Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Pytania do MG

Jeśli nie znalazłeś wystarczającej odpowiedzi na swoje pytanie na WikiKF (wiki.kf2.pl) możesz zadać je tutaj i uzyskać satysfakcjonujące Ciebie informacje.

Moderator: Skrybowie

Regulamin działu
Forum przeznaczone do archiwizacji. Proszę nie zamieszczać nowych tematów.

przez Ethan » Cz, 26 lis 2015, 20:18:17

Ten dzień został uznany przez większość górskich klanów za niezmiernie ważny.

To zdanie wypacza sens całej wieści i skalę tych działań. Jest to pierwsze zdanie. Poproszę o jego poprawę i już nic tu nie piszę.
Rozumiem punkt 5, wyjaśniłeś mi, ale to zdanie jest nadal na tablicy i myli ludzi. Skoro mi postronni zwrócili uwagę, robiąc plany, jak chronić Solinde przed inwazją, to znaczy, że wieść nie jest precyzyjna.

Potraktuj górali z WGK jako Szkotów, co walczyli z Angolami lub aktualnie Katalończyków, którzy chcą utworzenia własnego państwa, całkowitej niezależności od Hiszpanii.

No właśnie nie potraktuję tak całej grupy etnicznej, bo gracze nie mają prawa sterować taką grupą. Mogę to potraktować jako bunt wioski i chętnie zareaguję na to fabularnie.

2) Nigdzie nie jest napisane, że cokolwiek WGK kontroluje. We wiecu uczestniczyły postaci górali, którym nie podoba się taki Irimgard i chcą wolności. Jedyne co mogą kontrolować to NPC należących do klanów (rodów) oraz NPC organizacji, których trzeba rzecz jasna także wykupić. WGK jest nieliczna i tak naprawdę nie stanowi na chwilę obecną żadnego zagrożenia dla potęgi Irimgardu. To oczywiście może się zmienić w przyszłości.

No więc po raz kolejny mówię o tym, że zmieniacie to zdanie pierwsze, określacie realnie jaką skalę mają ich działania i ja sobie idę ^^

3) A jakim cudem wojsko będzie wiedziało kto jest konspirantem? Mają to napisane na twarzy? Na czole? A może na kiltach? Póki co NIKT oprócz wtajemniczonych NIE WIE, że jest pewna grupa, która chce oderwania od Irimgardu. Proszę nie mylić wiedzy gracza z wiedzą postaci. Jeśli zrobi się napad na posterunek poborcy podatkowego, wybije się żołnierzy czy ludzi poborcy, ograbi się punkt, zabawią się w Robin Hooda zabiorą bogatym, dla biednych to wtedy o tym się WŁADZE Irimgardu dowiedzą. Będzie miał Tynstar wizerunki osób "buntowników" to może ich ścigać, lecz nie wcześniej.

Pośród nich, żyją też normalni Irimgardczycy, którzy słysząc to, uznają za normalne donieść o tym wojsku. Jest to fakt, na który zwracam wam uwagę, przy przyszłej ocenie sytuacji, nie wymagam przez to negacji obecnej wieści. Rozumiem różne wątki fabularne, widzę w nich fajną okazję na działanie mojej organizacji (walka na rzecz pokoju), ale domagam się rzetelnego spisania wieści i dokładnego określenia skali działań.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

ID: 3

przez Thoran Rion » Cz, 26 lis 2015, 20:21:02

Ale nie ma potrzeby tutaj nic zmieniać ponieważ wieść jest jasna, ze zrozumieniem należy przeczytać całość a nie tylko pierwsze zdanie. Nie mówiąc o tym że w tym wątku wszelkie niejasności zostały wyjaśnione.
Jeśli twoje obawy wywołały osoby, które nie zaglądają na forum to przekaż im link do tego wątku.
Także z mojej strony, na serio EOT.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Caindel » Cz, 26 lis 2015, 20:27:48

Ethan napisał(a):Nie, taka mała ignorancja z twojej strony, bo jakbyś poczytała dalej, to byś wiedziała, że organizacja, z założenia, działa na całym świecie i w Irimgardzie magów nie ma.

Nie napisaliście w wieści, że chodzi o trzech ludzi. Zacytowałem co napisaliście i jakiego babola przepuściłaś ;) Proszę o poprawę po raz kolejny.

Tynek nie jest to ignorancją, a nie wpieprzaniem się byście mogli sobie spokojnie grać i się bawić oraz nie szukanie na siłę dziury w cały. A co do magii to patrząc na projekt, to wybacz mój drogi, ale Król Irimgardu powinien V kopnąć w zadek, by ze Szczytu zaliczyli lot koszący za samo posiadanie w organizacji Magów i bratanie się z nimi. Skoro V tacy "propaństwowi" to powinni bać się i nie nawidzieć magi i magów.

Tynek Ty weź i zacznij czytać ze zrozumieniem, a nie po łebkach .... serio, odechciewa się... TRZECH RODÓW - KLANÓW. A info o tym jest podane jak krowie na rowie - wymieniono nazwiska klanowe. Serio szukasz dziury w całym na siłę, bo coś Tobie nie pasuje.

Wieść nie będzie poprawiona, bo jest jasna i czytelna, a to jak Ty sobie ja odczytujesz jako gracz, to już nie jest niczyj problem. Tyle ode mnie. Dziękuję za uwagę.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Ethan » Cz, 26 lis 2015, 20:34:28

Spoko Thoran, ważne, że osobom, które wystawiały tą wieść, też pewne rzeczy zostały naświetlone. Pzdr.

Tynek nie jest to ignorancją, a nie wpieprzaniem się byście mogli sobie spokojnie grać i się bawić oraz nie szukanie na siłę dziury w cały. A co do magii to patrząc na projekt, to wybacz mój drogi, ale Król Irimgardu powinien V kopnąć w zadek, by ze Szczytu zaliczyli lot koszący za samo posiadanie w organizacji Magów i bratanie się z nimi. Skoro V tacy "propaństwowi" to powinni bać się i nie nawidzieć magi i magów.

No jednak ignorancja, bo przeczytałaś jedno, a zignorowałaś drugie. W Irimgardzie nie stacjonują żadni magowie, za co niby nas ma wykopywać? Za to, że między innymi oferujemy darmowe miecze w walce z buntownikami? Walka o pokój, w niektórych państwach, wymaga obecności magów w szeregach, a król, w każdej chwili może wbić do naszej siedziby i przekonać się, że prawa jego ziemi, nie są łamane. Więc ococho?

Tynek Ty weź i zacznij czytać ze zrozumieniem, a nie po łebkach .... serio, odechciewa się... TRZECH RODÓW - KLANÓW. A info o tym jest podane jak krowie na rowie - wymieniono nazwiska klanowe. Serio szukasz dziury w całym na siłę, bo coś Tobie nie pasuje.

To ty się tego lepiej naucz. Skoro masz napisane WIELU (a jest ich z tysiąc), to jak to słowo ma się do 3 rodów? Przepuszczasz taką bzdurę i jeszcze masz do mnie pretensję, że wyciągam poważny błąd logiczny.

Narkoza.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Caindel » Cz, 26 lis 2015, 20:46:39

Widzisz Tyn, ja to widzę inaczej, tylko moje spojrzenie nie ma tu znaczenia. :)

Tyn - mojego posta przeczytaj :)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Ksyw'dzill » Cz, 26 lis 2015, 21:55:49

Aż się przypomina akcja, gdzie to na pewną imprezę pewnej irimgardzkiej organizacji goszczącej uzdolnionych magicznie rekrutów złośliwi gracze przyprowadzili magobójców i wszystkim zepsuli zabawę ^^" Rekomenduję zluzowanie. Kwestia ruszenia mas została wytłumaczona, a żadna inna, nawet niewłaściwie interpretowana, nie stanowi problemu.
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel

ID: 811

przez Nominis » Pt, 27 lis 2015, 01:15:00

Ksyw'dzill napisał(a):Aż się przypomina akcja, gdzie to na pewną imprezę pewnej irimgardzkiej organizacji goszczącej uzdolnionych magicznie rekrutów złośliwi gracze przyprowadzili magobójców i wszystkim zepsuli zabawę ^^" Rekomenduję zluzowanie. Kwestia ruszenia mas została wytłumaczona, a żadna inna, nawet niewłaściwie interpretowana, nie stanowi problemu.

Irimgrad potępia magów i magia jest zakazana, skąd impra magów w tym kraju???
A wracając do tematu to patriotyzm zmusza też do walczenia o swoje, skoro ludzie gór są patriotami to dlaczego mają o swoje nie walczyć??? Polska też kiedyś krajem nie była, ale dzięki patriotyzmowi odzyskaliśmy swój kraj i przymusowe wojo np. w wojsku niemieckim na terenach przez niemców okupowanych nie przeszkodziło. Bunt ludzi z gór jest dla mnie wytłumaczalny jak najbardziej.
Obrazek
Nominis
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 418

przez Tequila » Pt, 27 lis 2015, 01:48:47

W kwestii magów w Irimgardzie... Cytat z projektu Venatis:

4. Lista mieszkańców/NPC

Członkowie Venatori (magowie inni niż uzdrowiciele okresowo, za pozwoleniem od władz)
Załoga Twierdzy: 30 piechurów, 20 łuczników

Nie, magowie Venatori nie mogą na stałe przebywać w Twierdzy Krwi. Okresowo, za pozwoleniem od władz, czyli na zasadzie zezwoleń i glejtów. W Ilhirei magia uzdrowicielska (kapłańska, związana z Maszielem) również funkcjonuje (jako część sfery sacrum, związanej z kultem, leczenie dzięki łasce).

W innych placówkach V., jako że to organizacja ponadpaństwowa, pewnie magowie będą mogli swobodnie funkcjonować. Król zaś, jak podejrzewam, zareaguje, jeśli organizacja zacznie działać w zbytnim oderwaniu od swojego kraju-matki. Tak więc spokojnie, wszystko gra.

Niedługo wrócę i poprawię projekt, a tymczasem się tu nie pogryźcie. Papa Smerf, napij się. 8-)
[Nick na czacie: Tequila 1 (widoczny jako Tequila)]
Tequila
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 11988

przez Ksyw'dzill » Pt, 27 lis 2015, 02:51:32

Cytat trochę nie na temat. Nie w obecności magów tam czy siam dostrzegam zabawną sytuację, a raczej w dość podobnych działaniach podjętych przez graczy, którzy od swojej gry oczekiwali spokojnych, bezkonfliktowych wrażeń, a spotkali się z lamentem. Pikanterii dodaje fakt, że za pierwszym razem oskarżenia o niesprawiedliwość tyczyły się zbyt sztywnego trzymania się projektu i blokowania swobodnej gry, a za drugim zbytniej pobłażliwości w tych kwestiach. Rzekłbym jednakże, że to przypadki bliźniacze, zapewne z nieprawego łoża i rozdzielone przy narodzinach, wychowane przez wilki i orły. Ale mógłbym się pomylić, bo być może dzieciństwo miały zwykłe i dopiero gdy dojrzeć im przyszło wyszła między nimi zła krew? Tak czy inaczej, kończę pleść od rzeczy i wracam do pracy...

Nominis napisał(a):Irimgrad potępia magów i magia jest zakazana, skąd impra magów w tym kraju???

No może ochotę mieli :D? Nikt nie zakazuje magom przebywać w Irim, o ile nie są szpiegami, mają zezwolenia i nie używają aktywnie magii. Utarło się w fabule, że delikwentów na przepustkach prowadzi się po kraju na smyczy jednego lub kilku Magojeb... Bójców. Chyba, że to okolice Gildii Magów, tam to nawet stałe zezwolenie można sobie załatwić. A jak Masziela czcisz to już w ogóle, nawet na magiczną kulę czy co tam chcesz Ci pozwolą jeśli masz święcenia kapłańskie.
Jeśli jednakże powyższych warunków nie spełniłeś sobie zawczasu, na przykład w trakcie sesji, to widok magobójcy może trochę nerwy budzić ^^
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel

ID: 811

przez Nominis » Pt, 27 lis 2015, 14:27:59

Pozwolenia, pozwoleniami, ale skoro potępia się magię to trza się liczyć z tym, że magowi łomot ktoś będzie chciał spuścić. To tak jakbyś jechał do jakiegoś muzułmańskiego kraju i z wielkim krzyżem chodził po mieście, efekt ten sam.
Obrazek
Nominis
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 418

przez Astenna » Pt, 27 lis 2015, 14:38:39

Jakie to wygodne zapomnieć o tym, że ta postać, która sprowadziła Magobójcę na imprę miała zaproszenie na to spotkanie i wiedziała, że będą tam magowie. Postać miała całkowite prawo poprosić o asystę Magobójcy, skoro nie chciała mieć sama problemów. Nie powinno być w ogóle spiny o tamtą sesję, skoro w Irimgardzie magowie są grzeczni, nie robią hocus pocus i mogą chlać piwo do woli. Magóbójca też by się z nimi napił. On jest od tego, by likwidować jednostki, które UŻYWAJĄ magii, czyli łamią prawo. Dopóki tego by nie zrobili impra byłaby zwykłą imprą. Ale trzeba było zrobić zadymę, bo za nudno jest na KF, prawda?
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Ethan » Pt, 27 lis 2015, 16:09:52

Astenna, ty masz jakąś pamięć wybiórczą, czy pamiętasz tylko to co chcesz? Akcja nie odbywała się w Irimgardzie i całe zamieszanie zawdzięczamy nie dogadaniem się z mg.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Jaromir » So, 28 lis 2015, 13:04:37

No fakt, po akcji z magobójcą nagle wszystko od tak zostało przeniesione w zupełnie inne miejsce :lol:
A nie dogadanie się z mg wyszło dlatego że zamiast smyrać właściciela sesji po jajkach wczytał się w projekt ze zrozumieniem i na czyjąś prośbę go respektował
Jaromir
Giermek
Giermek

ID: 444

przez Thoran Rion » So, 28 lis 2015, 13:26:47

Jaromir napisał(a):No fakt, po akcji z magobójcą nagle wszystko od tak zostało przeniesione w zupełnie inne miejsce :lol:
A nie dogadanie się z mg wyszło dlatego że zamiast smyrać właściciela sesji po jajkach wczytał się w projekt ze zrozumieniem i na czyjąś prośbę go respektował

Dobra już skończcie proszę ten temat, sprawa została wyjaśniona.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Ethan » So, 28 lis 2015, 16:31:11

Tak, na prośbę oszołomów, którzy zamiast grać swoje, patrzą na grę innych. Widzę Jaromir, że strasznie Cię dupa boli z tego powodu, cieszy mnie to :D
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o Świat