Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Pytania do MG

Jeśli nie znalazłeś wystarczającej odpowiedzi na swoje pytanie na WikiKF (wiki.kf2.pl) możesz zadać je tutaj i uzyskać satysfakcjonujące Ciebie informacje.

Moderator: Skrybowie

Regulamin działu
Forum przeznaczone do archiwizacji. Proszę nie zamieszczać nowych tematów.

przez Thoran Rion » Cz, 31 gru 2015, 17:23:28

Nie wiem jak można mord króla zrobić niepublicznie ^^ Żeby czegokolwiek dokonać trzeba mieć odpowiedni poziom PW, jeśli więc ktoś będzie miał wystarczającą liczbę PW by porwać się na króla to będzie mógł to zrobić a inni będą mogli wykorzystać swoje wpływy by temu przeciwdziałać o ile jakaś możliwość zdobycia informacji się pojawi.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Ethan » Cz, 31 gru 2015, 18:06:28

To jak będę mieć odpowiednią ilość pw, to mam nadzieję, że mg pomyślą o tym, że ktoś chciałby zareagować na niepubliczne akcje i pozwolą do takiego codziennika wejść.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

ID: 3

przez Ethan » N, 10 sty 2016, 16:33:49

Proszę o rozstrzygnięcie, jak traktowana jest tablica z ogłoszeniami, w dziale fabularne.

Rozumiem to jako tablicę ogłoszeniową, stojącą w każdym mieście. Treści tam przeczytane, są w moim odczuciu wiedzą fabularną, powszechnie dostępną, dla każdej postaci. Jeśli jest inaczej, proszę o sprostowanie.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Thoran Rion » N, 10 sty 2016, 19:08:40

To zależy ale moim zdaniem to ogłoszenie http://www.kf2.pl/ogloszenie/3054 może być traktowane jako fabularna informacja.
Przede wszystkim dlatego, ze jest to informacja, którą mają odebrać postacie chcące dołączyć do organizacji, w związku z czym muszą jakoś się o tej informacji dowiedzieć. A skoro praktycznie każdy może się o niej dowiedzieć (bo może chcieć dołączyć do organizacji) to i każdy może na nią zareagować.
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Caindel » N, 10 sty 2016, 19:19:52

Fabularne ogłoszenia są częścią rozgrywki fabularnej. Z niej postacie czerpią chociażby informacje do sesji, tak więc jak powiedział T - ogłoszenie może być spokojnie brane jako fabularna informacja. Spokojnie mogą byc te informacje wstepem do sesji/reakcji/akcji. Tylko używając ogłoszenia fabularnego w sesji, pamietac należy, że wykorzystać można tylko informacje w niem zawarte.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Astenna » N, 10 sty 2016, 19:25:44

Wiedzą powszechną jest to, że ludzie wiedzą o Wspólnocie Górskich Klanów, wiedzą, że są górale i że mają klany, żyją, pracują, płacą podatki itp.
Za to nikt nie wie, co kryje się pod ich oficjalną działalnością. Tak samo jak np. Itean von Marvill nie wie, że Igor Abernov to rasista z PM i że jest Wilkołakiem, a z nim jest na wspólnej wyprawie. Jakby Itean o tym wiedział, że jest rasistą z PM, to by go od razu wydał na stryczek do Romen-Doru. Wiedzą powszechną jest to, że to szlachcic, wojownik. I tego się trzymamy do czasu... kiedy to w fabule może się odmienić.
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Ethan » N, 10 sty 2016, 19:29:32

Tak też to ogłoszenie przeczytałem. Dzięki za odpowiedź. Przyda się na przyszłość.
Po odpowiedzi Rhony, widzę jednak, że ona o tym nie wiedziała. Dlatego też zapominam o tym i nie będę tego wykorzystywać gdziekolwiek. Wolę grać razem niż przeciwko sobie :)

Nie Astenna, ogłoszenie mówiło konkretnie o ich celach i prawdziwej działalności.
Nazwa organizacji też jest nietrafiona, bo klanów górskich w Irimgardzie jest sporo, ta wspólnota to zaledwie kilku ludzi. Nie mogą sterować wszystkimi góralami, bo ci są wzorcowymi Irimgardczykami.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Astenna » N, 10 sty 2016, 19:36:19

Ja tam nie widzę by Rhona na głos mówiła "Wstępujcie do nas, bo walczymy z Irimgardem." Tekst na szaro oznacza, że werbują po prostu górali i każdego kto chce. Tekst na żółto jest to OT, czyli wiedza skierowana do graczy, by wiedzieli jaka to jest po prostu organizacja. Jak PM pisało w OT "Zabijamy Elfy, chodźcie do nas" to nikt nie robił problemu. Po prostu wiedział taki gracz, że to organizacja o charakterze rasistowskim, a potem musiał ugrać sesję rekrutacyjną, gdzie był zwykłym pionkiem i gdzie musiał udowodnić, że jest postać rasistą np. nie zawaha się zabić Elfa.

Po prostu brakuje ogłoszeń typu OT - w stylu "szukam graczy do organizacji".
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

przez Ethan » N, 10 sty 2016, 20:10:36

W tekście na szaro jest również As.
Obrazek
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend

przez Ise » N, 10 sty 2016, 21:03:44

Błagam, powiedzcie że jakoś da się wysyłać złoto innym.
Ise
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 6598

przez Caindel » N, 10 sty 2016, 21:20:31

Nie da sie.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Ise » Pn, 11 sty 2016, 11:37:09

Były już wyprawy na dzikie ziemie zgodnie z porozumieniem dwóch kontynentów?
Ise
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 6598

przez Thoran Rion » Pn, 11 sty 2016, 14:47:29

Ise napisał(a):Były już wyprawy na dzikie ziemie zgodnie z porozumieniem dwóch kontynentów?

Zdaje się, że tak. Ale nie pamietam czy coś z nich wyniklo. To było wcześniej niż w 2012 zdaje się.
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Natrea » Wt, 12 sty 2016, 08:26:55

Z tego, co kojarzę na bazie wieści, do których opisy dawała Nessha - jedna taka wyprawa owocowała tytułem szlacheckim oraz majątkiem ziemskim.
Nie każdy gnie kark, gdy ktoś go w ten kark puknie.

"Nie, wybacz, kochanie. Miłość nie jest dla wszystkich." ~ Eddie Gluskin (Outlast: Whistleblower)
Natrea
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 10220

przez Astenna » Śr, 13 sty 2016, 22:22:29

Były już wyprawy na dzikie ziemie zgodnie z porozumieniem dwóch kontynentów?
Z posiadanej przeze mnie wiedzy (przejrzałam wieści kf2) wynika, że nigdzie nie ma o żadnej wyprawie na dzikie ziemie. Jeśli coś było to tak jak admin mówi - w kf1, sprzed 2012 roku.

Z tego, co kojarzę na bazie wieści, do których opisy dawała Nessha - jedna taka wyprawa owocowała tytułem szlacheckim oraz majątkiem ziemskim.
Wątpliwe, by ktoś obecnie ugrał tytuł szlachecki przed wprowadzeniem ugrywania wpływów w grze.
Obrazek

Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o Świat