Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Emlin [Romen-Dor]

Bogowie to dość ważny element świata Fallathanu, opisy ich dotyczące trafić muszą tutaj.

Moderator: Skrybowie

przez Rinien » Cz, 25 gru 2014, 01:52:36

Nazwa: Arwen Emlin (w ludzkiej mowie znaczy to Pani Trznadel). Śmiech Bogini, jej radość i uniesienie. Opiekunka ptaków oraz kwiatów. Nosicielka dobrej nowiny.

Wygląd: Według legendy, Emlin była niezwykle piękną Elfką, której oczy mieniły się tysiącem barw. Poszczególne legendy nie są zawsze zgodne co do jej opisu, zawsze jednak wspomina się o żółtych piórach wplecionych w jej złote włosy.

Obrazek

Symbolika: Piórko Trznadela; Śmiejące się, kobiece usta; Strój błazna i maska arlekina.

Pod jaką Potęgę podlega: Yggdrassil/Uszas

Opowieść o przodku: Emlin, Kapłanka Gwiazd, działająca podczas aneksji państwa Romen-Dor przez Daaków, uważała się wówczas za łączniczkę z Athiel. Ogłosiła ona, iż całe swoje życie oddaje w służbie elfiej bogini, by kroczyć między Leafar, niosąc swym pobratymcom szczęście i nadzieję. Miała ona cieszyć się niezwykłą łaską Pani Elfów, która to dała jej dar przewidywania przyszłości. Oczywiście, współcześni uznali ją wtedy za szaloną, a jej słów słuchano z pobłażliwością, gdyż zwiastowała swymi słowami tylko dobrą nowinę. Trwał przecież najazd Daakarów, a Romen-Dor zasadniczo nie istniał jako niepodległe państwo. Wydawało się jednak, że nie zniechęcało to Emlin. Uśmiech i radość nigdy nie znikały z jej oblicza, mimo mrocznych czasów. Gdziekolwiek się pojawiła, tam rozbrzmiewał śmiech. Z czasem jej bracia i siostry nie mogli już być tacy pewni swojej początkowej tezy, albowiem z roku na rok okazywało się, że jej przepowiednie sprawdzały się z niesamowitą dokładnością. Przynosiła nadzieje, wiarę w lepsze jutro. Zapowiedziała choćby odrodzenie silnego kraju Elfów, motywując ludzi do podniesienia buntu przeciw daakarskim najeźdźcom. Kiedy kilka lat po jej śmierci Romen-Dor odzyskał niepodległość, wyzwoleńcy uznali Arwen Emlin za bohatera i kapłankę, która to przywróciła nadzieję oraz dała siły tym, którzy chcieli walczyć o wolność swojego kraju. Elfka trafiła do panteonu Przodków.

Dogmaty wiary: Dzisiaj Emlin czczona jest w granicach całego Romen-Doru, gdzie powszechny jest Kult Przodków. Uważa się ją za opiekunkę kwiatów, ptaków i wiosny, a ponadto czci się ją jako personifikację szczęścia i miłości. Wielu z mieszkańców państwa, zarówno Leafar jak i ludzi, wzywa jej imię podczas modlitw w intencji szczęśliwego porodu. Uważa się ją również za patronkę położnych. Jej kult nie posiada czegoś takiego jak "dogmaty" we właściwym rozumieniu tego słowa. Czcząc Emlin, naśladujesz jej styl życia, cieszysz się nim i niesiesz radość wszystkim dzieciom Athiel. Każdy uśmiech, wywołana radość są formą modlitwy do Elfki.

Obrzędy i święta: Emlin nie ma oficjalnych świąt, choć nieoficjalnie poświęcona jest jej cała wiosna. Za jej misteria uważa się każdą radosną chwilę w życiu mieszkańców Romen-Doru, szczególnie szczęśliwy poród dziecka, niezależnie od rasy.

Miejsce kultu / Opis świątyń: Brak. Emlin, jako osobę ściśle powiązaną z kultem Athiel, czci się ją tam, gdzie oddaje się hołd Bogini.

Relikwie: Jedynymi relikwiami, które przetrwały do dzisiaj, są dobrze zachowane pióra Trznadla, które Emlin nosiła we włosach. Wydaje się, że nie dosięgła ich ręka czasu. Większość z nich przetrzymywana jest w świątyniach Athiel, chociaż plotka głosi, że kilka dostało się do prywatnych rąk kolekcjonerów.


Kapłani

Charakterystyka: Kapłani Pani Trznadel naśladują Arwen taką, jaką była za życia. Wielu wyrzeka się siebie na czas noszenia stroju rytualnego, który postronnym powinien przypominać odzienie błazna. Zakładają wtedy maskę arlekina i porozumiewają się wyłącznie przy pomocy śpiewu. Przedstawiają się jako „Śmiech Bogini, jej radość i uniesienie”. Wielu z kapłanów otrzymuje od Pani Trznadel dar jasnowidzenia, ale co nikogo nie powinno dziwić, przekazują oni tylko dobrą nowinę.

Hierarchia: Brak. Kapłanami Emlin zostają Ci, którzy chcą naśladować jej żywot oraz nieść dobrą nowinę. Jej łaska spływa na najbardziej gorliwych Leafar, którzy podążają jej ścieżką.

Wtajemniczenia: Rytuał wejścia oparty jest na powołaniu, a inicjacja jest wynikiem impulsu zesłanego przez samą Emlin. Powszechnie uważa się, że jej kapłani mają w sobie iskrę szaleństwa, która również jest darem Pani Trznadel. Stąd też jej słudzy bardziej przypominają wędrownych wróżbitów, oświeconych błaznów oraz nieco niepoczytalnych optymistów, niż oficjalny kościół.
Ostatnio edytowano Pn, 8 cze 2015, 10:15:23 przez Rinien, łącznie edytowano 12 razy
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Tukan » Cz, 25 gru 2014, 11:12:07

Ode mnie masz świątecznego akcepta ^^
*Ciiiiiii*
Obrazek
Spokój to kłamstwo. Jest tylko pasja.
Dzięki pasji osiągam siłę.
Dzięki sile osiągam potęgę.
Dzięki potędze osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Avatar użytkownika
Tukan
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 616
Dołączył(a): Wt, 26 mar 2013, 23:22:53
Lokalizacja: Tam
ID: 69

przez Sokół » Cz, 25 gru 2014, 19:03:47

Pod jaką Potęgę podlega: Athiel (czy ona jest Potęgą?)

Athiel to nie Potęga ale bóstwo. Poza tym, jak pamiętam z rozpisywania bóstw do Nordii, Potęgi mają być rozpisywane na nowo, więc tu bym prędzej dała puste pole.

Owa wpływowa Kapłanka Gwiazd, działająca przed powstaniem Romen-Doru, już za życia uważała się za wcielenie Athiel.

Chodzi o Emlin, czy jakąs inną kapłankę? Bo zdanie wyrwane zostało kompletnie z kontekstu, i z miejsca nie wiadomo, o kim mówisz.

Głosiła bowiem, że Emlin oddała swoje ciało bogini, aby ta mogła nieść szczęście i nadzieję dla Leafar.

Jak wyżej - Emlin tak o sobie głosiła? Czy kto inny tak głosił, a ta się z tym zgodziła? Wiem, że wynika to później z kontekstu, ale dwa pierwsze zdania wymagają poprawy i to gruntownej.

Oczywiście, uznano jej wtedy za szaloną.

Nie "jej" ale "ją" jak już.

Co interesujące, Emlin zapowiadała tylko radosne nowiny, a uśmiech i radość nigdy nie znikały z jej oblicza.

Zamiast "interesujące" daj "ciekawe".

Ostatnią jej przepowiednią było utworzenie silnego państwa elfów, znanego dzisiaj jako Romen-Dor.

Rasy piszemy z wielkiej litery.

Mówiąc szczerze, mam wrażenie, że nie dopracowałaś bogini, a całość pisana jest trochę "na kolanie". Zanim przejdę do reszty tekstu, proszę, popraw opowieść o bogini - niech to ma ręce i nogi choć, a później zajmę się resztą. Poza tym, zadbaj nieco o estetykę - masz akapity między "Nazwą" a "Wyglądem", a później leci ściana tekstu.
Dodatkowo - raz piszesz tak, że mam wrażenie, ze to avatar/wcielenie Athiel, innym razem, jakby to było osobne bóstwo. Takie miało być założenie?
No i z tytułu wywal to "przodek" - masz o tym w opisie bogini.

Wiem, czepiam się.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Rinien » Cz, 25 gru 2014, 19:32:41

Wybacz, pisałam to w nocy, bo nagle wena na mnie spłynęła ;)
Już poprawiam tekst na spokojnie.
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Sokół » Cz, 25 gru 2014, 19:40:45

Dlatego ja zawsze piszę sobie najpierw w Wordzie, żeby potem poprawiać zanim tu wrzucę - unikam dzięki temu... no sporej ilości poprawek, póki Cai nie przyjdzie i nie zechce mi wręczać Orderu Rzepy :lol: a na poważnie - spoko, rozumiem. Jak poprawisz, daj znać, to wypiszę dalej to, co jeszcze jest do poprawki ewentualnie ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Rinien » Cz, 25 gru 2014, 20:55:44

Poprawiłam :)

* * *

Możliwe, że w innych częściach też są błędy, dam to do poprawy komuś innemu jeszcze, by mi je wyłapał. Przede wszystkim chciałam wiedzieć, czy przodek przejdzie i będzie wpisany do świata. Szczególnie, że jest bardzo istotny dla mojej błazenady. Od samego początku chciałam grac radosną kapłanką-błaznem Athiel. Bardzo mi się spodobał Romen-Dorski kult przodków.
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Sokół » Pt, 26 gru 2014, 11:03:20

Emlin, wpływowa Kapłanka Gwiazd, działająca przed powstaniem państwa Romen-Dor, już za życia uważała się za wcielenie Athiel.

"Emlin, wpływowa Kapłanka Gwiazd, żyjąca jeszcze przed powstaniem Romen-Doru, uważała się wówczas za wcielenie Athiel."

Głosiła bowiem, że oddała swoje ciało bogini, aby ta mogła nieść szczęście i nadzieję dla Leafar, krocząc wśród elfów jak śmiertelniczka.

"Ogłosiła ona, iż oddała swe ciało i nieśmiertelność elfiej bogini, by kroczyć między Leafar jako śmiertelniczka, niosąc swym pobratymcom szczęście i nadzieję."

Oczywiście, współcześni uznali ją wtedy za szaloną, a jej słowa słuchano z pobłażliwością.

Jak już, to "słów" nie "słowa".

Wydawało się jednak, że nie zniechęcało to Emlin, która głosiła tylko pozytywne przepowiednie, zwiastując wszystkim dobrą nowinę.

Po "Emlin" bym nieco to zmieniła: "...która zwiastowała swymi słowami dobrą nowinę." - później masz znów o przepowiedniach.

Między innymi, zapowiedziała utworzenie silnego kraju Elfów, znanego dzisiaj jako Romen-Dor.

"Zapowiedziała choćby utworzenie..."


Relikwie: Brak.

A ja bym jednak dała jej jakąś relikwię. Diadem kwiatowy czy coś takiego, jakaś popierdółka.

Zakładają wtedy maskę arlekina i unikają mówienia inaczej niż śpiewem.

Mówienie śpiewem? Yyyyy... "Zakładają wówczas maskę arlekina, i porozumiewają się wyłącznie przy pomocy śpiewu."

Wielu z kapłanów otrzymuje od Athiel dar jasnowidzenia, ale co nikogo nie powinno dziwić, przekazują oni tylko dobrą nowinę.

Proponuję zerknąć w profesje, jak to z prorokami, jasnowidzami i wieszczami wygląda - żeby uniknąć robienia z kapłana cudu na kiju.

Rytuał wejścia oparty jest na specyficznym powołaniu, a inicjacja jest wynikiem impulsu zesłanego przez samą Emlin.

Nie ma "specyficznego" powołania, chyba, że mówimy potocznie. Wywal to słowo po prostu.

Na koniec jeszcze dodam link do filmiku z uroczym Trznadelem <3
https://www.youtube.com/watch?v=XpNRAZTV5EQ

[/quote]
Na Wiki nie będzie filmików, więc zrób screena i wrzuć grafikę pod opis wyglądu bogini.

Odstępy miedzy kolejnymi punktami - bo tekst wygląda bardzo niechlujnie. Albo usuń akapity, albo daj wszędzie nowe akapity, niech to się nie zlewa w jedno. No i o samym wyglądzie też bym napisała nieco więcej. Wydaje się strasznie... skąpe. Ale poza tym, czekam na poprawki.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Rinien » Pt, 26 gru 2014, 11:17:19

Przecież obrazek jest. Filmik dałam, bo ładnie ptak ćwierkał ^^ Oczywiście, nigdzie tego wklejać nie trzeba. Na wszelki wypadek, wrzucam jeszcze raz grafikę.

Poza tym poprawiłam błędy wedle sugestii :)
Załączniki
Emlin.jpg
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Sokół » Pt, 26 gru 2014, 11:58:22

Grafikę wrzuć w opis wyglądu, a nie na samym dole....
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Rinien » Pt, 26 gru 2014, 12:06:23

Teraz dobrze? Jeżeli jest za duża, to od razu przyznam, że nie wiem jak ją tutaj zmniejszyć.
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Sokół » Pt, 26 gru 2014, 12:10:31

troszkę ci kod nie wskoczył ;) poślij mi na PW obrazek, to ci zmniejszę i dam linka - żebyś mogła wkleić ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Rinien » Pt, 26 gru 2014, 13:36:49

Ech, moja umiejętność radzenia sobie z tym forum. Nie wiem jak dodać załącznik do PW. Stąd też wgrałam obrazek na neta, tutaj link: http://s7452.chomikuj.pl/ChomikImage.as ... A0B4A&pv=2
Spróbowałam też dodać od razu do forum, chyba jest teraz dobrze. Nawet nie jest za duże.
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Sokół » Pt, 26 gru 2014, 13:50:27

http://i62.tinypic.com/x10i20.jpg ten kod wrzucasz między [img]i[/img] - i już ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

przez Rinien » Pt, 26 gru 2014, 13:55:49

Przecież obrazek się wyświetla, prawda? Dobrze chyba jest.
Avatar użytkownika
Rinien
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 75
Dołączył(a): N, 23 lis 2014, 19:46:02
ID: 10783

przez Sokół » Pt, 26 gru 2014, 13:59:48

Po bojach, ode mnie AKCEPT ;)
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Avatar użytkownika
Sokół
Herold
Herold
 
Posty: 2180
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2014, 15:26:07
Lokalizacja: tak, proszę z podwójnym espresso
ID: 9776

Następna strona

Powrót do Bóstwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości