Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Mechaniczne wbijanie poziomów.

Zanim zadasz pytanie na forum odnośnie gry, sprawdź czy nie ma już jakiegoś poradnika dotyczącego Twojego problemu.

Moderatorzy: Caindel, Astenna

przez Berilac » Wt, 2 wrz 2014, 14:21:23

UWAGA :!: :!: :!:
ZE WZGLĘDU NA ZMIANY WPROWADZONE DO GRY PORADNIK PRZESTAJE SPEŁNIAĆ SWOJĄ FUNKCJĘ I JEST JUŻ NIEAKTUALNY :!:

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE TUTAJ:
http://www.gildwars.net/viewtopic.php?f=131&t=5871


Poradnik powstał na bazie mego własnego doświadczenia i na tę chwilę jest moim zdaniem NAJSZYBSZĄ metodą wbijania lvli w grze. Nie zauważyłem, aby ktokolwiek raczył się dzielić swoją wiedzą nt. efektywnego wbijania poziomów w KF-ie.
Jak się komuś nie podoba przebieg własnego lvlowania, zawsze to jakaś dodatkowa wiedza.
Poradnik dotyczy expienia mechanicznego w tej chwili, przed wejściem zmian 8 up'a.

Nowa adnotacja z dnia 28.09.2014. Wskazówki naniesione ze względu na liczne pytania o drogę rozwoju dla postaci o nastawieniu na magię.

UWAGA :!: Przedstawione tutaj porady niosą ze sobą konsekwencje mechaniczne. Wasza postać stanie się typem wojownika, walczącego orężem jednoręcznym, tzw. z "łapy". Jest wiele dróg walki z bestiami na rozdrożach, przedstawiona tutaj jest po prostu moim zdaniem najszybsza. Gdyż pozwala zabijać przeciwników o dużo wyższym poziomie niż własny (a co za tym idzie dostaje się więcej biegłości, złota, doświadczenia).

Kilka uwag do walki magią:
1. Jeżeli ktoś widzi swojego bohatera w roli maga, to należy stosować się jedynie do porad wskazanych do tego 13-14 lvlu postaci. Potem zamiast zmieniać przedmioty na miecze/topory itd., itp. dalej bije się czarami i kosturem.
2. Wzmianki dotyczące wymiany przedmiotów co 10 lvli obowiązują. Na TARGU kupujecie od graczy jedynie przedmioty niebieskie/czerwone (pomarańczowe tylko, jak nie ma aktualnie lepszych na straganie). NIGDY nie kupujecie z TARGU przedmiotów białych/zgniłych :!:
3. Jeżeli nie ma na TARGU wymaganych/szukanych przez Was przedmiotów, szukacie rzemieślników, albo w ostateczności kupujecie białe, ale ze sklepu NPC.
4. Jeżeli zamierzacie grać magiem to od 8 lvlu postaci inwestujecie po wytrzymałości nie w ZRĘCZNOŚĆ, a w INTELIGENCJĘ. Zasada 10/20 do WYTRZYMAŁOŚCI oraz 10/20 INTELIGENCJI, co poziom obowiązuje.
5. Miejcie na uwadze, że wymiana na 30 poziomu z ubrania lekkiego na typ ciężki nie wchodzi w rachubę, jeżeli chcecie grać MAGIEM, bo płytówki obniżają obrażenia magiczne. Zostajecie przy walce w LEKKIM typie ubioru.
6. Wbijanie biegłości w magii da punkty w DRODZE MAGII, a nie "drodze walki". Wiąże się to z innymi skillami, którymi będzie siepać bestie. Nie będę tego opisywał, gdyż każdy wybiera, co mu się podoba (a ten poradnik nie do tego służy).


1 Poziom postaci zanim rozdasz początkowe cechy i zdolności:
Kupujesz za to swoje złoto ze startu (chyba 10 000 sztuk na start się dostaje)-> lekkie ubranko (na początek wystarczy zbroja, buciory, czapka); -> kupujesz kostur, ale najlepiej poszukać jakiegoś pomarańczowego/czerwonego na targu, białe są przereklamowane ;) -> kupujesz czar UWAGA: Czar Ofensywny Bezpośredni, też najlepiej pomarańczowy, albo czerwony na targu;

Cechy i atuty: Wszystko inwestujesz w wytrzymałość do 8 poziomu co najmniej. WSZYSTKO! Potem 10ptk dalej w wytrzymałość, a 10 w zręczność i tak aż osiągniesz po 600/700 punktów obu cech (te 100 lepiej zostawić, bo można je kupić za złoto z akademii, czyli jesteśmy te punkty do przodu, bo nie trzeba było marnować poziomów na dobicie ich na full). Atuty z drogi ogólnej dajesz w "Przełamanie Obrony" ma być na 5 od razu (na 1 lvlu). Rozwijasz do końca, potem już co chcesz, ale najlepiej krytyki, inicjatywę, później możesz obronę.

Następnie: Wbijasz kilka poziomów, co pewien czas sprawdzaj sobie zakładkę ATUTY, bo wbita biegłość na magii pozwoli Ci dać punkty we WSKRZESZENIE, wszystkie punkty dajesz w to; Koło 6 poziomu dokupujesz brakujące lekkie: rękawiczki, nogawice. -> A następnie wbijając ATUTY wrzucasz je w BOSKI PROMIEŃ MAGII i tak do poziomu 10 umiejętności (można spokojnie wbić w jeden dzień); -> postaraj się bić potworki takie, które mają poziomy nieco wyższe jak Twoje +3/+5; Z wyższymi może być problem; -> naprawiasz ekwipunek co jakieś 5 walk; -> kup sobie za resztę złota miksturki leczenia, ale tylko te na 1 poziom i zawsze te na 1 poziom (możesz mieć ich nawet kilka tysięcy, przydadzą się. A kiedy wbijesz tak, gdzieś z 20 lvl postaci opłacać się będzie kupować je na rynku od graczy); ->jak między walkami masz mało hp, to podlecz się na spokojnie tymi miksturkami;

W trakcie pierwszych 10 lvli: Kup dom właściciela. Miej kolegów na 10 poziomie. Jeśli ich nie masz, szukaj kolegów na 10 poziomie żeby ci wysłali PA (+30 PA na dobę). Uzyskaj PA z topek (+25 PA na dobę). Walczysz od razu z potworami 2-3 poziomy wyżej, starasz się stopniowo zwiększać pułap. Ostrożnie! O ile jeszcze na 3-5 poziomie możesz sobie tam umrzeć o tyle od 6 MUSISZ wygrywać wszystko. Na 8 powinieneś już średnio mordować potwory co najmniej o 6-10 poziomów wyżej (bo ATUT WSKRZESZENIE będzie na max).

Poziom 10 postaci: Wymieniasz lekkie ubranko, na takie na odpowiednim poziomie (czyli teraz 10 poziom), najlepiej poszukaj wszystkiego na targu, często można znaleźć pomarańczki/czerwone ->ubierasz całą postać w LEKKI typ ciucha; -> wymień kostur na taki na 10 poziom, też poszukaj na targu; -> jak znalazłeś na 1 poziomie czar ofensywny czerwony, to na poziom 10 może być ciężko coś takiego znaleźć, a staty czerwonych są lepsze od tych białych itd.; jak znajdziesz Taki sam czar bezpośredni ofensywny ale na lvl 10 postaci, to kupuj; -> bijesz potworki jak uprzednio, co jakiś czas lecz się miksturkami i naprawiasz ekwipunek;
Idąc tą ścieżką powinieneś wbić max wskrzeszenie i boski promień około poziomu 13-14 postaci. I się zaczyna.

Od 13/14 poziomu bierzesz broń w łapy, najlepsze są dwie, np. dwa mieczyki. Oczywiście kup sobie je z targu, najlepiej pomarańczowe/czerwone. Z zakładki ATUTÓW WALKI rozwijasz jako pierwszą Szarżę. Potem polecam Cios z Nieba, Kontratak, potem Zabójczy Cios, Cios głową itd., itp.. Z dobrych wieści, w pierwszy dzień da się wbić 13 poziom.

Każdy pieniądz odkładasz grzecznie! Po za kupowaniem mikstur (zawsze na 1 poziomie, nigdy wyżej. Najlepiej od razu 2000, jak masz więcej kasy, to kup i 5000 nie zaszkodzi) i naprawianiem broni. ->Jak odłożysz pieniądz kupujesz cechę z akademii/koszar (sprawdź obie szkoły, bo zależnie od charakteru czasem masz taniej.) ->Szukasz przyjaciela rzemieślnika. ->Zawsze kupujesz najlepszą broń z kryształami (optymalnie wymiana co 10 poziomów.) ->Gromisz stwory, zbierasz kasę.

Kilka uwag:
- ekwipunek wymieniaj co 10 poziomów;
- kupuj sprzęt niebieski/czerwony, w najgorszym wypadku pomarańczowy (jak nie ma innego na rynku akurat);
- koło 30 poziomu wymieniłem sobie ubranie na typ CIĘŻKI i nie żałuję;
- po wbiciu 600/700 punktów cech w wytrzymałość i dokupieniu tych 100 ze szkół opłaca się też rozwijać inne cechy, np. szybkość, szczęście dla inicjatywy i bonusów PA z Włości;

Jeżeli są jeszcze jakieś pytania, albo gdzieś mam błędy -> Proszę mnie grzecznie upomnieć: można tutaj na forum, albo w grze na PW. :D
Ostatnio edytowano Wt, 30 wrz 2014, 21:00:24 przez Berilac, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Berilac
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz, 14 sie 2014, 14:00:51
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła... XD
ID: 10277

przez Ebbervar » Wt, 2 wrz 2014, 15:00:19

W mechanice dużo się zmieni, ale póki co niech gracze nabijają poziomy ile wlezie :)
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Berilac » Pn, 22 wrz 2014, 01:19:47

Żeby nie było, że się przechwalam, to pokażę Wam ps z mojego alta, którego budowałem stricte według porad spisanych w moim poście wyżej.
Wojak ma dwa mieczyki jednoręczne i ciężki typ zbroi (cały set), na amulet/pierścionek nie ma co patrzeć, bo jakieś pokraczne cechy tam mam, żeby tylko było cokolwiek. Wskrzeszenie zaskoczyło dwa razy podczas tej walki, nie miałem pełnego HP kiedy go atakowałem. Biłem "boskim promieniem magii" (jeden raz i nie trafiłem), "ciosem z nieba", "zabójczym ciosem" i "szarżą". Jeden raz na sam koniec też skorzystałem z "rozbrojenia". Walka jest łatwa do wygrania, ale ze względu na czas trwania, preferuję tłuc potworki koło 100 poziomu (bo giną na dwa, góra trzy hity).

Link do wyszukania, jak ktoś obrazka nie widzi: http://i.imgur.com/s2NXsdS.jpg

A obrazek tutaj:
Obrazek

P.S. Nie sugerujcie się moim Hobbitem, na którym mam znaczek mg, bo jego buduję we wszystkim: rzemieślniku, wojowaniu i magii. I mam tam tak rozkraczoną postać, że głowa mała.
Avatar użytkownika
Berilac
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz, 14 sie 2014, 14:00:51
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła... XD
ID: 10277

przez Zefrin » N, 28 wrz 2014, 11:09:57

Zacne ! I pomocne dla nowych graczy bo można się zakręcić i zniechęcić a tu masz - wskazóweczki ! :) Jedną postać prowadzę według Twoich wytycznych i rewelka podoba mi się :) Także dziękować.
Avatar użytkownika
Zefrin
Chłop
Chłop
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 3 wrz 2014, 20:01:07
ID: 10764


Powrót do Poradniki

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości