Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja organizacji] Dom Dzieci Gwiazd w Utopii/Nost Laefar

Opisy do usunięcia.

Moderator: Skrybowie

przez Saszetta » Cz, 19 lis 2015, 00:40:22

Tytuł tematu:
[Lokacja organizacji] Dom Dzieci Gwiazd, Nost Laefar

1. Położenie lokacji:
Romen-Dor, Utopia, centrum aglomeracji.

2. Opis lokacji:
Wiele było w Utopii budynków pięknych, które zachowywały uroki elfiej architektury. Wiele było miejsc, w których Dzieci Gwiazd czuły się dobrze, otoczone przez przedmioty, kształty i barwy przypominające im, skąd pochodzą i kim są. Niewiele jednak budynków mogło równać się z siedzibą Inis Birke.
Cała potęga lokalizacji w rozumieniu członków Płomienia, polegała na tym, że od wieków były to zabudowania należące do Elfów. Przedstawiciele starszej rasy podjęli się jego budowli, a później przekazywali z rąk do rąk, a każdy kolejny właściciel upiększał to miejsce o własne pomysły, poczucie estetyki i pamiątki, które teraz nie były pamiątkami konkretnej osoby, a stanowiły o kulturze całej rasy.

Mimo, że do centralnej części Utopii nie było daleko, udało się zachować tu, przy Domu Dzieci Gwiazd naturalne wiekowe zadrzewienie. Pomiędzy drzewami, starymi dębami o grubych pniach i szerokich koronach, poprowadzono system strumyczków szemrzących po kamienistym podłożu. Często wzdłuż nich organizowano alejki, po których można było wygodnie spacerować.
Mur, który oddzielał siedzibę Płomienia Inis Birke od miasta, tylko pozornie pozbawiony był elementów obronnych. Te jednak ktoś znający się na rzeczy zmyślnie zastosował pod postacią ozdób. I tak, na samym szczycie muru rozsypano tłuczone szkło wbite w powierzchnię tak, by ostre krawędzie raniły każdego, kto chciałby przejść górą. Bramę posiadłości wykonano z kształtów wyobrażających pnącza, dbając o to, by po obu stronach umieścić guzy pozbawione funkcji obronnej, które pomagać miały przy otwieraniu obu skrzydeł. Po obu stronach bramy, w szklanych czarach płonął ogień nawiązujący do nazwy organizacji obecnie zasiedlającej to miejsce.
Frontowa ściana siedliska Płomienia Inis Birke potwierdzała swym wyglądem kunszt i artyzm elfich architektów. Formy z marmuru wydawały się lekkie niczym obłoki, utrzymywane przez metalowe instalacje zabarwione na złoty odcień.
Nad głównymi wrotami poprowadzono galeryjkę, w przypadku przyjmowania oficjalnych wizyt, idealne miejsce dla powitania gości, za dnia, po prostu ozdobę bogatą w kolumny i balustrady przetykane donicami pełnymi kwiatów.
Po prawej stronie od głównego wejścia rozciągały się symetrycznie usytuowane, strzeliste okna dające jasność w pomieszczeniach administracyjnych. Ta część budynku zamykała łukiem dziedziniec z prawej strony. Z lewej bliźniaczy łuk mieścił w sobie pomieszczenia mieszkalne, oraz użytku codziennego. Nawet w dachu usytuowano szklane świetliki, które w ciągu dnia sprawiały, że blask Solimusa powodował złudzenie emanowania przez budynek świetlistą energią.

Na dziedzińcu wykładanym kolorową mozaiką ustawiono wyrzeźbioną z marmuru fontannę przedstawiającą feniksa, symbol organizacji. Wymyślono ją na tyle sprytnie, by w chwili, gdy przywódca Płomienia chciałby przemówić do swoich popleczników, postać ognistego ptaka zmieniała się w mównicę, a woda miast w górę, rozlewała się dwoma kanałami przewidzianymi w mozaice na boki, zasilając pobliskie strumyczki.
Stąd dostać można było się do wszystkich budynków tworzących ten kompleks. Do skrzydeł: administracyjnego i mieszkalnego, do stajni i wozowni, do łaźni, którą zaaranżowano w parterowym budynku zbudowanym na planie okręgu, z kopulastym dachem i kilkunastoma kolumnami wspierającymi go. Stąd rozciągał się również widok na kwiecisty, wielobarwny ogród poruszający zmysł powonienia każdego, kto wybrał się w jego okolice.

W skrzydle administracyjnym przewidziano gabinety dla każdego z dyplomatów Inis Birke, dla głównodowodzącego Faelivnira, salę obrad z solidnym stołem wzbogaconym o chwytaki do map, bibliotekę połączoną z miejscem, w którym składowano wszystkie dokumenty dotyczące organizacji, oraz salę chwały mającą uwieczniać każde wielkie wydarzenie zapisane w losach Płomienia.
Skrzydło mieszkalne, jak sama nazwa wskazuje, zawierało w sobie pokoje przeznaczone do codziennego użytku wszystkich, którzy akurat zdecydowali się spędzić w Domu czas,a oprócz tego niewielką, lecz bogato wyposażoną świątynie Athiel, salę jadalną połączoną z kuchnią, oraz zejście do podziemi, Salę Magiczną, w której w której według pogłosek chętnie trenowali magowie spod skrzydła Feniksa.

Całość utrzymana była z przewagą trzech głównych barw: bieli, zieleni i złota. Mozaiki i freski naścienne były tu rzeczą oczywistą, chociaż ich piękna nie przestano zauważać. Ktoś, kto dbał o zabezpieczenie Domu Dzieci Gwiazd pomyślał o wielu tajnych i nieoczywistych przejściach wewnątrz samego budynku.


3. Historia lokacji:
Budynek, jak wspomniano wcześniej, przechodził z rąk do rąk wielokrotnie, jednakże zawsze dbano o to, by kolejnym właścicielem stawał się Elf. Każdy z włodarzy dodawał swoje w wystroju wnętrz, wyglądzie ogrodu oraz ogólnej architekturze Domu Dzieci Gwiazd. Historia tego miejsca rozpoczyna się na Samillanirze, nieżyjącym już dziś uczonym, który w zamian za pracę naukową na rzecz Romen-Doru został obdarowany przez władze gruntem, na którym czekał już na niego niewielki lecz wykonany z dbałością dom, po którym do dnia dzisiejszego pozostały jedynie mozaiki, które dziś tworzą ozdobę głównego placu z fontanną. Samillan jako wielki entuzjasta natury dał początek pięknemu ogrodowi rozciągającemu się na terenie posesji.

Dom Dzieci Gwiazd został po śmierci Samillana przekazany w ręce prawowitego spadkobiercy po nim, jedynego syna: Tuguss`atha. Mężczyzna postanowił kontynuować dzieło swego ojca i rozpoczął pierwszą przebudowę domostwa, która ostatecznie potrwała pięćdziesiąt dwa lata. Efektem prac budowlanych było wybudowanie większego budynku obejmującego w kształcie podkowy ten istniejący dotychczas. Ulokowano w nim pierwszą łaźnię, która przetrwała do dnia dzisiejszego, oraz powiększono trzykrotnie ilość pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych.

Posiadłość została odsprzedana po śmierci Tuguss`atha niejakiej Davincyi Deevellen, artystce. Elfka z dbałością godną każdego wielkiego artysty przyozdobiła nie tylko budynki mieszkalne, ale również i ogród w piękne malowidła, rzeźby i instalacje. Wiele z nich dotrwało do dnia dzisiejszego albo w formie niezmienionej, jednocześnie stając się zabytkami kultury Elfów, albo z drobnymi przeróbkami, których celem było nadanie pracom Davincyi jeszcze piękniejszej oprawy. Po bezdzietnej śmierci Elfki, lokalizacja została przez jej krewnych odsprzedana Villusguarowi Ettysferrze.

Zasłużony w szeregach armii Romen-Doru łucznik postanowił przeznaczyć posiadłość na gniazdo swojej rodziny. Po kilku miesiącach przygotowań Dom Dzieci Gwiazd rozbrzmiał gwarem piętnastu gardeł nowych mieszkańców. Niestety, po śmierci głowy rodu, większość z pozostałych przy życiu członków rodziny Ettysferra poświęciło swoje żywota na osiągnięcie stanu kapłańskiego i jako Kapłani Gwiazd rozpoczęli długie wędrówki po całym świecie, by nieść swym pobratymcom światło Athiel. Posiadłość została oddana do dyspozycji Triumwiratu.

Ze skarbu państwa Dom wykupił ponownie przedstawiciel rodziny Deevellen.

To właśnie od tego właściciela lokacji, Dom Dzieci Gwiazd został wykupiony przez organizację Inis Birke, która urządziła w nim swoją siedzibę na ziemiach stolicy Romen-Doru. Niektóre pomieszczenia zamieniono na gabinety, niektóre sypialnie odświeżono, a ogrodowi, dzięki sile elfiej magii i powszechnym talentom we władaniu roślinami przywrócono dawną chwałę.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:
-2 osoby służby
-4 osób stałej załogi obronnej (ludzie)
-2 mieszkańców stałych (nicki i ID do dopisania)

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
- fauna: wiele gatunków motyli oraz barwnych ptaków
- flora: Psychodelia, Krętacz Olbrzymi

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:

{"location_parameters":{
{'paramname':'populacja', 'paramvalue':8},
{'paramname':'obrona', 'paramvalue':10},
{'paramname':'produkcja materiałów', 'paramvalue':0},
{'paramname':'generowanie prestiżu', 'paramvalue':10},
{'paramname':'produkcja złota', 'paramvalue':0},
{'paramname':'luksus', 'paramvalue':12},
{'paramname':'skrytka', 'paramvalue':5},
{'paramname':'rzemieślnictwo', 'paramvalue':0},
{'paramname':'grawernia', 'paramvalue':0},
{'paramname':'koszty NPC', 'paramvalue':0},
{'paramname':'stragan', 'paramvalue':0},
{'paramname':'wiara', 'paramvalue':0},
{'paramname':'nauka', 'paramvalue':0},
{'paramname':'CLZ%', 'paramvalue':0,003900343918},
{'paramname':'cena w złocie', 'paramvalue':50115367}}}

Rozpiska kosztów lokacji
1x Koszary -6 populacji = 0,007758459195% CLZ( 12 848 961 134) = 9 968 814
1x Pokoje służby -3 populacji = 0,001867683721% CLZ( 12 848 961 134) = 2 399 780
1x Rezydencja -3 populacji = 0,02937729627% * CLZ( 12 848 961 134) = 37 746 774
Łączna cena = 0,03900343918%CLZ = 50 115 367


7. Typ lokacji: Organizacja Płomień Inis Birke,

Autor:
Ashetta Ranruin [8138]
Nadzór:
Fealivnir Aearon [27]
Ostatnio edytowano Śr, 6 sty 2016, 21:30:05 przez Saszetta, łącznie edytowano 2 razy
"Zdarzyć się mogło.
Zdarzyć się musiało.
Zdarzyło się wcześniej. Później. Bliżej. Dalej.
Zdarzyło się nie tobie."
Avatar użytkownika
Saszetta
Giermek
Giermek
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 16 paź 2013, 00:05:14
ID: 8138

przez Faelivnir (Samalai) » Śr, 25 lis 2015, 20:56:11

Podbijam lokację, możliwe, że została niezauważona ;)
Avatar użytkownika
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 417
Dołączył(a): So, 1 lis 2014, 16:19:26
Lokalizacja: Kraków
ID: 27

przez Caindel » So, 28 lis 2015, 19:25:52

To nie jest rezydencja tylko zamek obronny, tudzież twierdza, więc nie ma dla niej miejsca w centrum miasta, gdzie budynki sa wybudowane z marmuru i modelowanej, szkliwionej cegły. Ma to być rezydencja, to proszę by ją tak opisać, bez wymyślania cudów w postaci tłuczonego szkła na szczycie ( szkło jest drogie ) czy metalowych bluszczów, może od razu drut kolczasty? ;)

RD rządzi Triumwirat i Senat. Królowa to nie zajmowane stanowisko, tylko tytuł "grzecznościowy", więc sformułowanie "Królowa RD" jest błędne.

Budynek był przekazywany do Państwa, więc nie "do użytku dla Królowej".

To miasto, o określonej zabudowie, więc "las" to raczej przesada. Tym bardziej, że budynki w Utopii były przyozdabiane roślinnością były po to, by miasto tworzyło harmonijną całość z otaczającymi miasto lasami.

"Elf czystej krwi" - a to co takiego, że tak spytam?

Źle zrobiona wycena.

Proszę zapoznać się z opisem i działaniem portali na Fall.

I prosze się zdecydować co do tego, która lokacja jest GŁÓWNA SIEDZIBĄ IB. Nawet ZUS nie ma pierdyliarda głównych siedzib, a ma jedną.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Nominis » So, 28 lis 2015, 22:25:22

Jeśli to tytuł nawet grzecznościowy to jednak tytuł i posługiwanie się nim nie jest żadnym błędem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Nominis
Rzemieślnik
Rzemieślnik
 
Posty: 157
Dołączył(a): So, 29 wrz 2012, 12:00:31
Lokalizacja: Zawiercie
ID: 418

przez Caindel » N, 29 lis 2015, 09:09:29

Nominis napisał(a):Jeśli to tytuł nawet grzecznościowy to jednak tytuł i posługiwanie się nim nie jest żadnym błędem.


Tak, zgadza się (Ettariel nosi miano Królowej, bo kiedyś nią była), ale w tym wypadku, nie chodzi o używanie określenia, a znaczenie - RD nie rządzi Królowa, bo RD to Republika. Zapis zamieszczony w opisie mówi o rządach Królowej. A to jest błąd.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Saszetta » N, 3 sty 2016, 16:29:51

1. poprawioną wycenę jeszcze dorzucę
2. Dom Dzieci Gwiazd jest jednak rezydencją, nie twierdzą. Dziś nazwano by go, bo ja wiem, dworkiem? pałacykiem? w każdym razie, wskaż mi, proszę, miejsca w opisie, które sugerują, że to twierdza, a poprawię je by nie było niedomówień :)
3.poprawione pojęcie oddania na własność państwa
4. wyrzucony las i portale
"Zdarzyć się mogło.
Zdarzyć się musiało.
Zdarzyło się wcześniej. Później. Bliżej. Dalej.
Zdarzyło się nie tobie."
Avatar użytkownika
Saszetta
Giermek
Giermek
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 16 paź 2013, 00:05:14
ID: 8138

przez Caindel » Wt, 5 sty 2016, 22:27:41

Proszę wywalic
- mury obronne, okienka strzelnicze, okna umieszone tam by Solimus oslepial wrogow, galeryjki łucznicze

Cała potęga lokalizacji polegała na tym, że od wieków były to zabudowania należące do Elfów.


Co ma jedno do drugiego?

Ze skarbu państwa Dom wykupił ponownie przedstawiciel rodziny Deevellen, który chcąc odnowić pamięć swej krewniaczki i dawnej właścicielki, zorganizował w posiadłości sale pamięci historii Elfów na ziemiach Fallathanu.


Eee? No chyba nie. Jaka sala pamięci historii Elfów na ziemiach Fall? Serio? Po pierwsze - RD jest na wskros przesiaknięte wplywami elfickiej kultury. Po drugie i najwazniejsze - sale pamięci/izby pamieci robi sie osobistościom/wydarzeniom lokalnym. A po trzecie - RD to nie państwo elfickie, tylko Republika elfio - ludzka. I ma swoja historię. Elfy maja tu swoją historię. Tak jak Almann ma swoja, a Cesarstwo swoją. Proszę bardzo - chcecie takie cos, to ma to dotyczyc histroii danego państwa - ma byc lokalne. To nie XXI wiek, nie ma globalizacji, chociaz nawet teraz miejsca pamięci są organizaowane lokalnie.

Po nanisieniu poprawek sporawdze jeszcze raz.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Saszetta » Śr, 6 sty 2016, 21:30:21

Naniesiono poprawki.
"Zdarzyć się mogło.
Zdarzyć się musiało.
Zdarzyło się wcześniej. Później. Bliżej. Dalej.
Zdarzyło się nie tobie."
Avatar użytkownika
Saszetta
Giermek
Giermek
 
Posty: 207
Dołączył(a): Śr, 16 paź 2013, 00:05:14
ID: 8138

przez Caindel » Śr, 13 sty 2016, 19:32:17

Potęgą lokalizacji jest położenie, a nie to kto jest właścicielem.

Co do tego, że niewiele jest budynków mogacych się równać z Domem, to nie przesadzacie przypadkiem. Jest wiele przepieknych miejsc w Utopii. A o tym jak prezentuje się budynek organizacji będą decydowac gracze. Nie narzucamy w opisach "toku myślenia".

Reszta ok. Popraw i będzie akcept.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284

przez Caindel » Cz, 3 mar 2016, 10:21:52

Proszę nanieść poprawki według zalecen, a poprawiony opis proszę wrzucić na forum wewnętrzne w odpowiednim dziale.
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.


Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.


Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!


...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Avatar użytkownika
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek
 
Posty: 2120
Dołączył(a): Pn, 11 cze 2012, 18:04:06
Lokalizacja: Schowek na odkurzacz i widły
ID: 284


Powrót do Kosz

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości