Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Dyskusja] Reputacja u rzemieślników

Moderator: Caindel

przez Escalus » Wt, 5 cze 2012, 21:58:00

Jakiś czas już mnie dręczyła kwestia punktów reputacji rzemieślników. Co zrobić z ich brakiem? Wszak nie będziemy wybijać sobie zębów o nie na arenie - to działka wojowników i innych klas walczących.
Stąd też taka propozycja:
Reputację rzemieślnikowi podnosi inny gracz.
Już rozwijam pomysł: (na własnym przykładzie, wszak jestem rzemykiem;] )
Wykonuję zamówienie dla gracza, ten jest niezwykle wdzięczny, zapowiada dalsze zamówienia dla swojej postaci i poleca mnie znajomym. Reputacja mi wzrasta, ale mechanicznie nie.
Mój pomysł jest taki, by gracz, który skorzystał z umiejętności rzemieślnika (czyli kupił jego towar) miał możliwość przyznania mu punktu reputacji. Ujemnego lub dodatniego. (coś na typ komentarzy na allegro)
Jeden gracz - jeden punkt dla konkretnego rzemyka, by uniknąć przegięciom. Ewentualnie jeden punkt co kilka, kilkadziesiąt poziomów (ale to mniej ma sensu moim zdaniem)

W celu uniknięcia sabotażu, proponowałbym, by ta sama profesja nie mogła sobie przyznawać punktów (alchemik nie odejmie punktu innemu alchemikowi, zbrojmistrz innemu zbrojmistrzowi, ale płatnerz może przyznać punkt kartografowi itp).
Dalej to nie rozwiąże problemu multikont, ale w sumie na arenie też tak można cheatować.

Nie wiem jeszcze co z uzasadnieniami (czy jest sens, bo to może dziwnie wyglądać, z drugiej strony to byłoby uwiarygodnienie przyznania punktu)

Czekam na wasze opinie i propozycje;]
Obrazek
--------------------------------------------
Schudnąć to odrobinę umrzeć.
Garfield
Escalus
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 992

przez Puchatek » Wt, 5 cze 2012, 22:03:34

Może administracja wymyśli jakieś zadania dla rzemyków, które będą zwiększać ich reputacje, a poza tym myślę, że za codzienniki też powinna być reputacja.
Puchatek
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 158

przez Escalus » Śr, 6 cze 2012, 18:00:52

Może. Ale skoro jeszcze nie wymyśliła, to rzucam tą propozycję;]
Może podczas dyskusji wypłynie coś ciekawszego=ostatecznego
Obrazek
--------------------------------------------
Schudnąć to odrobinę umrzeć.
Garfield
Escalus
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 992

przez Ebbervar » So, 19 kwi 2014, 02:45:02

Stąd też taka propozycja:
Reputację rzemieślnikowi podnosi inny gracz.
Już rozwijam pomysł: (na własnym przykładzie, wszak jestem rzemykiem;] )
Wykonuję zamówienie dla gracza, ten jest niezwykle wdzięczny, zapowiada dalsze zamówienia dla swojej postaci i poleca mnie znajomym. Reputacja mi wzrasta, ale mechanicznie nie.
Mój pomysł jest taki, by gracz, który skorzystał z umiejętności rzemieślnika (czyli kupił jego towar) miał możliwość przyznania mu punktu reputacji. Ujemnego lub dodatniego. (coś na typ komentarzy na allegro)
Jeden gracz - jeden punkt dla konkretnego rzemyka, by uniknąć przegięciom. Ewentualnie jeden punkt co kilka, kilkadziesiąt poziomów (ale to mniej ma sensu moim zdaniem)

W celu uniknięcia sabotażu, proponowałbym, by ta sama profesja nie mogła sobie przyznawać punktów (alchemik nie odejmie punktu innemu alchemikowi, zbrojmistrz innemu zbrojmistrzowi, ale płatnerz może przyznać punkt kartografowi itp).
Dalej to nie rozwiąże problemu multikont, ale w sumie na arenie też tak można cheatować.

Świetny pomysł. Mam nadzieję, że możliwy do zrealizowania. Marcin się tu nie wypowiedział, na razie przenoszę do wykonania - mechanika.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Thoran Rion » Pt, 22 maja 2015, 12:18:44

Temat raczej nie przejdzie ze względu na braki systemu reputacji w ogóle. Gdy bedzie on wymyślany to weźmie się pod uwagę rzemieślników także.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

Powrót do Odrzucone