Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[Lokacja organizacji] Barad or Imloth (Romen-Dor)

Opisy do usunięcia.

Moderator: Skrybowie

przez Caindel » So, 31 paź 2015, 13:26:47

Dobra, zrobię Ci ten opis. Podeślij mi na PW email, żeby Ci dała dostęp potem do dysku google:)
Sarkazm jest sztuką. Gdyby był nauką, byłabym doktorem habilitowanym.

Pierwszy Nadworny Kucyponek Mista.

Kochana przez Własny Zespół Zoologiczny!

...bo widzisz, jesteś szefowa idealna, dlatego się z tobą zgadzam xD by Triszał
Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

ID: 284

przez Faelivnir (Samalai) » So, 31 paź 2015, 13:29:25

Dzięki, wysłałem Ci PM :)
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 27

przez Caindel » So, 31 paź 2015, 13:37:36

Nie ma sprawy:)

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Faelivnir (Samalai) » N, 1 lis 2015, 15:48:33

Spróbuje zaraz siąść i mocno przerobić historię tak, aby spełnić Twoje wymagania. Mimo wszystko chciałbym, by to była moja lokacja, stworzona przeze mnie.
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Caindel » N, 1 lis 2015, 22:49:07

Najważniejsze od czego zacznę to DATA ODBUDOWY.

Nim to się stało, musiały upłynąć aż trzy wieki. Jesienią 4367 roku, ruiny twierdzy miały zostać zmienione w Barad or Imloth, kwiat architektury elfów z Romen-Doru. Odbudowa została ufundowana i przeprowadzona przez ugrupowanie znane jako Naur Inis Birke, które dostało pozwolenie na uczynienie z zamku swojej siedziby.

Nie ma szans by ktokolwiek odbudował zrujnowana lokację w ciągu dwóch miesięcy. KU Krasnoludy odbudowywały przez pięć długich lat, majac do dyspozycji złoto i zastępy rzemieślników. Lokację Bastylia Magów w Amarth rozpoczęto odbudowywać w roku 4356, a ukończono 4367. A Ty w historii piszesz o "jesieni 4367 roku i odbudowie"? NIE. Wiem, że gracie sesję FG o nadanie tego miejsca. Na ten moment możecie dostać - ruiny do odbudowy, a nie piękną, odbudowaną lokację. Nie ma szans na inny scenariusz. Chcecie tą lokację, to proszę bardzo, ale w stanie ruiny i do odbudowy. O czym innym możecie kompletnie zapomnieć.

No to po kolei:

1. Perłowa Zatoka, a nie Zatoka Pereł,
2.
Zarówno zabudowa, jak i teren, którego ów zamek miał strzec, swoją nazwę zawdzięcza znajdującemu się na zachodzie Lasowi Tysiąca Łez.

Nazwa Twierdzy brzmi Twierdza nad Doliną Kwitnienia - wywal wzmiankę o Lesie Łez.
3.
Podróżując przez tą mroczną, spaczoną puszczę na wschód, w stronę Miasta Bramy, dopiero na tych rozległych ziemiach zobaczyć można pierwsze kwiaty, a trawa i drzewa w końcu wyglądają zdrowo, mieniąc się zielenią.

Przez Las Łez się nie podróżuje, nie łazi sie tam, nie pałęta etc. Proszę to poprawić.
Dolina Kwitnienia jest przeciwieństwem znajdującego się w granicach Dol Velen Lasu Tysiąca łez, majaczącego w oddali czarną plamą. Tu można na każdym kroku napotkać życie i jego piękno, przejawiające się w bujnej roślinności i ogromie zwierzyny.
4. Co do samego zamku- twierdzy, to zakładając, że wybudowali go Daakarowie, jako zabezpieczenie nie bawili się w ogrody. To po pierwsze. Po drugie twierdza znajduje się na wysokości 300 m nad poziom morza, to po kiego diabła tam 20 metrowe mury? Samo położenie, mosty etc. sa wystarczajacym sposobem ochrony warowni przed atakiem. Szczerze, to ta grafika, którą wrzuciłeś jako pomoc powinna stać się wyznacznikiem i podstawą do opisania wyglądu lokacji. Czemu? Temu, że świetnie oddaje wyobrażenie twierdzy położonej na skalnych słupach. I samo spalenie - pokaż mi pożar który strawi kamienne mury? Nawet ceglane konstrukcje są w stanie przetrwać pożary, a co dopiero konkretna kamienna Twierdza.

Masz wszystkie uwagi. Prosze poprawić opis lokacji.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Faelivnir (Samalai) » N, 1 lis 2015, 23:12:44

Pożar nie pochłonął twierdzy. Wyraźnie jest zaznaczone, że mury i konstrukcja zostały nienaruszone.

Co do czwartego punktu: opis twierdzy jest wzorowany właśnie na podstawie tej grafiki. Porównując wysokość narysowanych murów do ludzików, które tam są widoczne, spokojnie można wydedukować, że mur ma ponad 15 metrów. Dla uproszczenia dałem więc 20-ścia. Do ilu, Twoim zdaniem, mam je obniżyć?

Wytłumaczenie nazwy Doliny Kwitnienia zostaje. Więc wybacz, ale nie widzę sensu wyrzucania w tym fragmencie wzmianki o Lesie Tysiąca Łez. Przerobiłem to jednak tak, byś była zadowolona (mam nadzieje).

Resztę poprawię za moment. Daj mi pół godziny.

Zmienię też odrobinę historię odbudowy twierdzy, co też pewnie wpłynie na sposób negocjacji podczas tej sesji. Nie chcemy czekać pięć lat gry na siedzibę, wiec opiszę, dlaczego odbudowa ruszyła już wcześniej. Zrobię też tak, że wtedy zostały zasadzone ogrody, około cztery lata temu - a rozwój roślinności zawdzięczamy magii Elfów.
Ostatnio edytowano N, 1 lis 2015, 23:47:04 przez Faelivnir (Samalai), łącznie edytowano 1 raz
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Faelivnir (Samalai) » N, 1 lis 2015, 23:39:20

Dobrze, wprowadziłem poprawki. Mam jeszcze dylemat jeżeli chodzi o poniższy fragment, chętnie usłyszę Twoją opinię.

Nim to się stało, musiały upłynąć aż trzy wieki. Jesienią 4360 roku, ruiny twierdzy miały zostać zmienione w Barad or Imloth, kwiat architektury elfów z Romen-Doru. Odbudowa została ufundowana i przeprowadzona przez Elfa, którego mienia nie sposób znaleźć w zapiskach. Wiadomo jednak, że w 4364 roku ów mężczyzna wstąpił w szeregi nowego ugrupowania znanego jako Naur Inis Birke, które zaś trzy lata później roku dostało pozwolenie na uczynienie z zamku swojej siedziby. Ruiny te zostały dostrzeżone jednak wiele lat wcześniej; kilkukrotnie statki Elfów zatrzymywały się w niewielkiej zatoczce u podnóża skały. W ten sposób również odnaleziono stare tunele, którymi można było przejść z nadbrzeża do wnętrza fortyfikacji. Można więc słusznie założyć, że Płomień już od dawna planował uczynić z zamku swoją siedzibę, a plany mające do tego doprowadzić, wprowadzono w życie już siedem lat temu.

Niemniej, musi on jakoś łączyć dwa następujące fakty:
- ugrywamy na sesji teraz możliwość uczynienia z Barad swojej siedziby organizacji;
- proces odbudowy ruszył około siedem lat temu, przy czym organizacja funkcjonuje dopiero od czterech.
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Caindel » Pn, 2 lis 2015, 01:08:27

Twierdza jest połozona 300 m n.p.m, to po co jej jeszcze mur obronny? Koniem nie wjedziesz. Dostęp mostem. I jeszcze mur? No chyba, że będzie to na skale, jak "Orle Gniazdo", a to proszę bardzo, mur sie przyda, ale nie przy ulokowaniu na słupie kamiennym.

Co do nazwy, to piszesz jak wół Twierdza nad Doliną Kwitnienia. Pokaż mi, gdzie tu jest jakikolwiek związek ze znajdującym się prawie 100 km dalej Lasem łez. Nie ma żadnego. Nazwa związana jest z doliną, w której się znajduje a nie z lokacją, która jest w chugon daleko. Najmniejszego logicznego związku i logiki w zdaniu. Za to upór godny Khazada. ;)

A co do nadania lokacji...to co ma nadać niby Królowa skoro
Odbudowa została ufundowana i przeprowadzona przez Elfa, którego mieniajak już to "miana", bo "mienie" to własność nie sposób znaleźć w zapiskach. Wiadomo jednak, że w 4364 roku ów mężczyzna wstąpił w szeregi nowego ugrupowania znanego jako Naur Inis Birke, które zaś trzy lata później roku dostało pozwolenie na uczynienie z zamku swojej siedziby. Ruiny te zostały dostrzeżone jednak wiele lat wcześniej; kilkukrotnie statki Elfów zatrzymywały się w niewielkiej zatoczce u podnóża skały. W ten sposób również odnaleziono stare tunele, którymi można było przejść z nadbrzeża do wnętrza fortyfikacji. Można więc słusznie założyć, że Płomień już od dawna planował uczynić z zamku swoją siedzibę, a plany mające do tego doprowadzić, wprowadzono w życie już siedem lat temu.

Twierdza nad Doliną Kwitnienia miała się stać siedzibą organizacji na długie lata, a zarazem symbolem ugruntowanej pozycji Naur w Romen-Dorze. Otrzymawszy zgodę samej Ettariel Inglorion, Królowej Elfów, przedstawiciele Płomienia mogli z dumą zawiesić nad wieżami zarówno sztandary Republiki, której służyli, jak i te przedstawiające Feniksa.

lokacja należała już do kogoś kto wstąpił w szeregi IB i dał pozwolenie na zrobienie z niej swojej lokacji organizacyjnej, bo królowa raczej w nosie miała co kto robi ze swoja własności, chyba, że uprawiał tam praktyki nekromancie, albo inne taki. Organizacja IB jest legalnie działającą na terenie RD, więc na co niby królowa ma się zgodzić? Na wywieszenie proporczyka? I nie przesadzasz z ugruntowana pozycją w RD? Gdyby patrzeć na fabularna działalność IB, to zaczęło być o nich głośno w 4366, dodatkowo co niby miało ugruntować pozycję - spotkanie z królową i przedstawienie jej manifestu?Czy to, że powiedziała, że IB ma działaś w świetle prawa i zgodnie z nim?

dotyczy zaznaczonego przez Ciebie i mnie fragmentu;)Opisane to jest tak chaotycznie, że bania mała. Fragment o ruinach pasuje jak wół do karety, szczególnie, że wcześniej masz wzmiankę o odbudowie i o tym, że lokacja należał do kogoś, kto długo nie miał nic wspólnego z IB, więc przypuszczam, że wątpię iż właściciel pozwolił komukolwiek obcemu szwendać się po czymś w co z złoto zainwestował. Po prostu wywal ten cały fragment, napisz go na nowo, bo dopisywanie nic nie daje - dalej jest groch z kapuchą. :) Chociaż początek z odbudową już jest ok. :)

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Mazurski » Pn, 2 lis 2015, 01:14:28

Twierdza jest połozona 300 m n.p.m, to po co jej jeszcze mur obronny?

Cain mogę ci podesłać pełno grafik z twierdzami w górach, które mają mur. Czy nawet twierdze, które mają most i mają mur.
Mur jest tutaj od tego, aby ochraniać łuczników, a oni mieli lepszą pozycję do strzału, gdy już wróg podejdzie.
Żaden argument, że jest położona 300m n.p.m i nie potrzebuje muru.

Edit: Twierdza Tynka jest na szczycie góry i jakoś nic nie miałaś do tego, że ma mur.
„Głęboko leżą korzenie głupoty” - Cyceron
Mazurski
Obieżyświat
Obieżyświat

ID: 101

przez Caindel » Pn, 2 lis 2015, 06:20:30

Mazur, tylko, że mi nie chodzi, że to Twierdza w górach. Twierdza jest na sklanych słupach, jak karmnik, albo domek na drzewie. To gdzie chcecie upchnąć te mury? Gdzie na górskim ostancu masz miejsce dla murów? W Grecji na takich ostańcach skalnych budowało i buduje się klasztory, i nie mają murów, a mogą być spokojnie budynkami obronnymi.

Obrazek

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Faelivnir (Samalai) » Pn, 2 lis 2015, 09:01:57

Niech Ci będzie, wywaliłem to zdanie o zawdzięczaniu nazwy. Mam tylko wrażenie, że tutaj strasznie szukałaś dziury w całym.

Nie odpowiedziałaś mi też na pytanie: o ile zmniejszyć te mury? Sama napisałaś, bym się wzorował rysunkiem, a na rysunku mury są. Dlatego, by nie przeciągać sprawy - chcesz, by jaką wysokość miały? Czy po prostu wywalić wzmiankę o ich wysokości? Dostosuje się. Kasowanie murów jest bez sensu, bo są na grafice, którą sama poparłaś jako przykład tego typu zabudowy.

Nad tym fragmentem historii muszę siąść i jakoś to logicznie poukładać. Rozważ proszę te mury i inne rzeczy, jeżeli coś jeszcze jest do poprawy, a ja dam znać, jak uporam się z wyżej wymienionym fragmentem.

I nie przesadzasz z ugruntowana pozycją w RD?

Twierdza jest symbolem ugruntowanej pozycji organizacji w Republice. Można by rzec, że jest ukoronowaniem roku skutecznych działań w Romen-Dorze.
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Faelivnir (Samalai) » Pn, 2 lis 2015, 11:56:49

Oki, wymyśliłem. Mam nadzieje, że teraz brzmi logicznie i jest spójne. Dodałem jeden ciekawy fakt związany z rewolucją w Utopii, która powinna nieco dodać charakteru historii tego miejsca.

Nim to się stało, musiały upłynąć aż trzy wieki. Inicjatorem i fundatorem przywrócenia zamku do użytku był Aglonor z Domu Iachon, mający wcześniej swoją siedzibę w obrębie murów miejskich Aer Andor. Jesienią 4360 roku rozpoczęto pracę, aby zmienić ruiny dawnej twierdzy w Barad or Imloth, kwiat architektury elfów z Romen-Doru. Miały one stać się siedzibą rodu, lecz los chciał, że fortyfikacja nie została zamieszkana przez tego, który ją odbudował. Kiedy na początku 4365 roku w mieście Utopia wybuchła elfia rewolucja, wyżej wymieniony wraz z całym swoim Domem wziął w niej udział. W rezultacie, rodzina Iachon była ofiarami krwawej pacyfikacji buntowników, wykonanej z rozkazu Triumwiratu. Barad or Imloth trafił w ręce państwowe, prawie dokończony, musiał jednak czekać na nabywcę, który postanowiłby wykupić twierdzę oraz sfinalizować jej odbudowę. Nastąpiło to dopiero nieco ponad dwa lata później, kiedy to ugrupowanie znane jako Naur Inis Birke, powstałe niedługo po krwawych zdarzeniach w Utopii, uzyskało pozwolenie na zakup fortyfikacji oraz uczynienie z niej swojej siedziby.

Twierdza nad Doliną Kwitnienia miała się stać siedzibą organizacji na długie lata, a zarazem symbolem ugruntowanej pozycji Naur w Romen-Dorze. Otrzymawszy zgodę samej Ettariel Inglorion, Królowej Elfów, przedstawiciele Płomienia mogli z dumą zawiesić nad wieżami zarówno sztandary Republiki, której służyli, jak i te przedstawiające Feniksa.
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Caindel » Pn, 2 lis 2015, 15:47:47

Ja nie szukam dziury w całym, tylko podchodzę racjonalnie :)

Pominąwszy, że grafiki na wiki nie będzie, to co napiszesz, będzie oddawało lokację. Co do murów, no to niech już będą * a co tam^^* Zrób je takie jak mury Aer - 10 m wysokie. Takie przy tej wysokości wystarczą. I może niech będą schodkowe, w końcu masz lokację na terenie skalistym. Dla mnie osobiście mur pasuje w lokacji jak wół do karety. Dałabym raczej katapulty/balisty i wieżycę obserwacyjną. Mur jest zawalidrogą, ale jako żeś się go czepił jak pijany płota, to niech będzie.

O jak ładnie ^^ Da się? Da. Natomiast nadal zdanie z pozycją i siedzibą na długie lata średnio wygląda. Nie wiecie jak się potoczą losy organizacji, co ją i jej członków czeka, a co za tym nie wiecie co czeka lokację. Proponuję to
Twierdza nad Doliną Kwitnienia miała stać się oficjalną siedzibą organizacji. Naur otrzymało ją jako nadanie od Królowej Ettariel Inglorion w nagrodę za pracowity rok. Tak władczyni postanowiła docenić młodą, aczkolwiek prężnie się rozwijającą organizację. Przedstawiciele Płomienia mogli z dumą zawiesić nad wieżami zarówno sztandary Republiki, której służyli, jak i te przedstawiające Feniksa.

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

przez Faelivnir (Samalai) » Pn, 2 lis 2015, 15:55:40

Gotowe, naniosłem poprawki :)
Faelivnir (Samalai)
Obieżyświat
Obieżyświat

przez Caindel » Pn, 2 lis 2015, 16:09:31

Sam, wywal ten "zły wpływ Lasu tysiąc łez", toż to ponad 100 km od lokacji. Zwal na stres związany z byciem najeźdźcą, brak kobiet, uciech i dowódców, którzy byli najgorszymi szujami. Jak poprawisz to, to powinien być akcept, chyba, że znajdę jednak jakąś dziurę ;).

Poprawisz, nie będzie się do czego czepić:)

Caindel
Nadworny kucyponek
Nadworny kucyponek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosz