Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Gorrog [Reptilia]

Bogowie to dość ważny element świata Fallathanu, opisy ich dotyczące trafić muszą tutaj.

Moderator: Skrybowie

przez Natrea » Śr, 21 sty 2015, 01:50:58

Wizerunek:

Obrazek

1. Nazwa:
Gorrog, Bestia, Pan, Dziki Jaszczur.

2. Wygląd:
Nieokrzesany jak natura jego wyznawców, ponury, o ciemnoszarych łuskach, krwistoczerwonych ślepiach i potężnych, nieregularnie rozmieszczonych kostnych płytkach. Klatka piersiowa Gorroga, jeżeli nie jest on wzywany, pozostaje zamknięta. Gdy zaś bóg ma wstąpić w ciało tego Jaszczura, który poświęcił całe swe życie doskonaleniu technik walki i polowania oraz został przywódcą danego stada, otwiera się ona. Między splotami mięśniowymi można dostrzec otoczone błoną, pozbawione źrenicy Oko Szaleńca. Dzięki temu niezwykłemu organowi o złotej barwie Bestia widzi przyszłych kandydatów na swe sługi, a także słabsze, niegodne jednostki. Ciała Gorroga nie okrywa żaden materiał. Poprzez swą aparycję bóg ma uosabiać pierwotne instynkty wszystkich łuskowatych. Nieskażone ssaczymi wpływami, określanymi jako Ciepła Krew.

3. Symbolika:
Luar-ke – czyli Luminus u wyznawców Gorroga. Gdy Luar-ke przemierza bezchmurne niebo, oznacza to łowy dla Jaszczurzych Drapieżców. Gdy zaś niebo zasłaniają chmury, łowy są urządzane dla młodszej części łuskowatych. Drugi motyw tłumaczy się jako próbę bądź trening kandydatów. Luar-ke, manifestacja Gorroga, nie otacza ich swą poświatą, a więc jest to sprawdzanie, jak młody Jaszczur poradzi sobie bez błogosławieństwa ze strony bóstwa.

Th’syra – „Czaszka”, nakrycie głowy lub specyficzna kościana biżuteria noszona przez Jaszczurzych Drapieżców. Posiada czerwony okrąg, nakreślony między dziurami na oczy. Uzyskiwana jest z odciętego łba ofiary zdobytej podczas rytualnego polowania. Odróżnia się dzięki niemu prawdziwych Drapieżców od zwykłych fanatyków, którzy polegają jedynie na własnych słowach oraz fragmentach dogmatów wiary, interpretowanych po swojemu. Przez gady spoza kultu Th’syra bywa mylona ze zwykłymi czaszkami, zdobywanymi w trakcie nocnych łowów jako trofea, nieoznaczonymi czerwonym okręgiem.

4. Pod jaką Potęgę podlega: Morrigan/Jama

5. Opowieść o bogu:
Jeden z najbardziej znanych mitów, dotyczący postaci Gorroga, traktuje o utworzeniu przez niego Reptilii oraz wszystkich czterech gadzich ras. Autorem miał być pewien daggoński uzdrowiciel. Imię Jaszczura znikło w mrokach czasu, zaś mit opowiadany jest do dzisiaj, głównie jako wprowadzenie przed niektórymi rytuałami.
“Wyłoniwszy się z Ciemności, Gorrog wzniósł ryk tryumfu. Gdy dostrzegł Lądy Ciepłej Krwi na powierzchni Wielkiego Oceanu, zazdrość paliła jego umysł. Postanowił stworzyć własną krainę. Miałaby ona odzwierciedlać surową, pierwotną moc, jaka tliła się wewnątrz każdego żywego stworzenia. Powtórnie więc zaryczał. Fale Wielkiego Oceanu rozszalały się, a z dala od Lądów Ciepłej Krwi powstała Wyspa.
Gdy potężny ogon Gorroga uderzył w środek nowo powstałej krainy, dokładnie tam wyrósł wulkan, jej ogniste serce. Gdy uderzył po raz drugi, z piachu oraz kamieni wokół Wyspy narodzili się pierwsi mieszkańcy. Istoty o skórze suchej i twardej. Aby nie pozostawały one tak proste, jak byty Ciepłej Krwi, Gorrog ofiarował im możliwość dokonania wyboru. Każda decyzja formowała nową rasę dla Wyspy. Istoty posiadały zatem dwie natury: Ciepłej Krwi oraz Zimnej Krwi. Dominować w ich sercach miała tylko jedna.
Te, które wybrały naturę Ciepłej Krwi, nazwano Haressdrenami - gdyż roztropność i bojaźń nie były należne Gorrogowi.
Te, które wybrały najpierw naturę Zimnej Krwi, a potem Ciepłej Krwi lub odwrotnie, nazwano Koboldami - gdyż beztroska nie była należna Gorrogowi.
Te, które nie mogły podjąć decyzji, tkwiły rozdarte, nazwano Nagami - gdyż brak wyboru nie był należny Gorrogowi.
Te, które wybrały naturę Zimnej Krwi, nazwano Jaszczurami - gdyż instynkt i dzikość były należne Gorrogowi. Uczynił ich Pan pierwszymi władcami Wyspy. Oto powstali jego potomkowie, Daggoni.”

6. Dogmaty wiary:
- natura Zimnej Krwi zawsze będzie najbliższa Panu;
- kiedy trwa polowanie w służbie Pana, bądź pewien, iż napotkałeś godnego przeciwnika;
- ofiarą zawsze jest i będzie zwierzyna łowna z każdego lądu, jeżeli przywódca nie zadecyduje inaczej;
- naucz się składać ofiary Gorrogowi, w przeciwnym razie skończysz tańcząc wśród upadłych braci i sióstr;
- nie odbieraj upolowanej ofiary innemu Wojownikowi;
- ofiara, która się nie broni, jest bezwartościowa dla Pana;
- materialne dowody wiary posiadają wyższą wartość niż czcze słowa;
- w pojedynku między dwoma Wojownikami priorytetem jest udowodnienie swej siły Panu;
- walka, która się rozpoczęła, musi trwać do końca;
- każdy Wojownik posiada ustalone terytorium do łowów;
- gdy nastaje Thwei Luar-ke Guan, wstrzymaj żądzę walki, by oddać cześć poległym braciom i siostrom;
- Wojownicy, którzy łamią przykazania Pana dla własnych korzyści, będą ofiarami podczas Guan Kv’var lub Gorrog Kv’var, zależnie od decyzji przywódcy.

7. Obrzędy i święta:
Podstawą kultu są polowania oraz przypisane im rytuały, odprawiane przez przywódców stad. Czas odmierzają nocne łowy, które otwierają i zamykają każdy tydzień. Jeżeli Wojownicy bądź Drapieżcy mają wolną noc, zazwyczaj odsypiają godziny spędzone na polowaniach lub spędzają czas w kehrite, czyli sali treningowej, gdzie ćwiczą techniki walki wręcz. Zlokalizowana jest ona na terenie Cytadeli. Jaszczury, które nie brały udziału w pierwszych łowach, świętują głównie Thwei Luar-ke Guan.

- pierwsze łowy;
Odbywają się, gdy Jaszczur skończy osiemnasty rok życia. Jego łuski zostają pokryte wielokolorowymi szlaczkami i zygzakami, które mają pełnić formę „barw wojennych” oraz przysłużyć się powodzeniu w łowach. Starsi Wojownicy, zazwyczaj doświadczeni Drapieżcy lub gady od wielu lat starające się o ów tytuł, wyznaczają zwierzę do upolowania przez kandydata. Po udanych łowach zwłoki zwierzęcia będą złożone w jednym z Okręgów. Czaszkę tego zwierzęcia, pierwsze trofeum symbolizujące poświęcenie dla Gorroga, zatrzymuje łuskowaty.

- Guan Kv’var;
Nocne łowy, organizowane są dwa razy w tygodniu. Pierwsze rozpoczynają go, drugie - kończą. Zależnie od tego, czy Luar-ke jest skryty przez chmury, czy też nie, w Guan Kv’var uczestniczą albo Wojownicy, albo Jaszczurzy Drapieżcy. Jeżeli łowy dotyczą pierwszej grupy, poluje ona na reptiliońską zwierzynę. Jeżeli łowy dotyczą drugiej grupy, dodatkowo wypuszcza się wtedy te gady, które złamały dogmaty wiary. Są one ofiarami dla Gorroga.
Przed rozpoczęciem Guan Kv’var, jeszcze w Okręgu, przywódca stada dotyka prawą łapą klatki piersiowej każdego z zebranych Wojowników lub Drapieżców oświadczając, że chęć pogłębiania wiary przez nich, oprócz deklaracji, musi być poparta czynem.

- Gorrog Kv’var;
Rytualne łowy, które pozwalają wybrać Jaszczurzego Drapieżcę, urządzane raz w ciągu dwóch lat, pod koniec dwunastego miesiąca. Ile jest Okręgów rozmieszczonych w obrębie wyspy, tylu łuskowatych - czterech - może wziąć udział. Podczas Gorrog Kv’var zniesione zostają granice terytoriów łowieckich. Ofiarę wyznacza przywódca stada. Przed rozpoczęciem polowania odbywa się rytuał, w trakcie którego na ciele potencjalnego Drapieżcy malowane są wzory czerwonej barwy. Przywódca opowiada mit o stworzeniu Reptilii przez Gorroga. Następnie Wojownicy ze stada, ustawieni w kręgu, rozchodzą się pozwalając, by kandydat wyruszył na łowy.
Czasami, wyjątkowo, celem zostają Jaszczury, które popełniły wykroczenia zarówno przeciwko swej wierze, jak i Reptilii. To najgorsze możliwe połączenie. Zdarzają się również przedstawiciele innych gadzich ras. Jest to wyjątkowo specyficzny rodzaj egzekucji, uzgodniony między pierwszymi pełnoprawnymi przywódcami stad wyznających kult Bestii oraz władzami Reptilii. Th’syra otrzymana z łuskowatego nie stanowi, mimo wszystko, żadnego wyróżnienia. Adekwatnie do treści surowych dogmatów jest tylko następnym symbolem poświęcenia Jaszczura wobec Gorroga. Reszta ciała upolowanej ofiary zostaje złożona w Dolinie Skalnego Pazura.
Stopień trudności Gorrog Kv'var wzrasta, gdy zamiast określonego zwierzęcia Jaszczur musi upolować innego łuskowatego. Wtedy na miejscach punktów wyznaczających granice terytorium łowieckiego stają bardziej doświadczeni weterani.

- Thwei Luar-ke Guan;
Noc Krwawego Luar-ke, wyjątkowa, gdyż dotyczy nie tylko niezwykłego zjawiska astronomicznego, lecz posiada dwie formy celebracji. Pierwsza związana jest z pełnoprawnymi wojownikami Gorroga. Druga, o wiele bardziej luźna, odnosi się do wszystkich gadzich ras zamieszkujących Reptilię.
Dla stad Wojowników i Drapieżców wyznających Gorroga jest to wieczór zadumy. Nie organizuje się wtedy łowów. Nawet, jeżeli wypada pierwszy bądź ostatni dzień tygodnia. Zaraz po nadejściu zmierzchu Wojownicy oraz Drapieżcy zbierają się w Okręgach i wraz z przywódcami stad oddają część swych trofeów, które następnie zostają spalone. Przywódca odmawia krótką modlitwę, po czym razem ze wszystkimi zgromadzonymi ryczy do nieba. Ryk ten jest bardzo specyficzny. Na początku jest wysoki, punktowany, zaś później ulega stopniowemu wyciszaniu się, do powolnych, regularnych warknięć. Trwa około dziesięciu sekund i ulega trzykrotnemu powtórzeniu. Stado w ten sposób oddaje honor wszystkim zmarłym gadom, wśród których mogli znajdować się przyszli wyznawcy Gorroga.
Jaszczury praktykujące tylko część dogmatów i niemające za sobą pierwszych łowów oraz inne gady z Reptilii gruntownie sprzątają swe domy. Dla nich jest to zaskakująco radosne święto, które celebrują już od rana. Pierwsza część zaczyna się w domu, dlatego też w jego centralnym punkcie budowany jest ołtarz. Rodzina zostawia na nim przedmioty odpowiednie do wieku gada, który odszedł. Ołtarz zdobią także łuki kwietne. Wraz z kadzidełkami i świecami pokazują one zmarłemu drogę do domu.
W południe, jako pierwsze na Reptilię schodzą duchy piskląt. Dla nich nie może zabraknąć ulubionych zabawek oraz łakoci pod postacią małpich móżdżków albo ryżowych ciastek. Po południu duchy piskląt opuszczają wyspę i ustępują miejsca duchom dorosłych gadów. Dorośli, jak to dorośli - bez używek się nie obędą, więc na ołtarzach dorosłych, oprócz pokarmów, są zarówno cygara, ziołowe skręty, jak i ulubiony alkohol. Późnym wieczorem rodziny przenoszą się do miast, gdzie wspólnie z innymi łuskowatymi świętują i urządzają swoim zmarłym kolejną biesiadę. Zabierają ze sobą kadzidełka, jedzenie dla żywych i umarłych, różne ozdoby okolicznościowe i pamiątki po zmarłym. Zapraszają również muzyków, którzy śpiewają ulubione pieśni nieboszczyka. Oczywiście, rodzina przyłącza się do śpiewów, a nawet tańczy dla niego - chcąc w ten sposób go uhonorować. Bynajmniej to nie koniec święta na cześć tych, którzy odeszli w zaświaty. Na placach trwają uliczne zabawy. Młode gady paradują w przebraniach nawiązujących do święta, recytuje się zabawne wierszyki o śmierci i Gorrogu, tańczy się „Taniec Starego”, który ukazuje pogodną gotowość starszych łuskowatych na odejście. Wszystko to oprawione jest mnóstwem straganów, na których dominują czaszki z małpiego mięsa - ulubiony smakołyk piskląt, zabawki z tapirzych kości i figurki Gorroga, wykonane z gliny.
Przed świtem następuje ostatni etap celebry, czyli wymiana ofiar z ołtarzy. Ponieważ umarli „pożywiają się” jedynie zapachami przygotowanych pokarmów – „materialne” jedzenie pozostaje i jest serwowane bliskim i sąsiadom. Stwarza to kolejną okazję do wspólnych spotkań, wspomnień i utrwalania niepowtarzalnych zwyczajów, które stanowią o więzi i tożsamości każdego mieszkańca Reptilii.

- U’sl-kwe Dtai’kai-dte;
Ostatnia Walka, najbardziej tajemniczy zwyczaj pośród wyznawców Bestii. Pojedynek między przywódcą stada oraz Drapieżcą, który pragnie zdobyć jego tytuł. Miejscem U’sl-kwe Dtai’kai-dte jest szczyt Maasaara’th. Aby nie dochodziło do zbyt częstych roszad w stadzie, walka odbywa się raz na dziesięć lat. Wszelkie wykroczenia dokonywane wcześniej, przykładowo próba skrytobójstwa, traktowane są jako ogromny dyshonor, najgorsze przestępstwo wobec wiary. Obejmuje on całe stado, a Jaszczur, który usiłował wyeliminować przywódcę inaczej niż zostało to ustalone, kończy w roli ofiary nocnych łowów. Nie istnieje możliwość wycofania kary, chyba że udowodni swą niewinność odpowiednimi dowodami, niekoniecznie trofeami z polowań.
Przywódcy stad i wybrani Drapieżcy udają się na Maasaara’th. Zostawione samym sobie grupy wyznawców Bestii nie opuszczają miejsc kultu. Rozpoczynają wznoszenie modlitw o błogosławieństwa zarówno dla wybrańców, jak i swych mistrzów.
Pojedynek jest uznawany za nieważny, jeżeli Drapieżca okaże strach lub pierwszy polegnie, straci przytomność. Może się on starać o tytuł przywódcy dopiero po upływie kolejnych dziesięciu lat. W razie zwycięstwa Drapieżcy, ciało byłego mistrza zostaje pozbawione łba, a następnie wrzucone do wulkanu. Zwycięski Jaszczur wraca do swego stada i wydaje ryk tryumfu, na który odpowiadają mu pozostali członkowie. Czaszkę poprzedniego mistrza nosi jako Th’syra.

8. Miejsce kultu/opis świątyń:
Jest to niewielka przestrzeń zwana Okręgiem, nakreślona przez przywódcę stada Jaszczurów wyznających Gorroga. Średnica tego miejsca równa się dziesięciu metrom. W czterech punktach Okręgu stoją paleniska o prostokątnym kształcie, wykute ze skał zdobytych na Maasaara’th. Pośrodku Okręgu płonie stos ofiarny. To stąd wszyscy kandydaci oraz Drapieżcy ruszają na łowy, w nim również przeprowadza się wszelkie ceremonie ku czci bóstwa.
Układ Okręgów na terenie Reptilii jest wciąż ten sam, dzięki czemu kolejne klany Wojowników nie muszą tworzyć nowych. Odpowiadają więc one czterem najbardziej wysuniętym częściom wyspy.
Granice poszczególnych terytoriów łowieckich wyznaczają rozstawione na odpowiednich odległościach pale z czaszkami i kręgosłupami ofiar. Jeżeli Wojownik napotka takowy punkt, zobowiązany jest wycofać się do swej przestrzeni.

9. Relikwie:
Brak. Niegdyś za relikwie uważano czaszkę Jaszczura, który założył pierwsze stado funkcjonujące w oparciu o podział na przywódcę, Drapieżców i Wojowników. Niestety, spłonęła w wyniku “Gniewu Maasaara’th”.


KAPŁANI

Charakterystyka:
Oficjalne tytuły kapłańskie w kulcie Gorroga nie istnieją. Nie ma również głównego duchowego przewodnika, który odpowiada za wszystkich wyznawców.

Hierarchia:
Wyznawcy Gorroga opierają się na prostym systemie, gdzie najlepszy oraz najbardziej doświadczony z nich zostaje przywódcą całego stada. Czasem nazywany jest Krwawym Mistrzem. Niekiedy stadami praktykującymi kult Gorroga dowodzą także samice.
Niżej w systemie stoją Jaszczurzy Drapieżcy, zaś najniższą pozycję mają kandydaci, którzy przetrwali pierwsze łowy. Zwani są oni po prostu Wojownikami. Określenie to wywodzi się ze szczepu Daggonów, odpowiedzialnych - przynajmniej wedle przesłanek - za sprowadzenie kultu na Reptilię. Wojownicy, pomimo swego położenia, mogą nabywać doświadczenie równe Drapieżcom i bez tego tytułu brać udział w niektórych rytuałach, przykładowo pomagać podczas Gorrog Kv’var. Nie pozwala się im jedynie na zdobycie tytułu Krwawego Mistrza; do tego jest potrzebne miano Jaszczurzego Drapieżcy.

Wtajemniczenia:
Jedynym możliwym sposobem, by uzyskać rangę przywódcy stada, jest odbycie pojedynku z aktualnym Krwawym Mistrzem. Gdy przywódca zginie wcześniej z innego powodu, nowy jest wybierany spośród najbardziej zasłużonych dla stada Drapieżców. Nie towarzyszy tej procedurze żaden specjalny rytuał.

Autorki:
Gronni [9622]
Reinard Calben [4186]
Ostatnio edytowano So, 2 maja 2015, 20:26:01 przez Natrea, łącznie edytowano 13 razy
Nie każdy gnie kark, gdy ktoś go w ten kark puknie.


"Nie, wybacz, kochanie. Miłość nie jest dla wszystkich." ~ Eddie Gluskin (Outlast: Whistleblower)
Avatar użytkownika
Natrea
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 415
Dołączył(a): N, 20 lip 2014, 17:55:00
Lokalizacja: Przy czajniku
ID: 10220

przez Sokół » Śr, 21 sty 2015, 16:22:35

Klatka piersiowa Gorroga, jeżeli nie jest on wzywany, pozostaje zamknięta. Gdy zaś bóg ma wstąpić w ciało tego Wojownika, który poświęcił całe swe życie doskonaleniu technik walki i polowania, otwiera się ona. Między splotami mięśniowymi można dostrzec otoczone błoną, pozbawione źrenicy Hulij-bpe Dekna, Oko Szaleńca. Dzięki temu niezwykłemu organowi o złotej barwie Bestia widzi przyszłych kandydatów na swe sługi, a także słabsze, niegodne jednostki.

Horror klasy D z wczesnych lat 80tych normalnie mi się widzi... xD

Po udanych łowach truchło zwierzęcia będzie złożone w jednym z Okręgów, a jego czaszka powędruje do łap łuskowatego jako pierwsze trofeum symbolizujące jego poświęcenie dla Gorroga.

To "truchło" bym zastąpiła słowem "zwłoki" albo "ofiara".

Gdzieś był jeszcze jakiś problem z przecinkiem, ale w sumie, mało istotny - więc ode mnie wyjątkowo mało poprawek :o :lol:
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Natrea » Śr, 21 sty 2015, 18:01:27

Opis wyglądu wzorowałam na wizerunku, pokłony w jego kwestii proszę bić dla drugiej pani, nie dla mnie :D

Poprawki naniesione, tylko... to zacytowanie kawałka o wyglądzie Gorroga to też do poprawki? XD
Nie każdy gnie kark, gdy ktoś go w ten kark puknie.


"Nie, wybacz, kochanie. Miłość nie jest dla wszystkich." ~ Eddie Gluskin (Outlast: Whistleblower)
Avatar użytkownika
Natrea
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 415
Dołączył(a): N, 20 lip 2014, 17:55:00
Lokalizacja: Przy czajniku
ID: 10220

przez Sokół » Śr, 21 sty 2015, 18:02:54

Jak poprawiłaś, to spoko xD
I nie, ten wielki cytat, to moje skojarzenia z horrorami po prostu. Ostatnio sobie taki maraton zrobiłam, złe horrory z lat 80tych. W którymś coś podobnego było... xD
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Aru » Śr, 21 sty 2015, 18:13:58

Trish napisał(a):Jak poprawiłaś, to spoko xD
I nie, ten wielki cytat, to moje skojarzenia z horrorami po prostu. Ostatnio sobie taki maraton zrobiłam, złe horrory z lat 80tych. W którymś coś podobnego było... xD


Sama jesteś zła. Gorrog wygląda bajecznie.
Obrazek
Stefek patrzy. Stefek czuwa.
Avatar użytkownika
Aru
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 868
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 23:28:40
ID: 488

przez Sokół » Śr, 21 sty 2015, 18:17:11

Aru napisał(a):
Trish napisał(a):Jak poprawiłaś, to spoko xD
I nie, ten wielki cytat, to moje skojarzenia z horrorami po prostu. Ostatnio sobie taki maraton zrobiłam, złe horrory z lat 80tych. W którymś coś podobnego było... xD


Sama jesteś zła. Gorrog wygląda bajecznie.

Nigdy nie przeczyłam, że jestem dobra xD Ale fakt, graficzka świetnie dobrana ^^
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Natrea » Śr, 21 sty 2015, 21:03:44

No to mówię: pani z ID 4186 te pokłony za grafikę ^^ A reszta opisu gra? Można już świętować gadzie Dia de los Muertos? XD
Nie każdy gnie kark, gdy ktoś go w ten kark puknie.


"Nie, wybacz, kochanie. Miłość nie jest dla wszystkich." ~ Eddie Gluskin (Outlast: Whistleblower)
Avatar użytkownika
Natrea
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 415
Dołączył(a): N, 20 lip 2014, 17:55:00
Lokalizacja: Przy czajniku
ID: 10220

przez Sokół » Śr, 21 sty 2015, 21:05:14

Dla mnie gra i buczy, więc AKCEPT ^^
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Nessha » Śr, 21 sty 2015, 21:22:11

Spam Zone
Nie potrzeba mi pokłonów. Czeki, posągi czy świątynie wystarczą. I góry podarunków dla mua. A poza tym dziękował! To tylko obrazek, a teraz daje w łapy innym Misiaczkom do sprawdzenia opis!
End of Spam Zone
Obrazek

Armia chomików ma większy potencjał niż smoki - Rozczulony przeciwnik nie będzie atakował a chomiki wgryzą im sie w gardła
Avatar użytkownika
Nessha
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 403
Dołączył(a): N, 14 wrz 2014, 22:15:28
Lokalizacja: Zamrażalnik
ID: 4186

przez Lithien » Cz, 22 sty 2015, 18:17:32

Jeszcze przelecę opis i zgodność z realiami, więc chwila z akceptami ogólnymi ^^
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Caindel » N, 25 sty 2015, 14:42:16

Poprawki kosmetyczne:

Imię Jaszczura pozostało nieznane, zaś mit opowiadany jest do dzisiaj, głównie jako wprowadzenie przed niektórymi rytuałami.


//"Imię Jaszczura znikło w mrokach czasu"//

- naucz się składać ofiary dla Gorroga, w przeciwnym razie skończysz tańcząc wśród upadłych braci i sióstr


//"Gorrogowi"//

Ponieważ Gorrog Kv’var odznaczają się wysokim stopniem trudności, szczególnie, gdy zamiast określonego zwierzęcia Jaszczur musi zabić innego łuskowatego, miast punktów wyznaczających granice terytoriów łowieckich stoją bardziej doświadczeni weterani.


//Zdanie za długie, dodatkowo fragment o granicach terytorium jest źle napisany stylistycznie. Pierwsze zdanie zakoncz po " zabić innego łuskowatego". Drugie zdanie Wtedy granice terytorium łowieckiego wyznaczają nie punkty, a bardziej doświadczeni weterani, stojący na danym terenie. ( lub coś w tym stylu ;) )//

Jaszczury praktykujące tylko część dogmatów i niemające za sobą pierwszych łowów, oraz inne gady z Reptilii, gruntownie sprzątają swe domy.


//przed " oraz" nie stawiamy przecinka//

* skrobie w aktach* Wyrok - naniesienie poprawek. * zostawia kartkę i ziuuuuu na odkurzaczu*

Opis jak zwykle świetny. Czytalo się go miło, lekko i przyjemnie. Bubli nie dopatrzylam się w najmniejsym wypadku, jedynie te mle poprawki. Gronni gratuluję Wam opisu. Po poprawkach będzie akcept.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Natrea » N, 25 sty 2015, 16:05:42

Poprawki naniesione! ^^
Nie każdy gnie kark, gdy ktoś go w ten kark puknie.


"Nie, wybacz, kochanie. Miłość nie jest dla wszystkich." ~ Eddie Gluskin (Outlast: Whistleblower)
Avatar użytkownika
Natrea
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 415
Dołączył(a): N, 20 lip 2014, 17:55:00
Lokalizacja: Przy czajniku
ID: 10220

przez Caindel » N, 25 sty 2015, 16:18:18

AKCEPT
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Lithien » So, 31 sty 2015, 18:38:04

No i ode mnie też akcept, wiec zamykamy temat i lajkujemy xD
*zwija gazetę w tubę i krzyczy na całe forum*
KOCHAM CAINDEL I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO!

Krótko o Triszałkowej i Lithienowej aktywności na forum:
http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif
Avatar użytkownika
Lithien
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 409
Dołączył(a): So, 16 lis 2013, 03:15:26
ID: 55

przez Mistic » N, 1 lut 2015, 08:17:43

Tak rozkminiam mit. Jaszczurki sa z innej banki i niebardzo to by pasowalo bo poza fallathanem to jedna rasa na bańke wiec cieplej krwi byc niemoglo... ale tak tylko gdybam xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

Następna strona

Powrót do Bóstwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości