Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Gildia Magów [Cesarstwo]

Opisy do usunięcia.

Moderator: Skrybowie

przez Acalia » Śr, 3 wrz 2014, 15:25:15

1. Położenie lokacji

Obrazek


Główna siedziba Gildii Magów znajduje się w centrum Cesarstwa Vanthijskiego, w Azeloth. Gmach szkoły idealnie współgra z otaczającą go infrastrukturą stolicy i to nawet pomimo tego, że wybija się swą wielkością i masywnością nad innymi otaczającymi go zabudowaniami.
Dogodne położenie w mieście czyni tę lokalizację idealną dla placówki dydaktycznej, między innymi przez wzgląd na bliskość do Teatru Azelockiego, jak i Uniwersytetu Cesarskiego.

2. Opis lokalizacji
Prowadzona przez Gildię Szkoła Magii mieści się w kompleksie budynków, przysposobionych specjalnie na potrzeby zamieszkujących je magów oraz ich studentów. Każde pomieszczenie, magazyn czy laboratorium ściśle spełnia wyznaczoną sobie funkcję. Prowadzenie wykładów, badań i eksperymentów odbywa się zawsze pod okiem wyznaczonych opiekunów.
Główna siedziba szkoły znajduje się w centralnym budynku, gdzie mają miejsce wszystkie ważniejsze spotkania oraz mieści się gabinet Mistrzyni. Dzięki wkładowi Gildii również pozostałe siedem części kompleksu zostały rozbudowane i dostosowane do potrzeb jego rezydentów. Sale różnią się od siebie znacznie, gdyż przystosowane zostały specjalnie pod kątem nauczanej w nich dziedziny magii. Lokacja jest tym sposobem niezwykle ciekawym miejscem do odwiedzania, gdzie można brać czynny udział w dziejących się tam na co dzień wykładach i eksperymentach.

Główna Siedziba
Masywne kamienne ściany tytułowego budynku z całego kompleksu, koloru brudnoszarego, otaczają duże, ciemnofioletowe drzwi, które prowadzą do środka tego gmachu. Przez ich małe, kratowane okienka niewiele można zobaczyć. Poza tym mało jest tak wysokich osobników, które mogą tak zadrzeć głowę.
Gdy wejdziesz do szkoły, znajdziesz się w przestronnym holu, w którym dominuje kolor szary i czerwony. Zobaczysz też dwie kolumny, których zadanie jest niekoniecznie jasne - czy mają one podtrzymywać wysoki strop czy może pełnić funkcję dekoracyjną? Ściany zdobią obeliski z różnymi symbolami, jednak schemat na wszystkich jest ten sam. Godło szkoły na górze, na dole symbol katedry.
Na samym środku znajdują się schody prowadzące na piętro, po bokach zaś korytarze. Każdy z nich prowadzi do sal egzaminacyjno-ćwiczebnych każdej z katedr. Sal tych jest dokładnie siedem. Na parterze oprócz wspomnianych komnat, znajduje się jeszcze kilka pomieszczeń. Gdy skierujesz się na lewo, zobaczysz duże dębowe drzwi. Gdybyś mógł je otworzyć, ujrzałbyś dwa długie stoły. Jeden z nich znajduje się na podwyższeniu. Tam właśnie zasiadają Opiekunowie i Mistrzowie podczas posiłków. Przy stole, który znajduje się niżej, mogą siadać adepci, uczniowie i inni magowie.
Za jadalnią znajduje się kuchnia, do której wejście jest niewidoczne, gdy siedzi się przy stole. Pomieszczenie to jest małe w porównaniu do reszty. Pracuje tam od trzech do siedmiu kucharzy odpowiedzialnych za szykowanie posiłków na przyjęcia. Codziennie adepci spożywają posiłki w budynkach katedr, do których są przypisani.
Sala bankietowa ulokowana jest tak, iż wejście do niej prowadzi od holu wejściowego i jest najokazalszym z pomieszczeń w głównej siedzibie, przeznaczonym na przyjęcia, przemowy mistrzyni - przykładowo na rozpoczęcie semestrów - i gdzie organizowane są wszelakie wydarzenia i bale. Wysoki strop ozdobiony jest finezyjnymi malunkami, przyciągającymi uwagę tych, których oczy spoglądają gdzie indziej niż na przygotowane atrakcje. Rząd dużych żyrandoli zaś oświetla całe, zdolne pomieścić do 150 gości pomieszczenie. Parkiet wyłożony ciemnym drewnem przyjemnie kontrastuje z jasnymi ścianami. Zdobią je liczne obrazy przedstawiające sceny korzystania z każdej z dziedzin magii, insygnia Gildii, jak i godła, sprawiając, iż w każdym punkcie sali można zawiesić spojrzenie na czymś interesującym czy inspirującym, kojarzącym się właśnie z głównym zadaniem placówki, jakim jest nauczanie i dokształcanie obdarowanych talentem magicznym istot.
Dodatkowo na parterze znajduje się gabinet Mistrzów. Prowadzą do niego takie same wysokie drzwi jak do jadalni. W środku znajduje się kominek, trzy wygodne fotele, jedno długie biurko i wszystkie inne meble, potrzebne w takim właśnie miejscu - biblioteczka, mała szafka z alkoholami. Tutaj przyjmuje się kandydatów do szkoły, którzy potem kierowani są do odpowiednich gabinetów Opiekunów. Po prawej stronie znajdują się małe drzwi, które prowadzą do prywatnych łaźni Mistrzów.
Gdy wejdziesz na piętro, prosto przed sobą zobaczysz ogromne witrażowe okno w kształcie godła Gildii. Na prawo i lewo, tak samo jak na parterze - szerokie korytarze, a na ścianach przejść obrazy i płótna z przeróżnymi symbolami. Gdy pójdziesz na prawo, znajdziesz gabinety Opiekunów Katedr Przemian, Życia i Natury. Na lewo - Cieni, Przywołań, Żywiołów i Umysłu. Na końcu każdego z korytarzy znajduje się obszerna łaźnia dostępna jednak wyłącznie dla Opiekunów.
Pod wspomnianym wcześniej witrażem znajdują się szerokie drzwi. Są one wejściem do biblioteki. Zbiory są przechowywane na wysokich drewnianych półkach, co cenniejsze w szklanych gablotach. Większość z nich jest ogólnodostępna, jednak istnieje dział przeznaczony wyłącznie dla Mistrzów i Opiekunów - jest on odpowiednio oznaczony. Prowadzą też tutaj drzwi do gabinetu skryby, który, jako pracownik stały placówki, odpowiedzialny jest za wypełnianie niezbędnych biurokratycznych czynności, jak pilnowanie wpłat czesnego i ustawianie bilansu wydatków Gildii Magów.
Na drugie piętro prowadzą schody podobne do tych prowadzące z parteru w górę. Na tym piętrze znajdują się wyłącznie sypialnie. Po prawej stronie kobiece, po lewej męskie. Tam właśnie mogą spać goście przybyli do stolicy, jak i Opiekunowie i Mistrzowie - mają możliwość bezpłatnego wynajęcia swojego własnego pokoju. O ile pomieszczenia, w których śpią uczniowie są zazwyczaj zbiorowe, tak pokoje Opiekunów i Mistrzów są prywatne.
Na zewnątrz budynku zaś mieści się stajnia, nad którą mieszka odpowiedzialny za wierzchowce gości stajenny. Do jego obowiązków należy zaopatrywanie stajni, jak i opiekę nad końmi. Sama placówka jest także w posiadaniu własnych wierzchowców, więc stajenny jest pracownikiem zatrudnionym na stałe w organizacji.

Pracownia alchemiczna
Znajduje się w średnich rozmiarów przybudówce przy głównym budynku Gildii Magii. Można się tam dostać tylko i wyłącznie przez wąski korytarz, który jest odgałęzieniem przejścia prowadzącego do sal ćwiczebnych.
Pomieszczenie ma dosyć niski strop, z którego zwisa osiem identycznych żyrandoli. Oprócz nich, światła dostarczają małe, podłużne okna umieszczone pod samym sufitem. Na czterech rogach znajdują się wywietrzniki, pozwalające zachować w miarę świeże powietrze w pokoju alchemicznym. Zazwyczaj panuje tutaj półmrok, który nadaje całemu pomieszczeniu tajemniczego wyglądu.
Cała prawa i środkowa ściana jest zapełniona różnymi alchemicznymi składnikami, postawionymi na drewnianych półkach. W sumie jest ich osiem rzędów na każdej ścianie, z których jedna mierzy osiem, druga - sześć metrów. Co ważniejsze i rzadsze składniki znajdują się w szklanej, zamykanej na klucz gablotce, która stoi w lewym kącie sali. Dostęp do niej mają Opiekunowie Katedr po uprzednim zgłoszeniu się do Mistrzyni. Cała lewa ściana jest zajęta przez duży kredens, w którym stoją przeróżne przyrządy i szkła - probówki, kolby, miarki, destylatory, wagi, naczynka czy czasze grzewcze. Dostęp do tego kredensu jest nieograniczony.
Na samym środku pomieszczenia stoi dwanaście stołów - trzy rzędy po cztery stoły, a na podwyższeniu od razu przed regałem ze składnikami stoi kamienny stół nauczyciela.
Można odnieść wrażenie, że pracownia ma bardzo surowy wystrój. Jest to najprawdopodobniej wywołane przez gołe kamienne ściany oraz wszechobecne szare, zimne kolory.

Pokoje służby
Pomieszczenia służby znajdują się w piwnicy głównego budynku. Jest to kilka osobnych pokoi, do których można się dostać za pomocą dobrze oświetlonego podziemnego korytarza. Naprzeciw schodów znajdują się dwie siedziby - jedna dla lokaja, a druga dla skryby, są one dobrze wyposażone i bardzo wygodne.
Po obu stronach korytarza są drzwi, te z lewej prowadzą do pokoi kobiet, a te po prawej do mężczyzn. Niewiasty śpią w trzech osobnych sypialniach, dwóch 3-osobowych i jednej 2-osobowej. Jeden z pokojów 3-osobowych zapewniający większy komfort został zajęty przez pokojówki, natomiast pozostałe przez sprzątaczki.
Kucharze śpią za pierwszymi drzwiami po prawej, we wspólnej sypialni, tej najbliżej schodów prowadzących do kuchni. Goniec wraz z chłopcem na posyłki mieszkają razem, zaś każdy z medyków ma swój osobisty pokój, gdyż ze względu na swoje zajęcia muszą mieć zapewniony wysoki standard i sporo miejsca.

Sala wykładowa
Główna sala wykładowa mieści się w centralnym budynku. Jest to jedno z największych pomieszczeń kompleksu, dlatego wejścia znajdują się zarówno po obu stronach części parterowej, jak i po środku poziomu I piętra.
Aula jest w stanie pomieścić jednocześnie siedemdziesięciu uczniów. Siedem rzędów krzeseł, ustawionych po 5 sztuk w dwóch równych kolumnach rozdzielonych jest schodami, które prowadzą na dół.
Podłoga wyłożona jest ciemnym drewnem, a ściany pomalowane na beżowy kolor. Naprzeciwko krzeseł dla uczniów, znajduje się szeroka na połowę sali tablica oraz biurko dla wykładowcy.

Pracownia medyka
Pracownia medyka znajduje się na pierwszym piętrze placówki, tuż obok gabinetów opiekunów poszczególnych katedr. Pomieszczenie jest niewielkie - jednocześnie może tam przebywać maksymalnie pięć osoby. Znajduje się tam: stalowe łóżko, kredens z medycznymi przyrządami oraz kilka szafek z przeróżnymi maściami i miksturami. W rogu znajduje się mała blaszana wanna i baniak z wodą, którą się codziennie wymienia na świeżą. Pracownia jest otwarta całą dobę, dlatego urzędujący tam medycy mogą nieść pomoc zarówno w dzień, jak i w nocy.

3.Historia lokacji:
W roku 4365 ród de Sawoiline, w zgodzie ze swoją długoletnią tradycją nauczania magii, postanowił rozwinąć działalność poza Amarth. I to przywiodło ich do Cesarstwa, które właśnie otwierało swe granice dla magii. Marvil de Sawoiline, urzędujący dziekan w Akademii Massvary, wysłał swoją córkę, Acalię, do stolicy Imperium, aby ta nauczała magii tamtejszych ludzi. Czarodziejka przygotowała się do zadania tak dobrze, jak tylko mogła. Znacznie uszczuplając rodzinny skarbiec, wykupiła kawałek ziemi w mieście, na której stało osiem dużych, acz zniszczonych budynków. Kiedy udało jej się wynająć ludzi do pomocy, rozpoczęto prace nad odbudową kompleksu. Renowacje przebiegały pod ścisłą kontrolą czarodziejki, która kierowała poczynaniami budowniczych tak, aby wszystkie pomieszczenia wyglądały zgodnie z jej wyobrażeniem. Po kilku miesiącach zakończono prace i ośrodek był gotowy do użycia. Acalia zaczęła wtedy szukać potencjalnych opiekunów poszczególnych katedr, aby Gildia mogła rozpocząć swą działalność.
Badając historię tej lokacji, obecna Mistrzyni nie dopatrzyła się niczego szczególnie interesującego. Okazało się, że wszystkie budynki służyły niegdyś za wielkie magazyny żywności czy mebli. Niestety, ich właściciel zbankrutował i zabierając wszystko, co był w stanie wynieść, porzucił wielkie nieruchomości, zostawiając za sobą tylko gołe ściany. Budynki przez kilkadziesiąt lat zmieniały swych właścicieli, pełniąc różne role - od magazynów, po domy mieszkalne. Gdy w 4365 zmarł ostatni gospodarz kompleksu, nie pozostawiając spadkobiercy, władze miasta wystawiły nieruchomość na sprzedaż.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- 5 Sprzątaczek
- 3 Pokojówki
- 2 Służących
- 1 Stajenny
- 3 Kucharzy
- 1 Chłopiec na posyłki
- 1 Goniec
- 1 Skryba
- 2 Medyków

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne):
Fauna:
Komrzyk
Szczur
Ścierwojad
Flora:
Bieluń
Mlecznik kleisty
Purpea

Parter

Obrazek

Pierwsze piętro

Obrazek

Drugie piętro

Obrazek


Autor: Lithienne de Reviel [8381], Acalia de Sawoiline [1298]
Ostatnio edytowano Pn, 8 wrz 2014, 13:17:15 przez Acalia, łącznie edytowano 4 razy
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Avatar użytkownika
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 728
Dołączył(a): Pn, 9 kwi 2012, 10:21:33
Lokalizacja: Warszawa
ID: 1298

przez Berilac » Cz, 4 wrz 2014, 17:01:13

Acalia napisał(a):1. Położenie lokacji
Główna siedziba Gildii Magów znajduje się w centrum Cesarstwa Vanthijskiego, Azeloth. Budynek szkoły idealnie współgra z otaczającą go infrastrukturą stolicy, chociaż wybija się wielkością i tym, iż przez masywność góruje nad resztą otaczających go domostw.
Dogodne położenie w mieście czyni tę lokalizacje idealną dla placówki dydaktycznej, między innymi przez wzgląd na bliskość do teatru azelothkiego, jak i uniwersytetu cesarskiego.

"..., w Azeloth..."
"Gmach szkoły idealnie współgra z otaczającą go infrastrukturą stolicy i to nawet pomimo tego, że wybija się swą wielkością i masywnością nad innymi otaczającymi go zabudowaniami." Lepiej brzmi.
Mam też pytanko odnośnie fragmentu i nazw: "teatru azelothkiego, jak i uniwersytetu cesarskiego" ("azelockiego"?). Czy wyrazy nie powinny być z wielkich liter? Te miejscówki są jakoś przedstawione z nazwy, czy jest to określenie potoczne?
Acalia napisał(a):2. Opis lokalizacji
Szkoła magii pod tutelą Gildii Magów stanowi kompleks budynków, z których każdy ma inną rolę i przeznaczenie. Oprócz głównego budynku, który jest główną siedzibą szkoły, gdzie odbywają się ważniejsze spotkania i w którym urzęduje Mistrzyni, zagospodarowane przez GM zostały również i pozostałe 7 budynków, oddanych pod opiekę poszczególnym opiekunom.
To właśnie oni dostosowali je pod kątem nauczanej dziedziny magii, czyniąc tym samym każdy z budynków osobnym tworem o kompletnie innym zastosowaniu.

Powtórzenia "budynkowe" :) Coś a'la opis Arcanii w projekcie Cesarstwa. Moja wersja:
"Prowadzona przez Gildię Szkoła Magii mieści się w kompleksie budynków, przysposobionych specjalnie na potrzeby zamieszkujących je magów oraz ich studentów. Każde pomieszczenie, magazyn, czy laboratorium ściśle spełnia wyznaczoną sobie funkcję. Prowadzenie wykładów, badań i eksperymentów odbywa się zawsze pod okiem wyznaczonych opiekunów.
Główna siedziba szkoły znajduje się w centralnym budynku, gdzie odbywają się wszystkie ważniejsze spotkania oraz mieści się gabinet Mistrzyni. Dzięki wkładowi Gildii również pozostałe 7 części kompleksu zostało rozbudowane i dostosowane do potrzeb jego rezydentów. Sale różnią się od siebie znacznie, gdyż przystosowane zostały specjalnie pod kątem nauczanej w nich dziedziny magii. Lokacja jest tym sposobem niezwykle ciekawym miejscem do odwiedzania, gdzie można brać czynny udział w dziejących się tam na co dzień wykładach i eksperymentach."
Acalia napisał(a):Pracownia alchemiczna
Znajduje się w średnich rozmiarów przybudówce przy głównym budynku Gildii Magii. Można się tam dostać tylko i wyłącznie przez wąski korytarz, który jest odgałęzieniem korytarza prowadzącego do sal ćwiczebnych.
Pomieszczenie ma dosyć niski strop, z którego zwisa osiem identycznych żyrandoli. Oprócz nich, światła dostarczają małe, podłużne okna umieszczone pod samym sufitem. Na czterech rogach znajdują się wywietrzniki, pozwalające zachować w miarę świeże powietrze w pokoju alchemicznym. Zazwyczaj panuje tutaj półmrok, który nadaje całemu pomieszczeniu tajemniczego wyglądu.
Cała prawa i środkowa ściana jest zapełniona różnymi alchemicznymi składnikami, postawionymi na drewnianych półkach. W sumie jest ich osiem rzędów na każdej ścianie, jedna około osiem, druga sześć metrów. Co ważniejsze i rzadsze składniki znajdują się w szklanej, zamykanej na klucz gablotce, która stoi w lewym kącie sali. Dostęp do niej mają Opiekunowie Katedr po uprzednim zgłoszeniu się do Mistrzyni. Cała lewa ściana jest zajęta przez duży kredens, w którym stoją przeróżne przyrządy i szkła- probówki, kolby, miarki, destylatory, wagi, naczynka czy czasze grzewcze. Dostęp do tego kredensu jest nieograniczony.
Na samym środku pomieszczenia stoi dwanaście stołów- trzy rzędy po cztery stoły, a na podwyższeniu od razu przed regałem ze składnikami, stoi kamienny stół nauczyciela.
Całość ma dosyć surowy wygląd poprzez gołe kamienie na ścianach oraz przeważające szare, zimne kolory.

"...odgałęzieniem przejścia prowadzącego..."
Ostatnie zdanie:
"Można odnieść wrażenie, że pracownia ma bardzo surowy wystrój. Jest to najprawdopodobniej wywołane przez gołe kamienne ściany oraz wszechobecne szare, zimne kolory."
Acalia napisał(a):Pokoje służby
Pomieszczenia służby znajdują się w piwnicy głównego budynku. Jest to kilka osobnych pokoi, do których można się dostać za pomocą dobrze oświetlonego korytarza. Na przeciw schodów są dwa pokoje, jeden dla lokaja, a drugi dla skryby. Te pokoje są dobrze wyposażone i bardzo wygodne.
Po dwóch stronach korytarza są drzwi, po lewej stronie są pokoje kobiet, a po prawej mężczyzn. Kobiety śpią w trzech osobnych sypialniach, dwóch 3-osobowych i jednej 2 osobowej. Jeden z pokojów 3 osobowych zapewnia większy komfort i został zajęty przez pokojówki, natomiast pozostałe przez sprzątaczki.
Kucharze śpią za pierwszymi drzwiami po prawej, we wspólnej sypialni, najbliżej schodów prowadzących do kuchni. Goniec, wraz z chłopcem na posyłki dzielą jeden pokój, zaś każdy z medyków ma osobny pokój. Medycy mają zapewniony wysoki standard i sporo miejsca, kosztem gońca i skryby. Jednak żaden z nich nie narzeka na dostępne im miejsce, które w pełni zaspokaja ich potrzeby.

" (...)Jest to kilka osobnych pokoi, do których można się dostać za pomocą dobrze oświetlonego podziemnego korytarza. Na przeciw schodów znajdują się dwie siedziby - jedna dla lokaja, a druga dla skryby, są one dobrze wyposażone i bardzo wygodne.
Po obu stronach korytarza są drzwi, te z lewej prowadzą do pokoi kobiet, a te po prawej do mężczyzn. Niewiasty śpią w trzech osobnych sypialniach, dwóch 3-osobowych i jednej 2 osobowej. Jeden z pokojów 3 osobowych zapewniający większy komfort został zajęty przez pokojówki, natomiast pozostałe przez sprzątaczki.
Kucharze śpią za pierwszymi drzwiami po prawej, we wspólnej sypialni, tej najbliżej schodów prowadzących do kuchni. Goniec, wraz z chłopcem na posyłki mieszkają razem, zaś każdy z medyków ma swój osobisty pokój, gdyż ze względu na swoje zajęcia muszą mieć zapewniony wysoki standard i sporo miejsca."
Końcówka moim zdaniem zbędna. (Wybacz Tornipie. Chlip.)
Acalia napisał(a):Sala wykładowa
Sala ta mieści się na parterze oraz pierwszym piętrze i jest jednym z większych pomieszczeń w głównym budynku Gildii. Wejście jest zarówno z prawej, jak i z lewej strony na parterze, ale także na samym środku poziom wyżej.
Cała sala może pomieścić siedemdziesiąt uczniów. Znajduje się tam siedem rzędów krzeseł, po dziesięć w każdym. Całość dzieli się na połowę - pomiędzy piątym, a szóstym krzesłem w każdym rzędzie przechodzą schody, biegnące od podestu na dole, do drzwi na samej górze pomieszczenia.
Podłoga wyłożona jest ciemnym drewnem, a ściany pomalowane na beżowy kolor. Pod ścianą, na przeciwko krzeseł dla uczniów, znajduje się szeroka na połowę sali tablica oraz biurko dla wykładowcy.

Ehhh... Moja wersja:
"Główna sala wykładowa mieści się w centralnym budynku. Jest to jedno z największych pomieszczeń kompleksu, dlatego wejścia znajdują się zarówno po obu stronach części parterowej, jak i po środku poziomu I piętra.
Aula jest w stanie pomieścić jednocześnie siedemdziesięciu uczniów. Siedem rzędów krzeseł, ustawionych po 5 sztuk w dwóch równych kolumnach rozdzielonych jest schodami, które prowadzą na dół."
Acalia napisał(a):Pracownia medyka
Pracownia medyka znajduje się na pierwszym piętrze placówki, tuż obok gabinetów opiekunów poszczególnych katedr. Pomieszczenie jest niewielkie - jednocześnie mogą tam przebywać maksymalnie trzy osoby. Można znaleźć tam stalowe łóżko, szafki z medycznymi przyrządami i gablotki z przeróżnymi maściami oraz miksturami. W rogu znajduje się mała blaszana wanna i baniak z wodą, która jest wymieniana codziennie.
W pracowni zawsze znajduje się jakiś medyk, dlatego o pomoc można się tam zwracać zarówno w dzień, jak i w nocy.

Moje poprawki:
"Znajduje się tam: stalowe łóżko, kredens z medycznymi przyrządami oraz kilka szafek z przeróżnymi maściami i miksturami. (...)baniak z wodą, którą się codziennie wymienia na świeżą. Pracownia jest otwarta całą dobę, dlatego urzędujący tam medycy mogą nieść pomoc zarówno w dzień, jak i w nocy."
Acalia napisał(a):3.Historia lokacji:
Cesarstwo otwierało się na ścieżkę Magii. Była to doskonała okazja by rozpocząć działalność na tym terenie. W roku 4365 ród de Sawoiline, zgodnie ze swoją długoletnią tradycją nauczania magii, postanowił rozwinąć swoją działalność poza Amarth - do Cesarstwa. Marvil de Sawoiline, dziekan w Akademii Massvary, postanowił wysłać swoją córkę, Acalię, do Azeloth, aby ta nauczała magii tamtejszych ludzi. Czarodziejka przygotowała się do zadania tak dobrze, jak tylko mogła. Znacznie uszczuplając rodzinny skarbiec wykupiła ziemię, na której stał kompleks ośmiu budynków, a potem wynajęła kilkanaścioro ludzi, aby ci odnowili wszystkie zgodnie z jej wyobrażeniem. Po kilku miesiącach kompleks był gotowy do użycia, a Acalia zaczęła szukać potencjalnych opiekunów poszczególnych katedr, aby Gildia mogła rozpocząć swą działalność.
Badając historię tej lokacji, Acalia nie dopatrzyła się niczego szczególnie interesującego. Okazało się, że wszystkie budynki służyły niegdyś za wielkie magazyny zarówno żywności, jak i mebli. Niestety, ich właściciel zbankrutował i porzucił kompleks, zabierając ze sobą absolutnie wszystko. Zostawił za sobą tylko gołe ściany.

Powtórzenia: działalność, postanowił; składnia. Moja wersja:
"W roku 4365 ród de Sawoiline, w zgodzie ze swoją długoletnią tradycją nauczania magii, postanowił rozwinąć działalność poza Amarth. I to przywiodło ich do Cesarstwa, które właśnie otwierało swe granice dla nauki. Marvil de Sawoiline, urzędujący wówczas dziekan w Akademii Massvary wysłał swoją córkę, Acalię do stolicy Imperium, aby ta nauczała magii tamtejszych ludzi. Czarodziejka przygotowała się do zadania tak dobrze, jak tylko mogła. Znacznie uszczuplając rodzinny skarbiec wykupiła kawałek ziemi w mieście, na której stało osiem dużych, acz zniszczonych budynków. Kiedy udało jej się wynająć ludzi do pomocy, rozpoczęto prace nad odbudową kompleksu. Renowacje przebiegały pod ścisłą kontrolą maginki, która kierowała poczynaniami budowniczych tak, aby wszystkie pomieszczenia wyglądały zgodnie z jej wyobrażeniem. Po kilku miesiącach zakończono prace i ośrodek był gotowy do użycia. Acalia zaczęła wtedy szukać potencjalnych opiekunów poszczególnych katedr, aby Gildia mogła rozpocząć swą działalność.
Badając historię tej lokacji, obecna Mistrzyni nie dopatrzyła się niczego szczególnie interesującego. Okazało się, że wszystkie budynki służyły niegdyś za wielkie magazyny żywności, czy mebli. Niestety, ich właściciel zbankrutował i zabierając wszystko, co był w stanie wynieść porzucił wielkie nieruchomości, zostawiając za sobą tylko gołe ściany."
Acalia napisał(a):4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- 5 Sprzątaczki

- 5 Sprzątaczek (reszta była odmieniona poprawnie)

Częścią opisująca siedzibę główną zajmę się później. Muszę nieco odetchnąć od tej gildii :) Hehehe...
Avatar użytkownika
Berilac
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz, 14 sie 2014, 14:00:51
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła... XD
ID: 10277

przez Acalia » Cz, 4 wrz 2014, 17:16:32

Poprawione wsio, oprócz Marvil de Sawoiline, urzędujący wówczas dziekan w Akademii Massvary wysłał swoją córkę,
usunęłam "wówczas". Jest zbędne :D
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Avatar użytkownika
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 728
Dołączył(a): Pn, 9 kwi 2012, 10:21:33
Lokalizacja: Warszawa
ID: 1298

przez Epilog » Pt, 5 wrz 2014, 01:16:16

Dogodne położenie w mieście czyni tę lokalizacje idealną dla placówki dydaktycznej, między innymi przez wzgląd na bliskość do teatru Azelothkiego, jak i Uniwersytetu Cesarskiego.

lokalizację
Nazwa własna: Teatru Azelockiego. Wymowa słowa 'Azelothkiego' byłaby przynajmniej dziwna. ;)

Każde pomieszczenie, magazyn, czy laboratorium ściśle spełnia wyznaczoną sobie funkcję.

magazyn czy laboratorium,

Prowadzenie wykładów, badań i eksperymentów odbywa się zawsze pod okiem wyznaczonych opiekunów.Główna siedziba szkoły znajduje się w centralnym budynku, gdzie odbywają się wszystkie ważniejsze spotkania oraz mieści się gabinet Mistrzyni.

Powtórzenie - odbywać się. gdzie mają miejsce wszystkie ważniejsze spotkania

Masywne kamienne ściany tytułowego budynku z całego kompleksu, koloru brudnoszarego, otaczają duże, ciemnofioletowe drzwi, które prowadzą do środka budynku.

powtórzenie - budynku.
prowadzą do środka gmachu
Poza tym mało jest tak wysokich osobników, które mogą tak wysoko głowę zadrzeć.

powtórzenie - wysoko

Gdy wejdziesz do szkoły znajdziesz się w przestronnym holu, w którym dominuje kolor szary i czerwony.

Gdy wejdziesz do szkoły, znajdziesz się

Zobaczysz też dwie kolumny, których zadanie jest niekoniecznie jasne- czy mają one podtrzymywać wysoki strop czy może pełnić funkcje dekoracyjną?

jasne -

Na parterze oprócz sal, znajduje się jeszcze kilka pomieszczeń.

oprócz wspomnianych sal
Gdybyś mógł je otworzyć ujrzałbyś dwa długie stoły.

Gdybyś mógł je otworzyć, ujrzałbyś

Za jadalnią znajduje się kuchnia, której wejście jest niewidoczne dla oczu.

do której wejście
Niewidoczne, ukryte, ale nie niewidoczne dla oczu.

Pracuje tam od trzech do siedmiu kucharzy i odpowiedzialni są za szykowanie posiłków na przyjęcia.

kucharzy odpowiedzialnych za

Posiłki codziennie adepci spożywają w budynkach katedr, do których są przypisani.

Codziennie adepci spożywają posiłki

Sala bankietowa ulokowana jest tak, iż wejście do niej prowadzi od holu wejściowego i jest najokazalszym z pomieszczeni w głównej siedzibie, przeznaczonym na przyjęcia, przemowy mistrzyni- przykładowo na rozpoczęcie semestrów- i gdzie organizowane są wszelakie wydarzenia i bale.

najokazalszym z pomieszczeń
spacja przez myślnikiem

Wysoki strop ozdobiony jest finezyjnymi malunkami, które przyciągają uwagę tych, których oczy spoglądają gdzie indziej, niż na przygotowane atrakcje.

powórzenie - który
gdzie indziej niż na przygotowane

Rząd dużych żyrandoli zaś oświetla całe pomieszczenie, zdolnego pomieścić do 150 gości.

oświetla całe, zdolne pomieścić do 150 gości pomieszczenie

Parkiet wyłożony ciemnym drewnem przyjemnie kontrastuje z jasnymi ścianami, a obrazy na ścianie, przedstawiające sceny korzystania z każdej z dziedzin, magii, insygnia Gildii, jak i godła zdobią je, sprawiając iż w każdym punkcie sali można zawiesić spojrzenie na czymś interesującym czy inspirującym, kojarzącym się właśnie z głównym zadaniem placówki, jakim jest nauczanie i dokształcanie obdarowanych talentem magicznym istot.

Parkiet wyłożony ciemnym drewnem przyjemnie kontrastuje z jasnymi ścianami. Zdobią je liczne obrazy przedstawiające sceny korzystania z każdej z dziedzin magii, insygnia Gildii, jak i godła, sprawiając, iż w każdym punkcie sali można zawiesić spojrzenie na czymś interesującym czy inspirującym, kojarzącym się właśnie z głównym zadaniem placówki, jakim jest nauczanie i dokształcanie obdarowanych talentem magicznym istot.
Prowadzą do niego takie same wysokie drzwi, jak do jadalni.

takie same wysokie drzwi jak do jadalni

W środku znajduje się kominek, trzy wygodne fotele, jedno długie biurko i wszystkie inne meble, potrzebne w takim właśnie miejscu- biblioteczka, mała szafka z alkoholami.

miejscu -
Gdy wejdziesz na piętro, prosto przed sobą zobaczysz ogromne witrażowe okno, w kształcie godła Gildii.

okno w kształcie godła Gildii

Na prawo i lewo tak samo jak na parterze- szerokie korytarze, a na ścianach korytarzy obrazy i płótna z przeróżnymi symbolami.

parterze -

Gdy pójdziesz na prawo znajdziesz gabinety Opiekunów Katedr Przemian, Życia i Natury. Na lewo- Cieni, Przywołań, Żywiołów i Umysłu.

pójdziesz na prawo, znajdziesz
Na lewo -
Pod wspomnianym wcześniej witrażem, znajdują się szerokie drzwi.

witrażem znajdują się
Za nimi znajduje się biblioteka.

powtórzenie - znajdują się Prowadzą one do biblioteki.
Prowadzą też tutaj drzwi do gabinetu skryby, który jako pracownik stały placówki, odpowiedzialny jest za wypełnianie niezbędnych biurokratycznych czynności, jak pilnowanie wpłat, czesnego, jak i ustawianie bilansu wydatków Gildii Magów.

który, jako pracownik stały
nie powinno być 'wpłat czesnego'?

Na drugie piętro prowadzą takie same schody, jak te prowadzące z parteru w górę.

schody jak te
Tam właśnie mogą spać goście przybyli do stolicy, jak i Opiekunowie i Mistrzowie - mają możliwość wynajęcia swojego własnego pokoju.

Opiekunowie i Mistrzowie też wynajmują pokoje? o.O

W sumie jest ich osiem rzędów na każdej ścianie, jedna około osiem, druga sześć metrów.

na każdej ścianie, z których jedna mierzy osiem, druga - sześć metrów.
Cała lewa ściana jest zajęta przez duży kredens, w którym stoją przeróżne przyrządy i szkła- probówki, kolby, miarki, destylatory, wagi, naczynka czy czasze grzewcze.

szkła -

Na samym środku pomieszczenia stoi dwanaście stołów- trzy rzędy po cztery stoły, a na podwyższeniu od razu przed regałem ze składnikami, stoi kamienny stół nauczyciela.

stołów -
ze składnikami stoi kamienny stół

Na przeciw schodów znajdują się dwie siedziby - jedna dla lokaja, a druga dla skryby, są one dobrze wyposażone i bardzo wygodne.

Naprzeciw
Po obu stronach korytarza są drzwi, te z lewej prowadzą do pokoi kobiet, a te po prawej do mężczyzn. Niewiasty śpią w trzech osobnych sypialniach, dwóch 3-osobowych i jednej 2 osobowej. Jeden z pokojów 3 osobowych zapewniający większy komfort został zajęty przez pokojówki, natomiast pozostałe przez sprzątaczki.

2-osobowej, 3-osobowych
Goniec, wraz z chłopcem na posyłki mieszkają razem

Goniec wraz z chłopcem

Pod ścianą, na przeciwko krzeseł dla uczniów, znajduje się szeroka na połowę sali tablica oraz biurko dla wykładowcy.

pod ścianą, naprzeciwko

Pomieszczenie jest niewielkie - jednocześnie mogą tam przebywać maksymalnie trzy osoby.

Czyli poza dwoma medykami wejdzie tam jedna osoba? o.O Nawet rannego się nie wniesie.

Marvil de Sawoiline, urzędujący dziekan w Akademii Massvary wysłał swoją córkę, Acalię do stolicy Imperium, aby ta nauczała magii tamtejszych ludzi.

Massvary,
córkę, Acalię,

Znacznie uszczuplając rodzinny skarbiec wykupiła kawałek ziemi w mieście, na której stało osiem dużych, acz zniszczonych budynków.

skarbiec, wykupiła
Renowacje przebiegały pod ścisłą kontrolą maginki, która kierowała poczynaniami budowniczych tak, aby wszystkie pomieszczenia wyglądały zgodnie z jej wyobrażeniem.

maginki?

Okazało się, że wszystkie budynki służyły niegdyś za wielkie magazyny żywności, czy mebli.

żywności czy mebli

Niestety, ich właściciel zbankrutował i zabierając wszystko, co był w stanie wynieść porzucił wielkie nieruchomości, zostawiając za sobą tylko gołe ściany.

wynieść, porzucił
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Acalia » Pt, 5 wrz 2014, 19:33:01

Epilog (Ahrimaar) napisał(a):
Tam właśnie mogą spać goście przybyli do stolicy, jak i Opiekunowie i Mistrzowie - mają możliwość wynajęcia swojego własnego pokoju.

Opiekunowie i Mistrzowie też wynajmują pokoje? o.O


Renowacje przebiegały pod ścisłą kontrolą maginki, która kierowała poczynaniami budowniczych tak, aby wszystkie pomieszczenia wyglądały zgodnie z jej wyobrażeniem.

maginki?


Dodałam bezpłatnego wynajęcia :P Tak, mogą. W końcu nie muszą mieszkać w Gildii cały czas, mogą sobie tutaj wpadać tylko, jak są potrzebni.

Co do maginki - po prostu słuchałam się poprzedniego MG :mrgreen:

Poprawione wsio.
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Avatar użytkownika
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 728
Dołączył(a): Pn, 9 kwi 2012, 10:21:33
Lokalizacja: Warszawa
ID: 1298

przez Epilog » So, 6 wrz 2014, 17:50:20

Rozumiem 'magini'.
Maginka wydaje mi się takim pobłażliwym określeniem.
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Acalia » So, 6 wrz 2014, 18:02:19

Tak czy inaczej poprawione na "czarodziejka" :)
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Avatar użytkownika
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 728
Dołączył(a): Pn, 9 kwi 2012, 10:21:33
Lokalizacja: Warszawa
ID: 1298

przez Epilog » Pn, 8 wrz 2014, 11:12:59

Nie mam więcej zastrzeżeń.
Obrazek
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Ebbervar » Pn, 8 wrz 2014, 12:42:19

Główna siedziba szkoły znajduje się w centralnym budynku, gdzie mają miejsce się wszystkie ważniejsze spotkania oraz mieści się gabinet Mistrzyni.
drugie "się" do usunięcia
Dzięki wkładowi Gildii również pozostałe 7 części kompleksu zostało rozbudowane i dostosowane do potrzeb jego rezydentów.
siedem; zostały
Lokacja jest tym sposobem niezwykle ciekawym miejscem do odwiedzania, gdzie można brać czynny udział w dziejących się tam na co dzień wykładach i eksperymentach.
Do tej lokacji ma każdy prawo wejść i odwiedzać, bo myślałem, że tylko magowie, studenci itp. Każdy może sobie przyjść na wykład?
Zobaczysz też dwie kolumny, których zadanie jest niekoniecznie jasne - czy mają one podtrzymywać wysoki strop czy może pełnić funkcje dekoracyjną?
funkcję
Cały hol wyłożony jest dywanem z długim włosiem w kolorze białym.
Zbędny luksus. Kolor dywanu niefortunnie dobrany. Szkoła to nie salony.
Sal tych jest dokładnie siedem. Na parterze oprócz wspomnianych sal, znajduje się jeszcze kilka pomieszczeń.
powtórzenia, izba, komnata, pokój itp
Za jadalnią znajduje się kuchnia, do której wejście jest niewidoczne.
Gdzieś wejście do kuchni się znajduje i na pewno jest widoczne. Skądś muszą te posiłki wydawać.
Rząd dużych żyrandoli zaś oświetla całe, zdolnego pomieścić do 150 gości pomieszczenie.
zdolne pomieścić
Dodatkowo na parterze znajduje się gabinet Mistrzów. Prowadzą do niego takie same wysokie drzwi jak do jadalni. W środku znajduje się kominek, trzy wygodne fotele, jedno długie biurko i wszystkie inne meble, potrzebne w takim właśnie miejscu - biblioteczka, mała szafka z alkoholami.
Dałbym siedem foteli, przecież trzech mistrzów nie będzie siedzieć, a reszta będzie stać jak ciołki. Jest siedem szkół magii.
Na prawo i lewo, tak samo jak na parterze - szerokie korytarze, a na ścianach korytarzy obrazy i płótna z przeróżnymi symbolami.

Prowadzą też tutaj drzwi do gabinetu skryby, który, jako pracownik stały placówki, odpowiedzialny jest za wypełnianie niezbędnych biurokratycznych czynności, jak pilnowanie wpłat czesnego, jak i ustawianie bilansu wydatków Gildii Magów. Na drugie piętro prowadzą takie same schody jak te prowadzące z parteru w górę.
zamiast jak w drugim zdaniu dać schody podobne do tych prowadzących z parteru na górę
Na tym piętrze znajdują się wyłącznie sypialnie. Po prawej stronie sypialnie kobiece, po lewej męskie.
W drugim zdaniu nie trzeba akcentować, że chodzi sypialnie, bo wiadomo, że o nich mowa. Po prawej - kobiece, po lewej - męskie.
To w jego obowiązkach leży zadbanie o zaopatrywanie stajni, jak i opiekę nad końmi.
Do jego obowiązków należy zaopatrywanie stajni, jak i opieka nad końmi.
Sama placówka również posiada własne wierzchowce, więc jest to pracownik stały organizacji.
Sama placówka jest także w posiadaniu własnych wierzchowców, więc stajenny jest pracownikiem zatrudnionym na stałe w organizacji.
Naprzeciw schodów znajdują się dwie siedziby - jedna dla lokaja, a druga dla skryby, są one dobrze wyposażone i bardzo wygodne.
Gildia ma gest. Dawniej służba nie była rozpieszczana. Mieli bardzo skromnie urządzone pokoje. Ale niechaj będzie.
Podłoga wyłożona jest ciemnym drewnem, a ściany pomalowane na beżowy kolor. Pod ścianą, naprzeciwko krzeseł dla uczniów, znajduje się szeroka na połowę sali tablica oraz biurko dla wykładowcy.
Naprzeciwko krzeseł dla uczniów...
I to przywiodło ich do Cesarstwa, które właśnie otwierało swe granice dla nauki.
Cesarstwo otwiera się bardziej teraz na magię. Nauka od wielu wielu lat funkcjonuje w Cesarstwie.
Badając historię tej lokacji, obecna Mistrzyni nie dopatrzyła się niczego szczególnie interesującego. Okazało się, że wszystkie budynki służyły niegdyś za wielkie magazyny żywności czy mebli. Niestety, ich właściciel zbankrutował i zabierając wszystko, co był w stanie wynieść, porzucił wielkie nieruchomości, zostawiając za sobą tylko gołe ściany.
Można uzupełnić historię. Na pewno tak duża ilość budynków by nie stała bezużytecznie tyle lat po bankructwie tego kogoś. Są w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu Cesarza. Możesz uzupełnić, że budynki przez kilkadziesiąt lat zmieniały swych właścicieli, pełniąc różne role - od magazynów, po domy mieszkalne. Gdy w 4365 zmarł ostatni gospodarz kompleksu budynków, nie pozostawiając spadkobiercy władze miasta wystawiły budynki na sprzedaż.

Mapki zacne.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Acalia » Pn, 8 wrz 2014, 13:21:29

Thaian (Ebbervar) napisał(a):
Lokacja jest tym sposobem niezwykle ciekawym miejscem do odwiedzania, gdzie można brać czynny udział w dziejących się tam na co dzień wykładach i eksperymentach.
Do tej lokacji ma każdy prawo wejść i odwiedzać, bo myślałem, że tylko magowie, studenci itp. Każdy może sobie przyjść na wykład?

Każdy może kto jest ciekawy na jakieś wybrane wykłady czy eventy.

Thaian (Ebbervar) napisał(a):
Za jadalnią znajduje się kuchnia, do której wejście jest niewidoczne.
Gdzieś wejście do kuchni się znajduje i na pewno jest widoczne. Skądś muszą te posiłki wydawać.

jest niewidoczne jeśli siedzisz przy stole. Poprawione

Thaian (Ebbervar) napisał(a):
Dodatkowo na parterze znajduje się gabinet Mistrzów. Prowadzą do niego takie same wysokie drzwi jak do jadalni. W środku znajduje się kominek, trzy wygodne fotele, jedno długie biurko i wszystkie inne meble, potrzebne w takim właśnie miejscu - biblioteczka, mała szafka z alkoholami.
Dałbym siedem foteli, przecież trzech mistrzów nie będzie siedzieć, a reszta będzie stać jak ciołki. Jest siedem szkół magii.

Jop. Jest siedem szkół magii, ale Mistrzów jest dwójka tylko. W sumie jest jeden. Acalia mistrzyni i Lameth zastępca. I tam właśnie oni sobie urzędują. Opiekunów jest siedmiu i każdy z nich ma swój gabinet na piętrze.

Reszta poprawiona.
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Avatar użytkownika
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 728
Dołączył(a): Pn, 9 kwi 2012, 10:21:33
Lokalizacja: Warszawa
ID: 1298

przez Ebbervar » Pn, 8 wrz 2014, 14:35:04

Wstępny akcept.
Obrazek
Ponieważ lokacja jest prywatna, należąca do organizacji jest wpisana do spisu lokacji do wykupienia po up8.
Lokacja dochodowa (czesne itp).
PS będą po oficjalnym, ostatecznym akcepcie.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Caindel » Pt, 30 paź 2015, 14:19:55

Lokacja zapodana do wyceny w drugim watku viewtopic.php?f=260&t=6892
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284


Powrót do Kosz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość