Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Trucizna - Olej z Urrthorror

Tutaj znajdują się wszystkie zaakceptowane opisy (po przyznaniu Punktów Sławy)

Moderator: Skrybowie

przez Zyvryk » Wt, 19 sty 2016, 20:31:57

1. Typ:
Trucizna
2. Opis:
Jest to to gęsty jad o żółtawej barwie z masą jasnych drobin. Jego receptura jest tajemnicą Alchemików z Urrthorror i to głównie na Wyspie Mew można wejść w posiadanie tej niebezpiecznej trucizny. W innych zakątkach świata jest spotykana rzadko i trudno dostępna. Jest to bardzo chętnie wykorzystywana trucizna przez piratów z Twierdzy, oraz wszystkich mieszkańców wyspy którzy lubią zwiększać swoje szanse.
Olej jest przygotowywany z jadu węża, w zasadzie jest bez znaczenia jaki to będzie jad. W trakcie obróbki traci on swoje właściwości jako toksyny i stanowi rozpuszczalnik dla reszty składników. Podstawowym składnikiem jest wydzielina liści Krzewu Gorejącego i drobinki szkła. Dopełnieniem jest silny spirytus i tłuszcz pochodzenia zwierzęcego. Do jadu należy dolać trochę spirytusu, potem dodać wydzielinę liści krzewu i drobinki szkła. Trzeba to wszystko mieszać intensywnie nawet przez kilka minut. W tym czasie można zacząć rozpuszczać tłuszcz zwierzęcy i nagrzewać moździerz. Roztopiony tłuszcz można już będzie zmieszać w moździerzu z resztą składników rozpuszczonych w jadzie węża. W tym, ostatnim już etapie produkcji należy odciąć naczynie od źródła ciepła i pieczołowicie rozcierać tłuczkiem składniki w moździerzu aż do jego wystygnięcia.
3. Sposób przechowywania:
Olej natychmiast po sporządzeniu należy umieścić w butelce, probówce lub innym pojemniku, który trzeba dobrze zamknąć i najlepiej jeszcze zawoskować. Trzymać z dala od światła i źródeł ciepła. W takim stanie olej jest w stanie przetrwać nawet do roku. Po kontakcie z powietrzem traci swoje właściwości po tygodniu, może w ten czas spędzić nałożony na ostrze. Gęstnieje wtedy i trzyma się powierzchni, rozpuszcza się w każdej jednej cieczy na przykład krwi. Po tygodniu zasycha do tego stopnia, że zaczyna przypominać ciemnożółtą skorupę która łatwo się kruszy.
Jeżeli aktywny olej spotka się z ogniem, to będzie płonąć przez kila minut aż się wypali.
4. Trwałość:
Odpowiednio zamknięty i przechowywany zachowa właściwości nawet do roku.
Po kontakcie z powietrzem wysycha w ciągu tygodnia i traci właściwości.
5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Dostaje się do krwiobiegu przy zranieniu zatrutą bronią.
6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Okolice rany zaczyna przeszywać ostry, piekący ból, tak jakby była palona żywym ogniem. Ból jest tym mocniejszy im więcej oleju dostanie się do krwi, w niektórych przypadkach jest w stanie nawet obezwładnić rannego. Pojawiają się wokół niej wypełnione ropą bąble które stanowią kolejne zagrożenie, bo jeżeli pękną i ropa dostanie się do rany to ją dodatkowo zakaża. Sama rana goi się trudno i znacznie dłużej, z opróżnieniem bąbli z ropy najlepiej udać się do cyrulika lub medyka.
6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Natychmiast po zranieniu i dostaniu się do krwi. Działanie utrzymuje się od sześciu do dwunastu godzin. Bąble pojawiają się po godzinie i zostają do momentu aż nie oczyści się ich z ropy. Okolice rany już na zawsze zostają zaczerwienione, a po bąblach zostają nieprzyjemne blizny.
6.2 Antidotum i jego dostępność:
Maść z Avinnaty oczyszcza ranę z toksyny, łagodzi ból i powstrzymuje pojawienie się bąblów. Trzeba nią opatrzyć ranę w przeciągu godziny od zranienia, w przeciwnym razie złagodzi tylko ból, bąble i tak pozostaną. Zwyczajne mleko oczyszcza ranę, jednak nie neutralizuje całkiem jadu. Ból i bąble pozostają, jednak znacznie mniejsze.

Zyvryk
Ostatnio edytowano N, 7 lut 2016, 12:34:18 przez Zyvryk, łącznie edytowano 2 razy
Zyvryk
Giermek
Giermek
 
Posty: 267
Dołączył(a): N, 26 kwi 2015, 12:05:10
ID: 11912

przez Lithien » N, 24 sty 2016, 22:46:56

Nieco nie po polsku jest napisany projekt, fajnie, byś to poprawił, by zdania były dokończone, interpunkcja była umieszczona w odpowiednim miejscu i wszystko brzmiało z większym sensem. Przykład:
Jest przygotowywana na bazie jadów węży, do których dodaje się wydzielinę i sproszkowane liście Krzewu Gorejącego i szczyptę mocnego spirytusu. Po zmieszaniu tych składników na zimno. Następnie trzeba stopić odrobinę smalcu i wszystko zmieszać w nagrzanym moździerzu (który w momencie rozpoczęcia ostatniego etapu musi już być koniecznie odcięty od źródła ciepła) i pieczołowicie rozcierać tłuczkiem aż do ostygnięcia moździerza.

"Trucizna jest przygotowywana na bazie jadu (tutaj dodać konkretny gatunek, bo jady różnych węży mają różne właściwości), sproszkowanych liści Krzewu Gorejącego i szczypty mocnego spirytusu. Po zmieszaniu tych składników na zimno, trzeba stopić odrobinę smalcu (czyli, że w składnikach trzeba jeszcze nadmienić o zwierzęcym tłuszczu) i wszystko zmieszać w nagrzanym moździerzu - który w momencie rozpoczęcia ostatniego etapu musi już być koniecznie odcięty od źródła ciepła - i pieczołowicie rozcierać tłuczkiem, aż do ostygnięcia moździerza."

No, a poza tym, jest ładnie. Jak tylko poprawisz formę tekstu i dostosujesz do wskazówek daj znać, to jeszcze raz przylecę sprawdzić ^^
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Zyvryk » N, 7 lut 2016, 12:35:10

Poprawka, zmieniłem trochę więcej bo też składniki. Ale chyba teraz winno być okey.
Zyvryk
Giermek
Giermek
 
Posty: 267
Dołączył(a): N, 26 kwi 2015, 12:05:10
ID: 11912

przez Caindel » Pn, 7 mar 2016, 18:41:07

No to jedziemy:

Olej jest przygotowywany z jadu węża, w zasadzie jest bez znaczenia jaki to będzie jad. W trakcie obróbki traci on swoje właściwości jako toksyny i stanowi rozpuszczalnik dla reszty składników.


1. Jad nie jest rozpuszczalnikiem - alkohol juz tak.
2. Jad nie jest zagęszczaczem - ester powstały z mieszania alkoholu z tłuszczem zwięrzęcym juz tak.
3. NAJWAŻNIEJSZE! Nie prawda, że jad węża nie ma znaczenia - ma i to bardzo wielkie. Jady węży dzieli się na dwie grupy:
- Viperidae i Crotalidae ( żmije, grzechotniki) - ten typ jadu powoduje zwiekszenie krzepnięcia krwi,
- Elapidae ( kobry, mamby, węże morskie, koralówki) - ten typ jadu powoduje rozpad krwinek i drobnych żył

Moździerz służy do ucierania składników stałych, nie mieszania płynów.

Zastanów się nad Krzewem Gorejącym - wystarczy odrobina ciepła by zapalić substancję z jego liści, a tu masz podgrzewanie jej. Dodatkowo substancja z niego przechowywana odpowiednio traci właściwości, więc trucizna z jej dodatkiem nie może byc trwalsza.

Trucizna nie jest "jadem".

Gęstnieje wtedy i trzyma się powierzchni, rozpuszcza się w każdej jednej cieczy na przykład krwi.


Wywal "na przykład krwi" - ciecz to ciecz, jednak jeśli piszesz o rozpuszczaniu w cieczach, to znaczy, że można podać ja doustnie?

A i wywal te "drobinki szkła" - próbujesz kogoś pociąć, czy w jakim celu to jest?

Bąble - pojawienie się ropy wymaga czasu - min. 24 h, max 48. Bąble z powodu zastosowania Krzewu mogą pojawaić się od razu.

Podsumowując - wywaliłabym wszystko co związane z jadem węża, a jeśli chcesz go użyć w miksturze, to uzyj go jak wynika z jego działania. Niech będzie dodatkowym składnikiem trucizny. Dodatkowo - mieszana na zimno, by nic się nie zapaliło.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Caindel » Wt, 22 mar 2016, 02:10:25

Po naniesieniu poprawek opsi wrzuć na nowe forum w odpowiednim dziale.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284


Powrót do Archiwum

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość