Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Półwysep Północny (Twierdza)

Moderator: Skrybowie

przez Ebbervar » Pn, 21 paź 2013, 22:19:50

Lokacja do rozpisania.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

ID: 2505

przez Dragonias » Wt, 17 gru 2013, 17:16:56

Półwysep Północny

Położenie lokacji
Twierdza Urrthorror

Obrazek

Opis lokacji.
Półwysep Północny, nazywany też Półwyspem Wiatrów, to najdalej wysunięta w tym kierunku, lądowa część Wyspy Mew. Kraina rozciąga się pomiędzy górskim pasmem Dagurol a łagodnym wybrzeżem Morza Światów. Na zachodzie graniczy z Puszczą Dziwów a na wschodzie z odludziem Ciernistych Pustkowi. Teren jest równinny z porozrzucanymi gdzieniegdzie, pagórkowatymi wzniesieniami. Dominują trawy, wrzosowiska i niewielkie skupiska krzewów, urozmaicone pojedynczymi drzewami. Płynie tutaj kilka niewielkich rzeczek, wykorzystywanych do nawadniania pól. Charakterystyczną cechą krajobrazu są drewniane wiatraki, których naliczono około trzydziestu. W ich sąsiedztwie powstały wioski i rozwinęło się prymitywne rolnictwo. W niemal centralnej części Półwyspu Północnego, zlokalizowane jest słone Jezioro Mrungha.
Na Półwyspie Północnym często wieją wiatry. Zimy są łagodne a lata gorące, ze sporymi opadami deszczu.

Historia lokacji
Półwysep Północy od czasów pierwszych osadników, uważany był za dostatnią krainę. Szybko rozwinęło się tutaj rolnictwo i rybołówstwo a z czasem młynarstwo. Sąsiedztwo górskiego pasma Dagurol, Puszczy Dziwów i Ostowych Ciernisk, zapewniało potrzebne do rozbudowy osad surowce. Za panowania Daakarów, powstały sieci kamiennych duktów i systemy nawadniające pola uprawne. Uprawia się tutaj: owies, pszenicę, chmiel, fasolę i bób. Do pracy na plantacjach, wykorzystuje się niewolników. Powstanie Twierdzy Urrthorror wymusiło na Herszcie Dragoniase, wybudowanie na Półwyspie Północnym fortu, obsadzonego garnizonem ciężkiej piechoty Waghhht i oddziału lekkiej jazdy Snaga's Ghash. Znajduje się w centralnej części krainy, niedaleko słonego jeziora Mrungha.

Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Chłopi
Niewolnicy
Młynarze
Kamieniarze
Kupcy
Rybacy
Zwiadowcy Snaga's Ghash
Piechota Wagggt

Stworzenia jakie można spotkać
Brzytwodziób (nadbrzeża)
Bulette
Krensar
Trork

Rośliny jakie można spotkać
Brzoza Wonna
Jaskółcze Ziele
Łachmanka Przydrożna

Autor: Dragonias ID 8290
Ostatnio edytowano Wt, 7 sty 2014, 18:46:21 przez Dragonias, łącznie edytowano 4 razy
Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk. Albert Camus
Dragonias
Minstrel
Minstrel

ID: 1372

przez Ebbervar » Śr, 18 gru 2013, 02:15:55

Rosną tu niewielkie skupiska drzew i krzewów. Charakterystyczną cechą krajobrazu są wiatraki, których jest tutaj około dwustu.
Jak dla mnie zbyt duża liczba wiatraków. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że co rusz to wiatrak w polu widzenia. 200 to za dużo. A to tylko fragment obszaru wyspy.
Historia lokacji
Półwysep Północy od czasów pierwszych
Północny
Powstanie Twierdzy Urrthorror wymusiło na Herszcie Dragoniase, wybudowanie Na Półwyspie Północnym fortu, obsadzonego garnizonem ciężkiej piechoty Waghhht i oddziału lekkiej jazdy Snaga's Ghash.
Dragoniasie; "na" z małej litery

Rolnictwo i płody rolne są słabą gałęzią gospodarki tego kraju, główna uwaga skupia się na rybołówstwie, a co opis lokacji to trochę sprzeczne z projektem państwa. Wyspa od początku głównie kojarzyła mi się z górami, górnictwem, metalurgią, wydobyciem minerałów, metali itp. Więc mega rozwinięte młynarstwo i rolnictwo to jakoś mi nie pasuje. Z czegoś trzeba zrezygnować i importować.

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Dragonias » Pn, 6 sty 2014, 10:21:03

Racja, przeholowałem z ta ilością wiatraków. Uszczupliłem ich liczbę do 30 sztuk i nadałem rolnictwu prymitywna formę.
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ehrel » Wt, 7 sty 2014, 18:32:11

To może zacznę od tytułu, który pomimo dobrych chęci się nie pogrubił.

Teren jest równinny z porozrzucanymi gdzie nie gdzie, pagórkowatymi wzniesieniami.

Gdzieniegdzie pisze się razem ^^

Sieje się tutaj i zbiera: owies, pszenicę, chmiel, fasolę, bóbr i ćwikłę

Ćwikły się ani nie sieje ani nie zbiera. Ćwikłę się otrzymuje z buraków.

I tak się zastanawiam na grzyba te wiatraki? Ja rozumiem, że wiatr wieje mocno a więc można stawiać młyny do mielenia ale po co drewniane wiatraki? Ani to prądu nie daje ani pożytku z tego nie ma. No chyba, że na krety :>
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 39

przez Rhan » Wt, 7 sty 2014, 18:42:30

Ehrel napisał(a):

Bobrów też się nie sadzi xD Zakładam, że chodzi o bób, więc usuń r. Że tak wtrącę o ile można.
Obrazek
Rhan
Mieszczanin
Mieszczanin

ID: 3770

przez Ehrel » Wt, 7 sty 2014, 18:43:59

Rhan napisał(a):
Ehrel napisał(a):

Bobrów też się nie sadzi xD Zakładam, że chodzi o bób, więc usuń r. Że tak wtrącę o ile można.

Bez kitu, nie zauważyłem :mrgreen:
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz

przez Dragonias » Wt, 7 sty 2014, 18:45:24

Ćwikła wywalona, z buraków rezygnuje :D .
Bób, faktycznie, niezłe wiatry po nim.
Zmieniłem na uprawia się :D

Przecież wiatrak mieli zboże na mąkę, podobnie jak młyn :D . Nie jest to jakaś nowoczesna technologia.

Znane nam wiatraki (z pionową osią) wynaleziono w IX wieku we wschodniej Persji, do Europy dotarły pod koniec XII wieku. Pierwsze wiatraki służyły głównie do mielenia zboża, w pierwszej połowie XIV wieku na terenie obecnej Holandii zaczęto używać wiatraków do osuszania polderów. W późniejszych latach pojawiły się wiatraki tartaczne, inne mełły i mieszały pigmenty, rozdrabniały skały na kruszywa, plotły sznury konopne, wyciskały olej, mełły tytoń, drewno (na papier), kakao, kawę lub gorczycę (na musztardę).

źródełko http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiatrak
Dragonias
Minstrel
Minstrel

przez Ebbervar » Pt, 10 sty 2014, 04:58:21

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ebbervar [2505]
Ebbervar
Administrator
Administrator

przez Ehrel » Pt, 10 sty 2014, 19:16:08

Obrazek
Ehrel
Stary Bajarz
Stary Bajarz