Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Problem polityki między państwami (Pakt Gór Południowych)

Jeśli nie znalazłeś wystarczającej odpowiedzi na swoje pytanie na WikiKF (wiki.kf2.pl) możesz zadać je tutaj i uzyskać satysfakcjonujące Ciebie informacje.

Moderator: Skrybowie

Regulamin działu
Forum przeznaczone do archiwizacji. Proszę nie zamieszczać nowych tematów.

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 22:51:51

No nie skrobniesz bo musiałbyś się dogadać z zainteresowanymi stronami tak jak to zrobiło Careo i Amarth.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Rhaegar » Pn, 25 mar 2013, 23:04:07

Trochę tu w tym wszystkim sporo niekonsekwencji. Pakt zawarto 30 (z okładem) lat temu, mowa tam o przesuwaniu granicy dwóch państw, naruszaniu granicy trzeciego, budowaniu wielkiego miasta na granicy. Jak tego można nie zauważyć? Irimgard ma zajoba na punkcie bezpieczeństwa. Zajęto Arcanię (obecnie Solinde), żeby wyeliminować tamtejszych magów. W Ilhirei magów poddano ścisłej kontroli. Na granicy z Amarth wybudowano wielki mur. Na wszystkich granicach stoją strażnice i twierdze wypatrujące ataku wroga. Jak mogliby przez 30 lat nie zareagować na to, że Amarth i Careo zajęły ziemie niczyje tuż pod ich bokiem?
Od razu zaznaczam - jako gracz nie mam nic przeciwko paktowi (choć mojej postaci Rhaegara na pewno się to nie spodoba). Careo jak już napisał Pirrun nie jest niczyim lennikiem. Ma prawo zawierać sojusze z kim chce. Proszę jednak by w wieści znalazł się fragment mówiący o tym, że postanowienia paktu są realizowane TERAZ a nie 30 LAT TEMU. Bo to jest nielogiczne.

Pirrun - co do paktu między naszymi organizacjami. GB to nie Irimgard. Uważaliśmy i nadal uważamy, że nie mamy wpływu (jako postacie i organizacja fabularna w grze) na politykę Irim. Nie ma wśród nas króla Tynstara. Choć pewnie jako gracze, podobnie jak i wy, możemy pogadać z MG i coś wprowadzić nowego. Idąc oczywiście za waszym przykładem.
Co do sojuszu z NF na który się powołujesz - to nie GB wyszło z propozycją sojuszu a NF.
"Dym coraz gęstszy, obcy ktoś się wdziera,
A my wciśnięci w najdalszy sali kąt.
Tędy! - Wrzeszczy - Niech was jasna cholera!
A my nie chcemy uciekać stąd!

A my nie chcemy uciekać stąd!
Krzyczymy w szale wściekłości i pokory
Stanął w ogniu nasz wielki dom!
Dom dla psychicznie i nerwowo chorych!"
Avatar użytkownika
Rhaegar
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 404
Dołączył(a): Cz, 25 cze 2009, 13:47:16
ID: 796

przez Gronel » Pn, 25 mar 2013, 23:04:33

A gdybym się dogadał z 3 osobami i bym zmienił historię nie 20 lat temu tylko 200? Z owych porozumień by wynikało, że Careo byłoby terenem podlegającym rozbiorom czy czegoś w tym stylu. W takim wypadku pakt Pakt Gór Południowych nie miałbym sensu, bo po co? Przecież Careo to tylko zgliszcza.

teraz rozumiesz o czym mówię?
Jeśli ktoś mógł zmienić historię jedną wieścią, to zaraz nam mogą powstać alternatywne rzeczywistości. Od tego do istnej farsy już niewielki krok
Avatar użytkownika
Gronel
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 959
Dołączył(a): Pt, 26 mar 2010, 14:15:22
ID: 12674

przez Rudy » Pn, 25 mar 2013, 23:10:20

A wiecie, że papież nie ma płuca? :)
Now I lay me down to sleep
Pray the lord my soul to keep
If I die before I wake
Pray the lord my soul to take
[Metallica]
Obrazek
Avatar użytkownika
Rudy
Giermek
Giermek
 
Posty: 302
Dołączył(a): Pn, 4 cze 2012, 15:05:24
ID: 121

przez Mistic » Pn, 25 mar 2013, 23:14:48

Sandman napisał(a):A wiecie, że papież nie ma płuca? :)ObrazekZamiast pierdu pierdu o tym, że jest be, zróbcie coś by temu sojuszowi przeciwdziałać :P. Faktycznie rozwiązało by problem ustalenie, że postanowienia sojuszy teraz są wprowadzane, tak, żeby taki Irim mógł na to zareagować, jak i inni niechętni ^^

W przyszłości weźcie pdo uwagę, że org będą miały większy wpływ na kraje, przez reputacje, więc nie będzie takich cyrków imo ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Shadow » Pn, 25 mar 2013, 23:15:16

Maelgir napisał(a):naruszaniu granicy trzeciego


Wystawianie dupy to nie naruszanie granic. ;)
Avatar użytkownika
Shadow
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz, 19 kwi 2012, 14:29:29
ID: 812

przez Ghurim » Pn, 25 mar 2013, 23:19:05

Dat mi tu proszę nie ruszać :) To nie jest argument, tylko niestety coś, co miesza w głowach tym, co myślą, że to data wydarzenia, a nie informacji o wydarzeniu :P

Jeśli jest na odwrót, to członek naszego klanu Qual zagiął czasoprzestrzeń, bo został dyplomatą STT i brał udział w rozmowach jako reprezentant klanu w 4364, a u mnie w profilu wpis zatwierdzający o powstaniu STT jest z datą 4365 :D A coś mi się wydaje, że w SF nie wchodzimy, a jak by wszystkich dat u każdego dopilnować, by chronologia była zachowana co do joty, to współczuję MG ;)

Poza tym, nikomu nie bronimy tworzyć wieści bazujących na wydarzeniach z tej o pakcie. Ale jak wspomniał T, trzeba trzymać się zasady zgody zainteresowanych :P

Kurczę... Zrobić z kimś pakt, to zakrzyczą, potworzą teorii spiskowych... A jak kiedyś z Ludrielem, czy jakoś tak, w każdym razie id60 tworzyłem wieść o tym, że w kopalniach w górniczej wiosce koło Careo znaleziono coś na wzór magicznej rudy, mogącej okazać się czymś ważnym dla przyszłości armii księstw, a przy okazji podziemne miasto bogate w różne skarby dawnej kultury, mogące zawierać bardzo starą i ważną wiedzę, to o paru graczy spoza STT było ciężko, a i tak do końca wytrwały tylko krasnoludy :P A na moje fabuła znacznie ciekawsza, profity podobne, tylko zamiast działać przyczyna-skutek, stworzyło się coś z niczego. Wniosek? Ja jeden mam, ale tu nie sformułuję :P

//edit: Dzięki Ksyw'dzill. Poczytałem trochę o datach i cofam górę :D To przez te daty klanów przyznane za jednym zamachem wyrobiło mi się to wrażenie. Ale tylko 2 pierwsze akapity i piszę na dniach do jakiegoś z MG, by przesunął powstanie STT, by nie robić z Quala wędrowca w czasie ;)
Ostatnio edytowano Pn, 25 mar 2013, 23:27:56 przez Ghurim, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ghurim
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt, 24 lip 2009, 12:22:43
ID: 10004

przez Ksyw'dzill » Pn, 25 mar 2013, 23:23:04

Prawda to, w Wieści widnieje, że traktat wszedł w życie 20 lat temu i że rok później stanęły jakieś mury. Zgadzam się, że nie powinno sięgać to tak daleko wstecz. Proponowałbym przesunięcie dat o przynajmniej 15 lat, a jeszcze lepiej - na rozpoczęcie budowy miasta dopiero w 4364 roku.

A raczej - proponowałbym przesunięcie o ile jest to jeszcze możliwe.

@Serwatus
Moment... Czyli sugerujesz, by zupełnie olać daty zamieszczane w wieściach? Byleby rzeczy działy się po sobie? To, że nie dogadaliście kwestii daty z GB rzeczywiście budzi pewien niesmak, ale czemu miałoby to wejść w zwyczaj?
Avatar użytkownika
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 878
Dołączył(a): So, 27 paź 2012, 15:20:21
ID: 811

przez Pirrun » Pn, 25 mar 2013, 23:24:08

Mam nadzieje że to już ostatni raz:

@Maelgir
Wieść opisuje sojusz pomiędzy Careo i Amarth i to było tajne. Co do rozszerzenia granic obu państw, to własnie będzie tematem tworzonego codziennika/codzienników i jeśli ktoś ma wystarczające siły i powody, żeby temu przeszkodzić to zapraszam. Na tym polega zabawa fabularna. I nikt nie narusza granic Irim (chyba, że chodzi o tą dupę).


@Gronel
Zamiast się uzewnętrzniać i denerwować poczytaj ze zrozumieniem.
Pakt tzn. wieść dotyczy tylko Careo i Amart- stron zainteresowanych i reprezentowanych nie przez 3 osoby, a przez przedstawicieli graczy fabularnych w danych lokacjach. (tak to wiąże sie z organizacjami, ale nie jest z nimi tożsame) Pakt dotyczy politycznego porozumienia, pomiędzy dwoma państwami, a nie zalatującego PG wydarzenia mającego wpływ na państwa postronne. Zastanów się trochę- nikt nie napisał, że Irimgard został podbitym Cesarz zamordowany, a Reptillia zdominowana. Więc Twoej porównania są śmieszne i bezpodstawne. My nie stworzyliśmy wieści wpływającej na innych (jak proponujesz), wieść nie zmienia niczego w historii KF (porozumienie było wypracowywane przez 20 lat, a nie zawarte 20 lat temu) To jego postanowienia, czyli rozszerzenie granic i budowa traktu będą dopiero zrealizowane.

Co z tego, że prawie się powycinaliście jako GB z NF- czy to oznacza wojnę? Czy jako org nie wpływająca na Irimgard możecie decydować o tym kto może być sojusznikiem Careo?

Gronel przeczytaj to co do tej pory napisano i dopiero wtedy coś napisz. Jeśli będziesz czuł taką potrzebę.

Dla leniwych lub niekumatych:
„Po długotrwałych rozmowach, w zgodzie z wolą i sumieniem tych, którzy dzierżą władzę nad Królestwem Careogrodu i Republiką Amarth, z dniem 17. Webala 4341 roku nawiązane zostaje Przymierze Gór Południowych, zwane także Paktem Południa.
Od dziś po wiek wieków, trwać będą w przyjaźni obie krainy, by lud ich żył w szczęśliwości i bogactwie. Tak w dniach radości, jak i smuty, stać będą ramię w ramię i kroczyć wspólnie obraną drogą. Odtąd Krasnolud i Mag pójdą jedną ścieżką. Księga i topór będzie bronić ziem przed najazdem chciwych szaleńców. “Wiedza i Wytrwałość” będzie mottem dla obu narodów.
Strony niniejszego Paktu uzgodniły, co następuje:
1. Obie strony Przymierza zobowiązują się do sojuszu gospodarczego oraz wzajemnej pomocy militarnej.
2. Ziemie Królestwa Careogrodu rozszerzą się na wschód przez Góry Południowe, dzięki czemu, Careogród i Amarth oprą się wspólną granicą, na której stanie Wolne Miasto. Foeduum zwać się będzie, na cześć osławionego topora Moradina, co we wspólnej mowie oznacza “Przeznaczenie”.
3. Krasnoludzką siłą i magią Amarthu wykuty zostanie na grzbietach gór i poprzez skały, szlak, który połączy oba kraje, by nie brakło niczego żadnej ze stron. Ów szlak nazwany Traktem Przymierza, ochronimy wspólnymi siłami, niniejszym powołaną do istnienia Armią Ochrony Pogranicza. Foeduum będzie pieczęcią bezpieczeństwa upragnionego przez dwa narody.
4. Aby tradycja odżyła w obecnych czasach, careogrodzcy Khazadowie, otrzymają cztery kopalnie w Radicii. Amarth wybuduje port na ziemiach Careogrodu, które sięgną słonych wód na zachodzie. Amarthyjczyk, który wyruszy z Asylium na zachód, przejdzie bezpiecznie aż do morza, by mógł udać stamtąd aż po granice tego świata.
5. Kwiat amarthyjskiej armii pomoże sprzymierzeńcom zyskać ziemie, które nakarmią spustoszony kraj. Tereny te pozostaną Khazadzkimi po wieczność, jak po wieczność oba kraje będą spieszyć sobie z pomocą. Braterstwo jest też poświadczeniem suwerenności. Żadna strona nie może swej woli narzucić.
6. Republika Amarth oferuje Królestwu Careogrodu wyłączność na handel i pośrednictwo w handlu na ziemiach znanego Fallathu. Królestwo Careogrodu oferuje Republice Amarth prawo pierwokupu kopalin i wyrobów rzemieślniczych.
7. Ustalone za porozumieniem obu stron Paktu szczegóły dotyczące punktów 2, 3, 4, oraz wyprawy po nowe ziemie opisane zostaną jako aneksy do Przymierza Gór Południowych.


Zwróćcie uwagę na pkt7 (i stała się światłość)- tam właśnie wymienione są kwestie, które rozegrają sie w codziennikach. To są te rzeczy, które będą miały miejsce.
Avatar użytkownika
Pirrun
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 90
Dołączył(a): Wt, 20 lip 2010, 15:34:30
ID: 1918

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 23:29:33

Gronel napisał(a):A gdybym się dogadał z 3 osobami i bym zmienił historię nie 20 lat temu tylko 200? Z owych porozumień by wynikało, że Careo byłoby terenem podlegającym rozbiorom czy czegoś w tym stylu. W takim wypadku pakt Pakt Gór Południowych nie miałbym sensu, bo po co? Przecież Careo to tylko zgliszcza.

teraz rozumiesz o czym mówię?
Jeśli ktoś mógł zmienić historię jedną wieścią, to zaraz nam mogą powstać alternatywne rzeczywistości. Od tego do istnej farsy już niewielki krok


Nie rozumiem, pakt został zawarty po wojnie, a ta jakiś czas temu się skończyła. Idiotycznym byłoby zawieranie paktu o odbudowie wojennych zniszczeń 30 lat po wojnie ^^ Nie sądzisz?
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Gronel » Pn, 25 mar 2013, 23:33:44

z dniem 17. Webala 4341 roku nawiązane zostaje Przymierze Gór Południowych, zwane także Paktem Południa.

tak - został zawarty po wojnie, a wojna miała miejsce jakies...hmm 1,5 roku kalendarzowego temu?
Rozumiem, że ta wieść była tak tajna że odtajnianie jej trwało miesiącami rzeczywistego czasu, tak? :P

Edit:
Jakby na to nie patrzeć jest to dość ważna zmiana w historii, która by pociągała za sobą szereg istotnych spraw (inne sojusze, ewentualna wojna)
Ostatnio edytowano Pn, 25 mar 2013, 23:38:22 przez Gronel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gronel
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 959
Dołączył(a): Pt, 26 mar 2010, 14:15:22
ID: 12674

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 23:37:53

Działania militarne zakończyły się w 4328, pokój podpisano w 4345. Więc trochę słabo by było gdyby pakt o pomocy powojennej podpisano w 4365. ^^ Si?
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Ksyw'dzill » Pn, 25 mar 2013, 23:43:04

Pirrun napisał(a):Mam nadzieje że to już ostatni raz:

@Maelgir
Wieść opisuje sojusz pomiędzy Careo i Amarth i to było tajne. Co do rozszerzenia granic obu państw, to własnie będzie tematem tworzonego codziennika/codzienników i jeśli ktoś ma wystarczające siły i powody, żeby temu przeszkodzić to zapraszam. Na tym polega zabawa fabularna. I nikt nie narusza granic Irim (chyba, że chodzi o tą dupę).


@Gronel
Zamiast się uzewnętrzniać i denerwować poczytaj ze zrozumieniem.
Pakt tzn. wieść dotyczy tylko Careo i Amart- stron zainteresowanych i reprezentowanych nie przez 3 osoby, a przez przedstawicieli graczy fabularnych w danych lokacjach. (tak to wiąże sie z organizacjami, ale nie jest z nimi tożsame) Pakt dotyczy politycznego porozumienia, pomiędzy dwoma państwami, a nie zalatującego PG wydarzenia mającego wpływ na państwa postronne. Zastanów się trochę- nikt nie napisał, że Irimgard został podbitym Cesarz zamordowany, a Reptillia zdominowana. Więc Twoej porównania są śmieszne i bezpodstawne. My nie stworzyliśmy wieści wpływającej na innych (jak proponujesz), wieść nie zmienia niczego w historii KF (porozumienie było wypracowywane przez 20 lat, a nie zawarte 20 lat temu) To jego postanowienia, czyli rozszerzenie granic i budowa traktu będą dopiero zrealizowane.

Co z tego, że prawie się powycinaliście jako GB z NF- czy to oznacza wojnę? Czy jako org nie wpływająca na Irimgard możecie decydować o tym kto może być sojusznikiem Careo?

Gronel przeczytaj to co do tej pory napisano i dopiero wtedy coś napisz. Jeśli będziesz czuł taką potrzebę.


„Po długotrwałych rozmowach, w zgodzie z wolą i sumieniem tych, którzy dzierżą władzę nad Królestwem Careogrodu i Republiką Amarth, z dniem 17. Webala 4341 roku nawiązane zostaje Przymierze Gór Południowych, zwane także Paktem Południa.(...)"


Zgodnie z Wieścią w 4341 roku zostało zawarte przymierze. Nie jestem pewien, którego miejsca na mapie dotyczy ów "świeżo wykuty słupek graniczny", ale mi sugerował, że owe postanowienia ruszyły w życie pełną parą. Jeśli tak nie jest, to dobrze by było, by było napisane CO tak właściwie się zdarzyło w tej Wieści - bo jeśli tylko zawarcie paktu i pobłogosławienie kilku słupków, to nie widzę problemu. Jeśli stoją na nowej granicy silnie ufortyfikowane mury a kilka kilometrów za nimi rozciąga się nowe miasto, to wydaje mi się to być przegięciem... Choć, jak rozumiem z Twoich słów (ale nie z Wieści, co zaznaczam) tak nie jest.

Głównie chodzi mi o łamanie chronologii. Wieść o sojuszu organizacji krasnali i bohaterów pojawiła się przed wieścią o sojuszu państwa krasnali i magów. Przez te lata rzeczywiście mogła rozpętać się wojna (Bądź jakiekolwiek inne wydarzenie, które byłoby bezpośrednim wynikiem Paktu Gór Południowych), więc sojusz krasnali i bohaterów nie miałby możliwości dojść do skutku (wszak jedni i drudzy są lojalni państwom, w których żyją).

@Marcin
Wydaje mi się, że trochę za późno tą Wieść wrzucili, by ją po prostu olać, bo (co widać wyraźnie po reakcjach graczy) ramifikacje polityczne ma znaczne i poniekąd neguje wydarzenia, które nastąpiły po tych opisanych w Wieści :/
Avatar użytkownika
Ksyw'dzill
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 878
Dołączył(a): So, 27 paź 2012, 15:20:21
ID: 811

przez Shadow » Pn, 25 mar 2013, 23:43:32

Jeszcze raz popatrzcie na to co napisał Pirrun, żeby do każdego dotarło:
Pirrun napisał(a):
Od dziś po wiek wieków, trwać będą w przyjaźni obie krainy, by lud ich żył w szczęśliwości i bogactwie. Tak w dniach radości, jak i smuty, stać będą ramię w ramię i kroczyć wspólnie obraną drogą. Odtąd Krasnolud i Mag pójdą jedną ścieżką. Księga i topór będzie bronić ziem przed najazdem chciwych szaleńców. “Wiedza i Wytrwałość” będzie mottem dla obu narodów.
Strony niniejszego Paktu uzgodniły, co następuje:
1. Obie strony Przymierza zobowiązują się do sojuszu gospodarczego oraz wzajemnej pomocy militarnej.
2. Ziemie Królestwa Careogrodu rozszerzą się na wschód przez Góry Południowe, dzięki czemu, Careogród i Amarth oprą się wspólną granicą, na której stanie Wolne Miasto. Foeduum zwać się będzie, na cześć osławionego topora Moradina, co we wspólnej mowie oznacza “Przeznaczenie”.
3. Krasnoludzką siłą i magią Amarthu wykuty zostanie na grzbietach gór i poprzez skały, szlak, który połączy oba kraje, by nie brakło niczego żadnej ze stron. Ów szlak nazwany Traktem Przymierza, ochronimy wspólnymi siłami, niniejszym powołaną do istnienia Armią Ochrony Pogranicza. Foeduum będzie pieczęcią bezpieczeństwa upragnionego przez dwa narody.
4. Aby tradycja odżyła w obecnych czasach, careogrodzcy Khazadowie, otrzymają cztery kopalnie w Radicii. Amarth wybuduje port na ziemiach Careogrodu, które sięgną słonych wód na zachodzie. Amarthyjczyk, który wyruszy z Asylium na zachód, przejdzie bezpiecznie aż do morza, by mógł udać stamtąd aż po granice tego świata.
5. Kwiat amarthyjskiej armii pomoże sprzymierzeńcom zyskać ziemie, które nakarmią spustoszony kraj. Tereny te pozostaną Khazadzkimi po wieczność, jak po wieczność oba kraje będą spieszyć sobie z pomocą. Braterstwo jest też poświadczeniem suwerenności. Żadna strona nie może swej woli narzucić.
6. Republika Amarth oferuje Królestwu Careogrodu wyłączność na handel i pośrednictwo w handlu na ziemiach znanego Fallathu. Królestwo Careogrodu oferuje Republice Amarth prawo pierwokupu kopalin i wyrobów rzemieślniczych.
7. Ustalone za porozumieniem obu stron Paktu szczegóły dotyczące punktów 2, 3, 4, oraz wyprawy po nowe ziemie opisane zostaną jako aneksy do Przymierza Gór Południowych.


Zwróćcie uwagę na pkt7 (i stała się światłość)- tam właśnie wymienione są kwestie, które rozegrają sie w codziennikach. To są te rzeczy, które będą miały miejsce.


I pamiętajcie, dziewczyny, że mieliśmy w KFie przeskok po wieści o pakcie kończącym wojnę z Nacją do współczesności. Rzucam wyzwanie Waszej inteligencji, byście zastanowili się, czy to możliwe, że przez ok. 20 lat nie mamy żadnego wydarzenia historycznego.

Mieliśmy już retrospektywną wieść i nikt nie płakał:
Obrazek
co na to płaczki?

[edit]pamiętajcie, że nie ma w KF satelitów szpiegowskich i nie da się śledzić krasnoludów dłubiących kilofem w skale. Nie dziwiłbym się jakby przegapiono budowę niejednego miasta. Mamy zagrać codziennik z budową miasta? Ok. będziemy sobie pisać "podaj cegłę" przez dwa tygodnie. Może zrobimy event kto wyrobi 500% normy?

Dzięki, dobranoc :*
Ostatnio edytowano Pn, 25 mar 2013, 23:46:40 przez Shadow, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Shadow
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz, 19 kwi 2012, 14:29:29
ID: 812

przez Thoran Rion » Pn, 25 mar 2013, 23:45:11

Nie wydaje mi się by cokolwiek negowała. Poza tym wiadomym jest, że nikt z Irim ani innych krajów nic z tym nie zrobi, ale robią flejm na forum bo mają taki styl gry fabularnej (w tym przypadku Gronel ma) ^^

Shadow bo było już wiele takich przypadków. Po prostu jak Irimgard coś przejmuje to może być w przeszłości, w przyszłości byle tylko po linii ^^ ale innym wara od czegokolwiek. Zlitujta się.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o Świat

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości