Kroniki Fallathanu MMORPG - Forum dyskusyjne Tekstowej Gry Fabularnej

Forum Archiwalne, zapraszamy na forum w grze.

[lokacja]Andebrithfyn - miasto w górze

Lokacje nienależące do żadnego z państw

Moderator: Skrybowie

przez Mistic » Wt, 21 paź 2014, 08:57:25

Spoko, wroce pracy przejze wszystko wraz samym projektem kraju i powrzucam ladny obrazek z brakiem akceptacji, skorp wyknucie oryginalnej nazwy w lokacjach kilku jest zbyt trudne.
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

ID: 107

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 08:58:42

Zostałam postawiona pod ścianą.
Oryginalne nazwy będą dane do pół godziny.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"
Triszał i Lith na forum: http://i.imgur.com/ThOlUNB.gif

Obrazek
Zgredek kocha Caindel. I jest z tego dumny!
Sokół
Herold
Herold

ID: 9776

przez Lord Loczek » Wt, 21 paź 2014, 09:12:53

Bez obrazy, ale może bez ciśnięcia Mistic jak mogę prosić ? Bo ja rozumiem że zwrócono uwagę ale :
" Spoko, wroce pracy przejze wszystko wraz samym projektem kraju i powrzucam ladny obrazek z brakiem akceptacji, skorp wyknucie oryginalnej nazwy w lokacjach kilku jest zbyt trudne. "

To już jest trochę chamskie, zwłaszcza iż nikt nie obraził Ciebie.

Co do nazw i tego co podobne, jak dla mnie to przesadzacie trochę. Jak przejrzeć po państwach to w każdym z nich jest ściągane garściami z różnych krajów, kultur itd.
Dla przykładu : Czy ktoś się czepiał że nazwa z Romen-Doru, "Tor Beann’shie" - czerpie z Wiedźmina gdzie prawdawne wieże z Portalami też miały przedrostek "Tor" ? Oraz "Beann'shie" też nie jest oryginalne bo :
http://witcher.wikia.com/wiki/Beann%27shie_%28wolf%29

Czy nazwa stolicy - "Utopia". To też ściągnięcie jest. I nic oryginalnego.

I można by tak dalej szukać jakby się chciało... Rozumiem oryginalność, ale bez przesady.
Lord Loczek
Giermek
Giermek

ID: 3003

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 09:27:17

Propozycja zmiany nazwy: Andebrithfyn, gdzie fyn to góra.
Zło jest pojęciem względnym, kronikarzu. Nie można zawiesić na nim wywieszki. Nie można go dotknąć, posmakować czy ciąć go mieczem. Gdzie jest zło, zależy od tego, w którym miejscu stoisz, wskazując oskarżycielsko palcem.
"Moralność mam giętką, wszak kto chciałby być świętą, gdy wszystkie bębny piekieł na sabat wzywają?"

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Mistic » Wt, 21 paź 2014, 09:35:34

Errical von Panrol napisał(a):Bez obrazy, ale może bez ciśnięcia Mistic jak mogę prosić ? Bo ja rozumiem że zwrócono uwagę ale :
" Spoko, wroce pracy przejze wszystko wraz samym projektem kraju i powrzucam ladny obrazek z brakiem akceptacji, skorp wyknucie oryginalnej nazwy w lokacjach kilku jest zbyt trudne. "

To już jest trochę chamskie, zwłaszcza iż nikt nie obraził Ciebie.

Co do nazw i tego co podobne, jak dla mnie to przesadzacie trochę. Jak przejrzeć po państwach to w każdym z nich jest ściągane garściami z różnych krajów, kultur itd.
Dla przykładu : Czy ktoś się czepiał że nazwa z Romen-Doru, "Tor Beann’shie" - czerpie z Wiedźmina gdzie prawdawne wieże z Portalami też miały przedrostek "Tor" ? Oraz "Beann'shie" też nie jest oryginalne bo :
http://witcher.wikia.com/wiki/Beann%27shie_%28wolf%29

Czy nazwa stolicy - "Utopia". To też ściągnięcie jest. I nic oryginalnego.

I można by tak dalej szukać jakby się chciało... Rozumiem oryginalność, ale bez przesady.

Chcesz sie bawić w nic niewnoszące do tematu dyskusje zapraszam na pw, kolejnym razem polecą warny.
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

przez Mistic » Wt, 21 paź 2014, 19:18:18

Trish napisał(a):Propozycja zmiany nazwy: Andebrithfyn, gdzie fyn to góra.

Luzik
Obrazek
Mistic
Administrator
Administrator

przez Sokół » Wt, 21 paź 2014, 20:42:59

Poprawka zrobiona - częściowo uwzględniłam też uwagę T. odnośnie węgla i wulkanu - jutro do tego przysiądę do końca, bo jest szansa, że górnika dopadnę i dowiem się dokładnie co i jak.

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Shaed » Pn, 10 lis 2014, 01:25:15

I co z tym węglem i wulkanem?
Shaed
Minstrel
Minstrel

ID: 17379

przez Sokół » Pn, 10 lis 2014, 09:08:08

Mówiąc uczciwie chwilę siedziałam i dumałam, o co ci chodzi ^^ Ogarnę pod wieczór, załapałam jaki węgiel i wulkan ;) za opóźnienia przepraszam.

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Sokół » Śr, 12 lis 2014, 10:36:49

Shaed, jeśli możesz, zerknij :) Poprawki o wulkanie i węglu [a w sumie jego specyficznych i małych zasobach] naniosłam.

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Shaed » Cz, 13 lis 2014, 01:43:03

puste chodniki straszą teraz bazaltowymi ścianami oraz nierzadko, litymi i nie do przebicia ścianami, przypominając, jak groźna siła czai się uśpiona pod stopami górników.

po oraz nierzadko ucięło ci jakiś wyraz? Tak to brzmi... Po prostu usuń "oraz" jeśli chodziło o te bazaltowe ściany :)

Do tego piszesz ściany niemal nie do przebicia... A kopalnia opali powstała przez wydobycie bazaltu... Więc czemuż to w jednym miejscu się da w drugim nie? Zwłaszcza, że kopalnia opali jest w samej górze? Owszem bazalt jest bardzo twardą skałą i współczuje tym co muszą go wydobywać, jakby to nie było dostatecznie trudne przy węglu...

Poza tym jednak mogłaś także wykorzystać sąsiedztwo wulkanu. Część korytarzy może prowadzić do jezior lawy, lub podziemnych rzek ognia co jest niebezpieczeństwem (i pozwala dodać parę bestii do występujących tutaj) ale także może zostać np: kiedyś w przyszłości wykorzystane. Zwłaszcza, że państwie ponoć wielu krasi żyje!

Z bazaltu zresztą powstał dom zarządcy, w którym składowane są wydobyte szafiry, następnie ważone i w specjalnych skrzyniach, wysyłane na dół.

To szafiry czy opale w końcu?

Początkowo kopalnię szafirów, która była jednym z powodów powstania miasta, później zaś odkryto bogate złoża węgla. Krasnoludzka myśl inżynieryjna sprawiła, że powstało tu wiele ułatwień dla górników.

to samo odnośnie szafirów... I napisałaś wcześniej, że wybuch zniszczył część złóż węgla przed przybycie pierwszych osadników. Więc te złoża aż tak bogate nie były.
Shaed
Minstrel
Minstrel

przez Sokół » Cz, 13 lis 2014, 10:41:20

Poprawiłam z tą kopalnią, i bezczelnie wykorzystałam podpowiedzi. Mam nadzieję, ze zachowałam logikę... :D
I te szafiry nieszczęsne. W pierwotnej koncepcji miały być one, ale w końcu stanęło na opalach szlachetnych - moje niedopatrzenie pozwoliło się wkraść tym kamyczkom.

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

przez Shaed » Cz, 13 lis 2014, 12:58:16

Dobra koniec dręczenia :P

Obrazek
Shaed
Minstrel
Minstrel

przez Astenna » Wt, 18 lis 2014, 04:39:45

Zarówno domostwa zwykłych mieszkańców, jak dwie karczmy, sklepy czy pracownie rzemieślnicze.
przed "czy" przecinek
Samo miasto nie jest tak piękne, barwne i kolorowe jak Gawarren, jednak ma swój niepowtarzalny urok.
W głębi miasta znajdują się chodniki, prowadzące w głąb, do niezwykłej kopalni węgla, którego zapasy znacznie uszczupliły erupcje, a teraz dostępu do resztek złóż bronią bazaltowe bloki, przez które trudno się przedostać, ulokowanej nisko.
powtórzenie "miasto" i "w głąb"
- na czym polega niezwykłość kopalni węgla?
-"do ulokowanej nisko kopalni węgla"
Specjalnie zaprojektowane szyby, zarówno dla kopalni jak i po zboczu góry, ułatwiają transport węglowy - z kopalni do składu i ze składu poza górę, do odbiorców w całej Nordii.
"zarówno dla kopalni, jak i dla zbocza góry"; powtórzenie "góry"
Skład węglowy “U Rudego Galbarrina” mieści się w głębi Andebrithfyn.
znowu "w głąb" (spodobało Ci się te określenie) mieści się w (tu opisujesz miejsce) np: w centralnej części miasta, na poboczu, w oddaleniu od (tu jakiś punkt charakterystyczny miasta) itp.
Potężny, piętrowy budynek, podzielony na
dwie części - w pierwszej znajduje się biuro, jak i schody na piętro, do części mieszkalnej Owena, syna już, Rudego Galbarrina, krasnoluda trzymającego nad składem pieczę.
- zdanie Ci się dziwnie rozdzieliło, przeskoczyło do drugiej linijki
- unikajmy współczesnych określeń typu "biuro", już lepiej brzmi "gabinet"
- "syna już" - te "już" jest niepotrzebne
- Krasnoluda
Tu też są ważone, wstępnie oceniane. Oraz pakowane i rozsyłane na potrzeby mieszkańców.
Tu też są ważone, wstępnie oceniane oraz pakowane i rozsyłane na potrzeby mieszkańców.
Obok składu znajduje się mniejszy dom, w którym górnicy mogą się przebrać przed szychtą, umyć czy zjeść posiłek. Tu również znajduje się siedziba kierownika kopalni.
zamiennik: ma miejsce siedziba
Zaraz przy składzie znajduje się zejście do kopalni węglowej.
zamiennik: mieści się, umiejscowione jest
Labirynt korytarzy stanowi pewne niebezpieczeństwo dla nieświadomych i niedoświadczonych wydobywających węgiel pracowników - tunele są długie, splątane, niektóre z nich prowadzą wprost w jeziora pełne płynnej lawy, w innych zaś wydobywa się wciąż trujący gaz, który szybko uśmierci niczego nie świadomą ofiarę. Plotki mówią też, że w opuszczonych tunelach żyją bestie, tylko czyhające na nieświadomych niczego górników.
nieświadomą ofiarę; plus powtórzenia
Całość kopani oświetlana jest magicznymi światłami, ze względu na zagrożenie wybuchami.
kopalni
By się dostać do złóż tych pięknych, szlachetnych kamieni o wszystkich kolorach i barwach, z jakich Nordia słynie, należy wspiąć się, lub skorzystać z połączonych ze sobą platform rozładunkowych, na osiemset metrów w górę.
przed "lub" usunąć przecinek
Dopiero po pokonaniu tej odległości, można rozpocząć zwiedzanie pustych korytarzy, powstałych przy wydobywaniu bazaltu, oraz, co za tym idzie, opali.
przed "oraz" usunąć przecinek
Z bazaltu zresztą powstał dom zarządcy, w którym składowane są wydobyte opale, następnie ważone i w specjalnych skrzyniach, wysyłane na dół.
przed "wysyłane" usunąć przecinek
Tunel Pogardy, to sprytny system ostrzegający mieszkańców Andebrithfyn przed zagrożeniami. System wydrążonych w skałach tuneli, wraz ze sprytnie umiejscowionymi lustrami pozwala odpowiednio szybko zamknąć wrota - choćby przed śnieżycami, jakie miewają czasem miejsce.
powtórzenia
Nie wiadomo, skąd wzięła się nazwa.
Nie wiadomo skąd wzięła się ta nazwa.
Podejrzewa się, że pochodzi z czasów, gdy krasnoludy,
Krasnoludy
Andebrithfyn powstało w 4137
roku
To własnie krasnoludy jako pierwsze zapragnęły w Nordii posiadać choć namiastkę Careogrodzkiego domu, a Andebrith - wygasły dawno wulkan - wydawał się być do tego celu stworzonym.
właśnie Krasnoludy; careogrodzkiego
Choć w mieście tym przeważają krasnoludy, i to jest ich miasto w głównym stopniu, również i ludzie znajdują tu dla siebie miejsce.
Krasnoludy
W roku 4328 Andebrithfyn najadło się strachu - kilka wyraźnie odczuwalnych wstrząsów przypomniało mieszkańcom, że choć uważają wulkan za całkowicie wygasły i niezdolny do erupcji - siły czające się pod ich stopami wciąż dyskretnie dają o sobie znać, a erupcja jest powoli brana pod uwagę.
powtórzenie
5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)
- z powodu ulokowania, nie stwierdzono występowania fauny i flory innej niż porosty, grzyby, nietoperze lub pająki.
- poniżej miasta kilka Żelazodrzew
kropka po "pająki" do usunięcia
A tak przy okazji - jest mnóstwo stworów górsko-jaskiniowych na wiki np
Stalaktor http://kf2dev.kf2.pl/wiki/artykul/370
Spotkać je można w górskich grotach, lodowych jaskiniach, wszelakich kopalniach czy katakumbach.
idealny kandydat na stałego kłopotliwego mieszkańca w tunelach kopalni ;)
Obrazek

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni - wybaczają, a inteligentni - ignorują." /Valerius/
"Nie oceniaj mnie, dopóki mnie nie poznasz. Nie lekceważ mnie, dopóki się ze mną nie zmierzysz. Nie mów o mnie, dopóki nie porozmawiasz ze mną." /Valerius/
- Z Marvillami nie można się nudzić. /Vaentis/
Śpieszmy się grać, bo postacie tak szybko odchodzą. /Aine/
Astenna
Stary Bajarz
Stary Bajarz

ID: 1103

przez Sokół » Wt, 18 lis 2014, 13:51:25

Poprawiałm :) Dodałam tego Stalaktora choć mam małe obawy, czy się dopasuje do okolicy - tunele są raczej gładkie i nie ma w nich stalaktytów czy stalagmitów - które by bestyjka mogła udawać. Choć... może. Dodałam go w każdym bądź razie.

Obrazek
Sokół
Herold
Herold

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe