Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Kopalnia jadeitu - Zielony Smok (Amarth)

Moderator: Skrybowie

przez Shaed » So, 20 cze 2015, 12:00:50

Amarth w silnych ma:
Wydobycie niemetali - 1pkt. (jadeit)


Lokacja do akceptu lub poprawy, jeśli coś jeszcze trzeba w niej zmienić :)
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Lithien » Pn, 6 lip 2015, 12:38:09

Naturalne bogactwa zaczynają się już po przebyciu stu kroków, jednak wydobycie zaczyna się dużo później, gdyż dopiero tam oszacowano złoża jadeitu na dostatecznie bogate, oraz wymaganej jakości

"Naturalne bogactwa zaczynają się już po przebyciu stu kroków, jednak wydobycie zaczyna się dużo później, gdyż dopiero w głębszych jaskiniach oszacowano złoża jadeitu na dostatecznie bogate oraz wymaganej jakości."

Wydobycie prowadzi ostrożnie raz z uwagi na cenny minerał, dwa ponieważ jeśli odnoga nie jest zbyt rozległa, często pada decyzja o jedynie szczątkowym umocnieniu stropu, które potem często jest demontowane. Przez taką działalność kopalnia wciąż w znacznym stopniu przypomina naturalną jaskinię, gdzie co jakiś czas można natrafić na bardziej rozległe komnaty w których odpoczywali górnicy.

"Wydobycie prowadzi się ostrożnie, raz z uwagi na cenny minerał, dwa ponieważ jeśli odnoga nie jest zbyt rozległa, często pada decyzja o jedynie szczątkowym umocnieniu stropu, które potem często jest demontowane. Przez taką działalność kopalnia wciąż w znacznym stopniu przypomina naturalną jaskinię, gdzie co jakiś czas można natrafić na bardziej rozległe komnaty, w których odpoczywali górnicy."

Jeśli jest to pierwszy przystanek na trasie zmierzającego na górę urobku to tutaj poddawany jest wstępnemu oczyszczeniu.

" Jeśli jest to pierwszy przystanek na trasie zmierzającego na górę urobku, to tutaj poddawany jest wstępnemu oczyszczeniu."

Jest to obszerna komora w której wciąż na ścianach i suficie można dostrzec liczne kryształki cennego kamienia, w których odbijają się światła pochodni oraz magicznych ogników.

"Jest to obszerna komora, w której wciąż na ścianach i suficie można dostrzec liczne kryształki cennego kamienia, w których odbijają się światła pochodni oraz magicznych ogników."

W tym miejscu poza maszynerią, obsługującą ją załogą rzemieślników, stacjonuje także straż.

"W tym miejscu poza maszynerią obsługującą ją załogą rzemieślników, stacjonuje także straż."

Najczęściej są to najemnicy tutejszej szlachty, oraz oddział Górali, do których zadań należy sprawdzanie pilnowanie zarówno wejścia jak i pracujących górników.

" Najczęściej są to najemnicy tutejszej szlachty oraz oddział Górali, do których zadań należy sprawdzanie pilnowanie zarówno wejścia, jak i pracujących górników."

Wcześniej nieliczni górnicy wydobywali tutaj szlachetne kamienie na własną rękę, co groziło śmiercią pod obsuwającymi się odłamkami skalnymi lub z łap mieszkających tutaj potworów.

"Wcześniej nieliczni górnicy wydobywali tutaj szlachetne kamienie na własną rękę, co groziło śmiercią pod obsuwającymi się odłamkami skalnymi, lub z łap mieszkających tutaj potworów."

Dopiero dwóch lokalnych szlachciców postanowiło połączyć swe siły i z pomocą Rady Amarth, która zgodziła się przysłać wsparcie zarówno Górali jak i kilku Magów Bojowych, oczyścić jaskinie oraz przygotować je pod kopalnię z prawdziwego zdarzenia.

" Dopiero dwóch lokalnych szlachciców postanowiło połączyć swe siły i z pomocą Rady Amarth, która zgodziła się przysłać wsparcie zarówno Górali, jak i kilku Magów Bojowych, poczęli oczyszczać jaskinie oraz przygotować je pod kopalnię z prawdziwego zdarzenia."

I choć zainwestowali w ten plan wszystko co mieli, sprzedając posiadłości, ziemię oraz resztę dobytku, dziś nie mogą tej decyzji żałować.

"Choć zainwestowali w ten plan wszystko co mieli, sprzedając posiadłości, ziemię oraz resztę dobytku, dziś nie mogą tej decyzji żałować."

Mimo początkowych trudności udało się przetrzebić lub przegonić bestie na tyle, by możliwe było rozpoczęcie wydobycia.

"Mimo początkowych trudności, udało się przetrzebić, lub przegonić bestie na tyle, by możliwe było rozpoczęcie wydobycia."

Jadeitowa Paszcza jak nazwano ten fragment kopalni, nigdy nie została ograbiona z kryształów.

"Jadeitowa Paszcza, jak nazwano ten fragment kopalni, nigdy nie została ograbiona z kryształów."

Z czasem gdy wydobycie przestało być opłacalne schodzono tunelami niżej, lub też zamykano jedne i odpieczętowano te wcześniej zamknięte, zawsze jednak starając się, by naraz nie otwierać zbyt wielu ścieżek.

"Z czasem, gdy wydobycie przestało być opłacalne, schodzono tunelami niżej, lub też zamykano jedne i odpieczętowano te wcześniej zamknięte komory, zawsze jednak starając się, by naraz nie otwierać zbyt wielu ścieżek."

Naturalne jaskinie nadal pełne są swoich poprzednich lokatorów, zaś oddziały niewystarczające, by w razie potrzeby bronić wszystkich tuneli naraz.

"Naturalne jaskinie nadal pełne są swoich poprzednich lokatorów, zaś oddziały niewystarczające, by w razie potrzeby bronić wszystkie tunele naraz."

Tym bardziej, że wydobywane tutaj odmiany jadeitu w wszystkich odcieniach zieleni, należą do szczególnie cenionych zarówno przez jubilerów jak zdobników.

" Tym bardziej, że wydobywane tutaj odmiany jadeitu w wszystkich odcieniach zieleni, należą do szczególnie cenionych zarówno przez jubilerów, jak zdobników."

No, to tyle na wstęp. Jak poprawisz Dziadku, to daj znać :)
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Shaed » N, 9 sie 2015, 10:23:39

Poprawione
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Lithien » Wt, 11 sie 2015, 15:52:54

No to ode mnie masz akcepta Dziadku, teraz pozostaje wypowiedzieć się pozostałym skrybasom :)
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Sokół » So, 15 sie 2015, 10:46:25

Jaszczurka sprawdziła, ale treraz moja kolej! *siadła z kafu i kawałkiem surowego mięcha i zerczy, co tu jest ciekawego*


Naturalne bogactwa zaczynają się już po przebyciu stu kroków, jednak wydobycie zaczyna się dużo później, gdyż dopiero w głębszych jaskiniach oszacowano złoża jadeitu na dostatecznie bogate oraz wymaganej jakości.

Troszkę tasiemcowato ci się zrobiło. To "gdyż" bym wywaliła i zrobiła tam nowe zdanie.

Wydobycie prowadzi się ostrożnie, raz z uwagi na cenny minerał, dwa ponieważ jeśli odnoga nie jest zbyt rozległa, często pada decyzja o jedynie szczątkowym umocnieniu stropu, które potem często jest demontowane.

Jak robisz wyliczenia i to "raz" i "dwa" - daj tam myślniki. Żeby podkreślić, że tak robisz.

One też jako jedyne posiadają wykute w skałach zdobienia, posągi oraz trwalsze umocnienia.Jeśli jest to pierwszy przystanek na trasie zmierzającego na górę urobku, to tutaj poddawany jest wstępnemu oczyszczeniu.

Pogrubienie: spacja między zdaniami.

Stąd poza kuchnią, miejscem przeznaczonym na modlitwę, osobnym na odpoczynek, są tutaj lżejsze i mniejsze maszyny, pomagające we wstępnej obróbce.

Przecinek po "stąd". Poza tym, nie do końca rozumiem, co w tym zdaniu chciałeś zawierać - chodzi o to, że to są salki, w których trzyma się też narzędzia, czy jak?

One jako jedyne są przenoszone coraz dalej wgłąb kopalni, wraz z postępem prac.

Pogrubienie: między przecinki.

Pozostałe cięższe spoczywają w pierwszym z takich punktów postojowych, zwanym przez górników Jadeitową Paszczą.

"cięższe" miedzy przecinki, bo to też wtrącenie.

W tym miejscu poza maszynerią obsługującą ją załogą rzemieślników, stacjonuje także straż.

Śledzik, ja wiem, że ty głodny jesteś, ale nie zjadaj przecinków! Oddaj tu zaraz za "miejscu" jeden! Już, już! :lol:

Dopiero dwóch lokalnych szlachciców postanowiło połączyć swe siły i z pomocą Rady Amarth, która zgodziła się przysłać wsparcie zarówno Górali, jak i kilku Magów Bojowych, poczęli oczyszczać jaskinie oraz przygotować je pod kopalnię z prawdziwego zdarzenia.Choć zainwestowali w ten plan wszystko co mieli, sprzedając posiadłości, ziemię oraz resztę dobytku, dziś nie mogą tej decyzji żałować.

Spacje też zjadasz... :lol:

Mimo początkowych trudności, udało się przetrzebić, lub przegonić bestie na tyle, by możliwe było rozpoczęcie wydobycia.

A tu przecinek niepotrzebny po "przetrzebić" ;)

Część tuneli zamknięto, części pilnowała straż. Jednak, nawet potwory i wypadki do których z początku dochodziło dość często, nie ostudziły zapału dwóch przyjaciół.

Pogrubienie: dwójki.

Pierwszą naturalną komorę, znajdującą się zaledwie sto kroków od wejścia umocniono oraz przystosowano jako pomieszczenie dla maszyn i górników.Jadeitowa Paszcza, jak nazwano ten fragment kopalni, nigdy nie została ograbiona z kryształów.

Zgadnij, co...? :lol:

Oczywiście w przyszłości, być może narodzi się potrzeba, by ponownie je odkopać, jednak już teraz zarobki kopalni uczyniły z Jej założycieli Magnatów.

No to tak.... *odkłada surowiznę na talerzyk* przecinek po "oczywiście" i z małej litery "jej" bo to nie jest ważna osobistość, tylko kopalnia.

Dopisz na końcu autora. Jak to zrobisz, daj znać.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Caindel » Wt, 29 wrz 2015, 17:16:41

Shead proszę o naniesienie poprawek.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Caindel » N, 15 lis 2015, 11:21:40

Błędów merytorycznych nie ma. techniczne zostana poprawione przed dodaniem opisu na wiki. Zamek.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

Poprzednia strona

Powrót do Amarth

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości