Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Mikstura] Ogień alchemiczny

Tutaj znajdują się wszystkie zaakceptowane opisy (po przyznaniu Punktów Sławy)

Moderator: Skrybowie

przez Sokół » So, 27 gru 2014, 15:46:48

Szukałam, ale nie znalazłam. Niektórzy gracze używają go w sesjach, a inni chcieliby ale nie mogą, bo nie ma opisanego. Wersja dla KF:

1. Typ [mikstura]

2. Opis:
Ogień alchemiczny to bardzo lepka substancja, która ulega samozapłonowi przy kontakcie z powietrzem.
Skład tej mikstury w zależności od pracowni alchemicznej może się nieznacznie różnić. Z pewnością jednak używa się saletry, siarki, pyłu węglowego czy w opinii niektórych nawet magii, ale tak na prawdę, płonnika. Kolejne eksperymenty z różnego rodzaju mieszankami i dodatkami prowadziły zarówno do wybuchów całych pracowni, jak i ulepszania mikstury. Sama receptura jest jednak pilnie strzeżona przez alchemików, którym udało się opracować uzyskanie tej substancji. Dziwnie czerwonawy kolor oleistego w konsystencji, dotyku specyfiku, o rybim zapachu, może sugerować dodatek krwi lub wnętrzności morskich stworzeń. Nie mija się to bardzo z prawdą, bowiem dla pozyskania tłustości substancji, wykorzystuje się olej, pozyskiwany z wątroby ryb morskich, co jest procesem skomplikowanym. Używa się też do tego atramentu kałamarnic oraz, co ciekawe, gęstego kleiku z chrząstek małych ośmiornic. Dokładne proporcje są jednak znane samym alchemikom tworzącym tą niezwykłą mieszankę. Warto wspomnieć również, że przygotowanie mikstury trwa przez kilkanaście godzin, i odbywa się poprzez powolne mieszanie składników "na zimno". W wygrzanym i wyszorowanym kredą dużym naczyniu uciera się ostrożnie kolejne składniki, aż do pozyskania odpowiedniej konsystencji i koloru.
Wiadomym jest, że pojemniczki z gliny, w jakich się przechowuje ogień alchemiczny posiadają dwie części. Mniejsza, z bardzo łatwopalnym proszkiem wykonanym z osiru, siarki, saletry i mąki pszennej (ta ostatnia daje efekty rozprysku na większej powierzchni), będącego głównym, poza powietrzem, elementem zapalnym substancji. I dużej części, wypełnionej płynem i szczelnie zamkniętej. Ważne jest, by proszek ten trzymano z dala od wilgoci, bowiem nasiąknięty, nie da żadnego efektu. Rozbicie takiego naczynia powoduje roztrzaskanie ścianek, zmieszanie proszku z pyłem i w konsekwencji niemal natychmiastowe (bo w przeciągu kilkunastu sekund) pojawienie się bardzo trudnego do ugaszenia ognia. Płomienie są nader żarłoczne i pochłaniają wszystko, co znajduje się w pobliżu - można je ugasić wyłącznie magią lub zaduszeniem. Istotne jest również to, iż nie każdego stać na posiadanie ognia alchemicznego. Większe gildie lub organizacje nie będą miały problemu z zakupieniem dużej (około 20 pojemniczków) ilości tej substancji, gdyż tworzona w znaczniej liczbie pojemników jest tańsza. Pojedyncze osoby jednak nie wejdą raczej w jej posiadanie, chyba, że poprzez kradzież lub wymuszenie.

3. Sposób przechowywania
Niespełna ćwierć kwarty (niespełna 25 ml) specyfiku zamknięte w kruchej, glinianej fiolce, która może stłuc się przy mocniejszym uderzeniu. Szczelnie zamknięta, bez możliwości kontaktu z powietrzem.

4. Trwałość
Do roku od chwili wytworzenia.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu
Przez charakterystyczny zapach sam płyn zniechęca do takiego działania.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu
Po wypiciu samego płynu pojawiają się wymioty, biegunka, często w razie dostania się do organizmu, przełyk i żołądek zostaje oparzony.
6.1 – Natychmiast
6.2 - Brak antidotum

Autor: Tishtry [9776]
Ostatnio edytowano Wt, 27 sty 2015, 10:35:32 przez Sokół, łącznie edytowano 4 razy
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Sokół
Herold
Herold

ID: 9776

przez Shaed » So, 27 gru 2014, 21:06:59

trwa przez kilkanaście godzin,

Albo trwa kilkanaście godzin, albo przygotowuje się ją przez kilkanaście godzin.

Wydziel które składniki idą na proch, które na płyn.

I powiedz co się stanie jeśli do samego płynu dolejemy wody (dostanie się wilgoć)? A do samego proszku? Albo jak zmieszać mokry proszek z płynem?
Shaed
Minstrel
Minstrel

ID: 17379

przez Sokół » So, 27 gru 2014, 21:11:32

Już poprawiam te godziny przygotowania:D

Na proch wydzieliłam w osobnym akapicie ;o Pisałam, ze w mniejszej częsci opakowania jest. A jak wilgoć do płynu się dostanie to nic - może efekt będzie nieco mniejszy. Jak do proszku, to dupa. Nie rozpali się.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Shaed » So, 27 gru 2014, 21:23:54

Fakt... zmyliło mnie, że proszek i mikstura wykorzystują podobne składniki.

No i wskaż mi bo nie widzę, w której części opisu pisze, żeby chronić przed wilgocią.
Shaed
Minstrel
Minstrel

przez Sokół » So, 27 gru 2014, 21:27:39

Spokojnie, trafia się :D

Yyy... czekaj, już dopiszę w nawiasie choćby. Żeby było, bo mi też to umknęło.

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Shaed » N, 28 gru 2014, 19:46:56

Okej, ja więcej zastrzeżeń nie mam.

Ewentualnie wywal ten fragment:
przy pomocy choćby płaszcza/kurty)

Dużego płomienia płaszczem nie zgasi, a na małym to położyć się można i też będzie xD

Obrazek
Shaed
Minstrel
Minstrel

przez Sokół » N, 28 gru 2014, 19:50:36

I wywalone ^^

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Caindel » N, 18 sty 2015, 12:09:58

Do poprawy:

Dziwnie czerwonawy kolor oleistego w konsystencji, dotyku i specyficznym, rybim zapachu płynu może sugerować dodatki krwi lub wnętrzności jakiś morskich zwierząt.

Dziwnie czerwonawy kolor oleistego w konsystencji, dotyku specyfiku, o rybim zapachu, może sugerować dodatek krwi lub wnętrzności morskich stworzeń.

Nie mija się to bardzo z prawdą, bowiem dla pozyskania oleistości wykorzystuje się olej pozyskiwany z wątroby ryb morskich, co jest procesem skomplikowanym.

//powtórzenie:oleistości, olej//

Warto wspomnieć również, że przygotowanie mikstury trwa przez kilkanaście godzin, i odbywa się poprzez powolne mieszanie składników "na zimno" - w wygrzanym i wyszorowanym kredą dużym naczyniu wręcz uciera się ostrożnie kolejne składniki, do pozyskania odpowiedniej konsystencji i koloru.

// na bogackiego...zrób z tego tasiemca dwa zdania//

Wiadomym jest jednak, że pojemniczki z gliny, w jakich się przechowuje ogień alchemiczny posiadają dwie części: mniejsza, z bardzo łatwopalnym proszkiem wykonanym z osiru, siarki, saletry i mąki pszennej (ta ostatnia daje efekty rozprysku na większej powierzchni), będącego głównym, poza powietrzem, elementem zapalnym substancji, oraz dużej części, wypełnionej płynem i szczelnie zamkniętej.

//ło matko...kolejny długas? Trish czy Ty próbujesz pobić samą siebie w długości pisanych zdań? :D Zrób z tego dwa, nawet trzy.//

Rozbicie takiego naczynia powoduje roztrzaskanie ścianek, zmieszanie proszku z pyłem i w konsekwencji niemal natychmiastowe (bo w przeciągu kilkunastu sekund) pojawienie się bardzo trudnego do ugaszenia ognia (działa tu albo magia albo zaduszenie), nader żarłocznego i pochłaniającego wszystko, co znajduje się w pobliżu.

//...Juz wiesz co trzeba zrobić.^^//

Większe gildie lub organizacje nie będą miały problemu z zakupieniem większej (około 20 pojemniczków) ilości tej substancji, gdyż tworzona w większej ilości jest tańsza – pojedyncze osoby jednak nie wejdą raczej w jej posiadanie, chyba, że poprzez kradzież lub wymuszenie.

//Tu też.^^ I powtórzenia: większej ilości.//

poskracaj te wykręty językowe. :)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Sokół » Pn, 26 sty 2015, 19:51:08

*przejechała na różowej hulajnodze i poprawiła co trzeba... w końcu! :D *

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Caindel » Wt, 27 sty 2015, 01:36:37

:o To mi umknęło

Ogień alchemiczny to bardzo lepka, łatwopalna substancja, która zapala się przy kontakcie z powietrzem.

Ogień alchemiczny to bardzo lepka substancja, która ulega samozapłonowi przy kontakcie z powietrzem

W wygrzanym i wyszorowanym kredą dużym naczyniu wręcz uciera się ostrożnie kolejne składniki, aż do pozyskania odpowiedniej konsystencji i koloru.

//wywal "wręcz"//

Wiadomym jest jednak, że pojemniczki z gliny, w jakich się przechowuje ogień alchemiczny posiadają dwie części.

//wywal " jednak"//

Większe gildie lub organizacje nie będą miały problemu z zakupieniem większej (około 20 pojemniczków) ilości tej substancji, gdyż tworzona w większej liczbie pojemników jest tańsza.

//Trish...* zabiera jej hujajnogę* Dostaniesz na powrót, jak to poprawisz. Powtórzenia: większe, większej, większej//

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Sokół » Wt, 27 sty 2015, 10:35:42

A teraz oddaj hulajnogę :<

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Caindel » Wt, 27 sty 2015, 11:39:41

Powinnaś teraz poginać przez tydzień za karę z buta, ale masz* oddaje hujajnogę* I żeby mi to było przedostatni raz.;)* grozi palcem*:d

AKCEPT

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Caindel » N, 28 cze 2015, 00:15:27

Opis na wiki. Archiwum.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

Powrót do Archiwum