Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Problem polityki między państwami (Pakt Gór Południowych)

Jeśli nie znalazłeś wystarczającej odpowiedzi na swoje pytanie na WikiKF (wiki.kf2.pl) możesz zadać je tutaj i uzyskać satysfakcjonujące Ciebie informacje.

Moderator: Skrybowie

Regulamin działu
Forum przeznaczone do archiwizacji. Proszę nie zamieszczać nowych tematów.

przez Do`Awhen » Pn, 25 mar 2013, 18:38:42

Chciałbym poruszyć problem tworzenia polityki między państwami.

Pojawiła wieść o pakcie między Careogrodem i Amarath. Przyznam, że mnie to zaskoczyło - nic tego nie zapowiadało. Ani dotychczasowe wydarzenia w wojnie z nacją, ani sojusz GB i STT. I nagle "bach". I teraz nie wiem jak potraktować sojusz GB i STT, który dopiero co powstał (dobrze, żeby przedstawiciele krasnoludów się wypowiedzieli). Ani co zrobić bo ZPT także chciało iść w tym kierunku.

Pod wieścią dyskutują Marcin z Tynkiem. Pomyślałem, że forum umożliwi szerszą dyskusje.

Wydaje mi się, że jest problem jak powstaje informacja o wydarzeniu który dotyczy całego królestwa, czyli szerszej grupy graczy. Tzn. zastanawiam się czy nie za wąska grupa osób zadecydowała o powstaniu takiego wydarzenia, które ma wpływ na szeroki zakres fabuły. Kto powinien wziąć udział - wydaje mi się, że mieszkańcy i przedstawiciele Careogrodu, i po dyskusji MG powinien decydować czy takie wydarzenie ma miejsce. Bo teraz co krasnoludy myślą o tym wydarzeniu? Tu zostawiam miejsce na ich wypowiedzi bo nie wiem. Te wypowiedzi przydałyby się bo wieść nie jest konsekwencją ani wydarzeń historycznych, ani działań większych grup mieszkańców, ani codziennika. Zapowiedź to dla mnie za mało - bo pakt jest już zawarty a nie będzie zawarty - i jak tu przeciwdziałać? Myślę, że warto byłoby przyjąć kolejność codziennik najpierw, a wieść później.

Teraz ktoś wyślę wiadomość z pomysłem dotyczącym Irimgardu i zostanie on zaakceptowany, a my mieszkańcy Irim będziemy mogli się dziwić skąd?

Nie chce robić burzy tylko to przedyskutować. Także nie wiem czy publikacja tej wieści nie powinna być zdjęta i umieszczona dopiero po serii codzienników o których pisze Marcin. Ale także uzależniałbym to od wypowiedzi przedstawicieli Careogrodu.
Poprzednie postacie - Abira/Nathen Hage
Avatar użytkownika
Do`Awhen
Giermek
Giermek
 
Posty: 393
Dołączył(a): So, 31 paź 2009, 23:50:26
ID: 1700

przez Do`Awhen » Pn, 25 mar 2013, 18:45:58

Chciałem od razu napisać, ze jeśli przedstawiciele Careogorodu wystąpili z taką akcją to dla mnie nie ma problemu - tylko chciałem to wyjaśnić ;).
Poprzednie postacie - Abira/Nathen Hage
Avatar użytkownika
Do`Awhen
Giermek
Giermek
 
Posty: 393
Dołączył(a): So, 31 paź 2009, 23:50:26
ID: 1700

przez Ebbervar » Pn, 25 mar 2013, 18:48:40

Jak wiecie zbyt wiele wieści fabularnych nie pojawia się ostatnimi czasy. Głównie jest to spowodowane tym iż w chwili obecnej MG prowadzą wątek fabularny związany z urodzinami Cesarza i właściwie na nic innego nie zostaje czasu. Ale nie o tym chcieliśmy wam napisać. Jak pewnie wiecie w KF kładziemy nacisk na dużą swobodę gry fabularnej i na kreowanie przez graczy własnych sesji (niezależnie od tego czy są umieszczone w realiach KF czy nie). To o czym chcieliśmy wam przypomnieć dotyczy właśnie wpływu jaki możecie mieć na świat KF. Otóż zgodnie z różnymi rozmowami na forum zostało już jakiś czas temu ustalone, że jeśli gracz ma jakiś pomysł na fabułę, sesję związaną z Fallathanem to może do takiej sesji napisać wieść i ją opublikować. Oczywiście konieczna tutaj jest konsultacja z MG, ale sami MG nie będą takiej sesji prowadzić więc jedyne na czym się skupią to na zgodności wieści z realiami KF. Korzyści jakie postać uzyskuje z takiej wieści są różnorakie, przede wszystkim większa liczba graczy może się dowiedzieć o sesji, w drugiej kolejności jest fakt, że osoby biorące udział w sesji ogłoszonej w wieści mogą się potem starać o otrzymanie Punktów Sławy i wpis z tego wydarzenia do Osi Czasu postaci. Czego mogą dotyczyć wieści, które możecie zgłosić? Praktycznie wszystkiego co jest związane z Fallathanem:

- Sesje organizacji (zawieranie paktów, wojny, spory itd.)
- Sesje podróżnicze (odkrywanie nowych lądów, wyprawy po skarb)
- Sesje obyczajowe (śluby, wyprawy handlowe)
- Sesje związane z walką np. pojedynki

Wasze postacie istnieją w świecie Fall i bardzo dobrze by było gdyby odcisnęły swoje piętno na historii, zapisały się w niej.
Jeśli prowadzicie sesję, która została podparta wieścią, możecie się też starać o nagrodzenie graczy jakimś przedmiotem fabularnym (zostanie dodany do ekwipunku fabularnego) albo Punktami Sławy (dodatkowymi), albo złotem. Jedynym właściwie wymogiem jest to by taka sesja była sesją otwartą (do odczytu, pisać mogą tylko wybrane osoby lub wszyscy, czytać mogą wszyscy).

Jeśli chcielibyście opisać sesje wieścią (może to dotyczyć też sesji już toczących się) wystarczy, że skontaktujecie się z którymś MG lub PMG (ID 1). Jeśli macie jakieś pytania z tym związane to zapraszamy na PW lub forum. W każdym razie nie zapominajcie, że macie taką możliwość, możecie dzięki temu uatrakcyjnić wasze sesje i przyciągnąć tak aktywnych graczy jak i widownię.

Pozdrawiamy
Administracja


Nie wiem kto wrzucił tę wieść, ale powinna ona być wrzucona na podstawie sesji. Jest zbyt dużej wagi. Poprzednia wieść Miecz i Młot była wrzucona na podstawie elegancko ugranej sesji i tak powinno być, jeśli chodzi o ważne polityczne kwestie. Udział do sesji mniejszego kalibru można zachęcać wieścią, jak w przypadku wieści Dzwon śmierci.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 18:56:39

Moje zdanie jest w komentarzach pod wieścią.

Takie temat prowokują tylko flame wary.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Do`Awhen » Pn, 25 mar 2013, 19:05:03

Marcin [Thoran] napisał(a):Moje zdanie jest w komentarzach pod wieścią.

Takie temat prowokują tylko flame wary.


Marcin ja nie odnosiłem się do argumentów tylko do uregulowania tego. Okazało się, że jest regulamin - ale jeśli on nie działa to nie róbmy fikcji tylko zmieńmy - wieść można napisać i opublikować jeśli jest spójna z fabułą i tyle.

Nie chce robić wojny tylko, żeby były jasne zasady. A może przemyśl czy była to dobra decyzja i może ją zmienić. Jak nadal będziesz obstawał, ty jesteś adminem ty rządzisz i przejdę do porządku i będę grał. Dystans mam ;), ale moja wypowiedź też jest zaangażowaniem w rozwój gry, a nie blokowaniem jak to traktujesz :P.
Poprzednie postacie - Abira/Nathen Hage
Avatar użytkownika
Do`Awhen
Giermek
Giermek
 
Posty: 393
Dołączył(a): So, 31 paź 2009, 23:50:26
ID: 1700

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 19:14:00

Ok to wyjaśnijmy sobie coś.
1. Organizacje nie wpływają na politykę państw, jak więc sojusz STT i GB miałby wpływać na politykę tych krain? Jeśli Irimgard po wojnie był tak samo zniszczony jak Careogród to rozsądne jest zasięgnięcie pomocy u sojusznika który może pomóc.
2. Gdy na podobnej zasadzie umieściliśmy wieść o tym, że Irimgard zajmuje Ilhireę to było ok, Tynek nawet zaczął tam swoją anielsko demonią fabułę. Co z tego wynikło? Nic. Ale dzisiaj może kogoś pouczać, że zrobiłby coś lepiej ;)
3. Jeśli chcecie temu przymierzu przeciwdziałać w dowolnie wybrany przez siebie sposób to najpierw trzeba ustalić w jaki. Ani w wątku w dziale System Fabularny (wpływ graczy na fabułę) tego nie wymyślono ani nigdzie indziej. Co mi więc pozostaje? Działam na tym na czym mogę działać i zarządzać środkami, którymi mogę. Fantazję o tym jak to ktoś może coś zrobić lepiej pozostawiam innym :)

Dla mnie to jest kwestia tego, że pojawia się wieść i gracze na nią reagują. To samo Tynek proponował w poprzednim komentarzu dotyczącym artykułu zacytowanego przez Thaiana. Jeśli coś się zaczyna w tym temacie dziać to znowu jest źle. Niestety jak tak ma być to zawsze będzie źle. Albo się bawimy tym co mamy i tym jakie mamy możliwości albo wiecznie sobie dopieprzamy i zostajemy na poziomie każdy sobie rzepkę skrobie. Wybór jest wasz a nie mój przecież ^^
Ja mogę się dogadać z każdym jeśli idzie o fabularne aspekty bo dla mnie to nie jest tabu, proponujcie rozwiązania, podyskutujemy o nich, ale jak nie macie propozycji to bierzcie to co jest i nie narzekajcie :)

Przecież ja dokładnie znam ten temat, przerabiałem go miliony razy. Jak nic się nie dzieje to jest lament że nic sie nie dzieje, jak coś zaczyna się dziać to jest lament, że nie po czyjejś myśli ^^ Do czego to niby zmierza? Bawmy się tutaj kufa a nie rzucajmy kłody pod nogi.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Ebbervar » Pn, 25 mar 2013, 19:20:39

*Po przeczytaniu komentarzy sądzi, że obie strony mają po części rację*

Masz parę wyjść:
1. Albo siedzisz i załamujesz ręce (chwali się, że nie jesteś obojętny :D)
2. Albo Twoja postać i organizacja przyjmuje jakieś konkretne stanowisko, po tym fakcie historycznym. Zawsze można temu przeciwdziałać, wykorzystując wszystkie możliwe sposoby. Tutaj miałbyś interakcję z graczami, zrobić własną kontrę w fabule polityki. Nikt nigdzie nie mówi, że tylko i wyłącznie dwie organizacje będą tworzyć nową historię tzw. giganci. Nikt nie ma monopolu na dyktowanie polityki innym. Gigant może stać na "kruchym" fundamencie. Nie zniechęcaj się, działaj.

Skoro mamy sprawiedliwie traktować graczy, to powinny być jasne zasady - skoro jedna ekipa potrafi rozegrać sesję i wrzucić wieść, to druga, jak wrzuca wieść powinna z automatu założyć codziennik właśnie na reakcje graczy. Ale to moje zdanie. Grajmy. Bawmy się. Twórzmy KF.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Ksyw'dzill » Pn, 25 mar 2013, 19:22:20

W innym wypadku zgodziłbym się, że jest to kiepskie rozwiązanie, ale jak to Thorian już mówił - wytłumaczenie jest w komentarzach. Były to tajne pertraktacje, najważniejsze osoby w państwach (jak rozumiem twórcy projektów) dyskutowały za zamkniętymi drzwiami, bez jakichkolwiek świadków. Lud został postawiony przed faktem dokonanym i uświęcone zostały prawa, które owego faktu mają chronić. I bynajmniej nie mówię, że jest to dobre podejście z fabularnego punktu widzenia - niech krasnoludy z pianą na ustach rzucą się obalać władzę przepychającą coś za ich plecami, niech ludki z Irim krzyczą o zdradzie i patrzą nienawistnie na podstępnych polityków z Amarth. Kojarzycie co się działo w Polsce, gdy chcieli puścić za plecami ACTA? No to tutaj mamy taką różnicę, że im się udało.

Zmierzając do sedna - Owszem, mogliby dać wcześniej codziennik związany z tym. Co jednak robi czy później czy wcześniej, skoro i tak nie mielibyście dostępu do TAJNYCH obrad? Sprawa, owszem, ważna jest. Ale codziennik by jej nie zmienił. Kto zresztą miałby w nim pisać, kilku NPC?

Wampir out.
Avatar użytkownika
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 878
Dołączył(a): So, 27 paź 2012, 15:20:21
ID: 811

przez Do`Awhen » Pn, 25 mar 2013, 19:24:48

No z tym pkt. 2 przyznaję rację. I rozumiem, że pewne wydarzenia są nie kreowane przez graczy, a po prostu pojawiają się jako niezależne wydarzenia do których jako gracze czy organizacje możemy się ustosunkować. Wstępnie mnie to przekonało :P.

Ale w tym wypadku powstaje drugi rodzaj wieści, które czasem tworzą gracze, które nie wynikają z codziennika, tylko są pomysłem na fabułę dot. całego lub części Fall. Trzeba byłoby po prostu napisać, że są możliwe wieści po zaakceptowaniu przez MG, które tworzą wydarzenia w Fallathanie, jeśli MG uzna to za element budujący i współtworzący historię Fall. Czyli warto zaznaczyć tą możliwość w regulaminie, żeby były jasne i równe zasady dla wszystkich jak napisał Thaian.
Poprzednie postacie - Abira/Nathen Hage
Avatar użytkownika
Do`Awhen
Giermek
Giermek
 
Posty: 393
Dołączył(a): So, 31 paź 2009, 23:50:26
ID: 1700

przez Sigyn » Pn, 25 mar 2013, 19:44:40

Ale się spinacie. Jest wieść, informacja o pakcie wypłynęła na jaw, teraz zarówno Ci, którzy się zgadzają, jak i Ci, którzy uważają to za haniebną zniewagę mają wielkie pole do popisu! Nie szukajcie problemu, tam gdzie go po prostu nie ma. Jak będziemy wszystko robić zdroworozsądkowo, wg reguł i zasad, to zaraz cały Fallathan będzie sztywny jak anioł z kijem w dupie (proszę nie brać tego personalnie ;) ). To jest gra, zabawa, a te wieści mają ludzi nakłonić do rozwijania swojej wyobraźni i podejmowania bardziej szalonych kroków, niż codzienna walka dobra ze złem, szlachetne boje, nadobne damy wyszywające całymi dniami i służki codziennie szorujące tą samą podłogę.
Zamiast marudzić, że jest to niezgodne z Art. 3, pkt.2 etc. zgłaszajcie propozycje na codziennik, w którym wyrazicie swoje niezadowolenie i ruszcie z tą fabułą do przodu!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Rozdwojenie jaźni i notoryczny PMS.
What doesn't kill you...disappoints me.
Avatar użytkownika
Sigyn
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2012, 20:14:29
Lokalizacja: Valhalla
ID: 953

przez Pirrun » Pn, 25 mar 2013, 19:47:06

Wypowiem się w imieniu Brodatej części pracującej nad ową "skandaliczną" wieścią.

Pojawiła wieść o pakcie między Careogrodem i Amarath. Przyznam, że mnie to zaskoczyło - nic tego nie zapowiadało.

1. Nie wiew skąd to całe zaskoczenie, skoro napisano, że obrady były tajne. Pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu i niepotrzebny był nam do tego codziennik.

I teraz nie wiem jak potraktować sojusz GB i STT, który dopiero co powstał

2. Sojusz pomiędzy GB i STT ma charakter sojuszu organizacyjnego, a nie porozumienia pomiędzy krainami. (tak zdecydowało GB- co widać w codzienniku)- nie wiem też jakie to ma znaczenie, skoro nie trwa żadna wojna pomiędzy Irim a Amar. (o dziwo chwilę wcześniej GB rozmawiało z NF o sojuszu)

Ani co zrobić bo ZPT także chciało iść w tym kierunku.

3. Co do planów ZPT, jak każdy możecie planować co chcecie- ważne jest wykonanie. :( Rozumiem, że skoro zamierzaliści iść w tym kierunku, to w przygotowaniu jest codziennik w którym pytacie o zdanie krasnoludy z Careo i ludzi z Amarth? Czy może chcieliście zrobić codziennik bez naszej zgody? :D
[niebawem pojawi się codzienniki wynikający z wieści, więc jeśli będziecie bardzo chcieli to będziecie mieli swoją szansę...]

Wydaje mi się, że jest problem jak powstaje informacja o wydarzeniu który dotyczy całego królestwa, czyli szerszej grupy graczy. Tzn. zastanawiam się czy nie za wąska grupa osób zadecydowała o powstaniu takiego wydarzenia, które ma wpływ na szeroki zakres fabuły. Kto powinien wziąć udział - wydaje mi się, że mieszkańcy i przedstawiciele Careogrodu, i po dyskusji MG powinien decydować czy takie wydarzenie ma miejsce. Bo teraz co krasnoludy myślą o tym wydarzeniu?


4. Nie wiesz kto o tym decydował i w jaki sposób, dlaczego uważasz, że była to wąska grupa graczy? Nie mamy w KF narzędzi do przeprowadzania demokratycznych wyborów czy rozpisywania referendum.

4a. Decyzję podjęli mieszkańcy Careo- aktywni fabularnie gracze, których robią coś więcej niż tylko szukają dziury w całym. Porozumienie/sojusz został wypracowany przez przedstawicieli STT, czyli jedynej fabularnie aktywnej organizacji w Careo, co więcej skupiającej znaczą część aktywnych krasnoludów. (czy to wystarczy?)

4b. Przygotowany projekt nie jest niczym abstrakcyjnym i z tego co wiem oceniony był prze MG. (to zwykłe porozumienie sąsiednich krain, a nie opis podbicia Cesartswa)

...bo wieść nie jest konsekwencją ani wydarzeń historycznych, ani działań większych grup mieszkańców, ani codziennika.


5. Bzdura. Wieść wynika z działań podjetych przez graczy i została zakorzeniona w historii Fall. Ludzie co Wy macie z tym codziennikiem?
Co zmienił by fakt założenia codziennika dyplomatycznego w którym udział brały by tylko te osoby, które pracowały nad projektem? Przecież ani wysłannicy Irim ani przedstawiciele ZPT nie mogli by brać w nim udziału. Zamiast tracić czas na nic nieznaczącą zabawę, przygotowaliśmy projekt, który został zaakceptowany i tyle.

i jak tu przeciwdziałać?


6. Przeciwdziałać jako kto? ZPT czy Irimgardczyk? Na jakiej podstawie?
Działać to możesz teraz tak dyplomatycznie jak i siłowo. Na tym to wszystko polega- dopiero teraz może zacząć sie zabawa, dla większej liczby graczy.
Swoją drogą wieści o poszerzeniu granic przez Cesarstwo i Irimgard też jakoś obeszły się bez codziennika. I nikt nie płakał z tego powodu.

Teraz ktoś wyślę wiadomość z pomysłem dotyczącym Irimgardu i zostanie on zaakceptowany, a my mieszkańcy Irim będziemy mogli się dziwić skąd?


7. Cały urok sytuacji polega na tym, że to mieszkańcy Careo zajeli się swoimi sprwami, a mieszkańcy innych państw chcą nam zrobić dobrze na siłę. Nie widziałem jeszcze postu krasnoluda czy mieszkańca Careo, ani ludzi z Amarth. Nikt nie krzyczy i nie panikuje- czy to o czymś nie świadczy?
Nie wydaje mi się, żebyśmy musieli pytać kogokolwiek o zgodę co do podejmowanych działań skoro nikt inny o to nie pyta.Na koniec:
- wieść nie wpływ znacząco na fabułe, to nie PG, w którym jakaś kraina zostaje podbita i zajęta, to zwykła wieść polityczna która bedzie miała swoje konsekwencje. (jednym z elementów wieść było ożywienie gry fabularnej w mniej znanych krainach Careo i Amart. Mam nadzieję, że ogólne zainteresowanie graczy przełoży się na grę fabularną.
- jak jawnie prowadzić tajną politykę? jeśli jakaś organizacja lub kraina będzie przymierzała się do wojny (która ma zamiar wypowiedzieć, a nie ogłosić triumfalne zwycięstwo) to jak sobie to wyobrażacie.
- wieść powstała wśród zainteresowanych stron, nic nie zostało nikomu narzucone. To właśnie postronni mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia.
-Nie wydaje mi się, żebyśmy musieli pytać kogokolwiek o zgodę co do podejmowanych działań dotyczących nas samych skoro nikt inny o to nie pyta.

Zamiast tracić czas na forum, ruszcie się i zacznijcie działąć fabularnie.
(ja straciłem już dość czasu pisząc tą odpowiedź- Bywajcie)
Avatar użytkownika
Pirrun
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt, 20 lip 2010, 15:34:30
ID: 1918

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 20:19:55

Pirrun dobrze to rozpisał niedowiarki ^^

Zasady wcale nie mówią, że najpierw ma być sesja a potem wieść. Jest jasno napisane i to nawet Thaian podkreślił wam, że wieść może być wstępem do sesji, elementem reklamującym i pobudzającym. Jakich dodatkowych zasad jeszcze oczekujecie? ;)

Thaian napisał(a):Skoro mamy sprawiedliwie traktować graczy, to powinny być jasne zasady - skoro jedna ekipa potrafi rozegrać sesję i wrzucić wieść, to druga, jak wrzuca wieść powinna z automatu założyć codziennik właśnie na reakcje graczy. Ale to moje zdanie. Grajmy. Bawmy się. Twórzmy KF.


Zasady nie mówią, że musi być jakaś sesja przed wieścią. Zasady mówią, że jak gracz chce przygotować sesję to może ją poprzeć wieścią aby zainteresować pozostałych graczy tym. To, że jedna ekipa zrobiła odwrotnie (GB i STT) nie znaczy, że inna nie może zrobić zgodnie z zasadami. Dla mnie to bez różnicy kiedy powstanie wieść, czy przed czy po, istotne jest to, że jest to sposobność do gry, a nie pieprzenia się na forum! xD
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Ethan » Pn, 25 mar 2013, 20:32:51

2. Gdy na podobnej zasadzie umieściliśmy wieść o tym, że Irimgard zajmuje Ilhireę to było ok, Tynek nawet zaczął tam swoją anielsko demonią fabułę. Co z tego wynikło? Nic. Ale dzisiaj może kogoś pouczać, że zrobiłby coś lepiej ;)


nie na podobnej zasadzie, bo ruszony został martwy od lat twór, którym nikt nie grał.

Jeśli chodzi o tą wieść swoje napisałem w komentarzach. Moim zdaniem poszliście na łatwiznę, to należało odegrać.

W takim razie rozumiem, że na identycznej zasadzie można dać do mg kontynuację tych wydarzeń, która również zostanie zamieszczona na głównej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend
 
Posty: 4713
Dołączył(a): Śr, 24 cze 2009, 14:43:24
ID: 3

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 20:37:13

Jesteś niereformowalny ^^
Pirrun dobrze to rozpisał. Przeczytaj, przemyśl. A co do "lepiej" Ty już zrobiłeś fajną fabułę opartą o anioły i demony :) Wszystkim się podobała i tyle.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Pirrun » Pn, 25 mar 2013, 20:41:50

@Ethan

Co mieliśmy odgrywać? Bezsensowne pisanie o tym jak dochodzimy do porozumienia? Powstał plan, który został zrealizowawszy i tyle. To jest jedynie wstęp do kolejnych wydarzeń. Otwarta droga dla wszystkich, którzy chcą się pobawić fabularnie.
Wieść ma charakter informacyjny o podłożu politycznym i została zaakceptowana przez strony, których dotyczy.

Nikt nikomu nic nie narzucał, nie stosował PG- to nie jest wieść o obaleniu Cesarstwa czy podboju Reptilli. Nie ingeruje w życie innych- dotyczy tylko Careo i Amarth. (stron zainteresowanych, po raz drugi przypomnę, że "oburzeni" są tylko Ci, których ta wieść bezpośrednio nie dotyczy)
Avatar użytkownika
Pirrun
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt, 20 lip 2010, 15:34:30
ID: 1918

Następna strona

Powrót do Pytania o Świat

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości