Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Aurea (Amarth)

Moderator: Skrybowie

przez Shaed » N, 25 maja 2014, 12:30:06

Thaik, jak pamiętam projekt (niestety chwilowo nie mam do niego dostępu) to prawie wszyscy mają umiejętność czytania i pisania opanowaną przynajmniej w zakresie podstawowym. W Amarth pierwszy poziom nauczania jest powszechny i obowiązkowy, a niewysłanie pociechy do szkoły jest traktowane jako zbrodnia przeciwko wiedzy.

Co do "znaczne", może autorce chodziło o sytuację gdy większość zamiast na rynek Amarth trafia zagranicę, wtedy wystarczyłoby zmienić na "większość wyprodukowanego...". Co do punktu w rolnictwa jest to dyskutowane, ale na 95% odpada. Dwa miasteczka, dolina i jedno pole to za mało, by walić punkcik w to. Wciąż te lokacje nawet razem wzięte, nie zaspokoją głodu wszystkich mieszkańców.
Shaed
Minstrel
Minstrel

ID: 17379

przez Ebbervar » N, 25 maja 2014, 12:47:40

Hmm no dobra, to zmieńcie tylko ten wyraz "poczta" by śmiechu nie było. Zbyt współczesne.
Dwa miasteczka, dolina i jedno pole to za mało, by walić punkcik w to. Wciąż te lokacje nawet razem wzięte, nie zaspokoją głodu wszystkich mieszkańców.
z tym jednym polem to zdeczko przesadziłeś
Tuż przy murach miejskich znajdują się Duże Ogrody. Są one zdecydowanie mniej spektakularne, niż te Małe, jednak bardziej rozległe. To tutaj uprawiane są te nieco mniej wymagające rośliny. Tutaj również znajdują się winnice.
rozległe; winnice - nie wskazują na to, że to jedno skromne poletko :)
więc skoro nie dajecie pkt do rolnictwa, to macie handel jako Większy wewnętrzny rynek. Eksport wina, jako towar luksusowy co najwyżej na dwory władców.
Co do "znaczne", może autorce chodziło o sytuację gdy większość zamiast na rynek Amarth trafia zagranicę, wtedy wystarczyłoby zmienić na "większość wyprodukowanego...".
No.
"Z każdego rocznika wina lodowego, odłożona jest odpowiednia liczba amfor przeznaczona do sprzedaży dla najbogatszych nabywców."
Ostatnio edytowano N, 25 maja 2014, 13:27:22 przez Ebbervar, łącznie edytowano 2 razy
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Ma'Arei » N, 25 maja 2014, 13:26:41

Z projektu Amarth:

Silne gałęzie gospodarki: Rozwinięta produkcja - 2 pkt. (przedmioty magiczne,

księgi, używki, barwniki mineralne)
, Wydobycie niemetali - 1pkt. (jadeit), Wydobycie

metali - 1pkt. (adamantyt), Większy rynek wewnętrzny, Budownictwo, Uniwersytety,

Rozwój magii, Rozwój nauki, Mury miejskie, Wyjątkowa jednostka x2

Słabe gałęzie gospodarki: Rolnictwo, Rybołówstwo, Transport, Rekreacja, Opieka

Społeczna.

I fragment z tekstu:

W okolicach bram wjazdowych do miast oraz portu znajdują się niezliczone baraki i spichlerze, gdzie przechowywane są zebrane plony. Nad rzeką znajdują się również budynki, w których produkowane i przechowywany jest amarthyjski specjał - wino lodowe “Dobrodziejstwa Aurei”.

Skąd oni, do jasnej Anieli, wzięli te plony, które są w owych "niezliczonych" barakach i spichlerzach, skoro jest wyraźnie zaznaczone w projekcie Amarth, że rolnictwo u nich leży? Ja rozumiem, że to nie oznacza, że go nie ma w ogóle, ale nie przesadzajmy :). Tym bardziej, że produkcja w Amarth jest zupełnie inaczej ukierunkowana...

Co za tym idzie lodowe wino "Dobrodziejstwa Aurei" staje się głównym towarem eksportowym miasta.

Eksportowym? W państwie, które ma problemy z rolnictwem towar eksportowy- wino? Coś tutaj zdecydowanie nie gra. Zgadzam się, że miasto może być znane z tego, że coś podobnego robi- jak najbardziej. Może to być szalenie drogi specyfik- jeszcze lepiej. Ale "główny towar eksportowy"? Tym bardziej, gdy linijkę wyżej mamy:

Tak jak i w Luminei, mają być tutaj hodowane owoce, warzywa i zioła, które choć częściowo uniezależniłyby Amarth od przymusu importu żywności,

Czyli całe państwo dziaduje, ściągając żywność zza granicy, a to jedno miasto na skalę masową produkuje wino?! :D

Niech to będzie znak rozpoznawalny miasta, ale szalenie trudny do dostania przez wzgląd na niedostatek surowca- nie dość, że zachowa się to w projekcie, to będzie tym ciekawsze:)
Jaki jest najpopularniejszy żart kastratów? "No bez jaj!"

Wszystko idzie załatwić na spokojnie... Ale wtedy nie można się tłumaczyć zbrodnią w afekcie :D
Ma'Arei
Giermek
Giermek

ID: 9947

przez Rhan » N, 25 maja 2014, 15:26:04

Doobra ^^ poprawiłam, co było wytknięte. Mam nadzieję, że teraz jest lepiej. Czekam na uwagi.

Hmm... skoro amarthyjskie lodowe zostało towarem luksusowym, to jak wytłumaczyć jego obecność w karcie trunków u Euzebiusza? No, chyba że karczma rządzi się innymi prawami xD
Obrazek
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 3770

przez Ma'Arei » N, 25 maja 2014, 15:36:13

To, że widnieje w karcie, wcale nie znaczy, że możesz je tam rzeczywiście znaleźć :D A to, co Euzebiusz leje do kielichów czy kuflów jest zawsze zagadką nękającą tamtejszą śmietankę towarzyską... :D
Jaki jest najpopularniejszy żart kastratów? "No bez jaj!"

Wszystko idzie załatwić na spokojnie... Ale wtedy nie można się tłumaczyć zbrodnią w afekcie :D
Ma'Arei
Giermek
Giermek

ID: 9947

przez Ebbervar » N, 25 maja 2014, 17:00:55

Euzebiusz na brak klientów i złota nie narzeka, więc jako szczwany lis stać go na beczkę wina.

Obrazek
Obrazek
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Rhan » N, 25 maja 2014, 21:05:59

No to teraz Luminea ^^
Obrazek
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin