Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja] Jezioro Krwi (Amarth)

Moderator: Skrybowie

przez Moira » Cz, 27 lis 2014, 15:29:03

Jezioro Krwi (Amarth)

1. Położenie lokacji (Państwo, Księstwo, koordynaty na mapie jeśli leży poza miastem)
Amarth -> Veneficia

Obrazek


2. Opis lokacji (wszelkich budynków/ruin, jakie mogą się na niej znajdować)
Jezioro Krwi, nazywane przez Amarthyjczyków Vatn`blauur i jest drugim co do wielkości jeziorem w Amarth. Znajduje się na terenie Veneficii, w dolinie otoczonej z trzech stron przez masyw Gór Południowych. U brzegów tego nigdy nie zamarzającego akwenu nie rośnie żadna roślinność. Dopiero kilka metrów dalej pojawiają się nieśmiałe wstępy do lasów, sięgających aż do wyższych partii gór. Być może jest to spowodowane niezwykłymi właściwościami jeziora, w którym prócz kamieni i (być może) legendarnych rubinów nie uświadczy się nawet najmniejszej rybki. Od dawna bowiem Amarthyjczycy wiedzą, a zwierzęta najwyraźniej wyczuwają instynktownie, że choć czerwone wody mogą przynieść ulgę w bolączkach, to zbyt długie przebywanie w nich może być zgubne.
Nad brzegiem jeziora znajduje się kompleks budowli, nad którymi pieczę sprawują kapłani Andafry. W jego skład wchodzi świątynia Pani Życia, uzdrowisko i domostwa rodzin opiekujących się tym świętym miejscem.
Świątynia Andafry wybudowana jest na planie pięcioboku foremnego z śnieżnobiałego drewna i kamieni. W centrum budynku znajduje się drewniane wyobrażenie Rzeźbiarki, zaś arkady biegnące wzdłuż wewnętrznych ścian zdobione są w jej symbole - rogi oraz pędy Vanisserith, jak również w wizerunki zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy. Nieopodal Świątyni znajduje się Gaj Czerwonej Vanisserith.
Uzdrowisko, to dwupiętrowa budowla wykonana z kamienia i bielonego drewna. Największym pomieszczeniem, które znajduje się w tym budynku jest wielka sala mieszcząca się na parterze, w której podawane są posiłki. Służy ona również za miejsce odpoczynku dla pielgrzymów, bowiem jedna z jej ścian zastawiona jest regałami z dostępnymi dla przejezdnych księgami. Z wielkiej sali można przejść do sauny, a dalej, do basenów częściowo wychodzących na zewnątrz, w których dolewana gorąca woda powoli miesza się z lodowatą z zewnątrz. Na piętrze mieszczą się pokoje dla kuracjuszy.
Mieszkania kapłanów i uzdrowicieli, to kilka niewielkich budowli "przylepionych" do gmachu uzdrowiska, niektóre z nich posiadają bezpośrednie doń przejścia. Urządzone są wedle gustu właścicieli.

3. Historia lokacji
Amarthyjczycy wierzą, iż to właśnie na ziemiach ich państwa rozegrała się wielka bitwa bogów, która doprowadziła do powstania świata. Nic więc dziwnego, że z kultem Isinnir powiązanych jest tak wiele miejsc na terenie Kraju Zamieci. Jednym z nich jest Jezioro Krwi, które swą nazwę zawdzięcza niezwykłemu kolorowi wody, jak i legendom z nim związanymi.
Podania mówią, iż to właśnie w jego niezwykłych wodach bogowie obmyli swe ciała po stoczonej bitwie, a krew spływająca z ich ran zabarwiła jezioro na czerwono.
Inni twierdzą, że na jego dnie na środku zbiornika spoczywają rubiny - krople krwi, które ściął mróz i to właśnie dzięki nim wody Vatn`blauur zawdzięczają swą barwę. Nikt jednak nie potwierdził ich istnienia, gdyż mącenie jego wód jest zakazane i karane z najwyższą surowością.
Jakby jednak nie było, prawdą jest, że woda Jeziora Krwi posiada silne właściwości uzdrawiające. Kuracje, którym poddawani są tutaj podróżni potrafią zdziałać cuda. Nic więc dziwnego, iż od niepamiętnych czasów wielu schodziło do doliny znajdującej się obecnie nieopodal Vipery, by odnaleźć lek na trawiące ich bolączki.

Pierwotnie na brzegach Jeziora stanęła świątynia Andafry - niezwykła budowla niemalże w całości wykonana ze śnieżnobiałego drewna. Jej wnętrze, choć urządzone bez zbytniego przepychu, zdobiła piękna drewniana rzeźba przedstawiająca Panią Życia, a arkady podtrzymujące ściany ozdobione są płaskorzeźbami zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy i góry. Potem wzniesiono domy dla kapłanów-uzdrowicieli, a także uzdrowisko, w którym zatrzymywali się pielgrzymujący tutaj Amarthyjczycy.
Z biegiem lat w Amarth coraz silniej odnotowywano wpływy Lifeatyzmu. Tak więc, gdy z dekretem Vashyi i Selduine stał się on religią państwową jego wyznawcy bez większego oporu zdołali usunąć ze świątyni Andafry jej posąg, a na jego miejscu pojawiły się rzeźby przedstawiające Najwyższych Kapłanów i szczególnie wsławionych kultystów. Choć odbywały się tutaj spotkania hierarchów oraz szkolenia Akolitów, to nadal nad Jeziorem Krwi można było prosić o łaskę, ochronę przed chorobami oraz zdrowie dla siebie i bliskich.
Rządy Lifeatystów nad Jeziorem Krwi nie potrwały jednak zbyt długo. Niecałe cztery lata później, po śmierci Levraca, powrócono do wiary przodków, a w świątyni znów pojawiła się rzeźba Andafry, która stoi tam po dziś dzień. Sława tego miejsca nadal nie ustaje o czym świadczy chociażby i to, że uzdrowisko utrzymywane jest jedynie z datków składanych przez pielgrzymów.
Tradycją jest, iż każdy Amarthyjczyk powiązany ze środowiskiem medycznym powinien choć raz odbyć pielgrzymkę nad Jezioro Krwi.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują (jeśli takowi są)
Kapłani Andafry
Medycy i Uzdrowiciele wraz z rodzinami
pielgrzymi

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)
roślinność oraz zwierzyna typowa dla wyższych partii gór
Fauna:
lasy otaczające Jezioro Krwi:
Relesi
Flora:
Vanisserith

Autor: Reyndís Aine [7133]
Ostatnio edytowano Pt, 27 lut 2015, 20:19:12 przez Moira, łącznie edytowano 6 razy
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Shaed » N, 30 lis 2014, 01:24:48

Jakby jednak nie było, prawdą jest, że woda Jeziora Krwi posiada silne właściwości uzdrawiające i już jedna kropla, która z niego pochodzi potrafi zdziałać cuda. Nic więc dziwnego, iż od niepamiętnych czasów wielu schodziło do doliny znajdującej się obecnie nieopodal Vipery, by odnaleźć lek na trawiące ich bolączki.


Z tymi właściwościami leczniczymi to bym nie przesadzał, żeby zaraz jedna kropelka... Wystarczy, że wody jeziora naprawdę działają korzystnie dla zdrowia. Poza tym poprosiłbym o wzmiankę, że wody jeziora nie zamarzają. Mimo wszystko w Amarth jest dość zimno, a czerwone lodowisko, wydaje mi się, że nie budziłoby należytego szacunku :P
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Moira » N, 28 gru 2014, 22:02:30

Poprawione :)
Dowiedziałam się też, że to jednak bogini, a nie bóg, więc i to zmieniłam. Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam.
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Shaed » Pn, 29 gru 2014, 01:09:42

Dobra, to co... przyklepujemy!

Obrazek
Avatar użytkownika
Shaed
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 1037
Dołączył(a): Cz, 9 wrz 2010, 13:56:11
ID: 17379

przez Sokół » Pt, 2 sty 2015, 18:44:58

Jezioro Krwi (drugie co do wielkości z amartyjskich jezior) znajduje się na terenie Veneficii w dolinie otoczonej z trzech stron przez masyw Gór Południowych.

Uczepię sie zdania w nawiasie: "drugie co do wielkości amartyjskie jezioro" brzmi po prostu lepiej. Poza tym, po "Venedicii" daj przecinek.

U jego brzegów nie rośnie żadna roślinność, lecz już kilkadziesiąt kroków dalej zaczynają się lasy, które sięgają aż do górskich zboczy, ponadto jego wody nigdy nie zamarzają.

Cai, mam konkurencję w wykręcie językowym! Orderem z Rzepy się nie dzielę, twórz nowy! :lol:
A na poważnie - zdanie jest... straszne. Przeczytałam je kilka razy, na głos... i nadal jest straszne. Może zmieńmy to na coś takiego: "U brzegów tego nigdy nie zamarzającego jeziora nie rośnie żadna roślinność. Dopiero kilka metrów dalej pojawiają się nieśmiałe wstępy do lasów, sięgających aż do wyższych partii gór."

W centrum budynku znajduje się rzeźba Rzeźbiarki, zaś arkady biegnące wzdłuż wewnętrznych ścian zdobione są w jej symbole (rogi oraz pędy vanisserith) oraz zwierzęta zamieszkujące pobliskie lasy.

Rzeźba rzeźbiarki? Masło maślane? :D Jak mniemam, piszesz o bogini (będzie gdzieś opisana na forum? Ciekawy twór), więc zamiast tego masła daj "kamienne/drewniane wyobrażenie Rzeźbiarki". Poza tym, po przecinku daj: "...zaś arkady, biegnące wzdłuż wewnętrznych ścian ozdobiono wyobrażeniami bogini, przedstawiającymi rogi, pędy vanisserith oraz zwierzętami, zamieszkującymi pobliskie lasy."

Z wielkiej sali można przejść do sauny, a dalej basenów częściowo wychodzących na zewnątrz, w których dolewana gorąca woda powoli miesza się z lodowatą z zewnątrz.

Po "dalej" daj przecinek i słówko "do" przed "basenów" - zjadłaś ;)

Kilka niewielkich budowli przylepionych do gmachu uzdrowiska, niektóre z nich posiadają bezpośrednie doń przejścia.

Słówko "przylepionych" daj w cudzysłów.

Urządzone wedle gustu właścicieli.

Brak słówka "są" po "Urządzone".

Nikt jednak nie potwierdził ich istnienia, gdyż jego mącenie jest zakazane i karane z najwyższą surowością.

Ajjj... "...gdyż mącenie jego wód jest zakazane..." brzmi lepiej.

Jej wnętrze, choć urządzone bez zbytniego przepychu, zdobiła piękna drewniana rzeźba przedstawiająca Panią Życia, a arkady podtrzymujące ściany zwierzęta zamieszkujące pobliskie lasy i góry.

Coś z tymi arkadami jest nie tak ;) Może dodaj, że zdobią je te zwierzaki, albo rzeźbiono je na podobieństwo albo malowano? Bo czegoś w tym zdaniu brak.

Chyba tyle wyłapałam. Czekam na poprawki.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Moira » So, 3 sty 2015, 19:20:13

Poszło.
Co do Rzeźbiarki... z tego co wiem, to Ahrimaar ma w planach jej opisanie.
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Sokół » So, 3 sty 2015, 19:29:05

No i super, więc ode mnie AKCEPT :)
A o boginię pytałam, bo czytając projekt, nieco się nią zaintrygowałam, nie ukrywam. Więc - czekam z ciekawością ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Moira » So, 3 sty 2015, 21:05:37

Jest to jedna z amarthyjskich bogów ^^ trochę o niej jest w projekcie Amarth, a Ahrimaar robi osobno projekt z Isinnir.
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Sokół » So, 3 sty 2015, 21:12:27

To pamiętam, ze w projekcie państwa jest o niej coś. Ale oki, czekam na osobny projekt... i już nie spamimy ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Moira » Wt, 6 sty 2015, 21:32:44

Nieopodal Świątyni znajduje się Gaj Czerwonej Vanisserith.

Zgodnie z podpowiedzią Ahrimaar dodałam wzmiankę o Vanisserith, bo w opisie roślinki jest, że rośnie nad Jeziorem. No i na wiki jest błąd, bo Jezioro jest w Veneficii, a nie w Silexii i nie świątynia lifeatyzmu, a Andafry. Warto byłoby to poprawić.
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Caindel » N, 22 lut 2015, 13:25:53

Do poprawki:

Od dawna bowiem amarthyjczycy wiedzą, a zwierzęta najwyraźniej wyczuwają instynktownie, że choć czerwone wody mogą przynieść ulgę w bolączkach, to zbyt długa w nich kąpiel jest zgubna.


//Średnio pasuje "kąpanie się zwierząt". Zwierzęta przybywają do akwenów wodnych by zaspokoić pragnienie. Te, które są wodne, wodno - lądowe, mogą zamieszkać, ale raczej żadne z nich kąpać się nich nie będzie. Popraw to na zbyt długie przebywanie w nich może być zgubne.//

Nad brzegiem jeziora znajduje się kompleks budowli, nad którymi pieczę sprawują kapłani Andafry, a w jego skład wchodzi świątynia Pani Życia, uzdrowisko i domostwa rodzin opiekujących się tym świętym miejscem.


//Zrób z tego dwa zdania, aż się o to proszą. Kropka po "Andafry". Kolejne zdanie zaczyna się od "W jego".//

Świątynia Andafry: Wybudowana na planie pięcioboku foremnego z śnieżnobiałego drewna i kamieni.

Uzdrowisko: Dwupiętrowa budowla wykonana z kamienia i bielonego drewna.

Mieszkania kapłanów i uzdrowicieli: Kilka niewielkich budowli "przylepionych" do gmachu uzdrowiska, niektóre z nich posiadają bezpośrednie doń przejścia.


//Wywal dwukropki, zrób z tego normalne zdania.//


Jakby jednak nie było, prawdą jest, że woda Jeziora Krwi posiada silne właściwości uzdrawiające i kuracje, którym poddawani są tutaj podróżni potrafią zdziałać cuda.


Jakby jednak nie było, prawdą jest, że wody posiadają silne właściwości uzdrawiające. Kuracje, którym poddawani są tutaj przybywający potrafią zdziałać cuda.

Amarthyjczycy wierzą, iż to właśnie na ziemiach ich państwa rozegrała się wielka bitwa bogów, która doprowadziła do powstania świata. Nic więc dziwnego, że z kultem Isinnir powiązanych jest tak wiele miejsc na terenie Kraju Zamieci. Jednym z nich jest Jezioro Krwi, które swą nazwę zawdzięcza niezwykłemu kolorowi wody, jak i legendom z nim związanymi.
Podania mówią, iż to właśnie w jego niezwykłych wodach bogowie obmyli swe ciała po stoczonej bitwie, a krew spływająca z ich ran zabarwiła jezioro na czerwono.
Inni twierdzą, że na jego dnie na środku zbiornika spoczywają rubiny - krople krwi, które ściął mróz i to właśnie dzięki nim wody Jeziora Krwi zawdzięczają swą barwę. Nikt jednak nie potwierdził ich istnienia, gdyż mącenie jego wód jest zakazane i karane z najwyższą surowością.
Jakby jednak nie było, prawdą jest, że woda Jeziora Krwi posiada silne właściwości uzdrawiające i kuracje, którym poddawani są tutaj podróżni potrafią zdziałać cuda. Nic więc dziwnego, iż od niepamiętnych czasów wielu schodziło do doliny znajdującej się obecnie nieopodal Vipery, by odnaleźć lek na trawiące ich bolączki.


//powtórzenia: Jezioro Krwi w całym akapicie, zastąp je synonimami.//

Zaznaczenia do poprawki.

Przyczepię się do występowania Hravny. Tak, są to magiczne stworzenia występujące w Ama, ale nie latają i nie gnieżdżą się na każdej sośnie w okolicy. Mają one swoje miejsca. Piszesz o lasach wokół jeziora, a w lasach nawet w Ama nie zyją tylko magiczne stworzenia, ale również zwykłe. To nie Dziewicza Puszcza W R-D, gdzie za zagospodarowanie terenu odpowiadają Duridzi. Proszę poprawić faunę tego terenu o gatunki normalne zwierząt i usunięcie Hravny. To nie wrona, by się wszędzie pałętała. :)

Czekam na poprawki.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Moira » Wt, 24 lut 2015, 15:14:39

Poprawki naniesione.
Na samym początku dodałam wzmiankę o amarthyjskiej nazwie Jeziora Krwi i podmieniłam jego nazwę tam, gdzie mi wytknęłaś powtórki.
Hravny wywaliłam. I z tego, co wiem, to w faunie i florze dodaje się tylko te gatunki z wiki, a zwykłych (takich realnych) się nie dopisuje. Ale... mogę się mylić.
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Caindel » Wt, 24 lut 2015, 16:17:14

Nie opisuje się zwykłych zwierzaków i roślin, aby je wrzucić na wiki. :)
I nie mylisz się, co do wymieniania zwierząt/roślin pospolicie występujących. Natomiast do opisu możesz wrzucić info, że występują np. zwierzęta zamieszkujące powszechnie lasy jakieś tam. To da tym co będą czytać jakieś pole manewru. Z badylkami też możesz tak zrobić. Nie wymieniaj: sosna/świerk/jałowiec, ale "roślinność powszechnie występująca w lasach jakiś tam". I będzie ok.:)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Moira » Śr, 25 lut 2015, 21:25:10

Ech... po co mam opisywać bardziej jakieś lasy, kiedy tu o jezioro chodzi?
Avatar użytkownika
Moira
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 11:58:36
ID: 7133

przez Caindel » Cz, 26 lut 2015, 05:50:48

Nie masz żadnych lasów rozpisywać.:D W punkcie flora/fauna dodać jakby coś myślnik. :) I może jakieś zyjątko wodno - lądowe, jak jakies na wiki jest, które by pasowało do opisu:)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

Następna strona

Powrót do Amarth

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość