Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Rezydencja "Biały Kruk"

Moderator: Skrybowie

przez Raven » Pt, 29 sty 2016, 19:57:28

1. Położenie lokacji: Amarth, Aurea

2. Opis lokacji:

http://orig07.deviantart.net/0be4/f/200 ... rmilex.jpg

Rezydencja położona jest na uboczu Aurei, z dala od centrum miasta i towarzyszącemu mu zgiełkowi. Przez usytuowanie na delikatnie opadającym wzniesieniu jest dobrym miejscem obserwacyjnym. Stanowi cichą ostoję przeznaczona do relaksu, spokoju i wypoczynku, jednak jest również miejscem pracy właścicielki, która jest nauczycielką magii. Cały teren posiadłości otoczony jest kamiennym murem, zaś do środka prowadzi jedyna frontowa brama wjazdowa, która zwykle zamykana jest na klucz. Droga prowadzi przez opustoszały teren pod same drzwi okazałej rezydencji. Z zewnątrz budynek wygląda bardzo surowo, utrzymany w dosyć skromnym i prostym stylu. Jak na tak okazałą budowlę wydaje się mało wytworny. Posiadłość wyróżnia się dużymi oknami z widokiem na panoramę miasta. Są dwa budynki odizolowane od rezydencji, jednym jest stajnia, zaś drugim niewielka kapliczka.
Jednoskrzydłowe drzwi frontowe od środka mogą być zamykane na stalową sztabę, by skutecznie utrudnić szturm na posiadłość. Zresztą okna na parterze najeżone są żelaznymi kratami. Wewnątrz dominują głównie barwy czerni i bieli, kontrastujące z niebieskimi kolorami dywanów. Drzwi wejściowe prowadzą do krótkiego korytarza, na którego końcu znajduje się obszerna sala biesiadna. Po lewej stronie od progu pomieszczenia położony jest masywny stół i krzesła, który wykorzystywany jest jako jadalnia. Z przeciwnej strony, nieopodal kamiennego kominka, znajdują się – ustawione w okręgu – fotele. Właścicielka zwykle korzysta z tego ustronnego kącika przy cieple do podejmowania zarówno gości, jak i swoich uczniów. To miejsce nadaje się do nauczania teoretycznych podstaw z zagadnień magii, do których potrzeba co najwyżej atramentu i pióra. Przy jednej ze ścian rozciągają się schody, prowadzące na pierwsze piętro. Na parterze również znajdują się trzy pokoiki dla służby, łaźnia oraz kuchnia. Kuchnia jest jedynym miejscem, z którego można się dostać do niewielkiej piwniczki za pomocą klapy w podłodze. Właścicielka zawsze dba o to, by nigdy nie zabrakło w niej przeróżnej maści alkoholi, a szczególnie różnych rodzajów wina, sprowadzanych nie tylko z Amarth, ale również z całego świata.
Pierwsze piętro jest tych samych rozmiarów, co parter i składa się głównie z kilku pokoi gościnnych, ale nie tylko. Każde pomieszczenie na piętrze może być zamykane na klucz. Do każdego pokoju można się udać wyłącznie przez długi korytarz. Po lewej stronie korytarza znajdują się drzwi do kolejnych pokoi dla gości, zaś po prawej mieści się specjalna salka ćwiczebna, biblioteka oraz sypialnia właścicielki. Co prawda zwykle praktyki uczniów odbywają się na świeżym powietrzu, to jednak zdarzają się potrzeby korzystania z salki ćwiczebnej, która jest przystosowana do różnych działań związanych z magią. Salka wyposażona jest w kukły służące za cele, stojaki na broń i pięć kopii pancerzy chroniących prawie całe ciało przed różnymi wypadkami. Pomieszczenie nie jest duże i łatwo można je obłożyć zaklęciami ochronnymi, niwelującymi efekty praktyk. Ponadto ściany salki są wzmocnione, tak na wszelki wypadek. Pokojem obok salki ćwiczebnej jest dobrze zaopatrzona biblioteka, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Od zwykłych książek dla zabicia czasu, przez przez naukowe publikacje, aż po leksykony dla uczniów magii. Tylko z tego miejsca możliwe jest przedostanie się do sypialni właścicielki, zaś drzwi wejściowe można ukryć za pomocą jednego z regałów. Sypialnia należy do obszernych pokoi, nawet jak na standardy rezydencji i służy właścicielce również jako gabinet. Jest to bezsprzecznie najlepiej urządzona komnata na terenie całej posiadłości.

3. Historia:
Ziemie te wykupiła obecna właścicielka rezydencji, panna Raven Logan, która od razu zleciła budowę. Trwała ona nieustannie przez trzy lata i została zakończona wraz z początkiem 4368 roku. Właścicielka jednak nie planowała wykorzystać posiadłości jedynie jako zacisznego schronienia. Jej siedziba miała spełniać również funkcję małej szkoły magii, pod jej przewodnictwem jako mentora dla maksymalnie kilku uczniów. Rezydencja po odpowiednim dostosowaniu do nowego zadania, jakie miała spełniać, stanowiła według niej idealne miejsce na prywatne nauki dla nowych adeptów magii. Nazwa posiadłości "Biały Kruk" wzięła się od kaprysu właścicielki.

4. Lista mieszkańców/NPC:
Raven [4072] - Właścicielka "Białego Kruka"

Uczniowie właścicielki mogą zamieszkać w rezydencji na czas nauki.
Zatrzymać się tutaj może okazyjnie również każdy znajomy Raven.

NPC:

Charna
Rasa: Człowiek
Wiek: Około 30
Profesja: Kucharka
Charna, kobieta o kruczoczarnych włosach jest specjalistką jeśli chodzi o tworzenie dań z niczego lub też byle czego. Trzeba jej przyznać, że ma pojęcie o gotowaniu i ma w głowie wiele niestandardowych przepisów, dzięki czemu zawsze potrafi zaskoczyć jakimś nowym daniem. Z racji tego że jest też introwertyczką trudno się z nią rozmawia, ale jeszcze trudniej przebywa się z nią w niezręcznej ciszy. Czasem też mówi sama do siebie lub szaleńczo chichocze bez wyraźnego powodu, przez co sprawia wrażenie lekko stukniętej lecz niegroźnej kobiety.
http://orig15.deviantart.net/67b1/f/201 ... 3c8cff.jpg

Bogumił
Rasa: Człowiek
Wiek: 63
Profesja: Stajenny
Stary znajomy właścicielki rezydencji, który głównie pełni rolę stajennego. Wcześniej mieszkał w Irimgardzie, ale zdecydował się przyjąć tę pracę po śmierci swojej żony. Większość życia zajmował się stolarką, ale jak to chłop ze wsi, dobrze zna się również na zwierzętach. Jest to poczciwy staruszek zawsze skory do rozmowy, który podczas spokojnych dni wolno mijających w rezydencji lubi siedzieć w swoim ulubionym bujanym fotelu i oglądać niebo. Pod nieobecność właścicielki pełni rolę zarządcy rezydencji, darzony przez właścicielkę dużym szacunkiem i zaufaniem. Raz w roku odwiedzają go wnuki.
http://orig07.deviantart.net/181f/f/201 ... 53skcm.jpg

Serena
Rasa: Hobbit
Wiek: 15
Profesja: Pokojówka
Młoda dziewczyna lubi czasem ponarzekać na nawał pracy, ale mimo jej humorów skrupulatnie wykonuje swoje zadania. Podejmuje gości, ścieli łóżka, pierze, no i sprząta. Przy obowiązkach czasem pomaga jej Charna, chociaż raczej rzadko ze sobą rozmawiają. Potrafi być wredna, upierdliwa i czasem zdarzy jej się płatać żarty przybyłym gościom. I między innymi dlatego cały czas tutaj pracuje.
http://pre06.deviantart.net/e16a/th/pre ... 9gt1x5.png

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Fauna:
- Koń Drapak w stajni
- Łowiskoczek

Flora:
- Krwiośnieg Skalny
- Neiare
- Kasmenis

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:
1x Rezydencja, ID 15 = 0,32678% * CLZ(10408934878) = 34 014 317
1x Kapliczka, ID 21 = 0,00272% * CLZ(10408934878) = 283 123
1x Szkoła, ID 36 = 0,12260% * CLZ(10408934878) = 12 761 354
Łącznie = 47058794

7. Typ lokacji: Prywatna, właściciel ID [4072]

8. Autor: Raven
Ostatnio edytowano Wt, 23 lut 2016, 16:44:58 przez Raven, łącznie edytowano 8 razy
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Caindel » Pt, 29 sty 2016, 21:38:53

Npc prosze rozpisac w projekcie.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Raven » Pt, 29 sty 2016, 22:43:07

Rozpisani.
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Lithien » So, 30 sty 2016, 18:13:58

W opisie trzeba ujednolicić czasy, albo teraźniejszy, albo przeszły.

Jeśli chcesz tez tam uczyć, do wyceny dodaj szkołę, jak i rozpisz w opisie lepiej pomieszczenia w których to adeptów uczysz tej magii. Wyciszone sale, aula itp. Możesz sobie tutaj poszaleć trochę, bo szkoła tania nie jest przecież i skoro już trza ją mechanicznie kupić, by twoja postać fabularnie mogła kogoś uczyć u siebie na zasadzie magicznej szkółki, to warto wykorzystać jej mozliwości. W cenniku jest z reszta notatka, gdzie rozpisane jest co nieco odnośnie tego co w samej szkole może się znajdować, ot, taka rada.
Aha, no i skoro to szkoła magii, to mała kapliczka jeszcze do cennika, byś miała w parametrach lokacji i wiarę.

Poza tym wydaje mi się, że jest dobrze. Jak naniesiesz zmiany daj znać, to przybędę skontrolować jeszcze raz tekst.
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Raven » N, 31 sty 2016, 14:55:04

Poprawki naniesione. Jest tylko problem z tą kapliczką, ponieważ zdaje się powinna ona być poświęcona jakiemuś Bogowi. Problem w tym, że na ten moment mamy zaakceptowane tylko jedno bóstwo :P
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Caindel » N, 31 sty 2016, 19:19:30

Nie ma problemu z kapliczką. Nie musisz określać jakiemu bóstwu jest poswięcona.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Raven » N, 31 sty 2016, 22:05:01

No to tym bardziej gotowe :D
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Raven » Wt, 9 lut 2016, 11:07:25

Jest tu kto?
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Thoran Rion » Wt, 9 lut 2016, 11:38:05

Jeśli masz zamiar używać budynku do prowadzenia działalności to też raczej musisz wykupić szkołę ^^

EDIT: A już jest ^^
To w takim razie nie widzę żadnych wad ^^ Poczekaj na akcept od Caindel.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Raven » Wt, 9 lut 2016, 11:38:48

Ymmm... No cześć!
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Caindel » Wt, 9 lut 2016, 12:43:23

Do poprawy czas
- ujednolić go, albo teraźniejszy, albo przeszły.
Nie jest duża i łatwo można ją obłożyć zaklęciami ochronnymi, niwelującymi efekty praktyk. Ponadto ściany pomieszczenia zostały wzmocnione i są ognioodporne.


Ognioodporne? No raczej nie.

I wywal z opisu Hravnę - szkołka nie jest ruiną, budynkiem publicznym, wysoką dzwonnicą. Ja wiem, że Hravny są zwierzyną Amarth, ale na każdym domu mieszkac nie będą i nie mieszkają.

Po poprawkach daj znać.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Raven » Wt, 9 lut 2016, 23:27:29

No, poprawione :3
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Lithien » Wt, 23 lut 2016, 11:35:08

Ładnie, wszystko co trzeba było dodać wydaje mi się, że jest zamieszczone, od ujednolicenia czasu w jaki jest napisany projekt, po poprawki podane przez Cai, więc problemów już nie ma.

Uczniowie właścicielki mogą tymczasowo zamieszkać w rezydencji w ramach nauki.

Tutaj nie "w ramach", a "na czas" nauki. Taki mały szczegół.

Ode mnie akcept ^^
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Raven » Cz, 25 lut 2016, 00:08:51

No, ode mnie tez akcept :D
Kopanie elfa jest jak gwałcenie nieletniej - niby nielegalne, ale i tak każdy to robi.
Avatar użytkownika
Raven
Chłop
Chłop
 
Posty: 29
Dołączył(a): Wt, 14 sty 2014, 21:33:12
ID: 4072

przez Lithien » Cz, 25 lut 2016, 05:13:20

Fantastycznie! To skoro dwa akcepty mamy, to czekamy już tylko na trzeciego i przechodzisz dalej! ^^
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

Następna strona

Powrót do Amarth

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości