Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Gród Urrthorror- Stolica Twierdzy Urrthorror

Moderator: Skrybowie

przez Ma'Arei » Śr, 14 maja 2014, 17:24:30

Nazwa lokacji: Gród Urrthorror

Położenie lokacji: Twierdza Urrrthorror


Obrazek


http://www.kf2.pl/pliki/125/12422/image ... -_Plan.JPG

Opis lokacji:

Gród Urrthorror to portowe miasto i stolica Wyspy Mew, położona nad brzegiem Cmentarnej Zatoki, na granicy Mrocznych Klifów i Ostowych Ciernisk. Można ją podzielić na kilka dzielnic.

Port Mew
Port Mew położony jest w północnej części miasta, nad brzegiem Cmentarnej Zatoki. To tutaj przybijają i odbijają wszelkiej maści okręty, od pirackich po handlowe. Od wschodu i zachodu widoczne są dwa wrzynające się w morze cyple, tworząc naturalną lagunę w kształcie niemal zamkniętego pierścienia. Powstała w ten sposób zatoczka, usłana jest kamiennymi i drewnianymi dokami, będącymi przystanią dla okrętów. Nad brzegami portu widnieją liczne drewniane budynki, będące w dużej mierze magazynami i spichlerzami miasta. Tutaj ulokowana jest słynna piracka "Tawerna Pod Chędogą Kuśką", Mieści się też tu kwatera i gabinet kapitana portu, w którym skrzętnie spisywane są rejestry zarządzające ruchem okrętów na podległych Grodowi Urrthorror obszarach. Wszystkim zarządza charyzmatyczny Kapitan Flig, zasłużony pirat i zaufany człowiek Herszta. W dzielnicy portowej znajduje się zamtuz "Zachód Słońca", kilka kamienic oferujących noclegi i targowisko "Rybia Ość" skupiający się na handlu owocami i darami morza. Tu tez można wynająć tragarzy czy pomagierów.

Dzielnica Kupiecka
Na południe od nabrzeży Portu Mew aż po wewnętrzną palisadę i wał, które rozdzielają Gród, rozciąga się Dzielnica Kupiecka. Charakteryzuje się gęstą zabudową niskich budynków z czerwonej, palonej cegły, tworzących sieć wąskich uliczek. Co bogatsi mieszkańcy wykorzystują pewne murowane z kamienia akcenty, takie jak „podmurówki”, jednak należy to do zdecydowanej rzadkości w mieście, w którym lwia część budynków wzniesiona jest z drewna i pokryta strzechą. Charakterystyczną cechą urthorryjskiego „budownictwa” są składy i magazyny na tyłach domostw, często połączone dachem z kwadratowym „wcięciem” w środku. Powstaje w ten sposób coś na kształt atrium. Ulice wyłożone są wypolerowanymi przez wodę otoczakami, wyciągniętymi z dna zatoki, przez co ma się wrażenie, iż podczas ulewnych deszczy miejskie trakty zamieniają się w strumienie. Oprócz domów mieszkalnych, Dzielnica Kupiecka skupia w swym obrębie ważne budowle publiczne.

Karawanseraja "Oaza Spokoju" – Piętrowa, drewniana budowla będąca schronieniem dla przybywających do miasta karawan. Pomieszczenia dla podróżnych w postaci wąskich klitek pozbawionych drzwi znajdują się na piętrze, a magazyny dla przechowania towarów i stajnie - na parterze. Przez ciągłą obecność różnych wierzchowców lub zwierząt pociągowych, w „Oazie Spokoju” ciągle unosi się dość nieprzyjemny, piżmowy zapach.

Świątynia Dragoniasa – Jedyna budowla w Grodzie z ciosnego kamienia, wzniesiona na cześć Dragoniasa, założyciela Twierdzy Urrthorror. Została wzniesiona na planie prostokąta i kształtem przypomina zikkurat.


Łaźnia "Orczy smrodek" - Publiczna łaźnia, wzniesiona przez Herszta Dragoniasa. Są to sadzawki wydrążone w ziemi i wyłożone gładkimi kamieniami wydobytymi z zatoki. Nad nimi rozciąga się sporych rozmiarów drewniana konstrukcja o otwartych ścianach i pokrytym strzechą dachem, by zapewnić bywalcom ochronę od skwaru i deszczu.

Targowisko "Czarny Rynek" - Największy w stolicy rynek, położony na południowym obszarze Kupieckiej Dzielnicy. Można tutaj kupić niemal wszystko, począwszy od niewolników, na ekwipunku skończywszy. Spora część towarów pochodzi z nielegalnych transakcji i kradzieży.

Arena Gladiatorów "Urroseum" - Wzniesiona przez Herszta Dragoniasa, wykorzystywana podczas corocznych świąt i walk gladiatorów. Nie dorównuje swą wielkością azelothckiej Arenie Gladiatów, jest jednak miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców stolicy.

Okręg hazardu "Perłowa Arkada" - Kompleks budynków służących rozrywce i wszelakiemu dostępnemu hazardowi. W Twierdzy Urrthorror jest on legalny.

Ratusz - Sporej wielkości kamienica, będąca siedzibą wszelakiej maści urzędników.

Bastion Urrthorror
Ufortyfikowany obszar, znajdujący się w centralnej części miasta. Sama twierdza to dzieło Daakarskich budowniczych. Wewnątrz znajdują koszary i siedziby Łupieżców. Tutaj też wznosi się Dwór Herszta, reprezentacyjny budynek, świadczący o potędze i bogactwie władcy.

Południowe Rubieże
Na południe od wewnętrznego wału miasta, rozciąga się dzielnica rzemieślników i biedniejszych mieszkańców Grodu. To tutaj swoje warsztaty mają kowale, płatnerze, stolarze, krawcy, bednarze, druciarze, ceglarze, tkacze, folusznicy, garncarze, konwisarze, rymarze, smolarze, zduni czy alchemicy. Tutejsze budynki są skromniejsze niż te w Kupieckiej Dzielnicy. Najczęściej są zbudowane z drewna, gliny i trzciny. To ta dzielnica ucierpiała najbardziej podczas trzęsienia ziemi, które w 4366 roku nawiedziło Twierdzę Urrthorror. W centralnej części dzielnicy znajduje się targowisko, gdzie tutejsi rzemieślnicy wystawiają swoje towary.

Wał obronny
Miasto otoczone jest obudowanym drewnem ziemnym wałem, który pełni rolę miejskich murów. Wysoki na ponad szesnaście łokci, skutecznie umożliwia obronę Urr podczas ewentualnego szturmu. Chociaż nie jest tak mocny, jak budowle z kamienia, to doskonale się spisuje. Drewniane bale odpowiednio zakonserwowano, powlekając je licznymi warstwami naturalnych, roślinnych ekstraktów, które chronią je przed butwieniem oraz zmniejszają podatność na podpalenie.

Podwale
Podwale okalające Twierdzę Urrthorror skupia w największej mierze tutejsze chłopstwo. Dość żyzna ziemia sprzyja uprawie zbóż, bobu i fasoli. Na wybrzeżu dominują rybacy, a na południu wybudowano tartak. W pólnoco-wschodniej części powstał cmentarz i sporej wielkości kaplica.

Historia lokacji:
Gród Urrthorror powstał około tysięcznego roku NE, gdy w pobliskich górach Mrocznych Klifów i pasmie Dagural, odkryto olbrzymie złoża miedzi i mniej zasobne pokłady żelaza. Sąsiedztwo morza zapewniało morski rynek zbytu i przyczyniło się do rozwoju rybołówstwa. Osada z czasem rozrosła się do wielkości miasteczka, a rządy Imperium Daakarów zapewniły miastu pierwsze ufortyfikowania. Około 2500 roku NE powstała olbrzyma forteca, kontrolująca bezpieczeństwo tutejszego wydobycia i rozwijającej się metalurgii.
Gród Urthorror od niemal wieku jest stolicą państwa, które w 4271 roku NE, pod wodzą Dragoniasa powstało na Wyspie Mew. Początkowo nie było to wielkie miasto, ale sąsiedztwo morza, rozbudowany dość solidnie Port Mew, wybudowany przez Daakarów bastion i niezła sieć dróg w głąb wyspy sprawiły, że był do kandydat numer jeden na liście ambitnego Herszta. Miał do wyboru, albo Twierdzę Khor położoną daleko na północy, słynącą z handlu niewolnikami, słonymi rybami i solą, albo Gród Urrthorror, gdzie skupiała się metalurgia i wydobycie miedzi. Nastawiony na militarną ekspansje podjął w końcu decyzję. Od tej chwili niepozorna mieścina była na ustach wszystkich. Szalone to były lata i jedynie słowa Panolamiruneduruskustussa, wędrownego wieszcza są w stanie odzwierciedlić tą dziejową zawieruchę:
„Przybyłem do Grodu Urrthorror na Czarnej Mewie pod banderą Kapitana Mordraga. Okoliczne klify roiły się od stad mew i brzytwodziobów. Gdy mijaliśmy północny cypel, mym oczom ukazała się olbrzymia zatoka. Na jej falach dryfowały niczym golemy olbrzymie galeony, smukłe brygantyny, łodzie rybackie i inne łupiny. Kilka drewnianych doków jak zęby bestii wynurzało się spośród kamiennej laguny. Panował ruch jak w dzień targowy... „
Twierdzę przebudowano gruntownie, nadając jej bardziej bardziej pałacowy kształt. Wojny i migracje ras po niemal czterech mileniach dominacji Imperium Daakarów sprzyjało handlowi, który przeżywał swój złoty wiek. Szybko się można było wzbogacić, to też wielu osiedlało się tu na stałe. Stolica podzieliła się na bogate i biedne dzielnice. Jakby mało było wszystkiego, w pasmie górskim Dagural odkryto bogate złoża rubinów, które były kolejnym bodźcem gospodarczym Grodu Urrthorror. Zanim dotarli Nacjanie, miasto przeżywało złoty okres rozwoju. Wróg zaatakował od strony morza i mimo bohaterskiej obrony, miasto padło. Jednak okupacja nie odbiła się zastojem czy stagnacją na mieście, wręcz przeciwnie. Jej strategiczne położenie, będące jednocześnie punktem przerzutowym i schronieniem armady, niepodważalnie umocniły pozycję Grodu Urrthorror na Wyspie Mew. Dopiero kataklizm, jakim było trzęsienie ziemi w 4365 roku NE, zburzył mit o jego potędze. Większość budynków runęła niczym domki z kart, wybuchły pożary, które w błyskawicznym tempie strawiły niemal całe biedniejsze dzielnice, a woda wdarła się do portu, znaczną jego cześć zmywając do morza. Odbudowa Grodu zajmie kilka lat, jeśli nie dłużej. Wątpliwe jest jednak, by udało mu się odzyskać swoje handlowe znaczenie, gdyż jego rolę zapewne przejmą inne porty.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Herszt Atuzak Samozwaniec
Szaman Urraz
Łupieżca Narrok
Kapitan Flig (Kapitanat Portu)
Raizel Mavial zwany Kikutem (właściciel "Tawerny Pod Chędogą Kuśką")
Kapłani
Łupieżcy
Piraci
Rzemieślnicy
Kupcy
Mieszkańcy Twierdzy Urrthorror
Niewolnicy

Stworzenia jakie można spotkać:
Brzytwodziób (nadbrzeża)
Szczur Fallathański
Szczurodyl (kanały)
Wodny Kot (brzegi morza)

Rośliny jakie można spotkać:
Łachmanka Przydrożna
Krwawnik Pospolity

Autor: Dragonias ID 8290
Korekta: Ma'Arei ID:9947

// Lokacja rozpisana na nowo. Z szacunku dla pracy mojego poprzednika starałem się jak najmniej ingerować w projekt, by dalej mógł chociaż trochę przypominać jego wyobrażenie o mieście. Niemniej będę nanosił wszystkie poprawki, jakie MG uznają za konieczne.
Ostatnio edytowano Cz, 22 maja 2014, 16:03:30 przez Ma'Arei, łącznie edytowano 1 raz
Jaki jest najpopularniejszy żart kastratów? "No bez jaj!"

Wszystko idzie załatwić na spokojnie... Ale wtedy nie można się tłumaczyć zbrodnią w afekcie :D
Avatar użytkownika
Ma'Arei
Giermek
Giermek
 
Posty: 306
Dołączył(a): Śr, 9 kwi 2014, 19:53:16
ID: 9947

przez Ebbervar » Śr, 14 maja 2014, 17:27:07

Od razu lepiej się to czyta.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Shaed » Pn, 19 maja 2014, 19:22:40

Trochę dziwnie brzmi Gród Urr... Mocno przyzwyczaiłem się do poprzedniej nazwy, ale cóż... Skoro tak być musi. Z drugiej strony zyskał na tym klimat. Ziemia, drewno, strzecha, miast wszechobecnego kamienia i cegły. O wiele bardziej pasuje to do projektu państwa moim skromnym zdaniem.

Zatem ode mnie:
Obrazek
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Hakar » Cz, 22 maja 2014, 15:49:26

Mieści się też Kapitanat Portu,

Małą literą i chyba dodałby "tutaj" albo "tu".

targowisko "Rybia Ość" skupiająca się na handlu owocami i darami morza.

targowisko skupiające się (tak mi się wydaje. Nie wiem, czy zmiana rodzaju w postaci nazwy własnej jest dopuszczalna)

po ekwipunek skończywszy.

na ekwipunku skończywszy

wykorzystywana podczas corocznych świąt i walka gladiatorów.

Literówka

Kompleks budynków służących rozrywce i wszelakiemu, dostępnemu hazardowi.

Chyba bez przecinka

Najczęściejsą zbudowane z drewna, gliny i trzciny.

spacja

Osada z czasem rozrosła się do wielkości miasteczka a rządy Imperium Daakarów zapewniły miastu pierwsze ufortyfikowania.

Przecinek przed "a"

Za nim dotarli Nacjanie, miasto przeżywało złoty okres rozwoju.

Zanim w sensie, przed? Ty wtedy razem.
Avatar użytkownika
Hakar
Giermek
Giermek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 18:25:56
ID: 8768

przez Ma'Arei » Cz, 22 maja 2014, 16:04:05

Poprawiłem. Tego przecinka nie jestem pewien, ale na razie jest bez:)
Jaki jest najpopularniejszy żart kastratów? "No bez jaj!"

Wszystko idzie załatwić na spokojnie... Ale wtedy nie można się tłumaczyć zbrodnią w afekcie :D
Avatar użytkownika
Ma'Arei
Giermek
Giermek
 
Posty: 306
Dołączył(a): Śr, 9 kwi 2014, 19:53:16
ID: 9947

przez Hakar » Cz, 22 maja 2014, 16:19:54

Ja też. Dlatego dałem tam "chyba". Wydawało mi się po prostu, że nie traktuje się tego jako wyliczankę przymiotnikową, tylko jeden związek frazeologiczny.

Np.

"Nie mogła się oprzeć wszelkim dostępnym pokusom". Tutaj przecież nie dasz przecinka.
Avatar użytkownika
Hakar
Giermek
Giermek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 18:25:56
ID: 8768

przez Ma'Arei » Cz, 22 maja 2014, 16:40:56

Niby dwa przymiotniki, ale jednak różnią się od siebie funkcją... Zbadam temat, ale Twój argument ma sens, więc pozostawiam bez przecinka. Ewentualnie się później poprawi:)
Jaki jest najpopularniejszy żart kastratów? "No bez jaj!"

Wszystko idzie załatwić na spokojnie... Ale wtedy nie można się tłumaczyć zbrodnią w afekcie :D
Avatar użytkownika
Ma'Arei
Giermek
Giermek
 
Posty: 306
Dołączył(a): Śr, 9 kwi 2014, 19:53:16
ID: 9947

przez Hakar » Cz, 22 maja 2014, 16:43:24

Ok:D Btw, chyba będe musiał Cię zatrudniać do pisania historii :P Zazwyczaj to się najnudniej czyta, a tutaj miałem ochotę dowiedzieć się co było dalej. Bardzo zgrabnie napisane.

Obrazek
Avatar użytkownika
Hakar
Giermek
Giermek
 
Posty: 367
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 18:25:56
ID: 8768

przez Ma'Arei » Cz, 22 maja 2014, 16:59:31

Z pokorą przyznaję, że projekt jedynie poprawiam :) Historia nie jest mojego autorstwa. Niedługo jednak pojawi się, mam taką nadzieję, państwo mojego pióra. Wtedy zapraszam do oceny moich umiejętności:)
Jaki jest najpopularniejszy żart kastratów? "No bez jaj!"

Wszystko idzie załatwić na spokojnie... Ale wtedy nie można się tłumaczyć zbrodnią w afekcie :D
Avatar użytkownika
Ma'Arei
Giermek
Giermek
 
Posty: 306
Dołączył(a): Śr, 9 kwi 2014, 19:53:16
ID: 9947

przez Ebbervar » So, 24 maja 2014, 20:52:34

Obrazek

Jeśli nad jakimś opisem pracowało kilka osób to pula punktów jest dzielona między wszystkich twórców. Przy czym nie może być ich więcej niż możliwych do zgarnięcia punktów ponieważ ułamków nie przyznajemy.


Obrazek

Ehrel obu panom po 2 PS proszę nadać.

Autor: Dragonias [8290]
Korekta: Ma'Arei [9947]
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Ehrel » Pt, 6 cze 2014, 08:17:11

Obrazek
Avatar użytkownika
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz
 
Posty: 1721
Dołączył(a): Pn, 28 sty 2013, 15:00:42
ID: 39


Powrót do Twierdza Urrthorror

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość