Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Mikstura] Żelazny Utwardzacz

Tutaj znajdują się wszystkie zaakceptowane opisy (po przyznaniu Punktów Sławy)

Moderator: Skrybowie

przez Eloyn » Śr, 10 gru 2014, 10:27:37

Każdy może stać się królikiem doświadczalnym ;]

Poprawione
Wszystko co na prawdę dobre jest zakazane.

Obrazek
Eloyn
Rzemieślnik
Rzemieślnik

ID: 10061

przez Astenna » Cz, 11 gru 2014, 00:36:25

Bała się, że po dodaniu wcześniej soku z Tojadu mogłoby dojść do nieprzyjemnych reakcji chemicznych.
te "chemicznych" bym usunęła
"ETAP IIIDestylacja
odstęp po "III"
Gdy opary zaczęły gęstnąć pod wpływem gorąca, przyszedł czas na oddzielenie go od reszty.
gęstnąć czy gęstnieć?
Nad tygielkiem została umieszczona niewielka, cynowa bańka z kranikiem, w której opary się skraplały i wpływały przez kranik do okrągłej, przezroczystej menzurki. Jednak ważne jest, by pamiętać, iż owa menzurka musi być chłodzona w zimnej wodzie! Po długim czasie oczekiwania, w menzurce skropliła się cała ciecz, a niepotrzebna reszta została w tygielku.
powtórzenia; spróbuj dać zamienniki albo przekształcić zdanie np
"Nad tygielkiem została umieszczona niewielka, cynowa bańka z kranikiem, w której opary się skraplały i wpływały przez niego do okrągłej, przezroczystej menzurki."
Uwaga szanowni interesanci! NIE SPOŻYWAMY TEGO ELIKSIRU! Ze smutkiem trzeba stwierdzić, iż labolatoryjny szczurek, kot nieznośnego sąsiada, a także róże przy oknie nie przetrwały kontaktu z miksturą.
laboratoryjny
Elyon nie zdążyła go ostrzec, by tego nie pił...Cóż, po około pięciu godzinach, znaleziono zwłoki sąsiada na ławce przed jego domem.
odstęp po wielokropku
Skonsultowałam się z administracją i przyznali rację, że 10 ml to na realia średniowieczne zbyt szczegółowa, dokładna miara. Lepiej poniżej 1 litra nie schodzić. W przypadku małych ilości mikstur pisać tak: kubek, łyżka, łyżeczka, np 5 kropli, szklanica, naparstek itp.
W tamtej roślinie to nie problem otworzyć temat i poprawić. MG też człowieki, się mylą.

Ogólnie świetnie opisana mikstura. Elegancko.
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Eloyn » Cz, 11 gru 2014, 10:07:50

a za miast ml może być uncja? Bo ten termin już wtedy istniał na odmierzanie miary

Obrazek
Eloyn
Rzemieślnik
Rzemieślnik

przez Thoran Rion » Cz, 11 gru 2014, 12:20:14

Opis powinien być napisany tak viewtopic.php?f=166&t=6101
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Thoran Rion
Administrator
Administrator

ID: 1

przez Złośnica(Mia) » Cz, 11 gru 2014, 12:29:30

a co jest nie tak w tym opisie tutaj? Pytam tak z ciekawości, bo może sama będę chciała coś opisać
Złośnica(Mia)
Chłop
Chłop

ID: 11797

przez Thoran Rion » Cz, 11 gru 2014, 12:37:31

Wystarczy porównać z linkiem, który podałem.
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Złośnica(Mia) » Cz, 11 gru 2014, 12:40:09

różnica w tym, że jest tu napisane, kto robił ten eliksir i nie podał ckliwej historyjki o tym jak jakaś panna straciła kudły :/
Złośnica(Mia)
Chłop
Chłop

ID: 11797

przez Thoran Rion » Cz, 11 gru 2014, 12:46:44

Różnica jest taka, że to ma być opis mikstury a nie tego jak ją ktoś przyrządza. Mikstura jest podmiotem.
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Eloyn » Cz, 11 gru 2014, 12:52:11

Eeeee... jest opis powstawania mikstury. Sama mikstura też jest opisana. Nie można opisać mikstury bez procesu jej powstania.

T, Nie bądź okrutny i nie każ mi teraz tego na nowo pisac od początku ;(

*Załamana siedzi przed kompem myśląc intensywnie jakby to przerobić jeśli innego wyjścia nie będzie*

Obrazek
Eloyn
Rzemieślnik
Rzemieślnik

przez Thoran Rion » Cz, 11 gru 2014, 13:04:06

Oczywiście, że można opisać proces powstania mikstury w sposób podany w linku ^^
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Eloyn » Cz, 11 gru 2014, 13:05:53

Jesteś okrutny ;__;

I teraz znowu od nowa wszystko pisać. Jak będziesz potem stękał, że opis jest suchy, to Cię zagryzę XD

Edit: A ja się będę dalej upierała. NIGDZIE nie jest napisane, że w taki sposób jak to opisałam, napisane być nie może. Jeżeli masz jakąś swoją wizję do opisywania w KONKRETNY sposób mikstur, to napisz to pod schematem.
Uważam, że mój opis ma wszystko co mieć powinien, a że w ciekawej formie, to co z tego? Każdy pisze tak, jak uzna za stosowne, jeśli inne wytyczne tego mu nie zabraniają. A Tu takich wytycznych nie było

Obrazek
Eloyn
Rzemieślnik
Rzemieślnik

przez Thoran Rion » Cz, 11 gru 2014, 15:37:48

Nadal jest źle.
Obrazek
Obrazek
Thoran Rion
Administrator
Administrator

przez Acalia » Cz, 11 gru 2014, 15:42:30

To ja Ci wytłumaczę, bo chyba wiem o co chodzi ^^
"Żadna mikstura nie powstanie bez odpowiednich odczynników. Tak więc wykorzystaj swoją inteligencję, aby odpowiednio dobrać i wymieszać składniki." "
"„Czas przejść do kolejnego etapu tworzenia mikstur. Teraz odczynniki musisz podgrzać, jednak nie jest to wcale takie proste. Musisz być drogi alchemiku wytrzymały, aby tygiel w ogniu odpowiedni czas utrzymać."
To była zdecydowanie najbardziej męcząca część eksperymentu. Jednak czego się nie robi w imię nauki? "
"„Czas na ostatni etap produkcji. Destylacja wymagać od Ciebie będzie przede wszystkim cierpliwości. To ona pozwoli twemu umysłowi nie zwariować oczekując na koniec tego procesu."
To chyba jeden z najbardziej nużących procesów powstawania mikstur wszelakich. Jednak jest on konieczny do uzyskania efektu."
"Po ponad miesięcznej obserwacji stwierdzono, iż "

To wszystko jest całkowicie zbędne. Dodatkowo piszesz "przelewamy, chcemy" a powinno być "należy przelać" chociażby. Do nikogo się nie zwracasz w opisie, zakładam, że to ma być bezosobowe.
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 1298

przez Eloyn » Cz, 11 gru 2014, 15:50:31

tekst jest poprawiony, bez odnośników do innych.

Obrazek
Eloyn
Rzemieślnik
Rzemieślnik

przez Acalia » Cz, 11 gru 2014, 15:58:24

Przelać trzeba cały specyfik do tygielka i umieścić nad płomieniem. Najpierw na małym ogniu.

"Należy przelać cały specyfik do tygielka, a następnie umieścić nad nad małym płomieniem."
Kiedy substancje w środku zacznie nieco parować zwiększyć płomień, tak by doprowadzić miksturę do wrzenia.

kiedy substancje... zaczną
Po długim czasie oczekiwania, w naczyniu skropli się cała ciecz

bez przecinka
Otrzymamy w ten sposób, klarowny, jasno złoty płyn, o anyżowym zapachu i smaku.

Otrzymany w ten sposób płyn powinien być klarowny, jasnozłoty i mieć anyżowym zapach oraz smak.
Także z upływem dni zmienia swój kolor ze złoto pomarańczowego na blado żółty. Zaś zapach zmienia się z anyżowego na migdałowy.

Także z upływem dni zmienia swój kolor ze złoto-pomarańczowego na bladożółty, a zapach zmienia się z anyżowego na migdałowy.
Jeżeli chcemy kogoś otruć, to należy dolać miksturę do jakiegoś trunku

Aby kogoś otruć należy dolać miksturę do jakiegoś trunku

Resztę poprawek zostawię prawowitym MG :3
Nie jestem idealna. Jestem tylko człowiekiem.

Więc TAK, mogę się pomylić.
Acalia
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 1298

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum