Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Ostowe ciernisko (Twierdza)

Moderator: Skrybowie

przez Ebbervar » Pn, 21 paź 2013, 22:20:42

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Dragonias » So, 26 paź 2013, 04:53:34

Nazwa lokacji
Ostowe Ciernisko

Położenie lokacji
Twierdza Urrthorror

Obrazek

Opis lokacji.
Ostowe Ciernisko ciągnie się szerokim pasmem ziem na północ od stolicy, pomiędzy brzegami Morza Światów a górzystym pasmem Dagurol, aż po Półwysep Północny. Od strony morza dominują piaszczyste plaże, przechodzące w pustynię, sięgającą nawet stu kilometrów w głąb wyspy. Wszystko to za sprawą suchych wiatrów oceanicznych i gór, które od zachodu tworzą naturalną przeszkodę, zatrzymującą chmury deszczowe. Czasem popada, jednak nie na tyle wystarczająco, aby rozkwitła tu bujna roślinność. Ostowe Ciernisko poprzecinane jest pagórami piaszczystych wydm, skalnych kopców, kilkunastometrowych skalic, odosobnionych twardzieli, skalnych grzybów, bram, mostów a nawet miast, ukrytych pod osłoną pustyni. Piaskowe burze to tutaj codzienność. Odsłaniają i ukrywają raz po raz coś nowego, czasem coś znika na wieki. Odkryto, że Ostowe Ciernisko położone jest na skalnej czapie, będącej podziemną częścią Dagurol. Można więc spotkać wejścia do podziemnych tuneli, prowadzących w niewiadomych kierunkach. Nad brzegiem oceanu dumnie sterczą gromady skalnych iglic i kolumn, tworzących ciąg posągów, rzeźbionych wiekami przez wiatr, słońce i morze. Gdzie nie gdzie pojawia się rybacka wioska, skupiona pośród niewielkich oaz. Część krainy pokrywa czerwona, skalista gleba. Jedyne co tu rośnie to Cierniste Osty, Trollowe Kaktusy czy Świecące Trawy. I tak aż po półki skalne Dagurol. Jest kilka traktów, lecz łatwo się tu zgubić, łatwo zginąć a jeszcze łatwiej umrzeć z pragnienia.

Historia lokacji
Ostowe Ciernisko zyskało swą nazwę dzięki Ciernistym Ostom, porastającym sporą część krainy. Od wieków były to tereny owiane tajemnicą i magią. W starych księgach istnieją wzmianki o tym miejscu, jakoby pojawiały się na pustyni dziwne i nikomu nieznane budowle. Tubylcy, wierzą że to miasta Przodków a kto do nich wejdzie, rankiem powędruje w zaświaty, wraz z promieniem wschodzącego słońca. Jest w tym może ciut prawdy, zważywszy na dziwne, zapisane przypadki, jakoby ginęły w piaskach Ostowych Ciernisk odziały Daakarskich wojaków, nazywających to miejsce Czworokątem Urr. Gdy wsypę przejął Dragonias, nakazał sporządzić dokładne mapy, niestety przepadły w burzliwych latach Twierdzy.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Rybacy
Orkowie

Stworzenia jakie można spotkać
Bulette
Garbol
Oku
Szczypiec
Czerw Pustynny
Dragonne
Mumia
Ślimoryj
Smoverna
Wodny Kot (plaże)

Rośliny jakie można spotkać
Ciernisty Oset
Trollowy Kaktus
Świecąca Trawa
Kudeks
Palma Urrthorroryjska (oazy)
Ostatnio edytowano Pn, 4 lis 2013, 12:20:04 przez Dragonias, łącznie edytowano 6 razy
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Ebbervar » So, 26 paź 2013, 14:55:29

kilkunasto metrowych skalic
kilkunastometrowych
odosobnionych twardzieli, skalnych grzybów, bram, mostów a nawet miast, ukrytych pod osłoną pustyni.
zamiast miast dałbym osady, wioski lub oazy
Odkryto że Ostowe Ciernisko położone jest na skalnej czapie, będącej podziemna częścią Dagurol.
przed "że" przecinek; podziemną
Część krainy pokrywa czerwona, skalista gleba, spalona żarem słońca.
Nie ma takiej możliwości. Solimus nie grzeje, tylko świeci. A już na pewno nie daje żaru, gorąca poprzez promienie.
Ciernisko zamieszkują plemiona dzikich goblinów, porozrzucanych w głębi lądu.
Rasy goblin póki co nie ma w grze.
Ostowe Ciernisko zyskało swą nazwę dzięki Goblińskim Ostom, porastającym sporą część krainy.
Proszę wymyślić nową nazwę.
Zamieszkujące tu gobliny, wierzą że to miasta Przodków
Dopóki nie ma w grze rasy goblin, proszę jej nie stosować.
Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Rybacy
Gobliny
Nie ma w KF Goblinów.
Rośliny jakie można spotkać
Gobliński Oset
Proszę zmienić nazwę.

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » So, 26 paź 2013, 15:12:40

odosobnionych twardzieli, skalnych grzybów, bram, mostów a nawet miast, ukrytych pod osłoną pustyni.

Chodziło mi raczej o skalne miasto.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skalne_miasto

Co do gpblinów to nie róbmy jaj,każdy wie jak wygląda goblin i każdy raczej widzi je w świecie Fallathanu.

Jesli jest taka potrzeba to opisze zielońców jako bestie.

Biega raczej o aspekt fabularny, jest czerwona, bo tak sądzi większość, która to widziała. Mieszkańcy Fallathanu nie znają kosmologi, dla nich spalona jest żarem słońca, bo to wydaje się mieć logikę.

Co do nazw roślin, których nie ma w spisie, to jak dla mnie szczegół. Jak mam zrobić opis, skoro mam do wyboru 1 roślinę. Po to są opisy lokacji aby troszkę zaszaleć. Nie znaczy to, ze opisy tych roślin nie powstaną - chętnie opisze je po opisach lokacji.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » So, 26 paź 2013, 15:23:26

Co do miast, to w porządku.
Rasa Goblin jest w planach i jest rozpisywana, ale póki co jej nie ma.
Dopóki nie będzie oficjalnie zatwierdzona to nie ma Goblinów.
Ale to wprowadza w błąd. Napisz "Część krainy pokrywa czerwona, skalista gleba." Wystarczy.

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » So, 26 paź 2013, 15:33:22

Spoko z tymi goblinami, poprawiłem goblińskie osty na cierniste osty. Opiszę je z czasem do zielnika.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » Pn, 4 lis 2013, 12:02:30

Ostowe Ciernisko zyskało swą nazwę dzięki Goblińskim Ostom,
jeszcze tu nie poprawiłeś

A tak to
Obrazek.
Obrazek

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Ehrel » Pn, 4 lis 2013, 14:52:40

Obrazek
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 39