomysłami naucza i pokazuje, że każdy czyn niesie za sobą konsekwencje. Gwiazdy na jego spodniach sugerują mądrość kroczących ścieżką jego słów, magiczny pierścień w brodzie zaś pozwala na kwiecistość mowy. Grą na lirze przywołuje magiczny, tęczowy most, symbolizujący połaczenie ducha i materii, mądrość skaldów - po którym kroczy, by pojawiać się w Akademi Skaldów w Gawarren.


Mowi się, że posiadał w sobie spryt lisa, mądrość wilka i talent kruka. Jego szczerość i wieczny uśmiech szybko zjednywał mu przyjaciół, a talent do tworzenia pieśni niejednokrotnie umilał wieczory.To właśnie on przekonał Ordina by stanął do walki z Gawarrenem, a następinie podpowiedział przyjacielowi, w jaki sposób pokonać smoka. Po wszystkim napisał wspaniałą pieśń o walce boga z gadziną. Hoenir z racji swej mądrości stał się doradcą Ordina, służąc mu radą i sugestią przy wyborze przyszłych kompanów.
Jednocześnie wśród bogów i ludzi znany jest z umiłowania do robienia psikusów i psot, które zawsze jednak uchodziły mu na sucho. Powodem tego był edukacyjny wręcz charatker żartów, które miały nauczać i zmuszać innych do wyciągania odpowiednich wniosków, iż każdy czyn ma swoje konsekwencje, więc należy postępować rozważnie. Gwiazdy na jego spodniach mają wskazywać Nordom ścieżki mądrości, którymi powinni oni podążać - są to gwiazdy - przewodniczki. Magiczny pierścień, który zdobi brodę boga zapewnia mu kwiecistość wymowy. Hoenir, grając na swej lirze przywołuje tęczowy most, którym kroczy by zstąpić do Akademi Skladów w Gawarren.

//Tak było szybciej^^ A o symbolice tęczy, o tym połączeniu ducha i materii, jako mądrości skaldów wrzuć do Symboli.//

Warsbolt - pierwsza Pełnia Księżyca Festyar - niewielki festiwal, który ma za zadanie uczcić pamięć ducha opiekuńczego zwanego Warem, który jest prawą ręką Hoenira i wspomaga go w opiewaniu Nordii.


Warsbolt - pierwsza Pełnia Księżyca Festyr - święto, w czasie którego uczci się pamięć ducha opiekuńczego, zwanego Warem. Jest on prawą ręką Hoenira i wspomaga go w tworzeniu pieśni na temat Nordii.
//Piszesz, że to jest niewielki festiwal, więc sugeruje to oddawanie czci pomniejszemu bostwu, a jednocześnie w kolejnych zdaniach piszesz, że to on jest odpowiedzialny za odejście zimy i powrót lata, więc nie jest jednak taki pomniejszy. Wydaje mi się, że "pomnijeszy festiwal" nie jest w tym momencie odpowiedni. ;)//

Ten okres jest czasem wspominania zmarłych podczas licznych, radosnych uczt, gdzie Nordowie cieszą się, iż część z ich bliskich trafiła już do pośmiertnego raju w mieście Yis. Piją więc za ich honor, ich pamięć oraz ich chwalebne czyny, a także wznosząc modlitwy za wszelkie udręczone istoty, które niedługo zaczną władać powietrzem przez zimowe zawieje i zamiecie. Jest to okres typowo rozrywkowy w społeczeństwie Nordii, oznacza powrót statków z dalekich stron oraz handlarzy z innych licznych miast, rozpoczęcie sezonu polowań oraz zimowych połowów. Jako, że festiwal jest blisko związany z magią legend, wielu szamanów oraz skaldów całe noce tka zaklęcia i pieśni, aby zyskać sobie przychylność na kolejny rok. Ciekawą tradycją jest także malowanie twarzy przez dzieci oraz młodzież, i udawanie zmarłych wojowników, odgrywając inscenizacje najsławniejszych bitew, za co dorośli, Nordowie nagradzają je potem słodyczami.


Jest to okres, kiedy podczas licznych, radosnych uczt Nordowie z radością wspominają zmarłych. Cieszą się, iż część z nich już trafiła do rajskiego miasta Yis. Piją za ich honor, pamięć oraz chwalebne czyny, jednocześnie wznosząc modlitwy za wszystkie udręczone istoty, które zacznął niedługo władać światem poprzez zimowe zawieje i zamiecie. Jest to czas typowo rozrywkowy w społeczności Nordii - statki i handlarze wracają z dalekich wypraw, rozpoczyna się sezon polowań na dzikiego zwierza oraz zimowych połowów. Jako, że festiwal jest blisko związany z magią i legendami, szamiani oraz skaldzi całe noce tkają zaklęcia i tworzą pieśni, aby tym zapewnić sobie pomyślność na kolejny rok. Ciekawą tradycją jest malowanie twarzy przez dzieci oraz młodzież i udawanie przez nich zmarłych wojowników. Odgrywają oni inscenizacje najslynniejszych bitew, za co dorośli Nordowie nagradzają je potem słodyczami.
//Tak było szybciej;)//

U Nordów celebracja tą obchodzi się poprzez złożenie ofiary z dorodnej krowy, ucztą oraz rozdawaniu barwionych na kolor czerwony cukrowych figurek Valiego, oddawanych wybrance lub wybrakowi.


Dzień ten celebruje się poprzez złożenie ofiary z dorodnej krowy, wyprawienie uczt. Zakochani obdarowują się wtedy ciastkami/piernikami/wypiekami przedstawiającymi/symbolizującymi Valiego.
//Cukru na Fall nie ma w takiej postaci jak byśby chcieli, gdyż przemysł cukrowniczy potrzebuje technologii na wysokim poziomie, dlatego w poprawce zamieniłam to na ciacha ^^ * Ciastek rządzi:D* Oczywiście, jeśli masz inny koncept dotyczący tego, to zmień to wg swojego pomysłu.;)//

P.S. Przy poprawkach wrzuć już nowe imię, bo widzę, że Mist akceptnął je:)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 20:34:02

I poprawki naniesione.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » Wt, 21 paź 2014, 20:43:56

:)

To weź jeszcze w tym zdaniu
Zawsze stoi na tęczy, gtrzymając w dłoniach swój nieodzowny atrybut, którym jest lira.

w wyrazie "trzymając" usuń "g " z przodu - sorki, nie zwuważyłam, jak pisałam :)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 20:47:17

Ja też jestę ślepę :D Już się robi ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » So, 25 paź 2014, 10:07:16

Trish, po przeczytaniu opisu Vashen doszłam do wniosku, że potrzeba dodać bardowi informację o tym, że ma słabość do pięknych kobiet i w ich obecności traci rozum - taki Karol nordyjski, Cassanova:)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » So, 25 paź 2014, 11:15:02

Edna przy nim osiwieje... :D No nic, dodałam, zerknij, jak to wygląda :) choć nieco zmieniłam tą kwestię, bo w końcu, wpisane jest u Edny, ze tylko jej bard jest wierny. A dlaczego... to dodałam wyjaśnienie :D
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » So, 25 paź 2014, 15:43:27

Jak to było przed poznaniem edny, to moze skrobnij u niego, ze poznanie Edny zmieniły jego charakter. :D Ach ta miłość...uskrzydla ^^
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » So, 25 paź 2014, 18:20:43

Poprawiłam. Zerkniesz? :)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » So, 25 paź 2014, 20:10:08

To jest to o co mi chodziło:) Jednak mam propozycję ^^

Od czasu jednak, gdy poślubił Ednę, jego zachowanie zostało zmienione, i bóstwo obserwuje co ładniejsze kobiety, a następnie pisze poematy, jakie ofiarowuje swej małżonce, nie chcąc wzbudzać jej zazdrości. Powiada się bowiem, ze nie chce narażać się na gniew Edny - a co za tym idzie, dotrzymać obietnicy przespania się z gęsią, co uważane jest za gorszące i niepojęte.


Jednak od czasu, gdy został małżonkiem Edny, jego zachowanie uległo kompletnej zmianie i bóg obserwuje co ładniejsze kobiety, a następnie pisze poematy, które ofiarowuje swej małżonce. Nie chce w żadne sposób zawieść jej zaufania, ani tym bardziej wzbudzić zazdrości, narażając się tym samym na jej gniew. Pamięta, że skutkowałoby to koniecznością dotrzymania obietnicy złożonej żonie w czasie ślubu. Mianowicie, Rókkavi przysiągł Ednie, że jeśli chociaż raz ja zdradzi, albo wywoła w niej zazdrość, będzie musiał spędzić upojną noc z gęsią, którą poślubił przed swoją żoną - spanie ze zwierzętami uważane jest za gorszące i niepojęte.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Sokół » So, 25 paź 2014, 20:18:53

Podmieniłam :)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » So, 25 paź 2014, 20:23:55

Sprawdzone. Ode mnie

Obrazek
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

Następna strona

Powrót do Bóstwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości