Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Kopalnia jadeitu - Zielony Smok (Amarth)

Moderator: Skrybowie

przez Shaed » Śr, 31 lip 2013, 21:15:40

[Lokacja] Kopalnia jadeitu - "Zielony Smok"

http://imageshack.us/a/img442/324/5okl.jpg

1. Położenie lokacji (Amarth, Silexa, niedaleko na północny-wschód od Luperii)
2. Opis lokacji:
To dość młoda kopalnia, a jednak już sięgająca daleko wgłąb gór. Jednak nie jest to zasługa górników! Kopalnia w większości to umocnione naturalne jaskinie, a nie wydrążone ręką istot inteligentnych tunele. Naturalne bogactwa zaczynają się już po przebyciu stu kroków, jednak wydobycie zaczyna się dużo później, gdyż dopiero w głębszych jaskiniach oszacowano złoża jadeitu na dostatecznie bogate oraz wymaganej jakości. Wydobycie prowadzi się ostrożnie, raz z uwagi na cenny minerał, dwa ponieważ jeśli odnoga nie jest zbyt rozległa, często pada decyzja o jedynie szczątkowym umocnieniu stropu, które potem często jest demontowane. Przez taką działalność kopalnia wciąż w znacznym stopniu przypomina naturalną jaskinię, gdzie co jakiś czas można natrafić na bardziej rozległe komnaty, w których odpoczywali górnicy. One też jako jedyne posiadają wykute w skałach zdobienia, posągi oraz trwalsze umocnienia.Jeśli jest to pierwszy przystanek na trasie zmierzającego na górę urobku, to tutaj poddawany jest wstępnemu oczyszczeniu. Stąd poza kuchnią, miejscem przeznaczonym na modlitwę, osobnym na odpoczynek, są tutaj lżejsze i mniejsze maszyny, pomagające we wstępnej obróbce. One jako jedyne są przenoszone coraz dalej wgłąb kopalni, wraz z postępem prac. Pozostałe cięższe spoczywają w pierwszym z takich punktów postojowych, zwanym przez górników Jadeitową Paszczą. Jest to obszerna komora, w której wciąż na ścianach i suficie można dostrzec liczne kryształki cennego kamienia, w których odbijają się światła pochodni oraz magicznych ogników. W tym miejscu poza maszynerią obsługującą ją załogą rzemieślników, stacjonuje także straż. Najczęściej są to najemnicy tutejszej szlachty oraz oddział Górali, do których zadań należy sprawdzanie pilnowanie zarówno wejścia, jak i pracujących górników. Tak przez bestiami zamieszkującymi tunele, jak i ich własną chciwością.

3. Historia lokacji:
Kopalnia została założona oficjalnie dopiero 25 lat temu. Wcześniej nieliczni górnicy wydobywali tutaj szlachetne kamienie na własną rękę, co groziło śmiercią pod obsuwającymi się odłamkami skalnymi, lub z łap mieszkających tutaj potworów. Dopiero dwóch lokalnych szlachciców postanowiło połączyć swe siły i z pomocą Rady Amarth, która zgodziła się przysłać wsparcie zarówno Górali, jak i kilku Magów Bojowych, poczęli oczyszczać jaskinie oraz przygotować je pod kopalnię z prawdziwego zdarzenia.Choć zainwestowali w ten plan wszystko co mieli, sprzedając posiadłości, ziemię oraz resztę dobytku, dziś nie mogą tej decyzji żałować. Mimo początkowych trudności, udało się przetrzebić, lub przegonić bestie na tyle, by możliwe było rozpoczęcie wydobycia. Część tuneli zamknięto, części pilnowała straż. Jednak, nawet potwory i wypadki do których z początku dochodziło dość często, nie ostudziły zapału dwóch przyjaciół. W końcu dopięli oni swego. Pierwszą naturalną komorę, znajdującą się zaledwie sto kroków od wejścia umocniono oraz przystosowano jako pomieszczenie dla maszyn i górników.Jadeitowa Paszcza, jak nazwano ten fragment kopalni, nigdy nie została ograbiona z kryształów. Nikt nie chciał osłabiać ścian i stropu. Z czasem, gdy wydobycie przestało być opłacalne, schodzono tunelami niżej, lub też zamykano jedne i odpieczętowano te wcześniej zamknięte komory, zawsze jednak starając się, by naraz nie otwierać zbyt wielu ścieżek. Naturalne jaskinie nadal pełne są swoich poprzednich lokatorów, zaś oddziały niewystarczające, by w razie potrzeby bronić wszystkie tunele naraz. Dlatego schodząc niżej, często wynajmowano dodatkowo poszukiwaczy przygód lub najemników, by oczyścić drogę, jednocześnie zamykając wszystkie jaskinie z których w chwili obecnej nie korzystano. Oczywiście w przyszłości, być może narodzi się potrzeba, by ponownie je odkopać, jednak już teraz zarobki kopalni uczyniły z Jej założycieli Magnatów. Ci zaś doskonale zdają sobie sprawę, że pozwalając na jednoczesne wydobycie w wielu miejscach, co prawda zwiększyliby zarobki, ale także narazili się na utratę wszystkiego, co stworzyli od podstaw. Tym bardziej, że wydobywane tutaj odmiany jadeitu w wszystkich odcieniach zieleni, należą do szczególnie cenionych zarówno przez jubilerów, jak zdobników.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są)
- Górnicy - 100-120 os.
- Najemnicy - 40 os.
- Górale - 20 os.
- Rzemieślnicy - 20 os.
- Estkit Raust - Nadzorca Kopalni
- Aremen Gartan - Nadzorca Kopalni
5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)
- Kretoszczur
- Chudlarz (niewiele)
- Kryształowy Skorpion
- Stukoszczet (niewiele)
- Troglodyta
- Avinnanta
- Motylnik Błękitny (rzadko)

6. Typ lokacji:
Lokacja ogólnodostępna, należy do państwa Amarth.

7. Autor:
Shëd [17379]
Ostatnio edytowano N, 9 sie 2015, 10:22:11 przez Shaed, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Sobenna » Cz, 1 sie 2013, 08:32:59

Dlaczego wszyscy z takim uporem chcą przemycać realne kamyczki, kiedy na rynku w grze jest tyle pięknych i ciekawych? Proszę sobie wybrać jakiś kamyczek z rynku, zmienić jadeit na jakiś krwawnik albo inszy gorzknik i prześledzić też tekst pod tym kątem.
ObrazekObrazek
Słownik języka polskiego oraz Słownik ortograficzny najlepszymi przyjaciółmi gracza TGF.
Avatar użytkownika
Sobenna
Giermek
Giermek
 
Posty: 355
Dołączył(a): Pt, 21 sie 2009, 09:52:09
ID: 9494

przez Shaed » Cz, 1 sie 2013, 08:49:12

Znaczy nigdzie nie było o tych kamyczkach ni słowa, a że magiczne to nie chciałem tworzyć ich miejsc wydobycia, nie znając pochodzenia. Sądziłem, że to jakaś pochodna dawnych kwarków (które w fabularnie były baaardzo trudne do zdobycia). Przy okazji może wartałoby faktycznie dokładniej opisać te kamyczki zamiast posiłkować się tymi z naszego świata. Chyba, że gdzieś są już opisane, a po prostu ja nie potrafiłem tego znaleźć, wtedy poproszę o wskazówkę i sobie poczytam.
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Sobenna » Cz, 1 sie 2013, 08:55:36

Kamyczki same z siebie nie są magiczne. Kamyczki to kamyczki i skądś trzeba je wydobywać, żeby miały rację bytu na rynku. Proszę zmienić.

Naturalne bogactwa zaczynają się już po przebyciu stu kroków, jednak wydobycie zaczyna się dużo później, gdyż dopiero tam oszacowano złoża jadeitu na dostatecznie bogate, oraz wymaganej jakości.
przed oraz bez przecinka
Wydobycie prowadzi ostrożnie raz z uwagi na cenny minerał, dwa ponieważ jeśli odnoga nie jest zbyt rozległa, często pada decyzja o jedynie szczątkowym umocnieniu stropu, które potem często jest demontowane.
Wydobycie prowadzi się ostrożnie ze względu na cenny minerał, a jeśli odnoga nie jest zbyt rozległa, często pada decyzja o jedynie szczątkowym umocnieniu stropu, które potem często jest demontowane.
Przez taką działalność kopalnia wciąż w znacznym stopniu przypomina naturalną jaskinię, gdzie co jakiś czas można natrafić na bardziej rozległe komnaty w których odpoczywali górnicy.
po komnatach przecinek
Jeśli jest to pierwszy przystanek na trasie zmierzającego na górę urobku to tutaj poddawany jest wstępnemu oczyszczeniu.
przecinek po urobku i dalej: to tutaj jest on poddawany
Najczęściej są to najemnicy tutejszej szlachty, oraz oddział Górali, do których zadań należy sprawdzanie pilnowanie zarówno wejścia jak i pracujących górników. Tak przez bestiami zamieszkującymi tunele, jak i ich własną chciwością.
przed oraz bez przecinka, a dalej sprawdzanie i pilnowanie i po wejściu przecinek
zamiast robić z tego dwa zdania, proszę zrobić jedno: górników przed bestiami, zamieszkującymi tunele i i ch własną chciwością.
Kopalnia została założona oficjalnie dopiero 25 lat temu.
Proszę podać rok założenia.
Dopiero dwóch lokalnych szlachciców postanowiło połączyć swe siły i z pomocą Rady Amarth, która zgodziła się przysłać wsparcie zarówno Górali jak i kilku Magów Bojowych, oczyścić jaskinie oraz przygotować je pod kopalnię z prawdziwego zdarzenia.
Za bardzo lubisz zwrot: zarówno... jak i ... wsparcie górali i kilku magów bojowych. nie wiem też dlaczego zostali napisani z duzych liter.
Część tuneli zamknięto, części pilnowała straż. Jednak, nawet potwory i wypadki do których z początku dochodziło dość często, nie ostudziły zapału dwóch przyjaciół.
Część tuneli zamknięto, części pilnowała straż, jednak nawet potwory i wypadki, do których z początku dochodziło dość często, nie ostudziły zapału dwóch przyjaciół.
Jadeitowa Paszcza jak nazwano ten fragment kopalni, nigdy nie została ograbiona z kryształów.
przed jak przecinek
Z czasem gdy wydobycie przestało być opłacalne schodzono tunelami niżej, lub też zamykano jedne i odpieczętowano te wcześniej zamknięte, zawsze jednak starając się, by naraz nie otwierać zbyt wielu ścieżek.
Z czasem, gdy... po opłacalne też przecinek za to bez przecinka przed lub
Oczywiście w przyszłości, być może narodzi się potrzeba, by ponownie je odkopać, jednak już teraz zarobki kopalni uczyniły z Jej założycieli Magnatów.
no to oczywiście czy być może? :) jej i magnatów z małej, bez przesady.
Tym bardziej, że wydobywane tutaj odmiany jadeitu w wszystkich odcieniach zieleni, należą do szczególnie cenionych zarówno przez jubilerów jak zdobników.
Jeśli już tak lubisz ten zwrot, to pamiętaj, że przed jak daje się przecinek.
ObrazekObrazek
Słownik języka polskiego oraz Słownik ortograficzny najlepszymi przyjaciółmi gracza TGF.
Avatar użytkownika
Sobenna
Giermek
Giermek
 
Posty: 355
Dołączył(a): Pt, 21 sie 2009, 09:52:09
ID: 9494

przez Thoran Rion » Cz, 1 sie 2013, 09:10:11

Wstrzymałbym się z opisywaniem kopalni bo nie wiadomo czy w Amarth taka kopalnia może istnieć. Jak skończymy robić kreator państw to wtedy będzie można dalej opisywać tego typu lokacje.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Shaed » Cz, 1 sie 2013, 15:18:59

W takim razie poleży sobie chwilę, aż okaże się co i czy można wydobywać.
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Epilog » So, 10 sie 2013, 23:39:07

Sobenna napisał(a):Dlaczego wszyscy z takim uporem chcą przemycać realne kamyczki, kiedy na rynku w grze jest tyle pięknych i ciekawych? Proszę sobie wybrać jakiś kamyczek z rynku, zmienić jadeit na jakiś krwawnik albo inszy gorzknik i prześledzić też tekst pod tym kątem.


Pragnę tylko zauważyć, że to nie są kryształki wprawiane w coś dla bonusu, tylko po prostu materiał rzeźbiarski i ozdobny. Można robić z niego bransolety, figurki, wazy, itd. ;)
"Step 1 - I want you to bleed for me
Step 2 - I want you to kill for the thrill of it
Step 3 - I want you to love the taste of murder
Step 4 - I want you to die"


Obrazek
Avatar użytkownika
Epilog
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 545
Dołączył(a): Pn, 16 kwi 2012, 08:14:02
ID: 813

przez Ebbervar » N, 11 sie 2013, 12:50:21

Nie patrzymy aż tak dosłownie na rynek mechaniczny w grze. Wiadomo, że tam są tylko podstawowe surowce. Jakby admin miał dać tam wszystko to byłby to bezsens i chyba niemożliwość przy tylu surowcach. Od tego jest fabuła byśmy mieli to w fabule.
Shed, jeśli możesz dodaj do tego tematu http://www.gildwars.net/viewtopic.php?f=75&t=4464&hilit=+surowce&start=15 jadeit. Tak jak to rozpisała Psycho.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Shaed » Pn, 12 sie 2013, 23:41:24

Aaa to tam mam Ci spamować z surowcami? Dobrz, zacznę jak tylko poprawię tutaj te bąble, które zostały wyłapane i wrzucę na forum jeszcze jeden projekt nad którym pracowałem do tej pory.
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Ebbervar » Śr, 30 paź 2013, 13:14:19

Shed kiedy rozpiszesz ten jadeit? Tu masz schemat i przykład w jednym.

1. Nazwa: Piryt (złoto głupców)
2. Występowanie: Powszechnie występuje w Górach Południowych.
3. Techniki wydobycia/pozyskiwania: Wydobywany bezpośrednio ze skalnej ściany.
4. Charakterystyka: Ze względu na podobieństwo barwą do złota nazywany bywa „złotem głupców". Niejeden już pomylił te dwa surowce, lecz zawsze szybko dane mu było przekonać się o pomyłce. Pod wpływem tlenu i wilgoci piryt ulega szybkiemu powierzchniowemu wietrzeniu. Nawet dotknięcie palcem ścian kryształu może skutkować pojawieniem się rdzy na jego powierzchni w ciągu kilku dni, ze względu na naturalną wilgoć i kwaśny odczyn skóry.
4.1. Właściwości fizyczne: Kryształ o barwie złota, twardy i wytrzymały, lecz nieodporny na wilgoć. Zdecydowanie powszechniejszy i mniej pożądany od prawdziwego złota.
4.2. Właściwości chemiczne: Pocierając o siebie kryształki pirytu, można szybciej i łatwiej niż krzemieniem rozpalić ogień.
5. Postać handlowa: Sprzedawany w różnej formie. Zarówno w postaci naturalnych kryształków, jak i biżuterii, posągów oraz wszelkich ozdób.
6. Środki ostrożności: Brak.
7. Zastosowanie:
- wyjątkowo atrakcyjny i łatwy do zdobycia kamień kolekcjonerski;
- stosowany do wyrobu biżuterii i ozdób. Choć jakościowo gorszy od złota, jest zdecydowanie tańszy;
- bywa stosowany jako proszek polerski;
- używany jako zamiennik krzemienia, do rozpalania ognia;
8. Sugerowana cena za jednostkę: od 5 do 30 GP, w zależności od wielkości kryształka.

Grafiki:


Jak rozpiszesz to wrzuć to w ten temat --> Mapa surowców Fallathanu http://www.gildwars.net/viewtopic.php?f=75&t=4464&hilit=+surowce
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Shaed » Cz, 31 paź 2013, 21:54:59

Jadeit i kryształy z Krainy Koszmarów jeszcze w tym tygodniu. Zaraz po karczmach z Amarth!
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Ebbervar » Pt, 10 sty 2014, 03:31:07

Wstrzymałbym się z opisywaniem kopalni bo nie wiadomo czy w Amarth taka kopalnia może istnieć. Jak skończymy robić kreator państw to wtedy będzie można dalej opisywać tego typu lokacje.
Zgodnie z tym, lokacja czeka na końcowy projekt państwa Amarth.
Surowce zostały rozpisane (w tym jeden kamyk jest do poprawki).
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Ebbervar » So, 5 kwi 2014, 02:22:40

Jak tylko zatwierdzone będzie Amarth to się jeszcze raz tu zerknie.
XI Przykazanie - "Szanuj swego MG. Zawsze możesz mieć gorszego..."

"Napchany jestem sesjami, jak krowi pęcherz..." by Gotrek, czyli humor khazadzki

"Oświadczam, iż, podczas pisania posta, kierowały mną wyłącznie czyste i niezmącone złością pobudki, takie jak: żywe zainteresowanie i ciekawość. Moja wypowiedź nie jest zaczepna. Wielka Rzepa mi świadkiem :D" by Ma`Arei

Obrazek
Ebbervar [2505]
Avatar użytkownika
Ebbervar
Administrator
Administrator
 
Posty: 3959
Dołączył(a): So, 2 cze 2012, 15:25:56
Lokalizacja: Łodź
ID: 2505

przez Caindel » N, 8 mar 2015, 19:16:09

Lokacja zawieszona do czasu wrzucenia projektu Amarth.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Caindel » Cz, 18 cze 2015, 18:51:22

Shead, co z ta lokacją? Jak nie jest potrzebna, to zamek i kosz.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

Następna strona

Powrót do Amarth

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość