Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Kilka informacji odnośnie uniwersum

Tutaj można zapisywać w oddzielnych tematach prace z Bestiami.

Moderator: Skrybowie

przez Thoran Rion » Pn, 5 lip 2010, 18:13:02

Chciałem tylko przypomnieć o kilku zasadach, które proszę uwzględnić w opisach.

1. W Bezmiarze nie istnieje ewolucja. Jeśli istota nie została stworzona przez maga to musiała zostać stworzona przez Mgławicę. Sferrum jest tworzone przez Mgławicę już z "gotowymi" istotami, roślinami itd. Posiada ona to jak gdyby w programie. Jeśli w Mgławicę nie ingerowały Potęgi to każde Sferrum powinno wyglądać tak samo, jednak w praktycznie każdą Mgławice ingerowały Potęgi (wszak to z ich energii powstaje mgławica). Istoty, rośliny na różnych Sferrach różnią się więc od siebie z powodu różnej energii jaka została użyta do ich stworzenia.

2. Istoty mogą przystosować się do środowiska, zmutować przy pomocy magii itd. Jednak nie są to zmiany ewolucyjne, a przejściowe, czyli po zmianie środowiska na mniej ekstremalne istoty powracają do swojej pierwotnej postaci/cech itd.

Na razie tyle ;)
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Mrysz » Pn, 5 lip 2010, 19:00:57

2. Istoty mogą przystosować się do środowiska, zmutować przy pomocy magii itd. Jednak nie są to zmiany ewolucyjne, a przejściowe, czyli po zmianie środowiska na mniej ekstremalne istoty powracają do swojej pierwotnej postaci/cech itd.

Odnośnie tej kwestii mam pytań parę, bo próbuję stworzyć projekt szczepu rasy ludzkiej i nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Ale do rzeczy:

Owa przejściowość i powracanie do swojej pierwotnej postaci na czym polega? Wygląda to tak, że człek, który do tej pory żył na pustyni i dzięki czarnoksiężnikowi został przystosowany do życia na tejże pustyni nagle przenosi się na inne tereny, gdzie pustyni nie ma - co się z nim dzieje? Z dnia na dzień traci cechy, w które wyposażył go czarnoksiężnik? Czy może człek ów zachowuje dane cechy, ale jego dziecko jest nie jest już przystosowane do życia na pustyni? Czy jeszcze jakoś inaczej?
Obrazek
Zdaje się, że głowa posłużyła nam tylko do tego, żeby na nią upaść, i do niczego innego się nie przyda.
Mrysz
Giermek
Giermek

ID: 544

przez Thoran Rion » Pn, 5 lip 2010, 19:03:46

Chodzi raczej o kilka pokoleń. Każda istota ma jak gdyby taką matrycę. Jeśli trafi w ekstremalne warunki to jeśli będzie wystarczająco silna to się przystosuje a zmiana widoczna będzie w potomstwie, to samo dzieje się gdy powraca w neutralne warunki (tylko że biegun jest przeciwny).
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Inka » Pn, 5 lip 2010, 21:09:53

Mordziku wiesz, że cię kocham, prawda... ale normalnie chyba sobie zaraz kupię piłę łańcuchową :P

a tak serio, to ja mam kilka pytań...

1. czyli z tego co zrozumiałam to Mgławica jest bytem stwórczym sama w sobie, but nie jest ostatecznym bo takim są Potęgi... tak więc popraw mnie jeśli się mylę, ale tylko od kaprysów Potęg wszystko zależy i nawet Mgławica niestety musi być im posłuszna....

2. zrozumiałam o tek ewolucji, więc chyba nie jestem aż tak tępa, znaczy twoje słowa do mnie trafiają, ale ustalmy, ze to zmiany tylko i wyłącznie przystosowawcze tak? a nie kolor skóry jak sugeruje nasz wszechobecny pan Mordzik...

3. Czyli jest większa ilość Sferrum i każda może wyglądać inaczej, ale i tak ewolucyjnie istoty są zbliżone do siebie, czy tak? zaś Potęgi są wszechobecne i gdzie zamieszkują? czy mają swoje sferrum? czy nie... a zatem w którym mieszkają? I czy nasze tylko odwiedzają?...

jejciu normalnie filozof się ze mnie zrobił niczym Epikur jakiś :D

a teraz dalsza część pytań :P

nie no dobra wiem, że się cieszysz Torciku że wróciła i że strasznie za mną tęskniłeś i że beze mnie to ci tu nudno było ^^

ja też tęskniłam ;>

a teraz zabieram się do roboty ...
Obrazek
Inka
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 17711

przez Thoran Rion » Pn, 5 lip 2010, 21:32:44

Mord napisał(a):Czyli w Fallathanie nie będzie murzy... czarnoskórych ludzi? ^^

Mutacja skóry to najprostsza zmiana, nie zapominaj, że pustynia jest ekstremalnym miejscem ;)

Inka napisał(a):1. czyli z tego co zrozumiałam to Mgławica jest bytem stwórczym sama w sobie, but nie jest ostatecznym bo takim są Potęgi... tak więc popraw mnie jeśli się mylę, ale tylko od kaprysów Potęg wszystko zależy i nawet Mgławica niestety musi być im posłuszna....

Poczytaj kosmologię ^^
http://wiki.gildwars.pl/index.php?title=Mg%C5%82awica

Potęgi są dążeniami, a nie konkretnymi inteligentnymi tworami. Przynajmniej nie w rozumieniu potocznym.

Potęgi są równe Mgławicy, nie są to byty osobowe.
Nikt nigdy nie zrozumiał Potęg więc nie może powiedzieć po co istnieją, znane są tylko ich dążenia czyli to co rodzi się z ich energii.

Inka napisał(a):2. zrozumiałam o tek ewolucji, więc chyba nie jestem aż tak tępa, znaczy twoje słowa do mnie trafiają, ale ustalmy, ze to zmiany tylko i wyłącznie przystosowawcze tak? a nie kolor skóry jak sugeruje nasz wszechobecny pan Mordzik...

A kolor skóry nie jest przystosowawczy? ;)

Inka napisał(a):3. Czyli jest większa ilość Sferrum i każda może wyglądać inaczej, ale i tak ewolucyjnie istoty są zbliżone do siebie, czy tak? zaś Potęgi są wszechobecne i gdzie zamieszkują? czy mają swoje sferrum? czy nie... a zatem w którym mieszkają? I czy nasze tylko odwiedzają?...

Cały Bezmiar jest wypełniony Sferrumami.
http://wiki.gildwars.pl/index.php?title=Kosmologia
http://wiki.gildwars.pl/index.php?title ... C5%9Bwiata

Wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Potęgi nie zamieszkują niczego poza Bezmiarem. Bezmiar to pustka. Wypełniły ją Potęgi właśnie (czyli twórcza energia z Zewnętrznego Wymiaru), które toczą ze sobą wieczną wojnę. W czasie walki zużywają energię, którą pozwalają im odzyskać Sferrumy, na których mają swych wyznawców (tutaj wchodzi info o Nici Wiary, Ajhos itd).

Wszystko jest w wiki.

http://wiki.gildwars.pl/index.php?title ... Kosmologia
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

Powrót do Bestiariusz