Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Pytania do MG

Jeśli nie znalazłeś wystarczającej odpowiedzi na swoje pytanie na WikiKF (wiki.kf2.pl) możesz zadać je tutaj i uzyskać satysfakcjonujące Ciebie informacje.

Moderator: Skrybowie

Regulamin działu
Forum przeznaczone do archiwizacji. Proszę nie zamieszczać nowych tematów.

przez Caindel » So, 28 lis 2015, 16:49:34

Skończycie, czy może pomóc w podjęciu decyzji? Sprawa jest zamknięta i wyjaśniona.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Tukan » N, 29 lis 2015, 16:03:44

Tynek weź czasem pochamuj słownictwo. Wszyscy tu są ludźmi i mimo że osobiście nie lubię Jara, to nie zgadzam się na przezwiska.
Po pierwsze dupa nikogo nie boli, tylko ma swoją rację.
Po drugie jakich KURWA oszołomów? Sam żeś chyba oszołom. Zawsze i wszędzie widzisz cudze bóle i błędy i wszystko ma być pod Ciebie.

EDIT T:
+1 ostrzeżenie.
Obrazek
Spokój to kłamstwo. Jest tylko pasja.
Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Tukan
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 69

przez Ethan » Śr, 30 gru 2015, 19:24:15

Są podania o lokacje, chciałbym zapytać jak złożyć podanie o formę majątku organizacji, polegającej na sieci szpiegowskiej. Po prostu chcę złożyć podanie o powiedzmy 500 szpiegów rozlokowanych we wszystkich krajach :)
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

ID: 3

przez Caindel » Śr, 30 gru 2015, 19:44:58

Tzn? Opiszesz 500 NPC? I na jakiej zasadzie maja szpiegować?
No i NPC to nie majatek, to postacie niezależne. ;) A sieć szpiegowaska to część Twojej organizacji, więc nie wiem co Ty chcesz rozpisywać.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Deus » Śr, 30 gru 2015, 19:50:48

Ethan napisał(a):Są podania o lokacje, chciałbym zapytać jak złożyć podanie o formę majątku organizacji, polegającej na sieci szpiegowskiej. Po prostu chcę złożyć podanie o powiedzmy 500 szpiegów rozlokowanych we wszystkich krajach :)

Nie wiem czy mogę tutaj odpowiadać, ale jak dla mnie to takie siatki szpiegowskie powinny być w krajach (ewentualnie sąsiadującymi z takimi państwami) w których organizacja lub ród ma jakieś wpływy a nie od razu w całym Fall. Niech organizacje i rody się rozwijają a nie od razu mają dostęp do wszystkiego xD
Deus
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 7511

przez Ethan » Śr, 30 gru 2015, 20:45:22

W przeciwieństwie do innych, chcę coś wykupić, zanim zacznę tego używać ;)

Nie będę opisywać 500 npc, bo uważam to za debilizm. Zadaję pytanie, bo obecne regulaminy nie przewidują takiej sytuacji. Być może trzeba wprowadzić nowy?

Deus, jest to jakieś założenie, ale uważam, że akurat szpiedzy nie powinni wymagać bliskości siedziby. Ich praca polega na asymilacji ze społecznością, z której chcą wyciągać informacje.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Caindel » Śr, 30 gru 2015, 21:29:02

Tynek, nie wykupuje się siatki szpiegowaskiej,bo to nie majatek. Jeśli ma dzialac w ramach organizacji to taka siatka należy do organizacji. I NPC musisz opisac jesli chcesz ich uzywać, chociaz tych podstawowych którzy będą używani prz Ciebie w sesji, umieszczasz ich też w zakdce organizacji, co ulatwi pracé i Tobie i MG, któremu zglosisz ich udzial w sesji ( o ile będzie to potrzebne)

Nie trzeba tego wykupowac sepcjalnym podaniem, wystarczy dopelnic " formalnosci" i z glowy. Mozesz sobie uzywac takiej siatki szpiegowskiej. Oczywiscie, szpiegowanie rodwó czy czegos tam to juz inna inszośc, bo takie akcje musza byc ugrane fabularnie, ale przecież Ty o tym wiesz.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Thoran Rion » Cz, 31 gru 2015, 00:17:14

To zależy co taka siatka może, jeśli nic to można ją mieć ^^
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Ethan » Cz, 31 gru 2015, 01:34:45

No chodzi o jakieś przekazywanie informacji o toczących się codziennikach. Przynajmniej w miejscu występowania twierdz i krajach sąsiadujących. Po prostu ciężko mi sobie wyobrazić jak zareagować na niektóre codzienniki. Widząc jakiś codziennik (interesują mnie codzienniki dotyczące zagrożenia pokoju w jakimś miejscu), chciałbym do niego wejść. Jak mam to usprawiedliwić fabularnie jak nie mam sieci szpiegów? No i tak żeby nie tylko żywi gracze do niej należeli, bo tak głupio mieć sieć szpiegowską składającą się z 10 ludzi. Słaby zasięg ^^
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Thoran Rion » Cz, 31 gru 2015, 02:06:22

Nie można reagować na sesje na które nie można zareagować bo się o tym nie wie. Można jedynie coś takiego osiągnąć w sesjach FG, a w nowym systemie w sesjach z dostępem publicznym lub półpublicznym. Żadna sieć szpiegów nie jest potrzebna.
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Ethan » Cz, 31 gru 2015, 02:56:56

Można jedynie coś takiego osiągnąć w sesjach FG, a w nowym systemie w sesjach z dostępem publicznym lub półpublicznym.

Możesz mi to jakoś wytłumaczyć na przykładzie? Jakaś organizacja ma w planach napaść na powiedzmy Irimgardzkie miasto. Jak inna organizacja może temu przeciwdziałać?
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Lithien » Cz, 31 gru 2015, 08:27:28

Cóż, najłatwiej w momencie, gdyby w sesji FG owa organizacja sprzedała się z zamiarem napaści, albo w karczmie dyskutowali o tym. Wtedy miałbyś fabularne podłoże do posiadania informacji o tym i Twoja organizacja mogłaby przeciwdziałać ich planom. Inna opcja, to przykładowo przekupić w jakiejś sesji z nadzorem MG jakiegoś z jej członków, bądź npc, by przekazywał informacje, wtedy też, jeśli owa osoba/npc był obecny w trakcie planowania, masz podłoże do posiadania info drugiej org. Albo wpuścić do org swojego gracza, by robił za podwójnego agenta. Ot, takie dwa przykłady wymyślone w przeciągu 4 min. Opcji jest wiele fabularnie, by bawić się w szpiega i ogarniać fajne informacje. Decydująca jest kreatywność i aktywna gra. Nie trzeba kombinować z siatkami szpiegowskimi na 500 npc, by móc sporo sobie w fabule ugrać :)
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 55

przez Mistic » Cz, 31 gru 2015, 10:35:36

No raczej nie przekupić npc oO zawsze wychodzilismy z zalozenia ze informacje ktore niesa ogolnie dostepne nie sa do pozyskania od npc a jedynie gracza.

Imo by miec informatorow z sesji niepublicznych czyli np jakiego spotkania w siedzibie pm, musisz miec tam gracza.
Tak jak T mowil, inna bajka sa sesje publiczne, czyli taki co dzieja sie w ogolniedostepnym miejscu. Te ino sa ogolnie znaze
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

ID: 107

przez Thoran Rion » Cz, 31 gru 2015, 11:08:56

Ethan napisał(a):Możesz mi to jakoś wytłumaczyć na przykładzie? Jakaś organizacja ma w planach napaść na powiedzmy Irimgardzkie miasto. Jak inna organizacja może temu przeciwdziałać?

Nie może przeciwdziałać jeśli plan jest tajny. Może jedynie zareagować na sam atak.
Za to jeśli tworzący sesję w nowym systemie określi, że informacja o wydarzeniu jest publiczna to można zareagować na to wydarzenie.
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Ethan » Cz, 31 gru 2015, 17:03:04

Lithien, sry ale te pomysły twoje przedstawiają grę w bardzo słabym świetle... Moim zdaniem to nie jest żadne rozwiązanie. To wymaga uregulowania dokładnego.

Nie może przeciwdziałać jeśli plan jest tajny. Może jedynie zareagować na sam atak.

Tyle mi wystarczy. Chociaż podałem trochę zły przykład, bo to atak bezpośredni. Co w wypadku działań konspiracyjnych?

Za to jeśli tworzący sesję w nowym systemie określi, że informacja o wydarzeniu jest publiczna to można zareagować na to wydarzenie.

a co jeśli określi jako niepubliczne wszystkie codzienniki, zrobi ich z 4 i zamorduje króla? Kiedy mogę na to reagować?
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o Świat