Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Grupy zadaniowe - organizacja i zasady

Informacje Administracyjne. Tylko najważniejsze sprawy są poruszane na tym forum.

przez Thoran Rion » Cz, 22 lis 2012, 18:27:10

Wyróżniamy kilka grup kreujących fabułę z ramienia administracji w KF.1. Mistrzowie gry

Grupa ta zajmuje się prowadzeniem sesji graczom. Jako osoby obeznane ze światem KF mogą też zabierać głos przy poprawianiu opisów zgłaszanych przez graczy. MG można stać się tylko podczas oficjalnego naboru, trzeba wykazywać się umiejętnością rozwiązywania problemów, kreatywnością w zapewnianiu graczom wrażeń podczas sesji, umiejętnością pracy w grupie.
MG dzielą się na podgrupy:
a) Przygodówki - najpowszechniejsze sesje w stylu idź zabij smoka
b) Handel, Polityka - sesje niebitewne, interesy polityczne i handlowe
c) Obyczajówki - sesje bali, życia kulturalnego
d) Bitewne - walka, bitwy

MG mają szeroką autonomię jeśli chodzi o podejmowanie decyzji podczas sesji, współtworzą też tzw. Główną Fabułę gry przez zabieranie głosu na wspólnym forum. Grupa ta podlega tylko Administratorom.
Lider MG zajmuje się nadawaniem PSów graczom.

2. Skrybowie

Skrybowie są znawcami świata Kronik, zajmują się aktualizacją Wiki, przyjmowaniem opisów graczy, przesiewaniem ich w procesie akceptacji na forum. Jako osoby o dużej wiedzy Skrybowie zajmują się tez pomocą merytoryczną oraz pomocą graficzną. Skrybowie zależnie od grupy mogą być rekrutowani podczas oficjalnych rekrutacji a w przypadku osób zajmujących się wiki tylko i wyłącznie w wyniku mianowania przez Administratora.
Skrybowie dzielą się na podgrupy:
a) Kronikarze - mogą edytować wiki
b) Sekretarze - rozpatrują podania
c) Pomoc profilowa
d) Pomoc graficzna

Do Skrybów można zgłaszać błędy znalezione na wiki, można też zgłaszać się z propozycjami nowych projektów, poprawek do starych. Skrybowie także współtworzą fabułę gry poprzez zabieranie głosu na forum wspólnym. Grupa ta podlega tylko Administratorom.
Lider Skrybów zajmuje się nadawaniem PKFów graczom.

3. Karczmarze

Karczmarze nie dzielą się na podgrupy, zajmują się prowadzeniem wydarzeń w karczmie, utrzymują tam klimat i porządek. Organizują też konkursy różnego typu.

4. Redakcja Gazety

Redakcja zajmuje się wydawaniem gazety Głos Fallathanu.

Nabory

Nabory do poszczególnych grup będą zawsze ogłaszane publicznie. Każdy może się zgłosić. Kandydatury rozpatrują Admini wraz z konkretnymi grupami. Każdy kto zostaje przyjęty ma miesiąc na zależnie od grupy, przeprowadzenie sesji, wykazaniem się wiedzą czy stworzeniem wydarzenia w karczmie, napisanie artykułu do gazety. Jeśli uda się takiej osobie spełnić zadanie to zostaje przyjęta na stałe do grupy, jeśli nie to nie zostanie przyjęta.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

Powrót do Ogłoszenia Administracji

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości