Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Mechanika] Koncept rankingów czasowych

Moderator: Caindel

Czy podoba ci się ta opcja

Ankieta wygasła Pt, 30 mar 2012, 20:04:23

Tak
7
47%
Nie
5
33%
Nie mam zdania
3
20%

Liczba głosów : 15

przez Hactus » Wt, 1 maja 2012, 16:53:21

nobopoco napisał(a):W gwoli ścisłości:
Dostanie się na szczyt rankingu to bardziej kwestia sprytu i systematyczności niż daty rejestracji. Wiem coś o tym, bo w niecały miesiąc z 40-50 miejsca przeskoczyłem na pierwsze. Jeśli są chętni, to mogę napisać poradnik jak efektywnie wykorzystać PA.

Dostanie się na szczyt nie jest możliwe w niecały miesiąc przy obecnej sytuacji, jeżeli mówimy o rankingu poziomowym. Nawet osoby z 4-5 miejsca mają nikłą szansę, żeby się wbić chociażby na 2 miejsce, bo nie ma prawie różnic w odzyskiwaniu PA (nawet 600 szczęścia nie robi zbytniej różnicy)
Inne rankingi to kwestia tylko, kto co rozwija. Łatwiej się dostać na szczyt rankingu charyzmy, bo mało osób daje w to maksa. Ba - nawet nikt, więc tutaj spryt nie ma nic do rzeczy.

Co do dyskusji i problemu rankingów.

Podoba mi się propozycja Mistica co do wojów. Tylko pytanie: Czy za każdy atak jest pobierane PA ? Jeżeli nie, to wszystko w porządku.
Zamiast puli 100 punktów dałbym 1000 ptk, żeby nie dało się wszystkich wydać. Do tego dać ograniczenie, że każdą osobę można atakować maksymalnie 3 razy, żeby nie było remisów.

Tylko teraz jeden problem - multikonta, tzn. darmowe punkty, które ktoś by sobie farmił, bo rozumiem, że trzeba by było się bić na arenie.
Hactus
Giermek
Giermek

ID: 3939

przez Mistic » Wt, 1 maja 2012, 17:05:09

Hactus napisał(a):
Co do dyskusji i problemu rankingów.

Podoba mi się propozycja Mistica co do wojów. Tylko pytanie: Czy za każdy atak jest pobierane PA ? Jeżeli nie, to wszystko w porządku.
Zamiast puli 100 punktów dałbym 1000 ptk, żeby nie dało się wszystkich wydać. Do tego dać ograniczenie, że każdą osobę można atakować maksymalnie 3 razy, żeby nie było remisów.

Tylko teraz jeden problem - multikonta, tzn. darmowe punkty, które ktoś by sobie farmił, bo rozumiem, że trzeba by było się bić na arenie.

Emm PA ? To jest normalna walka na arence, tylko, żew rankingowa, wiec te same zasady, koszt pa, exp itd dodatkowo jeśli są spełnione odpowiednie warunki to dostaje się pkt za walkę do rankingu. Ograniczenie jest spoko, nie rozumiem, czemu nie miało by się dać wydać tych pkt, te 100 pkt, to coś co się resetnie co reset główny, do rankingu idą tylko te pkt które udało nam się po walkach zachować więc komuś może dojść 200 a komuś 90

Co do multi, jak będzie ograniczenie to nie będzie problemu, po za tym to wymagało by ciągłego expienia tego multi by nadążyło za mainem który z walki ma przecież exp. Ew. można zrobić tak, że walczą tylko zalogowani co trochę utrudni bajkę.
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

ID: 107

przez Thoran Rion » N, 15 lip 2012, 09:01:53

Ktoś ma do dodania coś w tym wątku?
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Thoran Rion » Cz, 21 maja 2015, 10:41:20

Ok, na razie pomysł ten odrzucam. Będziemy się starali wprowadzić więcej możliwości dywersyfikacji zdobywania PD, PA itd tak aby pewne wahania na liście rankingu głownego były możliwe, z kolei dla każdej drogi biegłości zrobimy oddzielne rankingi np. dla wojowników arenowe.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

Poprzednia strona

Powrót do Odrzucone