Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Równina Winnic (Twierdza)

Moderator: Skrybowie

przez Ebbervar » Pn, 21 paź 2013, 22:26:20

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Dragonias » Cz, 24 paź 2013, 19:07:41

Nazwa lokacji
Równia Winnic

Położenie lokacji
Twierdza Urtthorror

Obrazek

Opis lokacji.

Równia Winnic rozciąga się na zachodzie Wyspy Mew, sąsiadując od południa z Wiecznie Podtopioną Puszczą i Trzęsawiskami Mrocznej Mgły, Kresem Horyzontu na wschodzie a od północy jej brzegi, skąpane są w falach olbrzymiego jeziora Khatra- Khor. Na zachodzie niż przeszywają jary i rozpadliny Ostępów Mroku i nieprzebyta ściana drzew Lasu Zjaw. Kraina klinem wbija ku Morzu Światów, tworząc nad oceanicznym brzegiem ciąg przepięknych plaż. Piasek tutaj jest jasnozielony, będący odmianą drobnoziarnistego kwarcu, występującego tylko na wyspie. Używany jest w garncarstwie i szklarstwie i nie jest produktem eksportowym. Jednak nie z piasku słyną te żyzne tereny a z winnic, których olbrzymie połacie rozciąga się do linii horyzontu. Klimat tutaj jest wyjątkowy a gleba sprzyjająca uprawie winorośli, gatunków kontynentalnych i rodzimych. Wszystko to, poprzecinane jest pajęczyną traktów i ścieżyn. W centralnej części Równiny Winnic stoi fort, w którym na stałe stacjonuje garnizon Hersztowych Wojaków. Tam też wybudowano zamtuz z karczmą i zjazdem. Tradycją oberży jest serwowanie trunków rodzimych. Na podgrodziu powstała osada, nazywana Krush. Na południu, pośród mokradeł, ukryto przed wzrokiem wścibskich szpiegów, olbrzymią wioskę niewolników, otoczoną drewnianą palisadą, pilnie strzeżoną przez najemnych zbirów. Szkolą się tutaj przyszli łowcy niewolników. Cały teren Równiny pokryty jest licznymi wieżami obserwacyjnymi i ufortyfikowanymi basztami. Jest to najbardziej kontrolowana i strzeżona lokacja Wyspy Mew.

Historia lokacji

Równina Winnic w legendach i przepowiedniach, od dawien dawna, uważana była za dar Bogów. Jej żyzne tereny a zarazem specyficzny klimat, zapewniały dobrobyt i dynamiczny rozwój. Pierwsze wzmianki o jej walorach pojawiają się tuż po powstaniu Cesarstwa Vanthijskiego, kiedy to wyspa słynna była z produkcji jedwabiu, wydobycia smoły i siarki. Przybycie Orczych hord postawiło kres temu bogactwu. Dopiero za sprawą Daakarów, równina została odpowiednio zagospodarowana. Sady winorośli powstawały niczym grzyby po deszczu, dając początek tradycji winiarskiej, pielęgnowanej po dzisiejszy dzień.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Hersztowi Wojacy
Niewolnicy
Łowcy Niewolników
Najemni Zbirowie
Robotnicy
Kupcy
Wieśniacy
Prostytutki
Karczmarz

Stworzenia jakie można spotkać
Oku
Achajerus (rzadko)
Gluon
Pasterz Królików
Panteros
Lemurożarłok
Ćma Puchata
Gorgona (niedaleko bagien)
Kogutor
Trork
Odynn
Ścierwojad
Zmora (niedaleko Lasu Zjaw)

Rośliny jakie można spotkać
Różne odmiany winorośli, traw, pojedynczych drzew, gęstwiny krzewów i krzaków, polne zioła i kwiaty.
Ostatnio edytowano So, 26 paź 2013, 16:41:57 przez Dragonias, łącznie edytowano 4 razy
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Ebbervar » So, 26 paź 2013, 15:22:02

Piasek tutaj jest jasnozielony, będący odmianą drobnoziarnistego kwarcu, występującego tylko na wyspie. Używany jest w garncarstwie i szklarstwie.
Dotyczy to tylko państwa Urrthorror. Nie jest ten kwarc na eksport. Patrz: metryka państwa.
Tam też wybudowano zamtuz z karczmą i hotelem.
Wyraz hotel bym zamienił na zajazd.
Warto dopisać, że trunki nie są eksportowane. Jak ktoś chce sobie je chlapnąć, kupić to musi pofatygować się na Wyspę Mew.

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » So, 26 paź 2013, 15:27:02

Popraweczki zrobione.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » So, 26 paź 2013, 15:30:09

Więcej uwag nie mam. Niech jeszcze ktoś z Miśków luknie.

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Ehrel » So, 26 paź 2013, 16:21:36

Na południu, pośród mokradeł, ukryto przed wzrokiem wścibskich szpiegów, olbrzymią wioskę niewolników, otoczoną palisadą, pilnie strzeżoną przez najemnych zbirów. Szkolą się tutaj przyszli łowcy niewolników.

Dla spokoju ducha, dopisz z czego jest ta palisada.

Zwierzęta się również zgadzają :)

Obrazek
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 39

przez Dragonias » So, 26 paź 2013, 16:42:44

Palisada drewniana dodana.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » Pn, 4 lis 2013, 12:41:13

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Ehrel » Pn, 4 lis 2013, 14:37:41

Obrazek
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 39