Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

Cesarstwo

Moderator: Caindel

przez Thoran Rion » Wt, 2 cze 2015, 17:56:26

Ethan napisał(a):
problem jednak w tym, że ty Tynek reagujesz alergicznie na jakiekolwiek próby zrobienia czegokolwiek fabularnie z Irimgardem


Oo Teraz to palnąłeś, a co ja mam do tego?
Jedyne na co mam wpływ to organizacja i rasa, w której wspieram graczy, we wszystkich ich inicjatywach fabularnych.
Jestem za wszelkimi fabularnymi inicjatywami w Irimgardzie, które są zgodne z projektem państwa.

O reszcie się już nie wypowiadam, widać wielkim problemem jest przesunąć Cesarstwo z 1 miejsca na ostatnie w rejestracji. Wiadomo, że na 10 niowych osób wchodzących na grę, jedna przeczyta opisy państw i wybierze coś dla siebie. Reszta kliknie w 1 na liście Cesarstwo. Po czasie 5 z tych osób wybierze jedno z 16 (lol), państw, 4 zostaną w Cesarstwie. Dobrze o tym wiesz Thoran.Nom tylko, że nic z tego nie wynika, że jakiś random klikacz zostanie w cesarstwie. A te twoje wyliczanki kto kliknie, kto zostanie i tak dalej to wróżenie z fusów, równie dobrze możesz tam powstawiać jakieś k20 wartości bo nie masz kompletnie pojęcia o wyborach ludzi. Ja widzę, że fabularnie jest sporo ludzi, którzy grają po różnych krajach robiąc im renomę, Cesarstwo jest tutaj jak każdy taki kraj.
Co do rejestracji to mogę zrobić, że pierwsza karta będzie losowa. Nie mam z tym najmniejszego problemu bo wiem, że nic to nie zmieni, ludzie nadal będą postać fabularną tworzyć dopiero po zapoznaniu się z grą i wyborami swoich znajomych. A klikaczom nic to nie robi w jakim są kraju.

@Gronkowiec nie wiem do czego teraz pijesz ^^
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Ronin Rion » Wt, 2 cze 2015, 18:17:57

Zgodzę się w jednej kwestii, mało komu chce się czytać opisy państw, bo tych trochę jest. Chyba już kiedyś pisałem czy nie warto się zastanowić czy nie wstrzymać się z wyborem państwa w kreatorze. Np postać osiąga jakiś tam level mechanicznie, najpierw poznaje mechanikę gry etc.etc. a dopiero potem wybiera po której stronie miedzy chce mieszkać. W tym czasie gracze z innych państw mogą agitować - chodź do nas będziemy mordować elfy!, nie chodź do nas będziemy klepać magów, albo nie chodź do nas będziemy świnie pasać i rzepą handlować ;)

A co do tego eventu, to nie ma sensu się przepychać o to, ponieważ każdy patrzy na siebie. Jeżeli może ugrać coś dla siebie to to właśnie zrobi. Jeżeli jest możliwość złapania pkt rankingowych czy pakietu PA to pewnie będzie wspierał działania aby coś dostać. Takie eventy są fajne, chociaż niekoniecznie muszą one w jakiś sposób ingerować w państwa. Chociaż dla mnie to bez różnicy, bo był event w Twierdzy z podatkami, to może za jakiś czas można by zbierać drewno w irim na stosy dla magów? :D Wówczas wszyscy gracze bez względu na pochodzenie/państwo będzie brało w tym udział. A chodzi o to by zachęcać graczy, którzy grają do jakiegoś działania.


Btw. T mógłbyś zobaczyć do demonów? Bo tam skryba potrzebuje Twój akcept, a szkoda by demony wisiały ;)
Avatar użytkownika
Ronin Rion
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 442
Dołączył(a): Śr, 24 cze 2009, 13:21:37
ID: 938

przez Thoran Rion » Wt, 2 cze 2015, 18:30:42

Generalnie możecie do mnie podrzucać propozycje wydarzeń w danym kraju. Najlepiej jakby były powiązane z jakąś fabularną działalnością. Postaram się zrobić przynajmniej jedno wydarzenie w miesiącu a jak się da to więcej.
Obecne wydarzenie na dzień dziecka jest na dzień dziecka i dopatrywanie się w nim czegoś więcej albo wnioskowanie na podstawie jego wyników będzie zawsze opatrzone błędem.
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Ethan » Wt, 2 cze 2015, 18:33:12

Co do rejestracji to mogę zrobić, że pierwsza karta będzie losowa. Nie mam z tym najmniejszego problemu bo wiem, że nic to nie zmieni, ludzie nadal będą postać fabularną tworzyć dopiero po zapoznaniu się z grą i wyborami swoich znajomych.


Po prostu wyrówna to liczby. Ktoś może się sugerować ilością graczy z państwa, zanim zrobi postać.
Propozycja Ronka, żeby później wybierać obywatelstwo, jest całkiem sensowna.

Proponuje w krótkim opisie Cesarstwa, przy rejestracji, dopisać dokładnie na co ten kraj fabularnie jest sprecyzowany. To co Thoran pisałeś, tą magię, kult jednostki itd.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ethan
Mistrz legend
Mistrz legend
 
Posty: 4713
Dołączył(a): Śr, 24 cze 2009, 14:43:24
ID: 3

przez Astenna » Wt, 2 cze 2015, 20:14:58

To najnudniejszy kraj ze wszystkich, oklepany jak cholera.
To, co napisałeś to niczym bluźnierstwo. Jak Cesarstwo jest nudne, to ja jestem królową Anglii. * :( Obraziła się, foszek stulecia* Cesarstwo to najwspanialszy kraj, jest cudowny, państwo wielu możliwości! *Gwiazdki w oczach* :lol: Cesarz jest stary i brzydki, ale stworzył najbardziej potężne państwo i ja się nie dziwię, że w tym kraju jest tyle obywateli.

Ethuś nie bocz się, że Irimgard jest na 6 miejscu. Przytulę Cię jak chcesz :D
I pamiętaj, że to Reptilia poprzedni event wygrała, a nie Cesarstwo ^^

EDIT: Irimgard już na 5 miejscu :D
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Avatar użytkownika
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz
 
Posty: 1697
Dołączył(a): Cz, 23 cze 2011, 19:01:35
Lokalizacja: Abertillery
ID: 1103

przez Jaszczureczka » Śr, 3 cze 2015, 07:42:11

Ethan napisał(a):No właśnie to jest problemem Mist. Nakaz profilowania nowych państw i zostawienie uniwersalnego molocha, który nie charakteryzuje się niczym... Dobra, wiecie o co mi chodzi, mam nadzieję, że wpadniecie na to w przyszłości, że te same zasady powinny obowiązywać wszystkie państwa, żeby każde z nich było równie atrakcyjne. Pozdro.

Większość osób wolałoby mieszkać w Nowym Jorku niż w Watykanie czy Kinszasie


e: CESARSTWO PANY
Avatar użytkownika
Jaszczureczka
Chłop
Chłop
 
Posty: 40
Dołączył(a): So, 25 sty 2014, 13:00:58
ID: 9299

przez Hargar » Pt, 5 cze 2015, 01:14:05

Jeśli coś źle zrozumiałem to niech ktoś mnie poprawi, ale odnoszę wrażenie że przedstawionym tu "problemem" jest fakt, iż Cesarstwo jest na premiowanej pozycji w przygarnianiu mechanicznych zapchajdziur, którym lata koło... nosa to, z jakiego kraju wywodzi się ich postać. Jak takie osoby mogłyby podnieść standard tych innych krajów swoją grą na rzecz państwa, skoro nie obchodzi ich idea kraiku do tego stopnia iż nie zapoznali się choćby z podstawowymi informacjami swego mechanicznego wyboru? Rozumiem, że chodzi o najzwyklejszą ilość a nie jakość, tak? Kolejna sprawa to taka, że wybiera się pochodzenie. A nie miejsce w którym obecnie się mieszka, czy też na rzecz danego kraju działa. Więc tak de facto sam mechaniczny wybór jest całkowicie pozbawiony znaczenia. Wystarczy, że dany projekt czy też działalność graczy/organizacji przyciągnie uwagę innych i już ma się wystarczającą siłę roboczą by podbić internetowy fejm. Zważywszy na porę, mam nadzieje że przedstawiłem wszystko wystarczająco jasno z mojego punktu widzenia i uniknę niedomówień ale to co przyciąga graczy do krajów to wydarzenia w nich rozgrywane a nie losowość pierwszej strony pochodzenia w generatorze.

Buziaczki.
Avatar użytkownika
Hargar
Nieznajomy
Nieznajomy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 3 lis 2014, 11:01:33
ID: 11684

przez Sharahin » Pt, 5 cze 2015, 07:54:59

Ale Hargar... temat nie dotyczy znaczenia fabularnego państwa tylko jego szans z eventach mechanicznych.

W powyższym poście na uwagę zasługuje fakt, że wybór z kreatora dotyczy pochodzenia, a nie miejsca zamieszkania. Z tego co wiem, obecnie traktuje się obywatelstwo w profilu jako miejsce zamieszkania, a nie pochodzenia. Prawdopodobnie dlatego, że w "Informacjach dodatkowych" w profilu można sobie w każdej chwili zmienić miejsce zamieszkania. Z tym, że pewnie nie wszyscy o tym wiedzą.
Avatar użytkownika
Sharahin
Giermek
Giermek
 
Posty: 297
Dołączył(a): Wt, 7 sty 2014, 21:42:49
ID: 42

przez Thoran Rion » Pt, 5 cze 2015, 08:08:14

Wybór państwa traktowane jest jako wybór obywatelstwa, zaś mieszkać można w dowolnym mieście danego państwa i to jest miejsce zamieszkania ^^
GG: 10729637
"Organizacja to nic innego jak praktyczna szkoła współdziałania i solidarności. Dla życia społecznego jest czymś koniecznym i naturalnym; człowiek ani nie chce, ani nie może żyć odizolowany." - Errico Malatesta
Obrazek
Obrazek
https://bandcamp.com/thoran
Avatar użytkownika
Thoran Rion
Administrator
Administrator
 
Posty: 13984
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 22:46:21
ID: 1

przez Mistic » Pt, 5 cze 2015, 12:10:53

Czytam to i czytam i ciekawi mnie czy pomyśleliście o jednej kwestii.
Ci klikacze, fabularne nieroby których tylko mechanika interesuje, a na których się powołujecie. Tak jak mówicie, nie obchodzi ich skąd i gdzie są, a tylko to by dostać bonusik. Więc ci ludzie i tak będą pakować swoją pomoc w kraj który jest na 1 miejscu po to by mieć mechaniczny profit, nie ważne skąd oni są. Wiecie kto wypycha kraj na pierwsze miejsce w takim ewencie, na samym starcie ? Osoby które grają w fabule, które chcą potem brylować, jak to oni pomogli budować pomnik, mecenasy sztuk i inne pierdoły, więc starczy, że kilka zapaleńców fabuły wypchnęło cesarstwo do przodu, a cała reszta osób które interesuje tylko pakiet PA poleci pchać cesarstwo razem z nimi, bo tam jest szansa na PA ^^

Może warto pomyśleć by w obrębie kraju w którym gracie po organizować ekipę która się w kraj zaangażuje fabularnie, bo ci ludzie to właśnie pierwszy kop, pierwsze "konie" które ciągną kraj na starcie ewentu i jeśli będziecie mieć silną ekipę która wasz kraj popchnie, to klikacie zlecą się sami bo będą widzieć szansę na profity mechaniczne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Aru » Pt, 5 cze 2015, 12:23:31

Dobrze powiedziane. Temu ja osobiście nie przejmuję się pierwszym miejscem bo wiadomo było, kto wygra w takim wypadku. Państwo gdzie jest najwięcej mieszkańców + klikaczy i tyle.
Obrazek
Stefek patrzy. Stefek czuwa.
Avatar użytkownika
Aru
Minstrel
Minstrel
 
Posty: 868
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009, 23:28:40
ID: 488

przez Natrea » Pt, 5 cze 2015, 12:25:57

Zastanawia mnie jedynie... ile postaci w swych licznikach faktycznie przekroczyło te 100 głosów.
Nie każdy gnie kark, gdy ktoś go w ten kark puknie.


"Nie, wybacz, kochanie. Miłość nie jest dla wszystkich." ~ Eddie Gluskin (Outlast: Whistleblower)
Avatar użytkownika
Natrea
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 415
Dołączył(a): N, 20 lip 2014, 17:55:00
Lokalizacja: Przy czajniku
ID: 10220

przez Mistic » Pt, 5 cze 2015, 14:00:52

Ja dolaczylem przedwczoraj, polazlem tam gdzie 1 miejsce, wbilem 104 kliki i kuniec ^_-
Obrazek
Avatar użytkownika
Mistic
Administrator
Administrator
 
Posty: 3906
Dołączył(a): Pt, 26 cze 2009, 09:55:40
ID: 107

przez Nessha » Pt, 5 cze 2015, 14:06:04

To chyba mając 400 i 300 punktów mogę czuć się przegrywem. No nic głosy na marne nie pójdą :mrgreen:
Obrazek

Armia chomików ma większy potencjał niż smoki - Rozczulony przeciwnik nie będzie atakował a chomiki wgryzą im sie w gardła
Avatar użytkownika
Nessha
Obieżyświat
Obieżyświat
 
Posty: 403
Dołączył(a): N, 14 wrz 2014, 22:15:28
Lokalizacja: Zamrażalnik
ID: 4186

przez Belle. » Pt, 5 cze 2015, 14:57:52

Ej, że tak zapytam, bo nie ogarniam (wstyd się przyznać): gdzie się to wszystko klika?
Nikt ważny (jeszcze).
Avatar użytkownika
Belle.
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 78
Dołączył(a): So, 18 kwi 2015, 09:47:16
Lokalizacja: UK
ID: 12552

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wykonane

cron

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość